Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Xmax 250 2019 Almamanız İçin 10 Sebep

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni Kasa Yamaha Xmax 250 2019 Almamanız İçin 10 Sebep ve Sorunu sizler için sıraladım;

1- Düşük frenleme performansı ve ısırma hissi.
    2- Yetersiz kısa farlar ve çok yetersiz uzun farlar.
    3- Hasar dayanımı düşük, yamulmaya elverişli ön çatallar.
    4- Artçılı sürüşte bloktan demir sürtme sesi gelmesi ve önlem alınmadığı taktirde giderek vahimleşerek vuruntuya dönüşebilen ses.
    5- İlkel ve olası sorun oluşturmaya müsait ipli sistem depo kapağı ve sele kilit mekanizmaları.
    6- Belirli açıların üstü yatışlarda orta sehpanın yere sürtme problemi.
    7- Belirli şartlar altında çalışmama/marş problemleri.
    8- Arka disk, kaliper, balata yada jant gibi herhangibir materyalde olası üretim hatası ve sonucunda ıslık sesi problemi.
    9- Nispeten çizilme dayanımı düşük mat boya.
    10- Rakiplerine göre düşük amperli 12v aksesuar soketi ve buna bağlı sigorta yanma sorunları.
    11(Bonus)- Yüksek yedek parça ve bakım maliyetlerine ek olarak 30k km sınırlı garanti.
    12(Bonus)- Yedek anahtar için ek ücret talep edilmesi.
    13(Bonus)- Bütün yüksek km'li xmax modellerinde olası kronik egzoz içi çürüme problemi.

Genelde Honda modellerine ait sorunları yazdığımdan olsa gerek beni Yamaha fanı ilan etmişti bazı arkadaşlar ancak, size daha önce söylediğim gibi hiçbir marka yada model fanı olmadığımı tekrarlamaktayım..
    Onur34 ve perisipis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Feyzisay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde Honda modellerine ait sorunları yazdığımdan olsa gerek beni Yamaha fanı ilan etmişti bazı arkadaşlar ancak, size daha önce söylediğim gibi hiçbir marka yada model fanı olmadığımı tekrarlamaktayım..
    Hint motosiklet fanısın diyip ortalığı karıştırabilirim

Yeni kasa xmax e bakmadım ancak benim evin orada agaca bağlı bir xmax duruyordu sürekli, bir süre sonra 125lik bir çin scooteri durmaya basladı, sahibi ile denk geldim 1 ay önce kadar, yağmur altında bıraktığı için motorun anasının agladıgını söyledi, bir de durdugu yerde bile devrildiğinde cıkan masraf ile yeni motor alınabileceğini cok pahalı yedek parçası oldugunu söyledi.

anlaldıgım kadarıyla tamir masrafı yerine o parayla kücük cc bir motor alıp xmax i satmış.

Neyse, xmax'in tipini seviyorum, 5 sene sonra bende alcam nolursa olsun
    Feyzisay ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hint motosiklet fanısın diyip ortalığı karıştırabilirim

Yeni kasa xmax e bakmadım ancak benim evin orada agaca bağlı bir xmax duruyordu sürekli, bir süre sonra 125lik bir çin scooteri durmaya basladı, sahibi ile denk geldim 1 ay önce kadar, yağmur altında bıraktığı için motorun anasının agladıgını söyledi, bir de durdugu yerde bile devrildiğinde cıkan masraf ile yeni motor alınabileceğini cok pahalı yedek parçası oldugunu söyledi.

anlaldıgım kadarıyla tamir masrafı yerine o parayla kücük cc bir motor alıp xmax i satmış.

Neyse, xmax'in tipini seviyorum, 5 sene sonra bende alcam nolursa olsun
    Aman usta nağaptın şimdi ciddiye falan alır beni bajajcı, tvsci bu diyip taşlarlar.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Vay arkadaş, böyle sorunlu motoru niye üretiyor bu adamlar? Misal CBR250R, herkes kronik krank sorunu var diyor. Honda neden hala üretmeye devam etti anlamıyorum.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sen kesin Kymco'cusun.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Arkadaş marka ve modellerin eksik yanlarını tespit ediyor okuyup geçin

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Sende bir SYM sevicilik gördüm sanki

Bilgilendirmelerin için teşekkürler

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Konunun en altına Şikayetvar.com daki fotoğrafları araklayıp kendi motorum gibi lanse ediyorumu ekle istersen? Honda konusunda olduğu gibi yine saçmalamışsın. ön çatalın amacı yamulmaya dayanıklı olması değil. Aynı şekilde bu motor yarış motoru filanda değil belli bir açı yatınca orta sehpanın sürtmesi çok normal.
    Birkaç şey haricinde yazdıklarının tamamı sırf yazılmış olsun diye muhalefet oluşturmak için yazılan dayanağı olmayan şeyler

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun en altına Şikayetvar.com daki fotoğrafları araklayıp kendi motorum gibi lanse ediyorumu ekle istersen? Honda konusunda olduğu gibi yine saçmalamışsın. ön çatalın amacı yamulmaya dayanıklı olması değil. Aynı şekilde bu motor yarış motoru filanda değil belli bir açı yatınca orta sehpanın sürtmesi çok normal.
    Birkaç şey haricinde yazdıklarının tamamı sırf yazılmış olsun diye muhalefet oluşturmak için yazılan dayanağı olmayan şeyler
    Honda nın eksilerini yazarken böyle demiyordun ama. Buda gösteriyorki yamaha fanatiğisin ve ondan dolayı zoruna gitmiş yazdıklarım. Ama unutmaki ben boş konuşmam yazdığım herşeyin bir dayanağı ve mağdurları var. Kendi motorum olabilir de olmayabilir de sana ben bu konuda birşey kesinlikle belirtmedim. Şikayetvarı madem biliyosun ozaman insanların çuvalla para döktükleri bu motorlardan kan kustuklarınıda okuyarak görüp biliyor olman gerek. Profiline yazdığın "inşallah bir gün sizin sokağınıza denk gelirim de; uyuyan bebenizi, yatan hastanızı egzoz sesimle uyandırırım (şaka)" sözüde çoluk çocukla muhattap olduğumu gösteriyor zaten.
    Onur34 bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Benim motoruda incelesene belki bilmediğim şeyleri çıkar satarım bende.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Feyzisay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nın eksilerini yazarken böyle demiyordun ama. Buda gösteriyorki yamaha fanatiğisin ve ondan dolayı zoruna gitmiş yazdıklarım. Ama unutmaki ben boş konuşmam yazdığım herşeyin bir dayanağı ve mağdurları var. Kendi motorum olabilir de olmayabilir de sana ben bu konuda birşey kesinlikle belirtmedim. Şikayetvarı madem biliyosun ozaman insanların çuvalla para döktükleri bu motorlardan kan kustuklarınıda okuyarak görüp biliyor olman gerek. Profiline yazdığın "inşallah bir gün sizin sokağınıza denk gelirim de; uyuyan bebenizi, yatan hastanızı egzoz sesimle uyandırırım (şaka)" sözüde çoluk çocukla muhattap olduğumu gösteriyor zaten.
    Saçmalamaya devam ediyorsun. Hiçbir markanın fanatiği değilim babamın malı değil sonuçta.
    Hondadaki eleştirilerin bir kısmı doğru ve yeni üretilen bir model. xmax ise forzadan çok önce üretilip yıllar geçtikçe üstüne bir şeyler katılarak sorunsuz hale getirilmiş rüşdünü ispat etmiş bir model. honda konusunda yaptığım yorumda forzanın yeni bir model olduğunu, bu tür sorunların yeni çıkan modellerde olabileceğini yazdım zaten. honda almayın kötü marka kötü model diye bir şey yazmadım. bu sitede ki xmax sayfasında forza kadar şikayet eden veya sorun yaşayan yok. çok büyük bir kitle motorundan çok memnun.

honda konusuna yaptığım yorum da bu şekilde
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sikayetvar.com/honda-mot...lanma-problemi
    paylaştığınız fotoğrafların aynısı burdada var şikayet size mi ait?

forza almamak için fazla düşünmeye gerek yok. bu sitede ki kullanıcı sayfasında çeşitli sorunları olanlar var ve şikayet varda tonla şikayet var. her yeni çıkan modelde olduğu gibi bazı sorunları var gelecek yıllarda çözülür.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4525851

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    XMAX'in sizi tatmin eden bir özelliği bir başkası için yetersiz ve alınmama sebebi olabilir.

Boşverin, zaten 2 seneye beğenmediğiniz mondial'e muhtaç kalacağız bu zamlar ile.
    perisipis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Forza da da paslanma sorunları var. Nikelajların paslanması hoş değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)