Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun yağ süzgecinden bu çıktı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Motorun yağını değiştirdim fakat yağ süzgecinden böyle bir şey çıktı. Yağ pompası arızalıydı acaba ondan mıdır? Ustaya bıraktım ama. Gördüğünüz parça diğer tarafı çok parlak. Alüminyum gibi. Mıknatıs tutmadım. çok hafif eğimli bir yüzey aslında. Hani lapların plastik bir vida uzun bağlantısı olurya onun kırıldığını düşünün onun gibi bir yüzeyi var.

Nereden çıkmış olabilir bu sizce? Ustaya gösterdim motoru ses falan gelmiyor senin motordan dedi, Bir kaç hafta önce motor çalıştırırken dinamo zorlanmıştı acaba onun dişlileri mi kırıldı? Şimdi zorlanma falan yok ama.

Sizce ne olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    valla herşeyden kopmuş olabilir ben olsam endişelenmeye başlardım, şayet 390 bloğu için insanların yorumları pek iç açıcı değil.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Evet her şeyden kopmuş olabilir ama önemli bir şey değil, genelde her yağ değişiminde talaş olarak bir miktar metal toplarız yağ tapasından.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet her şeyden kopmuş olabilir ama önemli bir şey değil, genelde her yağ değişiminde talaş olarak bir miktar metal toplarız yağ tapasından.
    evet her yağ değişiminde çıkar fakat bu güne kadar benim motorumdan hiç bu kadar büyük yekpare bir metal yada aliminyum parça çıkmadı. çok ufak parcalar halinde olsa zaten kuşkulanmaya gerek kalmazdı.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Debriyaj tarafı açılıp ve endeskop kamera ile de iç taraf kontrol edilebilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet her yağ değişiminde çıkar fakat bu güne kadar benim motorumdan hiç bu kadar büyük yekpare bir
    metal yada aliminyum parça çıkmadı. çok ufak parcalar halinde olsa zaten kuşkulanmaya gerek kalmazdı.
    Muhtemelen motorun zorlandığı bir anda şanzıman dişlilerinin birinden kopmuştur. Sorun yaraticagini sanmam

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Dişli sıyırması/kırığı olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)