Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Düşük bütçeye motosiklet tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar, daha yeni yeni bi kenara para biriktirebildim sürekli fikir değiştirdim kafam çok karıştı bugüne kadar, o yüzden motor alamadım bir türlü. Şuan elimdeki paraya uygun olarak son bir kaç modelde karar kıldım gibi sizlerin de tecrübelerine ve değerli görüşlerine başvurmak istiyorum bu hususta, öncelikle motosikletten beklentilerimi aktarayım daha sonra aklımda oluşturduğum model listesini ve sonra sizlerin yorumlarına göre bir kaç ay içerisinde piyasa daha da beter olmadan karar vermek zorundayım.

Ayırdığım bütçe toplamda: "5500-5750" TL'dir, ekipmanlar dahil değil onlar eski motosiklet tecrübemden dolayı hazır durumdadır(2 senedir yaya vaziyetteyim).

Motordan beklentilerim, öğrenci dostu olması yani kara düzen sanayide bi ustaya götürdüğümde abi ben bundan anlamam demesin ucuz yollu bir şekilde tamir edilebilsin istiyorum beni servis servis gezdirip parça aratmasın.

2013-2014 modelden eski olmasın yine eski model motorları pek güvenilir bulmadığımdan dolayı astarı yüzünden bana pahalıya gelebilir. KM konusunda şüphelerim var yani çok yüksek olması önemli mi değil mi tam karar veremedim kişinin temiz bakmasıyla paralel uzun ömürlü makineler de var ama benim çok fazla km yapmış motorlarla uğraşmak için vaktim ve naktim yok.Zaten kullanmak istediğim süre 1 yıl belki 2 yıl sonra satıp yeni almak istiyorum.

Tabiki az yaksın 3 litreyi fazla geçmesin bana yeter.

%90 artçılı kullanacağım, yokuşlarda bayılmasın, düz yolda da 90 ı görse bana kafi motosiklet benim için şuan A noktasından B noktasına en hesaplı ve keyifli ulaşım aracıdır o yüzden hız yapmak gibi bi hevesim yok zaten daha önceki motorum da cbf olduğundan paşa paşa 80 lerde gezdim hep. En fazla 200 KM uzaklıktaki yerlere gezmeye giderim yaza doğru daha da uzun yol yapmayı düşünmüyorum.

Şekli şemali çok apaçi ve köy motoru tarzı olmasın bana yeterli.

Aklımdaki modeller ise:
    Hero Hunk
    Hero Thriller
    Bajaj Discovery 125-150
    Lifan KP150
    Apache RTR 150
    Mondial z-One 150
    Mondial Vulture mr 150
    RKS rk 150-S

Aşırı kafam karışıyor hepsi birbirine yakın tipte motosikletler ama kullanıcı yorumları ve benim durumuma en uygun motoru bulmak için yardımlarınıza talibim. Teşekkürler iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Yaziya baslarken "aha ybr 125 yazacak" dedim cunku direk anlatilanlara uyuyor gibiydi sonra butce ve modelleri gorunce fikrim gitti
    Ayni durumda sayilirim ben biraz daha uzun zamandir motorsuzum ama butce yuzunden sadece kafa karisikligi yasiyorum. Sahsi fikrim olarak o fiyatlara bas agritmayan bir motor en azindan ben bilmiyorum.
    Simdiden kolayliklar dilerim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Rtr-150

Vfr ile kaza yapıp sonra satıp aylarca motosikletsiz kalınca, ufak ufak bakım yaparım hafta sonu turlarım hevesim geçer diye almıştım geçmiş zaman.

2 yıl depoda yatmış, öncesinde de epey hor kullanılmış. Bırak bakımı felan kullanıcısı tarafından yıkanmamış bile 4-5 kişi motosiklet kullanmayı onda öğrenmiş bi Rtr-150 idi benim aldığım.

Ufak tefek yağ, filtre, buji değişimi gibi bakımlar birazda seleye grenaja vs tadilat yapıp eşşek niyetine binmiştim.Bundan sebep tavsiyemdir.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Apache RTR 150

Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaziya baslarken "aha ybr 125 yazacak" dedim cunku direk anlatilanlara uyuyor gibiydi sonra butce ve modelleri gorunce fikrim gitti
    Ayni durumda sayilirim ben biraz daha uzun zamandir motorsuzum ama butce yuzunden sadece kafa karisikligi yasiyorum. Sahsi fikrim olarak o fiyatlara bas agritmayan bir motor en azindan ben bilmiyorum.
    Simdiden kolayliklar dilerim
    Eyvallah hocam, evet japonlar uzadı gitti maalesef 6500 liraya sattığım motoru şuan 9 a anca alabiliyorum :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rtr-150

Vfr ile kaza yapıp sonra satıp aylarca motosikletsiz kalınca, ufak ufak bakım yaparım hafta sonu turlarım hevesim geçer diye almıştım geçmiş zaman.

2 yıl depoda yatmış, öncesinde de epey hor kullanılmış. Bırak bakımı felan kullanıcısı tarafından yıkanmamış bile 4-5 kişi motosiklet kullanmayı onda öğrenmiş bi Rtr-150 idi benim aldığım.

Ufak tefek yağ, filtre, buji değişimi gibi bakımlar birazda seleye grenaja vs tadilat yapıp eşşek niyetine binmiştim.Bundan sebep tavsiyemdir.
    Valla geneli eşek gibi binilmiş olduğundan biraz korkum var, ama siz o halde bir motora bodoslama girip isyan etmediyseniz değerlendireceğim hocam teşekkürler

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    150 z one, rtr 150, titanic 150 s dijital göstergeli. Sıradan tavsiyelerim bu. Ama rtr150 modellerinin modelleri eski kmleri yüksek ve fiyatları çok şişik.

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, daha yeni yeni bi kenara para biriktirebildim sürekli fikir değiştirdim kafam çok karıştı bugüne kadar, o yüzden motor alamadım bir türlü. Şuan elimdeki paraya uygun olarak son bir kaç modelde karar kıldım gibi sizlerin de tecrübelerine ve değerli görüşlerine başvurmak istiyorum bu hususta, öncelikle motosikletten beklentilerimi aktarayım daha sonra aklımda oluşturduğum model listesini ve sonra sizlerin yorumlarına göre bir kaç ay içerisinde piyasa daha da beter olmadan karar vermek zorundayım.

Ayırdığım bütçe toplamda: "5500-5750" TL'dir, ekipmanlar dahil değil onlar eski motosiklet tecrübemden dolayı hazır durumdadır(2 senedir yaya vaziyetteyim).

Motordan beklentilerim, öğrenci dostu olması yani kara düzen sanayide bi ustaya götürdüğümde abi ben bundan anlamam demesin ucuz yollu bir şekilde tamir edilebilsin istiyorum beni servis servis gezdirip parça aratmasın.

2013-2014 modelden eski olmasın yine eski model motorları pek güvenilir bulmadığımdan dolayı astarı yüzünden bana pahalıya gelebilir. KM konusunda şüphelerim var yani çok yüksek olması önemli mi değil mi tam karar veremedim kişinin temiz bakmasıyla paralel uzun ömürlü makineler de var ama benim çok fazla km yapmış motorlarla uğraşmak için vaktim ve naktim yok.Zaten kullanmak istediğim süre 1 yıl belki 2 yıl sonra satıp yeni almak istiyorum.

%90 artçılı kullanacağım, yokuşlarda bayılmasın, düz yolda da 90 ı görse bana kafi motosiklet benim için şuan A noktasından B noktasına en hesaplı ve keyifli ulaşım aracıdır o yüzden hız yapmak gibi bi hevesim yok zaten daha önceki motorum da cbf olduğundan paşa paşa 80 lerde gezdim hep. En fazla 200 KM uzaklıktaki yerlere gezmeye giderim yaza doğru daha da uzun yol yapmayı düşünmüyorum.

Aklımdaki modeller ise:
    Hero Hunk
    Hero Thriller
    Bajaj Discovery 125-150
    Lifan KP150
    Apache RTR 150
    Mondial z-One 150
    Mondial Vulture mr 150
    RKS rk 150-S

Aşırı kafam karışıyor hepsi birbirine yakın tipte motosikletler ama kullanıcı yorumları ve benim durumuma en uygun motoru bulmak için yardımlarınıza talibim. Teşekkürler iyi forumlar
    Bence bajaj olmassa rtr al.
    Bajaj için en azından etrafta yetkili servisi ve kalitesiyle biraz da olsa öne çıkmış bir marka oluyor.Tabii honda için para biriktrmen daha uygun bence.Geçen hafta benim dayım 5.500 den cb125 ACE modeli aldı.Japon kalitesini bu fiyatlara yaşamak mümkün...

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Tvs apache rtr 150 tecrübe ile sabittir
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    bajaj 125 kullanirim halen düz yolda yada rampada 100 sabit saglam sekli yerinde makine ama 80 den sonra cok titriyo 100 km de 80 ile gidersen 2 lt 100 ile gidersen 3 litre bisiklet gibi kivrakdir parcasi pahallidir 2 senedir kullanirim pisman deyilim benden bu kadar 👍

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı zehirlimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bajaj olmassa rtr al.
    Bajaj için en azından etrafta yetkili servisi ve kalitesiyle biraz da olsa öne çıkmış bir marka oluyor.Tabii honda için para biriktrmen daha uygun bence.Geçen hafta benim dayım 5.500 den cb125 ACE modeli aldı.Japon kalitesini bu fiyatlara yaşamak mümkün...
    Dostum,dayina söyle önü kampana frenli honda ace lerin frenlerine guvenmesin.ön dişliyi 1 diş buyultsun malum 4 vitesli,titresim azalir,motor fazla yipranmaz.

Evet yani ace çok çağdışı bi teknoloji geliyor bana 2020 de artık, levent hocam sizin yorumlarınıza sıklıkla denk geliyorum Apache konularında sürekli tavsiye ediyorsunuz, tecrübelerinize güveniyorum var mı benim durumumla ilgili eklemek istediğiniz tavsiye babında bilgiler?

Motosikleti
    ......
    Evet yani ace çok çağdışı bi teknoloji geliyor bana 2020 de artık, levent hocam sizin yorumlarınıza sıklıkla denk geliyorum Apache konularında sürekli tavsiye ediyorsunuz, tecrübelerinize güveniyorum var mı benim durumumla ilgili eklemek istediğiniz tavsiye babında bilgiler?
    Dostum bende buradaki bilgili forumdaşlardan ogreniyorum,klavyem döndüğünce yaziyorum.faydam varsa ne mutlu.

Gelelim mevzuya,

Aşagidaki siraya harfiyen uy.

Rtr150
    Salcano wolf
    Haojue Da135s
    Lifan EM150L(emisol)

Ek bilgi.

Salcano wolfun(nami diger jianshe),alt makinasi rulmanindan civatasina,debriyajindan,şanzimanina kadar birebir ybr125 dir.

Kisaca,parça sorunu çekmezsin.

Hatta bizimmotor yedek parca isi yapan siteye girersen uyumlu oldugunu goreceksin

Yürüyen
    Amortisor
    Karburator
    Fren diski
    Balatasi
    Vs.vs.

Bu saatte aksini iddia edecek,muzlu sütünü içip uyusun

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende buradaki bilgili forumdaşlardan ogreniyorum,klavyem döndüğünce yaziyorum.faydam varsa ne mutlu.

Gelelim mevzuya,

Rtr150
    Salcano wolf
    Haojue Da135s
    Lifan EM150L(emisol)

Ek bilgi.

Salcano wolfun(nami diger jianshe),alt makinasi rulmanindan civatasina,debriyajindan,şanzimanina kadar birebir ybr125 dir.

Hatta bizimmotor yedek parca isi yapan siteye girersen uyumlu oldugunu goreceksin

Yürüyen
    Amortisor
    Karburator
    Fren diski
    Balatasi
    Vs.vs.

Çok sağolasın hocam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gelelim mevzuya,

Rtr150
    Salcano wolf
    Haojue Da135s
    Lifan EM150L(emisol)

Ek bilgi.

Yürüyen
    Amortisor
    Karburator
    Fren diski
    Balatasi
    Vs.vs.

Levend,diyelim ki 11000 TL paran cebinde var.11000 TL ye ikinci el 2018 cb125f mi alırsın yoksa 8000 TL ye yine ikinci el 2018 rtr150 mi ?

Arada 3000 TL fark 10000 TL lik motorda az değil kabul ama ne bileyim cb125f alırsam sanki kafa rahat etmez mi ?

Yazlığa bi motor almam lazim konu ilgimi çekti.

Rtr 150, titanic 150s ve ek olarak kuba cr1den birini tavsiye ederim. Bu 3ü genel olarak sizin ihtiyaçlarınızı tam karşılar. Kişisel tavsiyem kuba cr1 olurdu. Bunu da listenize ekleyebilirsiniz.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI

Aklımdaki modeller ise:
    Hero Hunk
    Hero Thriller
    Bajaj Discovery 125-150
    Lifan KP150
    Apache RTR 150
    Mondial z-One 150
    Mondial Vulture mr 150
    RKS rk 150-S

Kardeş o fiyata yüksek model ve düşük km çok güzel bir Mondial Drift bulabilirsin. İster 162 lik al, ister 135 lik al o sana kalmış. Ama Mondial Zone' a bakma dijital göstergesine fln aldanma. Bajaj Discover' ın da bence temizi pek kolay bulunmuyor. He bir de kolayca tamir ettirebileceğim demişsin artık Anadolu'da her yer Drift olduğu için çoğu usta anlıyor. Yakıtı ybr den fln biraz fazla Drift'in. Drift e iyi bakarsan o da sana bakar haa eşeğe biner gibi binersen sıkıntı çıkarabilir.

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rtr 150, titanic 150s ve ek olarak kuba cr1den birini tavsiye ederim. Bu 3ü genel olarak sizin ihtiyaçlarınızı tam karşılar. Kişisel tavsiyem kuba cr1 olurdu. Bunu da listenize ekleyebilirsiniz.
    Evet hocam aslında o da aklımdaydı, yazmayı unutmuşum listeye yine o paralara piyasası olan bi motosikley az buçuk inceledim fena değildi, teşekkürler.

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş o fiyata yüksek model ve düşük km çok güzel bir Mondial Drift bulabilirsin. İster 162 lik al, ister 135 lik al o sana kalmış. Ama Mondial Zone' a bakma dijital göstergesine fln aldanma. Bajaj Discover' ın da bence temizi pek kolay bulunmuyor. He bir de kolayca tamir ettirebileceğim demişsin artık Anadolu'da her yer Drift olduğu için çoğu usta anlıyor. Yakıtı ybr den fln biraz fazla Drift'in. Drift e iyi bakarsan o da sana bakar haa eşeğe biner gibi binersen sıkıntı çıkarabilir.
    Hocam drift 4-5 arkadaşımda vardı hep onla başladılar, alıp sattılar, sürekli problemlerinden bahsedip durdular, bilmiyorum belki şanstır bu işler ama kafamda öyle bi algı oluştu pek sıcak bakamıyorum drift serisine valla, yine de teşekkürler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    yıllar önce param japona yetmediği için 2004 ve 2007'de yani 3 yıl arayla 2 adet sıfır ramzey alıp eskitmişliğim var ondan sonra sadece ybr ve honda aldım, ustalarla pek işim olmadı.. bilmem anlatabildim mi?

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Evet hocam aslında o da aklımdaydı, yazmayı unutmuşum listeye yine o paralara piyasası olan bi motosikley az buçuk inceledim fena değildi, teşekkürler.

Hocam drift 4-5 arkadaşımda vardı hep onla başladılar, alıp sattılar, sürekli problemlerinden bahsedip durdular, bilmiyorum belki şanstır bu işler ama kafamda öyle bi algı oluştu pek sıcak bakamıyorum drift serisine valla, yine de teşekkürler.
    Aynen biraz şansa bağlı galiba. Hayırlısı olsun inşallah güzel bir motosiklet alırsın.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levend,diyelim ki 11000 TL paran cebinde var.11000 TL ye ikinci el 2018 cb125f mi alırsın yoksa 8000 TL ye yine ikinci el 2018 rtr150 mi ?

Arada 3000 TL fark 10000 TL lik motorda az değil kabul ama ne bileyim cb125f alırsam sanki kafa rahat etmez mi ?

Yazlığa bi motor almam lazim konu ilgimi çekti.
    11 bin tl butce olsa İkisinide almam,

500tl daha koyar 0km rtr180 alirim.

10hp li Cb125 F de Cbs fren ve enjeksiyon olsa ne yazar.sagdan say 10beygir soldan say 10beygir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)