Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu sefer tavsiye edilmeyen ürünleri konuşalım mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eh be yavru, fotolardan bile belli oluyor telefon tutucusunun tutmayacağı ve o eldivenin yazlık olduğu. Almadan önce soraydın iyidi.

Neyse konumuza dönelim
    Regina marka zincir dişliden uzak durun. Tamam zincir kalite, 10k km yol yaptım santim salmadı ama aşırı ses çıkartıyor
    30 tl hediye çekim vardı ondan aldım

eldiveni yazn kullancam artık yapacak bişi yok
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cemrehano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu görünce benim de aklıma direk riderdenim den aldığım kot ve yaşadığım sorun aklıma geldi
    Şöyle bir başlık açmıştım:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...nin-ayibi.html
    Sizin konuyu görünce direk gözüme çarptı. Aynı pantolon olmasına rağmen sizin iç tarafta astar görünüyor. Bende hiç bir şey yoktu. Üst kumaşın altında ne koruma ne başka bir şey. Astar olsaydı belki gündelik giyerdim sıcak tutar diye direk çöpe postalamazdım

ALPİNESTARS LARGO DRYSTAR ELDİVEN

1 senedir kullanıyorum. Şu an için kullanmak zorunda olduğumdan kullanıyorum. Ay başında kurtulacağım umarım.

10 dakikalık yağmurda su alıyor. İlk aldığım günlerde bilekteki cırt tarafı sökülmüştü. Kendim terzide diktirmiştim. İşaret ve orta parmakların uçları delindi. Isı yalıtımı yok. Bir süre sonra soğuk ve ıslaklıktan zevk almaya başlıyorsunuz.
    CaptainMfk bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alpinestar Air Carbon SMX yazlik eldiven...

Ve gercek ust deriden uretilmeyen her turlu eldiven...

Giydigim en rahat yazlik eldivendi, pufur pufur. Super de rahat. Parmaklari delindi 1 sene icinde... Suet turevi sentetik maddeden uretilen her yeri lif lif ayrildi. Urun orijinal, internetten almadim. Ucuz bir sey olsa neyse ama $80'lik eldiven icin kabul edilebilir bir durum degil...

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes botun su almasından şikayetçi en baba bot iki sezon sonra hafiften su almaya başlar , 4-5 marka bot kullandım (çok beğenilen YDS hariç) en beğendiğim HeinGericke Alman malı bir bot oldu , 5-6 yıldır ayağımda burundan çoraplar ıslanıyor, bir tavsiye : kışın bildiğimiz market poşetini çorabın üzerine son kat geçirip botu giyin , çoraplarınız ıslanmayacağı için ayaklarınız uzun süre üşümez ;)
    Hava almadigi icin ter yapip yine usutmez mi? 15-20 dakika yol icin belki, ama uzeri cozum olmaz bence...

Motosikleti
    Forza 250
    Aslında bot yağmurluğu diye bir şey var. En garantisi o. Ayağı poşete sokmak yerine botu poşete sokmak gibi ��

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bot yağmurluğu diye bir şey var. En garantisi o. Ayağı poşete sokmak yerine botu poşete sokmak gibi ��
    onuda kullandım 1 ayda parçalandı önce sıkı tutsun diye olan lastik bantları gidiyor sonrada ufak tefek delinip su geçiriyor ayda yılda bir kullanıyorsanız kışın sorun olmaz ama benim gibi her gün kullanıyorsanız çöp oluyor

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Aliexpress ten kesinlikle mont, bot, eldiven almayın.

3 Sene önce 1 adet yazlık mont aldım.2 tane de eldiven aldım furygan ve dainese marka.İlk düşmede yırtılıcak cinsden çok güzel duruyo ama.Mukavemet sıfır.

Hiç kaza yapmadım bu ekipmanlarla iyi ki de yapmamışım.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onuda kullandım 1 ayda parçalandı önce sıkı tutsun diye olan lastik bantları gidiyor sonrada ufak tefek delinip su geçiriyor ayda yılda bir kullanıyorsanız kışın sorun olmaz ama benim gibi her gün kullanıyorsanız çöp oluyor
    O zaman yine çare paraya kıyıp kaliteli bir kışlık çizme almak.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress ten kesinlikle mont, bot, eldiven almayın.

3 Sene önce 1 adet yazlık mont aldım.2 tane de eldiven aldım furygan ve dainese marka.İlk düşmede yırtılıcak cinsden çok güzel duruyo ama.Mukavemet sıfır.

Hiç kaza yapmadım bu ekipmanlarla iyi ki de yapmamışım.
    Cunku amac koruma degil, orijinaline benzerlik ve ucuzluk...

Bunun icin de ilk alindiginda duzgun gorunen ucuz ve dayaniksiz malzeme kullanmaktan baska careleri yok.

Fiyati ucuz oldugu icin fiyatina gore daha fazla deger sunuyor zannediyoruz ama tahminim bir cok fason urunde oldugu gibi kar marji orijinal urunden fazla?

Bir defa tuketiciye karsi bir sorumluluklari yok... Alpinestar eldiven aldim, cabuk yiprandi, markadan uzak duruyorum. Peki Aliexpress'teki urunu kim uretti? Kim bilir kim? Bugun o, yarin bu. N'aparsa yapsinlar, internetten gorup ucuz fiyatlariyla aklini celecek musteri de bulurlar...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......Hava almadigi icin ter yapip yine usutmez mi? 15-20 dakika yol icin belki, ama uzeri cozum olmaz bence...

Tüm kıyafetin üzerine yağmurluk giydiğinizde de iki üç saat sonra terleme oluyor , o ter kurumaya başladığında yine üşürsünüz , burda amaç süreyi uzatmak vede kısa bir mola ile yola devam edebilmek , dışarıdan aldığınız soğuk su çamaşırınızı ve çoraplarınızı ıslatırsa kolay kolay devam edemezsiniz , kimse aşırı yağmur yağarken evden çıkmaz bunlar hep yolda karşılaştıklarımızdan edindiğimiz tecrübeler

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cunku amac koruma degil, orijinaline benzerlik ve ucuzluk...

Bunun icin de ilk alindiginda duzgun gorunen ucuz ve dayaniksiz malzeme kullanmaktan baska careleri yok.

Fiyati ucuz oldugu icin fiyatina gore daha fazla deger sunuyor zannediyoruz ama tahminim bir cok fason urunde oldugu gibi kar marji orijinal urunden fazla?

Bir defa tuketiciye karsi bir sorumluluklari yok... Alpinestar eldiven aldim, cabuk yiprandi, markadan uzak duruyorum. Peki Aliexpress'teki urunu kim uretti? Kim bilir kim? Bugun o, yarin bu. N'aparsa yapsinlar, internetten gorup ucuz fiyatlariyla aklini celecek musteri de bulurlar...

Kesinlikle haklısın Haşmet abi.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    kışlık ekipmanı ne olursa olsun kendini kanıtlamış marka almak şart şu an alpinestars mont ve eldiven kullanıyorum 2 side gram su geçirmiyor sağanaklara vs rağmen ama bot sağolsun havadaki nemi içeri alıcak utanmasa o derece :D
    Bu konuyu inceleyip denemenizi öneririm
    ...

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu inceleyip denemenizi öneririm
    link gözükmüyor ama parafin muhabbetini söylüyorsunuz sanırım aklımda var aslında sadece işin üşengeçlik kısmındayım şu aralar iş youğunluğundan kaynaklı :D

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    link gözükmüyor ama parafin muhabbetini söylüyorsunuz sanırım aklımda var aslında sadece işin üşengeçlik kısmındayım şu aralar iş youğunluğundan kaynaklı :D
    Aynen. İş yoğunluğunda foruma bakınca öyle oluyor, kusura bakmayın link eklemeyince yazılanın pek anlamı kalmamış

Parafin konusundan bahsediyorum. Çok basit işlem, birşeyler izlerken dahi kolaylıkla yapılabilir. Ancak karıştırma işlemini kapalı kaba sahip bir karıştırıcıyla dinlendirerek 10dk' da yaparsanız çok daha hızlı olur ve uygulama/kurutma işleminde kesinlikle solunmaması gerektiğini, açık alanda yapmanızın önemini de tekrar hatırlatırım
    berk_cglr bunu beğendi.
    ...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    alpinestars sp8 ve spartan eldivenler 1 sene sonunda yıpranmaya başladı. 2 sene de parmaklar delindi.
    aliexpressten aldığım çakma revit 3 yıldır iğne ucu kadar delik açılmadı, deformasyon olmadı.
    alpinestars eldiven pek önermiyorum. derisi de çok sert ayrıca, revit daha yumuşak.

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alpinestars sp8 ve spartan eldivenler 1 sene sonunda yıpranmaya başladı. 2 sene de parmaklar delindi.
    aliexpressten aldığım çakma revit 3 yıldır iğne ucu kadar delik açılmadı, deformasyon olmadı.
    alpinestars eldiven pek önermiyorum. derisi de çok sert ayrıca, revit daha yumuşak.
    bende de spartan var yazlık 1.5 sene oldu en ufak yıpranma vs yok defalarca yıkandı beyaz olduğu için çok kirleniyor sadece

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    4riders Mile eldiven.
    3-4 ayda parmakların birleştiği noktadan açılma yaptı, yama yapmak zorunda kaldım.
    Daha sonra bilek lastiği ile derinin birleştiği nokta ayrılmaya başladı yine yama yaptırdım.
    Cırt kısmı falan dağıldı.
    Sonuç uzak durun

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bende de spartan var yazlık 1.5 sene oldu en ufak yıpranma vs yok defalarca yıkandı beyaz olduğu için çok kirleniyor sadece
    kaç bin km kullandınız hocam?

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç bin km kullandınız hocam?
    km hesabı yapmadım ama martta monster'ı aldım marttan beri 15.000 km sürdüm her gün işe git gel 48 km elimde oluyor mkoy gibi yoğun trafiğe de giriyorum onun harici hafta sonu gezmeleri ya da hafta içide akşam gezerken vs giydim son 1,5 aydır kışlık eldivenlere geçtim onun haricinde sürekli elimdeydiler hazirandan ekime kadar hatta neredeyse her haftasonuda yıkandı makinede çok da memnunum havalar biraz daha ısınsın da giyeyim diye bekliyorum açıkcası :D

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    https://www.decathlon.com.tr/first-h...d_8360202.html

Şu kayak pantolonunu yağmurluk niyetine sakın almayın, aslında ürün güzel sıcak da tutuyor ancak yağmurlu havalarda malum yerden su alıyor, şaka gibi bir olay.

Mecburen dıştan ve içten malum yere yağmurluk kumaşı yapıştırdım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)