Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 Gidon denge topuzunda ilginç paslanma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZFR25
    Motoruma iyi bakarım şu ana kadar içime sinmeyen bir şey olmadı. Hala bebek gibi. Fakat gidon topuzlarında şöyle paslanmala küflenme meydana geldi. Rahatsız ediyor artı. Motoru hiç düşürmedim fakat sanki düşmüş sürtmüş gibide görüntü veriyor. Yağmurdan vs böyle olacaksa bunu niye takmışlar motor su görmeyecek diye bi kaide mi var ?

Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Düzeltilir mi veya daha fazla olmasını engelleyebilir miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eğer motoru benzincilerde bulunan köpük su veren makinelerde yıkadıysan o yüzden yapabiliyor böyle ucuzsa yenisini al tak direk yada sök ince zımparayala boyasını zımpara sonra oto boyacıya ver boyatıp geri tak

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motoru benzincilerde bulunan köpük su veren makinelerde yıkadıysan o yüzden yapabiliyor böyle ucuzsa yenisini al tak direk yada sök ince zımparayala boyasını zımpara sonra oto boyacıya ver boyatıp geri tak
    Malesef hep benzinliklerde yıkamak zorunda kalıyorum gönlüm el vermesede. Yenisini taksam yine aynı şey olacak o zaman

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Temas halinde olduğu diğer parçalara da pas kusturur bilginiz olsun.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef hep benzinliklerde yıkamak zorunda kalıyorum gönlüm el vermesede. Yenisini taksam yine aynı şey olacak o zaman
    yakında ayaklık ve benzeri olan parçalarında başına gelir ufak ufak ya bir kova al kendin sabunla vs yıka yada sadece basınçlı suyu kullan oradaki köpükler cidden berbat gram pas olmayan vidalarımın hepsi pas olmuştu zamanında

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sadece su ve yağmur orijinal aksam'a zarar vermemesi lazım. Yan sanayi ise mümkün.

Şahsen arabamı bile yıkatmıyorum otomatik yerlerde. Zaten doğru düzgün yıkamıyor da...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gidon topuzlarının boyası eldiveniniz sürtündüğü için soyulur ve zamanla pas kusar..topuzun alt tarafında pas göremezsin çünkü eliniz manette iken oraya denk gelmez..su zımparası ile pası temizle sprey boya ile etrafını kapatıp boya..siyah ojeyle de boyayabilirsin ama sprey kadar pürüzsüz görüntü vermez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)