Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf 150 Aydınlatma Sorunu :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar sayın üyeleri,

20k kilometredir cbf 150 kullanıyorum. Orijinal ampulün aydınlatmasından hiç memnun değilim. Gece sürüşlerinde uzunları açmak zorunda kalıyorum ve karşıdan araba geldikçe uzunları kapatıp önümü görmekte zorlanıyorum. Motorumun ampul yuvası tipi S2 ve ben internetten Osram gibi markaların S2 tip ampullerini bulamadım. Cbf 150 kullanıcıları aydınlatma için nasıl bir çözüm buldular ? Birileri yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Yakınımda iyi bir usta yok şayet iyi bir usta olsa bile pandemi nedeniyle pek dışarı çıkmıyorum. Nedir cbf 150'yi aydınlığa kavuşturacak çözüm ?

Not: Osram'ın Nightbreaker serisindeki gibi bir aydınlatmaya ihtiyacım var...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hocam sizin ikamet yeriniz neresi? Facebook Cbf 150 guruba yazın mutlaka. Oradan daha iyi yardımcı olurlar.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sizin ikamet yeriniz neresi? Facebook Cbf 150 guruba yazın mutlaka. Oradan daha iyi yardımcı olurlar.
    Ah ahh zamanında Kocaeli'de idim. Canım şehrim sanayisiyle meşhur olduğu için her türlü işimi halledebilirdim fakat Aydın'da maalesef ki pek bir seçenek yok. En yakın Honda servisi bile +70km :( Tavsiyeniz için teşekkür ederim . Facebook gruplarına da derdimi anlatayım belki orada da tecrübeli arkadaşlar vardır.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Aradığınız şey Osram / Philips / Narva gibi markaların "H4 60-55W" far ampulleri, işinizi görecektir.

Dezavantaj olarak kısa ve uzun hüzme farlarda sürekli olarak olması gerekenin yaklaşık iki katı akım çekecektir. Eğer ki tesisatınızda sis farı ve benzeri çeşitli aksesuarlar yoksa sorun yaşamanız imkansız olmasa da oldukça güç. Far ampulünü doğru şekilde oturtmayı ve arkasındaki contalama yapan büyükçe lastik parçayı doğru takmayı unutmayın.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Facebook cbf gurubuna Gir orda halledersin , ben narva aldım gayet memnunum , istediğin aydınlatmayı sis olmadan yapamazsın , led takanlarda var ama benim ledden yüzüm gülmedi ledi sevemedim. Kalitesiz olursa cabuk bozuluyo.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığınız şey Osram / Philips / Narva gibi markaların "H4 60-55W" far ampulleri, işinizi görecektir.

Dezavantaj olarak kısa ve uzun hüzme farlarda sürekli olarak olması gerekenin yaklaşık iki katı akım çekecektir. Eğer ki tesisatınızda sis farı ve benzeri çeşitli aksesuarlar yoksa sorun yaşamanız imkansız olmasa da oldukça güç. Far ampulünü doğru şekilde oturtmayı ve arkasındaki contalama yapan büyükçe lastik parçayı doğru takmayı unutmayın.
    Abi evet ben de bu markaların ampullerini kullanmayı istiyorum fakat benim fara S2 tip ampul uyuyor. Önerdiğiniz markalar veya led ampuller hep H4 tipi. Sorun da burada zaten :(

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi evet ben de bu markaların ampullerini kullanmayı istiyorum fakat benim fara S2 tip ampul uyuyor. Önerdiğiniz markalar veya led ampuller hep H4 tipi. Sorun da burada zaten :(
    CBF150' ler H4 kullanıyor diye hatırlıyorum. Benim 2007 ve 2016 model CBF' lerin her ikisinde de H4 mevcut. S2 nasıl olur onu çözemedim Acaba benim eski modelin farı yeni modele mi ait? Eğer öyle ise siz de ikinci el bir far ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Led ampulden daha ucuza ve sağlıklı olacaktır.

O da olmazsa biraz el mahareti ile mevcut S2 ampulün dibini de kullanarak basit bir H4 adaptörü yapılabilir (kendi adıma konuşuyorum). Tek sorun far merceklemesi bununla uyum sağlar mı, ışık odaklamada sorun çıkar mı??? O konuda birşey diyemiyorum.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bence iki tane sis farı çaktım mı canavar olur. kesin çözüm olur.
    nogayali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)