Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Slip-on egzozu harbi slip-on yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    merhaba forumu araştırdım biraz böyle bir konuya denk gelemedim sorum şudur:

şimdi yeni bir egzoz tüpü aldım ve tabiki asıl egzoz tüpümü kestirip yerine bunu takmak istiyorum ve şöyle bir soru oluştu kafamda şimdi egzozcu bunu kaynaklayınca bidaha çıkarmak için yine uğraşacağım evde sök onu tak sök bunu tak gibi bir sistem yapmış olan var mı? ara borudan ayrılabilen bir sistem mesela orjinal egzoza da yapacağım ikisini de kullanabileceğim yapmış olan veya fikri olan var mı?
    tam anlamı ile istediğim projenin adı geçirgit egzoz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bende öyle birşeyler aranıyorum. Merakla soruna gelecek cevapları bekliyorum
    AleniDesais bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ne kadar sağlıklı olur bilemem

TRY 21.68 10%OFF | ESPEEDER 2.0 "2.25" 2.5 "3.0" 4.0 "Paslanmaz Egzoz Kolu Butt Ortak Kelepçe Egzoz OD Boru kol Çoğaltıcı Adım Kelepçeleri
    https://s.click.aliexpress.com/e/_sluuyh

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Doğrusu bu aslında

https://tr.aliexpress.com/item/32913...chweb201603_53

Orjinal Egzozu kestiğiniz yere bu adaptörlerden kaynaklatın. Tabi Motorun kendi egzoz borusu ve Takacağınız Egzozun çapı önemli. Ona göre uygun giriş çıkış çaplarına sahip bir adaptör alırsanız doğrudan egzozu takmanız mümkün.

Bunun için Aliexpress'e de gitmenize gerek yok vardır illaki istanbulda yapan biri.

Araya sağlan düzgün bir flanş yaptırırsan olur ama tüpü sabitleyecek bir başka bir bağlantı yoksa vidalı yaptır öyle geçir bırak değilde vidalı olması daha sağlıklı olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi yeni bir egzoz tüpü aldım ve tabiki asıl egzoz tüpümü kestirip yerine bunu takmak istiyorum ve şöyle bir soru oluştu kafamda şimdi egzozcu bunu kaynaklayınca bidaha çıkarmak için yine uğraşacağım evde sök onu tak sök bunu tak gibi bir sistem yapmış olan var mı?
    Normalde slip on takilan motosikletlerin cogunda durum bu zaten... Sondaki "can" denen kisim kaynakli degil. Ya somun-civata, ya da kelepceyle sabitlenmis durumda.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    egzozcuya git de abi ben sök taklı istiyorum diye öyle yapıyor zaten dışarıdan parça falan almana gerek yok

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrusu bu aslında
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Cdtnb...lq6AsaFXaU.jpg
    https://tr.aliexpress.com/item/32913...chweb201603_53

Orjinal Egzozu kestiğiniz yere bu adaptörlerden kaynaklatın. Tabi Motorun kendi egzoz borusu ve Takacağınız Egzozun çapı önemli. Ona göre uygun giriş çıkış çaplarına sahip bir adaptör alırsanız doğrudan egzozu takmanız mümkün.

Bunun için Aliexpress'e de gitmenize gerek yok vardır illaki istanbulda yapan biri.
    orjinal egzozuma kaynaklasam gerçi o zaten boruya göre, o zaman orijinal egzozuma bi iki milim daha kalın bir adaptör geçiririm headers borusu ile egzozun ucundan azıcık boru bıraktırırım ikisini kucaklar dışarıdan. en kolay böyle betimleyebildim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler