Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet sürerken ellerin uyuşması

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    sevgili arkadaşlar 2 aylık acil ilac kuryeligi yapıyorum motosikletim cbf150 yaklaşık bir haftadır sol elimin dirsegine kadar aşırı derecede uyuşma var kullandigim mottun icindeki korumaligi cikardim belki kolumda damar sıkışması yapiyodur diye ama bi faydasi olmadi bu uyusma bu meslege başladikdan sonra oldu
    bu gidondan mi kaynakli bi sorun yoksa bendemi sorun var bi akıl verin 😔
    uyuşma sadece sol kolda oluyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinir sıkışması, nörolojik,omurılık sorunları,kötü kolesterol fazlaligi, stres , kan dolaşımı sorunları v.s. farklı sebepleri olabilir.Bence kesin bundandır diye kafandan kurma hiç. .
    En basitinden motosiklette sürekli debriyajı cekip bırakmak da kolda sinir sıkısmasına yol açabilir, korumalıgi çıkarmak yeterli olmayabilir..

Doktora gitmekte fayda var.
    kurubuzz bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Doktora gitmeniz lazım.

Muhtemelen ana sebep motosiklet kullanmanız. Ama CTS'den tutun tendonlara kadar bir sürü etken olabilir bahsettiğiniz semptomun sebebi. Doğru teşhis şart, ve tahminle olacak iş değil.

Muhtemelen motosiklet kullanmayı bıraksanız azalarak yok olur. Ama işinizi yapmaya devam etmek istiyorsanız nasıl bir tedavi gerekeceği, nasıl bir aparat kullanmanızın faydalı olacağı, zamanla daha da kötü olup olmayacağını öğrenmek için, söylenti ve tahminlerle vakit, sağlık ve para kaybetmek yerine direk doktora gidin, teşhisi koysun, doğru çözüm seçeneklerini değerlendirin.
    kurubuzz bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bileğinizi sıkan bir eldiven de bazen o uyuşmayı yapabiliyor.

Titreşim kaynaklı olduğunu ummakla birlikte özellikle sol kolun çok tehlikeli olduğunu bildirmek isterim zira kalpte olan sorun direk soldan belli olur, en iyisi tez zamanda doktora gidin, geçmiş olsun

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktora gitmeniz lazım.

Muhtemelen ana sebep motosiklet kullanmanız. Ama CTS'den tutun tendonlara kadar bir sürü etken olabilir bahsettiğiniz semptomun sebebi. Doğru teşhis şart, ve tahminle olacak iş değil.

Muhtemelen motosiklet kullanmayı bıraksanız azalarak yok olur. Ama işinizi yapmaya devam etmek istiyorsanız nasıl bir tedavi gerekeceği, nasıl bir aparat kullanmanızın faydalı olacağı, zamanla daha da kötü olup olmayacağını öğrenmek için, söylenti ve tahminlerle vakit, sağlık ve para kaybetmek yerine direk doktora gidin, teşhisi koysun, doğru çözüm seçeneklerini değerlendirin.
    motosiklet kullanmayı bırakmam bu zevk bırakılmaz 🤗
    baş parmak tırnaklarima kadar uyusuyo sabah kalkinca bole tas gibi oluyo elim kımıldamıyo yarin doktora mecbur gidicem korkuttunuz beni 😔

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinir sıkışması, nörolojik,omurılık sorunları,kötü kolesterol fazlaligi, stres , kan dolaşımı sorunları v.s. farklı sebepleri olabilir.Bence kesin bundandır diye kafandan kurma hiç. .
    En basitinden motosiklette sürekli debriyajı cekip bırakmak da kolda sinir sıkısmasına yol açabilir, korumalıgi çıkarmak yeterli olmayabilir..

Doktora gitmekte fayda var.
    gecenlerde kaza yaptim yandan vurdular motosiklet dusdu ben dusmedim ondan sonra oldu bu olay gidon cok titriyo ins ondandir doktora gidicem korkuttunuz beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bileğinizi sıkan bir eldiven de bazen o uyuşmayı yapabiliyor.
    eldiven var kullanmiyorum ama montun bilek kısmındaki cirtlari cok sıkı yapiyodum tskler bunu unuttum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim kaynaklı olduğunu ummakla birlikte özellikle sol kolun çok tehlikeli olduğunu bildirmek isterim zira kalpte olan sorun direk soldan belli olur, en iyisi tez zamanda doktora gidin, geçmiş olsun
    teşekkürler doktora mecbur gidicem artik 1 haftadir dayaniyorum aciya 😔

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gecenlerde kaza yaptim yandan vurdular motosiklet dusdu ben dusmedim ondan sonra oldu bu olay gidon cok titriyo ins ondandir doktora gidicem korkuttunuz beni
    Geçmiş olsun, nice rahatsizliklar var tedbirli olmakta fayda olur diye düşündüğümden yazdım..

Belki de o çarpma esnasında zedelenme falan olmuştur tam sonrasinda başladığına göre..Acil şifalar..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet kullanmayı bırakmam bu zevk bırakılmaz 🤗
    baş parmak tırnaklarima kadar uyusuyo sabah kalkinca bole tas gibi oluyo elim kımıldamıyo yarin doktora mecbur gidicem korkuttunuz beni
    Aklımdaki bir problemle örtüşüyor ancak kendimle çelişip n'olduğunu yazmayayım. Mutlaka doktora gidin. Muayenede n'olduğu belli olur, icap ederse MR ile konfirme etmek te isteyebilir doktor. Geçmiş olsun. Sağlık herşeyden önemli, motosiklet dahil.

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış anlaşılmak istemem ama İstanbul’da havalar bu ara çok sert olduğundan dolayı rüzgar kaynaklı olabilir mi? Mesela dün gece benimde sol elim dondu ve debriyajı çekemeyeceklerini seviyeye geldim. 10dk’lık sürüşte. İş ve trafik stresinden dolayı sürekli bu ağrıyı ve soğuğu göz ardı etmiş olup, vücudun tepki veriyor olabilir mi?

Motorda sıcak tutan elcikler var mı?

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılmak istemem ama İstanbul’da havalar bu ara çok sert olduğundan dolayı rüzgar kaynaklı olabilir mi? Mesela dün gece benimde sol elim dondu ve debriyajı çekemeyeceklerini seviyeye geldim. 10dk’lık sürüşte. İş ve trafik stresinden dolayı sürekli bu ağrıyı ve soğuğu göz ardı etmiş olup, vücudun tepki veriyor olabilir mi?

Motorda sıcak tutan elcikler var mı?
    sicak tutan elcikler yok sadece diz örtüsü ve ruzgar kesici var o debriyag ve gaz koluna takilan

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    sicak tutan elcikler yok sadece diz örtüsü ve ruzgar kesici var o debriyag ve gaz koluna takilan
    Karpal tünel olabilir. Aklıma ilk gelen bu
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Herşey buna etken olabilir, oturma pozisyonuna göre boynunuzun durumu bile. Koldaki sinir sıkışmaları gibi boyundaki sıkışmalarda böyle ağrı oluşturabiliyor.
    Benim başıma da aynı sıkıntı geldi araç kullanırken. Boyun fıtığından şüphelendi doktor, EMG çekildi MR çekildi temiz çıktı. Masa başı çalıştığımdan kas zayıflamasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Düzenli spor yaparak tamamen kurtuldum.

Fazla ilerlemeden bir doktora görünmende fayda var. Sorunun çözümü çok basit olabilir ama sorunun kaynağını bulmakta gecikmemiş olursun

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. CBF150'nin standart hali ile motordan olması imkansız. CBF150 uyuşukluk yapacak bir motor değil. Fakat "ufak bir kaza sonrası titriyor" demişsiniz. Önce motoru sonra kendinizi baktırmanız gerekiyor. Büyük bir olasılıkla problem motorda değil. Kazasız belasız sürüşler...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşim ,

Karpal tünel olabilir. Her iki elimden de ameliyat oldum. Belirtiler seninkiler ile aynıydı.

Sevgilerimle
    kurubuzz bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Motorun titreşimi yüzünden olabilir. Acaba şehir trafiğinde stres yapıp gidonu sıkıyor olabilir misin ? Yada kendini bacaklarınla depoya kitlemek yerine, yükünü kollarına mı taşıtıyorsun ? Akşam eve geldiğinde bacakların değil kolların ağrıyorsa muhtemelen depodan değil gidondan taşıyorsundur yükünü. Motorda oturuşun yanlış olabilir mi ? yanlış edinilmiş bir oturma alışkanlığın var mı ? Mesela Ben Rahmetli AEA dan öğrendim depodan tutunmayı.
    kurubuzz bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun titreşimi yüzünden olabilir. Acaba şehir trafiğinde stres yapıp gidonu sıkıyor olabilir misin ? Yada kendini bacaklarınla depoya kitlemek yerine, yükünü kollarına mı taşıtıyorsun ? Akşam eve geldiğinde bacakların değil kolların ağrıyorsa muhtemelen depodan değil gidondan taşıyorsundur yükünü. Motorda oturuşun yanlış olabilir mi ? yanlış edinilmiş bir oturma alışkanlığın var mı ? Mesela Ben Rahmetli AEA dan öğrendim depodan tutunmayı.
    doktora gittim cok sukur bi sorun yok kesinlikle motorun titresiminden yanlis durus asiri trafik stres yuzunden oluyo .

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    doktora gittim cok sukur bi sorun yok kesinlikle motorun titresiminden yanlis durus asiri trafik stres yuzunden oluyo .
    Bu habere sevindim. Geçmiş olsun.
    kurubuzz bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Adına sevindim geçmiş olsun
    kurubuzz bunu beğendi.

Motorun titreşimi, soğuğa sürekli maruz kalmak, eli ve kolu çok sıkan kıyafetler ve oturuş pozisyonu hatası aklıma gelenler. Özellikle motoru kullanırken kollarınızı çok gergin tutuyosanız veya gidonu çok sıkıyosanız kısa sürede uyuşma başlıyo.

Fakat kazadan sonra olduğunu söylüyosunuz, bu yüzden bi doktora gitmek en kesin tespit ve çözümü sağlayacaktır.
    kurubuzz bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)