Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. El motosiklet alma/Şase No sorgulama

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar selam,

ben 2. el bir motosiklet almayı planlıyorum. satıcı başka bir şehirde. ilanda plaka mevcut, plaka sorgulamada bir problem gözükmüyor. satıcı arkadaştan şimdi şase no ve motor no sunu göndermesini isteyip onları da sorgulatacağım. ruhsattan mı bakmak gerekiyor yoksa motorun üzerinden mi bakmak lazım, bazen ruhsat ve motor üzerindeki numaraların tutmaması gibi sorunlar olabiliyormuş.

tek başıma gideceğim, takdir edersiniz ki burası Türkiye, her türlü sahtekarlık/çakallık başa gelebilir. başka şehire gidip 2. el motosiklet alma konusunda nelere dikkat etmek gerekir? ne gibi tavsiyeleriniz olur? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum tanıdığın bir sigortacı var ise ŞASE NO ile sigortacına git. onlar her şeyini görebiliyor büyük küçük

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tanıdığın bir sigortacı var ise ŞASE NO ile sigortacına git. onlar her şeyini görebiliyor büyük küçük
    açıkçası tanıdığım sigortacı da yok hocam, tavsiye edebileceğiniz bi sigortacı var mı?

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Buraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası tanıdığım sigortacı da yok hocam, tavsiye edebileceğiniz bi sigortacı var mı?
    Uşak'ta yaşıyorum ben, Mercan sigorta kullanıyorum. hem ilgililer hem cana yakınlar, ilgilenirsen numarasını bırakayım

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uşak'ta yaşıyorum ben, Mercan sigorta kullanıyorum. hem ilgililer hem cana yakınlar, ilgilenirsen numarasını bırakayım
    Tabi ki hocam gorusmek isterim.

Sase no onemli. Plaka daha once satisi yapildiysa birkac kez degismis olabilir. 5664 den sase no ile sorgulayabilirsiniz. Motor yamaha, honda, gibi markalarsa(digerlerini bilmiyorum daha once basvurmadim) servise rica edip sase no dan gecmis servis kaydini sorgulatabilirsiniz. Ptt nin Hgs uygulamasini indirip, "KM SORGULAMA" menusunden 6 tl. Karsilliginda sase no ile sorgulatabilir, daha once hangi km. de muayeneye girdigini ogrenebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)