Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Lastik Sekiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Swindler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhabalar dün yolda giderken arka lastiğin sanki çakıllı yolda gidiyormuş gibi sektiğini farkettim. Yolun bozuk olabileceğini düşünüp dümdüz bir yola çıktım fakat düz yolda da arka lastik sanki sekiyormuş gibi hissettiriyor. Böyle arkamda yukarı aşağı şekilde bozuk yolda gidiyormuş gibi bir his var. 5 gün hareketsiz garajda beklemişti kısa süre fakat lastiklerde yanak şişme falan var mı diye baktığımda da bir şey göremedim. Başka bakmam gereken bir yer var mı veya ustaya gitmeli miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kontrolü için motoru ayaklıktayken yana yatırıp arka tekeri boşa çıkartarak döndürmen gerekiyor bir deneyin anormallik varmı gözlemleyin bu şekilde birşey demek çok zor

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrolü için motoru ayaklıktayken yana yatırıp arka tekeri boşa çıkartarak döndürmen gerekiyor bir deneyin anormallik varmı gözlemleyin bu şekilde birşey demek çok zor
    Baktım hatta ben göremiyorumdur diye iki kişi baktık bir sıkıntı gözükmüyordu

Motosikleti
    MT-07
    Lastiğin havasına baktın mı? Havası fazla inmişse gene sıkıntı hissettirebilen. 5gün yattı ve birşey olmaz deme.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiğin havasına baktın mı? Havası fazla inmişse gene sıkıntı hissettirebilen. 5gün yattı ve birşey olmaz deme.
    Yok havasına da baktım hani lastikte bir problem de göremediğimden dolayı konuyu açtım çünkü ilk defa böyle bir şey başıma geliyor

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Ya balon vardır, ya da balansı bozuktur.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Zincir gergisi sağ ve sol aynı hizada mı? Hizada da sorun yoksa lastik basıncını olması gerekenden 10 psi fazla yükleyip, dikkatlice 3-5 km düşük hızlarda kullanıp basınçları tekrar düşürüp deneyin. Düzelmiyorsa aklıma sadece lastik değiştirip denemek kalıyor ki en mantıklısı yetkili serviste denettirmek.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir gergisi sağ ve sol aynı hizada mı? Hizada da sorun yoksa lastik basıncını olması gerekenden 10 psi fazla yükleyip, dikkatlice 3-5 km düşük hızlarda kullanıp basınçları tekrar düşürüp deneyin. Düzelmiyorsa aklıma sadece lastik değiştirip denemek kalıyor ki en mantıklısı yetkili serviste denettirmek.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Arka lastik zaten ömrünü doldurmak üzereydi o zaman yeni lastik alıp olmazsa servise gidiyorum.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Arka jantın yamulmuş da olabilir. Bizim scooter ın yamuk seninkiyle aynı hissi veriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)