Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Egzoz Konusunda Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    2013 tek far egzozları kısa zaten cift farlı olanlatınki uzun ve soba borusu gibi ne kadar ağır olabilir ki ��

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası çok umurumda değil ne anladığın. Herşeye gereksiz atlayıp, yanlış yorumlama huyundan vazgeçmen gerekir. ^^Öküz^^ gibi hakaret içerikli söylemlere gelince; çok daha güzellerini geri iade edebilmek zor birşey değil. Söylediklerinin anlamsız ve gereksiz olduğununda farkında değilsin.

Bilmediğin ve bilgi sahibi olmadığın konular hakkında yorum yapma artık. Sen buradaki otorite değilsin ve kendini öyle zannetme.

noldu konu sahibi kesmedi bana mı saldırmaya karar verdin? Ben cogu konuya atlıyorsam sende herkese sataşıp heyecan arıyorsun bu forumda. "öküze bağladık" kelimesi hakaret değil bir tabirdir, egzos tasarımcısı mühendisler ile oldugu gibi öküzlerle de bir durumun var herhalde.

Bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmıyorum , farkındaysan egzos konusu hakkında bilgim yok o konuya hiç ilişmedim, konuyu acan adama saydırıp duruyorsunuz, farkında iseniz ben yazmadan önce konu sahibi tepki göstermiş size, buradan bile azıcık konusma tarzınıza ceki düzen vermeniz gerektiğini anlamanız gerekir.

Buradaki otorite değilim ve öyle zannetmiyorum ancak burası forum ve boş konuşan insanları uyarabilmek için otorite olmaya gerek yok.

Bu konudaki son mesajımdır, iyi sataşmalar pardon forumlar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noldu konu sahibi kesmedi bana mı saldırmaya karar verdin? Ben cogu konuya atlıyorsam sende herkese sataşıp heyecan arıyorsun bu forumda. "öküze bağladık" kelimesi hakaret değil bir tabirdir, egzos tasarımcısı mühendisler ile oldugu gibi öküzlerle de bir durumun var herhalde.

Bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmıyorum , farkındaysan egzos konusu hakkında bilgim yok o konuya hiç ilişmedim, konuyu acan adama saydırıp duruyorsunuz, farkında iseniz ben yazmadan önce konu sahibi tepki göstermiş size, buradan bile azıcık konusma tarzınıza ceki düzen vermeniz gerektiğini anlamanız gerekir.

Buradaki otorite değilim ve öyle zannetmiyorum ancak burası forum ve boş konuşan insanları uyarabilmek için otorite olmaya gerek yok.

Bu konudaki son mesajımdır, iyi sataşmalar pardon forumlar.
    Allah seni ıslah etsin. Anlam dışı kalıyorsun. Sende saçma sapan sebepler sunarak, abuk sabuk birşeyler de. Sana da aynı tepkiyi gösteririm. Hea sen anlamıyorsun, orası ayrı mevzu.

Ayrıca egzos die yazılmaz. Egzoz die yazılır ve okunur. Herkesi hizaya sokmaya çalışacağına önce kendin hizaya gel. Hakikaten Salih'in dediği gibi Rebellion'sun. Nasılda özletiyorsunuz elemanı. Dediği kadar var; her geçen gün forum daha da komik bir hale bürünüyor.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Yazının başından alıntı:

Wells devam ediyor: "Günümüzde fabrikanın yaptığından daha iyi bir egzoz yapmak gerçekten çok zor. Zira fabrikalar gerçekten yapılabilecek en ince hesapları yaparak en iyi egzoz sistemini takmaya çalışıyor." Tabii ki bu iyi bir egzozun motosikletin performansını arttıracağı gerçeğini değiştirmiyor fakat eskiden olduğu gibi egzoz takıp da büyük güç farkları giderek daha da zor hale geliyor...

Yazının sonundan alıntı:
    Motosikletime Egzoz Takmayayım Mı?
    İstereseniz takın tabii ki, ama ya modeliniz için üretilmiş takmaya hazır bir egzoz modeli olsun ya da beyinde gerekli ayarlamaları yapın.

Sadece Motosiklet Sesi İçin Egzoz İstiyorum
    Olur, ama egzoz takıldığında motorun emme ve atış ayarlarını güncellemek gerektiğini unutmayın.

Motosiklete Egzoz Takmak (sayfaya gitmek için tıklayınız)

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu lafını direk üstüme alınıyorum ve sana şunu sormak istiyorum.

''Benim elimde egzoz var ve motoruma takmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?'' sorusunu sormak ile,
    ''Benim motorumdaki egzoz çok ağır ve yerine egzoz takmak istiyorum.'' bıdı bıdı die lafı dolandırmak arasında fark var mıdır?

Yaptığı işten utanacak ise neden yapması lazımdır? Ne gibi tecrübesi vardır ki başkalarına bir işi bilip yada bilmediğini atıfında bulunur. Egzoz takar veya takmaz beni ilgilendirmez fakat fabrika çıkışı egzoz çok ağır gibi bir kurgu ile gelir ise; bu işten anlamayan birçok genç kardeşimiz, anlamadığı işe girişmeye kalkar.

Egzozu koyan mühendisten daha fazla bilgi sahibi gibi konuşmak çok yanlış birşeydir. Ayrıca gerekirse cevabın çok sert ve şu şu sebeplerden dolayı kırıcı diyebilir veya diyebilirsiniz. 2 gün önce @Hasmet ile aramızda bir mevzu oluştu ve bunu konuşarak çözebildik. Herhangi bir bilgi sahibi olmadan yada en azından gözlem yapmadan bir konu hakkında fikir beyan edilmedi burada.

Tek silindir, düşük cc bıdı bıdısı da yapılmadı. Orjinal egzoz çok ağır komedisine değinildi.
    Boş nedir, nasil yapilir şekil A :D

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Kaç gram ağırlıktan söz ediyoruz hiç bilgi sahibi değilim; fakat ülkemizde her zaman büyük saygı duyduğum bir unsur vardır ki o da ürününü satın aldığımız markanın mühendislerinden biraz daha yaratıcı çözümler bulmamızdır. Bakınca evet, spor görünüme sahip ve nispeten emsallerinden daha ekonomik yakıt tüketimi olması hedeflenmiş motosiklette o kadar ağır bir egzoz sadece daha fazla tüketime vesile olur; bence bu bir mühendis zafiyeti. Dandik, kullanışsız, düşük maliyetli egzoz kullanacağım diye korkunç bir sonuç çıkarmışlar ortaya.

Genel anlamda katlanır aynalar da biraz lüzumsuz. Hem aerodinamiği bozuyor hem de araçların arasından geçerken büyük engel oluyor; haliyle kullanıcılar genelde katlıyor zaten. Hal böyleyken bu gereksiz ağırlıklardan da kurtulmak üzere komple sökmek doğru bir tercih olacaktır.

Çok imreniyorum böyle gerekçelere, hiçbir motosiklette egzoz değiştirmeye ihtiyaç duyacak bir telkin bulamadım kendime.

Motosikleti
    NC750X
    orijinal olmayan egzozların çoğunu ruhsata işletemezsiniz, bunun cezası 2020 de 132 tldir(sadece ruhsata işletmemiş olmanın).. işletilmemesi bir yana eğer gürültüden ceza yerseniz (halk arasında abart egzoz olarak bilinir) ki orijinal değilse sessiz bile olsa emin olun ceza yersiniz, 1228 tl de onun için yemiş olursunuz. ayrıca bu cezaları yemekle de bitmiyor. bu cezayı yedikten sonra egzozu orijinaline döndürüp bunu tuvturkten randevu alarak motosikletinizi vaktinden önce tekrar muayeneye sokmanız gerekecektir. 174 tl de o şekilde cebinizden çıkacaktır(eğer emisyon istemezler ise).. yine de karar sizindir. zira ben bu kadar cezayı ödemeyi göze almam.. istediğiniz susturucuyla gerekirse dünyanın en sessiz egzozu haline getirin yine de bu cezaları yiyebilirsiniz, orijinal olmamasından dolayı(bazen orijinal egzoza bile ceza yazmaya çalıştıkları oluyor, özellikle mx motosikletlerin forumdaki mr.mud ın başına gelmişti yanlış hatırlamıyorsam).. ben sesini çok seviyorum motosikletlerin abartı egzozlarını ama taktırmam.. ceza bir yana, niye durduk yere anamın babamın arkasından sövsünler diye düşünürüm..

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Cevaplayan herkese teşekkür ederim , bana destek çıkıp güzel üslupla yanıt veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum , direk iğneleyen karşısındaki insanın ne demek istediğini anlamayıp gönderimde bulunan arkadaşlarada teşekkür ediyorum sizler sayesinde bu forumdaki tartışma seviyesinin boyutunu anlamış oluyoruz , herkese bol şans.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş nedir, nasil yapilir şekil A :D
    Örneklendirerek açıkla bakalım. Bilgi birikiminle utandır beni.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Abi bugün tersten kalkmışsın galiba? Hiç cevap vermesen nasıl olurdu acaba?

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    bak bunlar hep salih reisin yokluğundan oluyor, o gittiğinden beri forum savaş meydanına döndü

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Egzoz değiştirecekseniz de motorunuzda yeni egzoza göre ayarlama yapmak faydalı olacaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)