Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzoz Konusunda Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Merhabalar , 2013 model CBR250R kullanıcısıyım ve orjinal egzoz çok ağır , görüntü olarakta güzel değil , elimde mevcut olan Tiger Tri 780 modelini takmak istiyorum ama insanları rahatsız etmemek adına ve ceza yememek için tiger’ı nasıl bir modifikasyonla sessiz olmasını sağlarım , amacım orjinal egzoz kadar sessiz ve ağırlık olarak daha hafif olmasını sağlamak. Bu mümkün müdür ? Önerileriniz ve düşünceleriniz benim için çok değerli herkese iyi sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı wqaz00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar , 2013 model CBR250R kullanıcısıyım ve orjinal egzoz çok ağır , görüntü olarakta güzel değil , elimde mevcut olan Tiger Tri 780 modelini takmak istiyorum ama insanları rahatsız etmemek adına ve ceza yememek için tiger’ı nasıl bir modifikasyonla sessiz olmasını sağlarım , amacım orjinal egzoz kadar sessiz ve ağırlık olarak daha hafif olmasını sağlamak. Bu mümkün müdür ? Önerileriniz ve düşünceleriniz benim için çok değerli herkese iyi sürüşler diliyorum.
    Şimdi güzel kardeşim; o egzozu sırtında taşımıyorsun. Motosikletin üzerinde olan bir parça. Burada ağır falan die gelme. Mahalle arasında keklediğin bilgisiz adamlar ve kadınlar değiliz. Egzozunu taktırmak istiyorsan gidip bir egzozcuya yardım isteceksin. Haa Adana'da motosiklet egzoz işi ile uğraşan varsa onlara gidebilirsin. Tiger'in susturucusu mevcuttur. Susturucusunu takarsın biter. Ceza yemeyi göze alamıyorsan; bu sefer takmazsın ve hiçbiri ile uğraşmazsın...

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Herhangi bir egzos yapan yerden yaptırabilirsiniz. Aliekspres te hazırları satılıyor ölçüsüne göre ama erken gelmez.
    Bu arada ağırlık olarak ciddi farkeder. Muayenede sorun olur ama sizin oralarda durum farklıysa bilemem.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi güzel kardeşim; o egzozu sırtında taşımıyorsun. Motosikletin üzerinde olan bir parça. Burada ağır falan die gelme. Mahalle arasında keklediğin bilgisiz adamlar ve kadınlar değiliz. Egzozunu taktırmak istiyorsan gidip bir egzozcuya yardım isteceksin. Haa Adana'da motosiklet egzoz işi ile uğraşan varsa onlara gidebilirsin. Tiger'in susturucusu mevcuttur. Susturucusunu takarsın biter. Ceza yemeyi göze alamıyorsan; bu sefer takmazsın ve hiçbiri ile uğraşmazsın...
    Benim kimseyi keklediğim falan yok ben nasıl sessiz hale getirebiliriz diyorum sen neyden bahsediyosun emin ol bende senin tanıdığın apaçilerden değilim zaten konuyu saptırmanın bir manası yok yapılabilir mi yapılamaz mı bunun cevabını verirsin olur biter

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Benim kimseyi keklediğim falan yok ben nasıl sessiz hale getirebiliriz diyorum sen neyden bahsediyosun emin ol bende senin tanıdığın apaçilerden değilim zaten konuyu saptırmanın bir manası yok yapılabilir mi yapılamaz mı bunun cevabını verirsin olur biter
    yaa bırak şimdi egzoz ağırmışta bilmem ne

adamlar fabrikada düşünmedimi ağırlığını sanamı dert oldu.

egzoz takıcaksan ses olmasın diyosan susturucu takıcaksın

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa bırak şimdi egzoz ağırmışta bilmem ne

adamlar fabrikada düşünmedimi ağırlığını sanamı dert oldu.

egzoz takıcaksan ses olmasın diyosan susturucu takıcaksın
    Ya arkadaş susturucu yeteri kadar susturmuyor işte ki gelip buraya konu açıp soruyorum , ayrıca benim motorum bana dert oldu kim ne diyebilir ? BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN YORUM YAZARSA SEVİNİRİM BOŞ YAPILMASIN LÜTFEN AÇTIĞIM KONUNUN ALTINDA.

Evet, 2013 model CBR250R'ların egzozları çok ağırdır. Kronik sorun sanırım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    iç kısmına susturucu takabilirsin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, 2013 model CBR250R'ların egzozları çok ağırdır. Kronik sorun sanırım.
    Sorun değil. Tasarım.

Olması gerektiği şekilde, en uygun fiyat/performans/gereksinim çizgisinde üretilmiştir.

Değişimi sonrasında yakıt tüketimi, devire göre değişen beklenmedik tork/güç/çekiş problemleri gibi sorunlar görebilirsiniz.

Bahsettiğiniz marka model egzoz ile ilgili sorularınızı, özellikle ürünü yeni alacaksanız ürünün (varsa) türkiye distribütörüne, yoksa doğrudan firmaya mail yoluyla sormanız daha doğru olur.

Ancak normal şartlarda bir egzoz susturucusu içerisine eklenebilecek silencer ile ses şiddeti değiştirilebilir, rahatsızlık vermeyecek derecelere ayarlanabilir.

Sessiz olacak şekilde ayarlanmış bir performans egzozu size daha yüksek veya düşük performans egrisi verebilir, test etmeden bilinmez.

Sadece egzoz ağır diye değiştirmek yerine motosikletteki grenajları söküp, avandanlığı çıkartıp, arka seleyi sökerek kullanıcı olarak da birkaç kilo vermeniz daha mantıklıdır. Sonuçta makinenin tasarımı bu da gözetilerek yapılmıştır, sorun yaşatmaz. Yapacağınız değişikliklerin sorun yaşatma ihtimali daha fazla.

Amacınız pist kullanımı veya özel maksatlı bir kullanım ise, bunun için çalışma yapıyorsanız konu değişir. O zaman yapacağınız değişikliğe olumsuz yorum yapamam. Ancak ağırlık için egzozu değiştirmek çok da mantıklı değil.

Bunun yerine, sadece ağırlık için ise ve orjinal egzozu tekrar kullanmayı planlamıyorsanız, bahsettiğim özel maksatlı bir çalışma için ise orjinal egzozu kesip içini boşaltıp tekrar iç tasarımı düzenleyip modifiye etmek daha ucuza gelir ve daha mantıklıdır. Tabi ki bunu yapabilecek birisini bulmanız veya kendinizin yapması gerekir. Yine de orjinal egzoz ile alacağınız egzoza yapılacak toplam masraf hesabını karşılaştırıp bakmanızı da önerebilirim, bu da bir seçenek ki projelerimde defalarca uygulamış ve başarılı sonuçlar almışımdır.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Sen daha yazdığımı okumadan apaçi değilim falan filanlara girmişsin. Ben apaçiyim mesela. Fakat gelip senin gibi çok ağır egzoz falan filan demiyorum. 5kg olsun fark hadi 10kg olsun. Bu mudur problem? Gerçekçi ol. Ayrıca bilip bilmeden konuşma demişsin. Bildiğim için konuşuyorum zaten.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun değil. Tasarım.
    Hocam ironi yapmıştım ben.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ironi yapmıştım ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen daha yazdığımı okumadan apaçi değilim falan filanlara girmişsin. Ben apaçiyim mesela. Fakat gelip senin gibi çok ağır egzoz falan filan demiyorum. 5kg olsun fark hadi 10kg olsun. Bu mudur problem? Gerçekçi ol. Ayrıca bilip bilmeden konuşma demişsin. Bildiğim için konuşuyorum zaten.
    Bu arada, senin egzoz hazır. Dolapta yolunu gözlüyor. Sen ne yaptın? Ne zaman alıp takacaksın bakalım

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada, senin egzoz hazır. Dolapta yolunu gözlüyor. Sen ne yaptın? Ne zaman alıp takacaksın bakalım
    Abi hergün susturucunun yolunu gözlüyorum Bitince yanına uğrayacağım. Zaten şu Wolf'ün ön frenine de bir üstün körü bakalım diyeceğim. Sonrada ilk fırsatta MT-07 gümbürdemeye başlar. Yazında şehirlerarası yollarda açarım egzozun ağzını

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi forum olarak ciddi anlamda öküze bağladık. insanlara saldırmak için sebep arıyoruz.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi forum olarak ciddi anlamda öküze bağladık. insanlara saldırmak için sebep arıyoruz.
    Ben bu lafını direk üstüme alınıyorum ve sana şunu sormak istiyorum.

''Benim elimde egzoz var ve motoruma takmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?'' sorusunu sormak ile,
    ''Benim motorumdaki egzoz çok ağır ve yerine egzoz takmak istiyorum.'' bıdı bıdı die lafı dolandırmak arasında fark var mıdır?

Yaptığı işten utanacak ise neden yapması lazımdır? Ne gibi tecrübesi vardır ki başkalarına bir işi bilip yada bilmediğini atıfında bulunur. Egzoz takar veya takmaz beni ilgilendirmez fakat fabrika çıkışı egzoz çok ağır gibi bir kurgu ile gelir ise; bu işten anlamayan birçok genç kardeşimiz, anlamadığı işe girişmeye kalkar.

Egzozu koyan mühendisten daha fazla bilgi sahibi gibi konuşmak çok yanlış birşeydir. Ayrıca gerekirse cevabın çok sert ve şu şu sebeplerden dolayı kırıcı diyebilir veya diyebilirsiniz. 2 gün önce @Hasmet ile aramızda bir mevzu oluştu ve bunu konuşarak çözebildik. Herhangi bir bilgi sahibi olmadan yada en azından gözlem yapmadan bir konu hakkında fikir beyan edilmedi burada.

Tek silindir, düşük cc bıdı bıdısı da yapılmadı. Orjinal egzoz çok ağır komedisine değinildi.

hocam ortada komedi yok hakaret ve aşağılama var.

Yazdıgı mesajda istediği kadar cümleyi dolandırmış olsun, isterse izmirden istanbula erzurum üzerinden güzergah çizsin fark etmez, konuyu son derece düzgün bir üslup ile acmış, buna göre yaklaşılması gerekir.

Zaten konuda sorulan şey "nasıl bunu daha sessiz yapar takarım" , eğer egzosu yapan mühendis değil iseniz "egzos ağır" lafına bu kadar tepki göstermenizi çözemedim.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    orjinal egzoz evet ağır ama ben cbr kullanırken tiger taktığımda son hızda düşme oldu. düşük devirlerde tork biraz arttı gibi hissettim.

Öte yandan, orjinal egzoz ağır olmasının yanında aşırı ısınıyor. tiger ile aralarında tahminim 5-7 kg arasında ağırlık farkı vardır.

Motosikleti
    MT-07
    hocam ortada komedi yok hakaret ve aşağılama var.

Yazdıgı mesajda istediği kadar cümleyi dolandırmış olsun, isterse izmirden istanbula erzurum üzerinden güzergah çizsin fark etmez, konuyu son derece düzgün bir üslup ile acmış, buna göre yaklaşılması gerekir.

Zaten konuda sorulan şey "nasıl bunu daha sessiz yapar takarım" , eğer egzosu yapan mühendis değil iseniz "egzos ağır" lafına bu kadar tepki göstermenizi çözemedim.
    Onu sessiz yapacak birşey yok. En sessizi orijinalidir. Neyi sessiz yapacak? Sağır sultan bile aftermarket egzozların yanında susturucuları ile satıldığını bilir.

Yok toplumca öküz olmuşuz diyip, bodoslama hakaret ile girilirken iki kez düşün. Önce kendi üslubunla düzel, sonra başkalarına sataş derim.

Fiilen yanlış yapılan birşey, sempati ile düzeltilmez.

Hocam ben amacınızı anladım, daha fazla konusmaya gerek yok bu yüzden.

iyi forumlar

Motosikleti
    MT-07
    Hocam ben amacınızı anladım, daha fazla konusmaya gerek yok bu yüzden.

iyi forumlar
    Açıkçası çok umurumda değil ne anladığın. Herşeye gereksiz atlayıp, yanlış yorumlama huyundan vazgeçmen gerekir. ^^Öküz^^ gibi hakaret içerikli söylemlere gelince; çok daha güzellerini geri iade edebilmek zor birşey değil. Söylediklerinin anlamsız ve gereksiz olduğununda farkında değilsin.

Bilmediğin ve bilgi sahibi olmadığın konular hakkında yorum yapma artık. Sen buradaki otorite değilsin ve kendini öyle zannetme.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)