Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mumlama ile su yalıtımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrar merhaba.

Hazır kar kış yağmur derken su yalıtımı yine bir sorun oldu. Bu videoda her yerde bulunan birkaç basit malzeme ve çok daha basit bir hazırlık sonrası yazlık botları kışın da kullanılacak seviyede su direnci sağlayacak duruma getiriyoruz. Hatta bu sayede motosiklet botlarına ayrıca yağmurluk veya kılıf ihtiyacını da ortadan kaldırabilirsiniz.

Lütfen uygulamanın açık alanda veya çok iyi havalandırılan bir ortamda yapılması gerektiğini, uygulama esnasında eldiven kullanmanızın bir seçenek değil ihtiyaç olduğunu, çok yüksek ısıların sorun yaratacağını, kurutmanın odada soba arkası gibi bir yerde kesinlikle yapılmaması gerektiğini unutmayın.

Uygulama doğru yapılırsa kusursuz yalıtım sağlamakta ve en azından bir sezon işlem tekrarı gerektirmeden kullanılabilmekte.

Uygulama kumaş ve deri yüzeylerde çok başarılı olmakta. Bu nedenle ayakkabu haricindeki alanlarda da kullanılabilir ancak unutmayalım ki çamaşır makinesinde yıkanması gerekecek bir kumaşa bu işlemi yapar ve ardından makinede yıkarsanız tüm makine ve beraberinde yıkanan herşey parafinle kaplanacaktır. Bu konuya dikkat edelim.

İlgili videoyu aşağıda bulabilirsiniz. İzlediğiniz ve yorumunuz için şimdiden teşekkürler, iyi seyirler.

tommygun, Angrypower, IRau ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Benim kışlık 4riders’lara kullanmalık bir yöntem

Emeğine sağlık abi. Senin sayende her işimizi kendimiz yapmaya başlayacağız
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    kural [Z] seviyorum abi seni on numara adamsin sadece motosiklet icin deyil bu bilgi ömür boyu lazim olur valla bende denicem haftaya tskler.🤗

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Hocam elinize sağlık, tebrik ve teşekkür ederim. Yağmurda pek kullanmıyorum motosikleti, ihtiyacım yok yani ama anlatımı da çok beğendim, hiç atlamadan sonuna kadar izledim.

Baya faydalı güzel projeymiş. Yalnız bunu uygulayınca hava geçirgenliği de kalmaz diye tahmin ediyorum, yanılıyor muyum?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben direkt olarak mumu kumaş yüzeye sürüp çakmakla ısıtarak kumaşın içine geçmesini sağladım. Arka arkaya 2kez yapınca kumaş muma doymuş oldu. Bu yönteme göre daha zahmetsiz.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Su geçirmezlik spreyleri de aynı mantıkla yapılıyor sanırım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya faydalı güzel projeymiş. Yalnız bunu uygulayınca hava geçirgenliği de kalmaz diye tahmin ediyorum, yanılıyor muyum?
    İşin güzel tarafı da bu, hava geçirgenliği bir miktar düşse de kesinlikle fazla etkilenmiyor. Yani bot yazlık ama su geçirmez oluyor, iki farklı botta ve şiddetli uzun yağmurda 2 saatlik yolculşukta denendi onaylandı ve kullanılmaya devam ediliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben direkt olarak mumu kumaş yüzeye sürüp çakmakla ısıtarak kumaşın içine geçmesini sağladım. Arka arkaya 2kez yapınca kumaş muma doymuş oldu. Bu yönteme göre daha zahmetsiz.
    Sizin uygulama kesinlikle daha zahmetsiz, lakin kumaşın derinlerine ve içine tam olarak işlemiyor. Bu yöntemle kumaşı oluşturan ipliklerin içine işleyerek temel seviyede işini yaptığı için çok daha etkili oluyor. Doğrudan ısı kaynağına maruz kalması zorunluluğu olmadığı için (işi hızlandırmak için ısıya tabi tutuyoruz, yoksa bıraksak da ispirto uçup kuruyacak) kumaşa ateşin verebileceği zararlardan da korunmuş oluyor. Ayrıca kesinlikle yüzeysel kalmıyor, isteseniz de istemeseniz de kumaşın altına kadar geçip her noktaya nüfuz ediyor.

Bu tekniği su direncini arttırmak istediğiniz deri ürünlerde de güvenle kullanabilirsiniz.
    gerivites bunu beğendi.
    ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)