Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şanziman sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar vites gecisleri 1 den 2 ye aliyorum geciyor ama tak diye bi ses yapiyor bazen oluyor normalmi bu durum bi zarari varmiki bunun korkuyorum bazen icinden kirilir dagilcak diye sikinti olurmuki acaba sanzimanda sorun oldugunu nasil anlariz arkadaslar birde ne gibi belirtileri vardir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 masti
    O bende de oluyor sorayım diyorum servise bir türlü kısmet olmadı. 4. viteste debriyaj sıkıp bırakıyormuşum gibi oluyor birde. Okul bitsin göstercem.
    Kazasız belasız..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CG 400 MODIFIYE
    qhardeshim alin bi cq bakhin rahatiniza

Motosikleti
    mondial 150 masti
    Alıntı AdanaCq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim laftan anlaman yok mu senin. Senin gibiler sattıracak bana motoru !

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    O ses bende de vardı özellikle motor ısınınca yapıyordu arka dişli takozlarini değiştirdim sorun düzelmedi eğer zincirde boşluk varsa o sesi yapar ben zinciride ayarladim ses yine devam etti en son olarak debriyaj balatasini değiştirdim ve motul yağ koyunca ses düzeldi

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorda da aynı blok var. 23000 km sonunda izlenimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim:
    Eğer vitesler sert geçiyorsa:
    1-Zincir gerginliği kontrol et çok sıkı olmasın ve de zincirini yağla
    2-Debriyajı biraz daha yukarıda kavrayacak şekilde ayarla
    3-Kullandığın yağ markasını değiştir. Örneğin denemek için bir defa Yamalube kullandım. Vites geçişleri o kadar sertleşti ki anlatamam. Her vites değişiminde aha gitti gene 1 diş diyordum.
    4-Motoru ilk çalıştırdığında 1-2 dakika arası bekle ısınsın biraz.

Motosikleti
    mondial 150 masti
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da ayný blok var. 23000 km sonunda izlenimlerime dayanarak þunu söyleyebilirim:
    Eðer vitesler sert geçiyorsa:
    1-Zincir gerginliði kontrol et çok sýký olmasýn ve de zincirini yaðla
    2-Debriyajý biraz daha yukarýda kavrayacak þekilde ayarla
    3-Kullandýðýn yað markasýný deðiþtir. Örneðin denemek için bir defa Yamalube kullandým. Vites geçiþleri o kadar sertleþti ki anlatamam. Her vites deðiþiminde aha gitti gene 1 diþ diyordum.
    4-Motoru ilk çalýþtýrdýðýnda 1-2 dakika arasý bekle ýsýnsýn biraz.
    Hocam bu vitesteyken debriyaj sıkıp bırakma gibi olması, özellikle 4. viteste olması şanzimandan olabilir mi ? Balatadan olma ihtimali var mı ?
    Mobildeyim kusura bakmayın.
    İyi geceler.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Motoru isitiyorum genelde bi 5 dk kadar ara sira oluyor bu durum kalkisda degilde vites gecisinde arada yapiyor tak diye 1 den 2 ye atinca sorun cikar diye bu ses kotu bi ses kiriliyomus gibi biseyler ama kirilmiyor heralde zincirimin falan ayari iyi debriyajda yukari dogru kavriyor oda iyi ara sira sadece vites gecislerinde oluyor ses yapiyor giderken 1 2 arasi oluyor genelde obur viteslerde yapmiyor veya 1 ci vitese atarken yapiyor

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    valla bende 1 den 2 atarken 3 kez vites değiştiriyorum geçmiyor nalet ipone rahatlattı biraz ama şanzımanda yada debriyaj balatasında bi şey var kesin

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende 1 den 2 atarken 3 kez vites değiştiriyorum geçmiyor nalet ipone rahatlattı biraz ama şanzımanda yada debriyaj balatasında bi şey var kesin
    Ne olabilirki kirik falanmi acaba ama kirik falan olsa ses falan yapar heralde

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı AdanaCq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne ya Big Troll

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _-tolga_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu vitesteyken debriyaj sıkıp bırakma gibi olması, özellikle 4. viteste olması şanzimandan olabilir mi ? Balatadan olma ihtimali var mı ?
    Mobildeyim kusura bakmayın.
    İyi geceler.
    Eğer sabit hızla giderken motorun bir hızlanıp bir yavaşlıyor gibi yapıyorsa motoru çalışmazken orta sehpaya kaldır. Boşa tak ve arka tekerleği elle çevir. Zincirin durumunu kontrol et. Zincir ömrünün son demlerini yaşıyor ve yer yer çok uzamış olabilir.
    Onun dışındaki sorunlarla ilgili bir fikrim yok ne yazık ki.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eğer sabit hızla giderken motorun bir hızlanıp bir yavaşlıyor gibi yapıyorsa motoru çalışmazken orta sehpaya kaldır. Boşa tak ve arka tekerleği elle çevir. Zincirin durumunu kontrol et. Zincir ömrünün son demlerini yaşıyor ve yer yer çok uzamış olabilir.
    Onun dışındaki sorunlarla ilgili bir fikrim yok ne yazık ki.
    Benim Mondial yapıyo bunu. Arka dişli orjinal olmadığından ve dişli göbeğinde boşluk kaldığından 2-3 mm eksen kayması yapabiliyo. Şu ana kadar yüksek hızlarda bile sorun çıkarmadı. Sadece 2. 3. viteslerde hafif gazla hızlanırken hissediliyo.

yanlış mesaj

Motosikleti
    mondial 150 masti
    Eðer sabit hýzla giderken motorun bir hýzlanýp bir yavaþlýyor gibi yapýyorsa motoru çalýþmazken orta sehpaya kaldýr. Boþa tak ve arka tekerleði elle çevir. Zincirin durumunu kontrol et. Zincir ömrünün son demlerini yaþýyor ve yer yer çok uzamýþ olabilir.
    Onun dýþýndaki sorunlarla ilgili bir fikrim yok ne yazýk ki.
    Hocam hızlanıp yavaşlama gibi bir sorun olmuyor. Sadece ve sadece 4. Viteste oluyor bu. Kime sorduysam bilmiyor hepsini biliyorlar bunu bilemiyorlar. Haklılar açıp bakmadan kim bilebilir.
    Kalın sağlıcakla.

Şanzıman sorunu

Dostum cr1 var bende 4.viteste debriyaja basıp bırkma durumu özellikle yokuşta şanzımanla ilgili bende yaşadım o sorunu ve şanzıman dagildı en son.1.ve 3.viteste ugultuda yapıyordu en son safhada vites geçmedi 2 ye ve 1 saat sonra tamamen dagildı biran önce sanzımanı degistir

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı wert01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum cr1 var bende 4.viteste debriyaja basıp bırkma durumu özellikle yokuşta şanzımanla ilgili bende yaşadım o sorunu ve şanzıman dagildı en son.1.ve 3.viteste ugultuda yapıyordu en son safhada vites geçmedi 2 ye ve 1 saat sonra tamamen dagildı biran önce sanzımanı degistir
    hevesini kırmak istemem ama bence arkadaş problemi çoktan çözmüştür... yinede sağduyun için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)