Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Park sorunu motoru bir yere sığdıramamak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar kpss kursuna motorumla gidiyorum fakat bomboş park yeri var ama birisi geliyor niye araba gibi pak ettin kenara çeksene sonra kenara koyuyorum diğeri geliyor niye dibime kadar girdin git kaldırıma park et. Kaldırıma park ediyorum bu sefer yayalar şikayetçi oluyor. En sonunda birisi gitmiş benim motora doğru çapraz park edip kutu gibi sıkıştırmış. Niye böyle yapıyorsun dediğimde de sende niye oraya koydun demesin mi ! Ben iyice bıktım bunlardan motoru nereye park edeceğimi bilmiyorum en sonunda elimden bir kaza çıkacak. Doğru park nasıl yapılır tecrübeli abilerimizden rica ediyorum şunu bana bir öğretsinler. Gittiğim motto akademi ileri sürüş kurslarının hiçbirinde bu konulardan bahsetmediler...
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yanında "Motorlu Taşıtlar Vergisi" makbuzunu taşı , niye buraya park ettin diyenin gözüne sok
    MimTolga, ERTOBİ, yigozya ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Motoruma müdahale edersen ben de aracına müdahale ederim, ben bisiklet kullanmıyorum senin kadar sigorta mtv muayene ücreti ödüyorum deyin.
    HRider, MimTolga, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma müdahale edersen ben de aracına müdahale ederim, ben bisiklet kullanmıyorum senin kadar sigorta mtv muayene ücreti ödüyorum deyin.
    İnsanca konuşmayı çok denedim ama ayılar anlamıyorlar ki. İstediğin kadar konuş motosiklet araç değil oraya park edemezsin arabalarına çok yaklaştıramazsın kapıları falan çizilirmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

Peki siz park yerinde motorunuzu nereye park ediyorsunuz, bunun doğrusu nedir benim iyice kafa gitti ben nereye park edeyim ? Diyelim ki park yerleri bom boş en sağa kıyıya köşeye mi park edilir yoksa bir araç gibi mi park etmek gerekir ?

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanca konuşmayı çok denedim ama ayılar anlamıyorlar ki. İstediğin kadar konuş motosiklet araç değil oraya park edemezsin arabalarına çok yaklaştıramazsın kapıları falan çizilirmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

Peki siz park yerinde motorunuzu nereye park ediyorsunuz, bunun doğrusu nedir benim iyice kafa gitti ben nereye park edeyim ? Diyelim ki park yerleri bom boş en sağa kıyıya köşeye mi park edilir yoksa bir araç gibi mi park etmek gerekir ?
    hocam bu işin iki ucu boklu değnek, araba gibi parkedersen ayının biri gelir motoru alır kenara çeker, arabasını parkeder. Hele disk kilidin varsa bir de diskini yamultur motoru çekecem derken hepten fena. Gider kenara köşeye koyarsın önüne araba koyar yine ayılar çıkamazsın. Kaldırıma koyarsın yayalar şikayet eder. Ben motoru da zincirleyeceğim için mutlaka uygun bir direk ya da ağaç kenarına ve mümkünse bir ayı gelip arkama bile gelse çıkabileceğim bir noktaya park etmeye çalışıyorum. Götürüp araba için ayrılmış yere koymuyorum.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(

Eğer apartmana ait park yerini kullanıyorsanız, herkes kadar sizin de araçlar için kullanılan park alanı hakkınız var. Şimdi biri size asansörü kullanamazsın derse ne cecap verirseniz park yerini kullanamazsın dediğinde de aynı cevabı vermelisiniz. Siz apartman aidatı ödüyor musunuz ? Evet. Aidat içinde apartman giderleri ve kullanımı da yok mu ? Var. Eee ? Otomobiliniz olsaydı nasıl park edecekseniz motorunuzu da öyle park edeceksiniz. 1 araçlık alan park etme hakkınız var, ama yer vermek istersiniz sizin inisiyatifinizde ve bileceğiniz iş. Dikkat edilecek husus, apartman girişine, içine, kenar kullanım alanlarına park etmemek olmalıdır. Park yeri araç park etmek içindir siz de park yerini kullanıyorsunuz. Nokta. Eğer lagaluga yaparlarsa çağırın polisi, tutanağı tutturun bakalım kanunen kim haklıymış görsün beyefendi.
    Bunlar hep motosikleti bisiklet olarak görmekten kaynaklanan aptalca ve cahilce hareketler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:44 ----------

Kat Mülkiyeti Kanunu.

Madde 16 - Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsa payları oranında, ortak mülkiyet hükümlerine göre malik olurlar.

Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve çamaşır kurutma alanları gibi yerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.
    Edit: Sahiplik olarak değil ancak ortak alan kullanım hakkı kiralama yoluyla kiracıya devredildiği için, kiracı da aynı kullanım hakkından yararlanır.

GENEL KURAL :

MADDE 18 - Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler."
    Edit: Hiç kimse, araç park alanına nizami ve kuralına uygun olarak park edilmiş aracı (özel durumlar haricinde (zorunlu bina inşaat tadilat işleri, asfalt dökümü vs gibi) bu aracı kaldır deme hakkına da sahip değildir.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ledow 2v49fmm
    iyi geceler, ya da sabahlar mı demeliyim acaba kafam karıştı biraz. Sizin probleminiz park yapmak ile alakalı değil, insanlara karşı yaptığınız hareketi savunamamanız. 1.5 yıl boyunca her gün çalıştığım yerin önüne park ettim motorumu, gerek yaya gerek taşıtlarla cok takıştım. Lakin en sonunda ben istediğim yere koydum. Biraz bu konularda sivri olmak gerek sanırım yoksa hiç bir tarafı mutlu edemiyorsun.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Elinden kaza çıkıcak diyorsun ya. Kaza çıktığı gün sorunların bitecek.
    yigozya ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Zinagah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler, ya da sabahlar mı demeliyim acaba kafam karıştı biraz. Sizin probleminiz park yapmak ile alakalı değil, insanlara karşı yaptığınız hareketi savunamamanız. 1.5 yıl boyunca her gün çalıştığım yerin önüne park ettim motorumu, gerek yaya gerek taşıtlarla cok takıştım. Lakin en sonunda ben istediğim yere koydum. Biraz bu konularda sivri olmak gerek sanırım yoksa hiç bir tarafı mutlu edemiyorsun.
    Dediğiniz gibi ben çok tartışmayı seven bir tip değilimdir. Çekeyim ne olur kafasındaydım ama bir süre sonra baktım ki herkes kendine göre sizin taviz vermenizi istiyor. Baktım ki çoğu motorcunun kavga edeceği yerde ben sorun yok kenara çekeyim ne olur sanki demişim. Ama bir müddet sonra yanlış yaptığımın farkına vardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:58 ----------

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinden kaza çıkıcak diyorsun ya. Kaza çıktığı gün sorunların bitecek.
    Bencede hapishanede çok park etmeye yer aramazsın asdfg

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bölgesel olarak değişiyor bu durum.

Gittiğim yerde motor için ayrılmış park alanı var ise mutlaka oraya ederim, eğer yok ise araba gibi park ederim.

Ne yazık ki bizler işlerine geldiği zaman taşıt işlerine gelmediği zaman değiliz.

Şimdiye kadar 1 kere park yeri tartışmasına girdim o da SGK'nın önündeki emekli bir amca ile, o kadar çirkinleşti ki en son motorum ile arabana vurursam senin hasarın benim motorun toplam maliyetinden fazla olur dedim sustu
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Eğer apartmana ait park yerini kullanıyorsanız, herkes kadar sizin de araçlar için kullanılan park alanı hakkınız var. Şimdi biri size asansörü kullanamazsın derse ne cecap verirseniz park yerini kullanamazsın dediğinde de aynı cevabı vermelisiniz. Siz apartman aidatı ödüyor musunuz ? Evet. Aidat içinde apartman giderleri ve kullanımı da yok mu ? Var. Eee ? Otomobiliniz olsaydı nasıl park edecekseniz motorunuzu da öyle park edeceksiniz. 1 araçlık alan park etme hakkınız var, ama yer vermek istersiniz sizin inisiyatifinizde ve bileceğiniz iş. Dikkat edilecek husus, apartman girişine, içine, kenar kullanım alanlarına park etmemek olmalıdır. Park yeri araç park etmek içindir siz de park yerini kullanıyorsunuz. Nokta. Eğer lagaluga yaparlarsa çağırın polisi, tutanağı tutturun bakalım kanunen kim haklıymış görsün beyefendi.
    Bunlar hep motosikleti bisiklet olarak görmekten kaynaklanan aptalca ve cahilce hareketler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:44 ----------

Kat Mülkiyeti Kanunu.

Madde 16 - Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsa payları oranında, ortak mülkiyet hükümlerine göre malik olurlar.

Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve çamaşır kurutma alanları gibi yerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.
    Edit: Sahiplik olarak değil ancak ortak alan kullanım hakkı kiralama yoluyla kiracıya devredildiği için, kiracı da aynı kullanım hakkından yararlanır.

GENEL KURAL :

MADDE 18 - Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler."
    Edit: Hiç kimse, araç park alanına nizami ve kuralına uygun olarak park edilmiş aracı (özel durumlar haricinde (zorunlu bina inşaat tadilat işleri, asfalt dökümü vs gibi) bu aracı kaldır deme hakkına da sahip değildir.
    Apartman değil ama dediğim gibi bomboş park alanı herkesin park edebildiği, bilgeler için teşekkürler bundan sonra demek ki biraz daha sert tepki vermem gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bölgesel olarak değişiyor bu durum.

Gittiğim yerde motor için ayrılmış park alanı var ise mutlaka oraya ederim, eğer yok ise araba gibi park ederim.

Ne yazık ki bizler işlerine geldiği zaman taşıt işlerine gelmediği zaman değiliz.

Şimdiye kadar 1 kere park yeri tartışmasına girdim o da SGK'nın önündeki emekli bir amca ile, o kadar çirkinleşti ki en son motorum ile arabana vurursam senin hasarın benim motorun toplam maliyetinden fazla olur dedim sustu
    O zamanda arkadaşların dediği gibi kenara çekmeye çalışırlar da alarmlı disk kilidini yamulturlar diye öyle park etmiyordum. Yanıt güzelmiş ama deneyeceğim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şöyle birşey yapsan; akşam hava kararsın, otoparkta ve pencerelerde kimsenin olmadığı bir an motorunu sessizce ve yavaşça yere yatır. Al eline boyun kadar odun ve avazın çıktığı kadar bağır. "Kim devirdi ulan bu motoru? Kimse bir tarafı yiyorsa çıksın dışarı" bağrışı çığrışı duyan cama koşacaktır ve de elinde odun, delirmiş bir adama "çoğunlukla" bulaşmayacaklardır. Muhtemelen bu saatten sonra kimse sana ve motoruna ilişmeyecektir.
    espresso, fz6_fazer, HRider ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Detayını bilmiyorum ancak motorlu taşıt olarak geçen bir araç sizden izinsiz olarak kurcalanır ya da yeri değişir ise bence polis cagırabilirsiniz.

Dediğiniz gibi ben çok tartışmayı seven bir tip değilimdir. Çekeyim ne olur kafasındaydım ama bir süre sonra baktım ki herkes kendine göre sizin taviz vermenizi istiyor. Baktım ki çoğu motorcunun kavga edeceği yerde ben sorun yok kenara çekeyim ne olur sanki demişim. Ama bir müddet sonra yanlış yaptığımın farkına vardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:58 ----------

Bencede hapishanede çok park etmeye yer aramazsın asdfg
    Yok canım o kadar da değil. Kaza derken ciddi olursan ses etmezler. Bizde herkes gücü yetene laf eder

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Goldwingin en güzel tarafı bu. En kalabalık otoparkta dahi(Motosiklet için ayrı yer yoksa) otomobil gibi park ediyorsun ve kimse yadırgamıyor
    Oğuzhan10 ve espresso bunu beğendiler.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Kendini savunmaktan aciz biri olduğunu düşünmeye başlıyorum

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    ya ne dinliyorsun. çek motorunu otoparkın münasip bir yerine, kilitle zincirle ( tekerlekler dönmesin ki motorun yerini değiştirmesinler) bırak motoru. laf edene polis çağırmakla tehdit et sende. sende mtv ödüyor, sigorta yaptırıyorsun. Seninki de motorlu taşıt.
    Oğuzhan10 ve espresso bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini savunmaktan aciz biri olduğunu düşünmeye başlıyorum
    adamlar çek şunu şurdan diye gelmiyorlar, bu tür şeylere başlarda fazla takılmadığımdan bahsediyorum meseleyi anlamadan yorum yapma. Allaha çok şükür kendimi savunabiliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ne dinliyorsun. çek motorunu otoparkın münasip bir yerine, kilitle zincirle ( tekerlekler dönmesin ki motorun yerini değiştirmesinler) bırak motoru. laf edene polis çağırmakla tehdit et sende. sende mtv ödüyor, sigorta yaptırıyorsun. Seninki de motorlu taşıt.
    Haklısın bundan sonra öyle yapacağım artık. Bu cahil kafa aslında yolda giderken de ''sağ şeritte gitsene niye sol şeritte gidiyorsun'' diyen adamlar işte. Bazı arkadaşlar yanlış anlamış sorumu ben özelde sordum ama bu sorunu yaşayan genel bir kesimi kastetmiştim. Arkadaşlar bu gün sen ona zarar verirsin yarın onun hiç tanımadığın akrabası, ipsiz sapsız bir kişi gelir o da senin motoruna zarar verir. Şu kafadan bir çıkın, hak aramak ayna kırmakla oluyorsa evet ben hakkımı savunmakta aciz biriyim boş boş yorum yapmayın ben ne soruyorum siz ne cevap veriyorsunuz..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Senin kibarlığını, efendiliğini, güngörmüşlüğünü yanlış anlamış belli ki komşuların. Maalesef maganda kültürünün revaçta olduğu günümüzde bu meziyetler zayıflık, "gel bunu ezelim" minvalinde anlaşılıyor. O yüzden bazen efendi olmayıp küsküyü vermek daha sağlıklı sonuçlar doğurabiliyor. Bazen de karşındaki daha dişli çıkıyor o zaman da kuvvetli bir nefes, iyi bir kondüsyon ve altları kaymayan bir spor ayakkabı şart.
    emenyasin bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Gayet te öyle görünüyorsun. Boş boş yorum yaptığım yok, kime okutsan aynı sonuca varır. Onların dilinden konuşacaksın başka çaren yok, ipsiz sapsızlardan her defasında korkacaksak ohoooo

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)