Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2016 model sıfır motor nasıl oluyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar herkese Peugeot Django almak istiyorum ama bayiden satılık 2016 model sıfır km motorlar var. Motor işinden hiç anlamam ama bu ne demek oluyor? Motor 4 yoldur satılmamış bayide yatıyor mu yoksa farklı bir durum mu var? Çok ilginç gerçekten motosiklet piyasası Türkiye’de ölmüş durumda mi nasıl 4 yılda 1 tane bile alıcı çıkmaz??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayilerin satamadıkları yada ( Altın) muamelesi görüp saklanarak zam gelmesi bekletilen araçlardır.

Yada bilmediğimiz başka sebepleride vardır.

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    valla ne olursa olsun 4 yıl önce üretilmiş hatta daha önce üretilip 4 yıl önce bayiye gelmiş motoru almazdım herhalde.
    almazdım derken adamlar bugünün kuru ile fiyat çektiği için.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    peugeot motosikletten anlamam etmem. ancak bu motosikletleri kim/neden alıyor, parçası kolay bulunur mu, kolay satılır mı, motoru parçaları sağlam mıdır hep merak etmişimdir.
    sitesine girip bakarsanız en güncel modelin kendi sitesinde bile 2018 model olduğunu görürsünüz. farklı olaylar dönüyor herhalde. üretimleri durmuş olabilir.
    http://www.peugeotscooters.com.tr/modeller/citystar

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ölü eşek fiyatınadır büyük bir ihtimal hiç kaçırma al.
    Parça sorunu çıkarsa PTT den iadeli taahhütlü şu parçanın orijin alini istiyorum yoksa kanuni yollara baş vuracağımı ihtar ederim diye bir yazı gönderirsiniz. Büyük bir ihtimal sorununu çözerler yoksa tüketici hakem heyeti çözer. Size fatura tarihinden itibaren on yıl parça temin etmek zorundalar.

Motosikleti
    MT-07
    150cc olanına 22900₺ fiyat çekmişler. Git Yamaha nmax155 al. Yemişim tarzını. Çeyrek altın niyetine binersin

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    Ben aldım açıkçası;neden aldım boyuma posuma uygun 200 Luk başka motor yok,arası açık icabında eşya koyabilecegim enjeksiyonlu çift disk fren elektronik gösterge 19 beygir sağlam gösterişli canavar gibi motor piyasada fazlada yok farklı sayılırsın,yedek parça pahalı,kimse motordan habersiz ve ön yargili olduğu için 2. Eli zayıf.memnunum tavsiye ederim.peugeot City star 200i

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Jarre Pejo nun 3 tekerli metropolis isimli makinasında (400 cc) motor komple İtalyan piacco. City starda da motor kısmı
    İtalyan Vespa piacco olması ihtimali var . Eğer söylediğim doğru ise biraz parçası pahalı olmakla birlikte her zaman bulursun.
    bursevi

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler

Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Bu corvustan bizim sokakta biri almisti.2007 falandi.Ilk gordum bu ne dedim.Cruser mi yoksa scooter mi anlamaya calistim.1 sene gibi bir vakit sonra sahibiyle konusmustum nasil falan diye ,aldigi gune lanet ediyordu.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı coderbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ne olursa olsun 4 yıl önce üretilmiş hatta daha önce üretilip 4 yıl önce bayiye gelmiş motoru almazdım herhalde.
    almazdım derken adamlar bugünün kuru ile fiyat çektiği için.
    Bugunun kuru ile fiyat çekmekten kasit olayi şöyle,

İthal edilen arac icin konusuyorum,

Bayi,

2016 yilinda,x gumrugunde gemiden inen araci distributor aracaligi ile stoğuna çekerken x rakamdan peşin olarak aliyor.

4 sene sonra

Yani bu sene 2020 de

Musteriye satiş esnasinda fatura keserken,

Vergi dairesine,

Kdv+ötv ödemesi yapiyor.

(Gumruk vergisi,ithalatçiya aittir)

Hee buradaki durum,bayi 2016 da aldigi rakam ve liste fiyati uzerinden sana fatura kesemez,zira GİB sisteminden onay alamaz(enfilasyon,doviz kuru,vb.kalemler malin satis bedellerinide etkiliyor)güncel bedel esastir.(taban fiyatlarda belirli bir esneklik var)

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc olanına 22900₺ fiyat çekmişler. Git Yamaha nmax155 al. Yemişim tarzını. Çeyrek altın niyetine binersin
    Retro tarz dışında motorlar ilgimi çekmiyor🛵 vespa alacak kadar param yok bu tarzda Vespa harici kaliteli bir tek bu var bulabildiğim alternatif model varsa bakarım

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Retro tarz dışında motorlar ilgimi çekmiyor�� vespa alacak kadar param yok bu tarzda Vespa harici kaliteli bir tek bu var bulabildiğim alternatif model varsa bakarım
    İlla retro istediginiz icin,

Django nun 2.ellerine bakin

Olmadi

2.el piaggio lara bakin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)