Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250 CC Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar,

Uzun süre motosikletler hakkında yazılar okuyup, videolar izlemenin ardından şimdi de sıra geldi motosikleti netleştirmeye. Yaklaşık bir ay içerisinde, bir motosiklet ile iki teker dünyasına giriş yapmayı istiyorum ve ailemin bütçe desteği ile aklımdaki marka ve modeller sürekli değişti. An itibariyle ekipmanlar hariç 18.000-19.000 TL bütçem var (Ekipman bütçem 3000 TL).

Bajaj Pulsar NS 200
    Bajaj Dominar 400
    Honda CBR 250 R
    Honda CRF 250 L
    Suzuki GW250 Inazuma
    Yamaha MT-25
    Yamaha YZF R25

Şuanda bu motosikletler arasında NS 200 ve CRF 250 L’ye yakınım. İzmir’de üniversite öğrencisiyim, A2 ehliyete sahibim. Aktif olarak şehir içi/şehirler arası kullanım, uzun yol ve aktif kamp için önerebileceğiniz başta bu modeller olmak üzere, diğer marka ve model önerileriniz konusunda geri bildirimlerinizi bekliyorum. İlginiz için teşekkürler.. Sevgilerimle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rx3
    Başka alabileceğin motor kalmamış. Var aslında ama alıp sıkılınca satarken üzülürsün. Crf al seleyi yaptır bin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Crf 250l ve sele +1

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    Mt25 Öneririm Güzel Makina dır

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    İnazuma al o zaman uzun yol vs yapacaksan

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Selam, şehir içi ve şehirlerarası kullanımı bence iki ayrı kulvar olarak değerlendirilmeli. Ona göre önceliğin neyse birinden birini seçmen motor tercihinde daha rahat ettirecektir seni. Bu motorların hepsinin youtube'da incelemelerini de tek tek izlemeni öneririm. MT25 ve R25 çift silindirli makineler olduğundan çekişleri çok kuvvetli o yüzden onlarla başlamanı önermem. Ben de ilk başlarken düşük CC'leri beğenmeyip MT25'e atladım ve gaz tepkimesine alışamadan motoru yatırdım. Ondan sonra küçük CC'ye geçtim. Anladığım kadarıyla bu bütçeyle 2.el alacaksın. İkinci el alacağın motorsikletin bence kesinlikle lastiklerini değiştir, frenlerinin durumunu kontrol ettir ona göre disktir balatadır onları değiştir. Bunlara göre de bütçenden bir pay ayırmanı öneririm ki son dakika süprizleri yaşama.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Sıfır veya temiz ikinci el ns200 abs. 0 ile 5bin km arası alsanız 10 bin siz kullansanız maksimum 15 binde olur makine. Hem acemiliğinizi atarsınız hem kafanız rahat binersiniz çokda zarar etmeden satarsınız. Yürütme maliyetide çok ucuz. Ben dün yağ yağ filtresi ve suyunu değiştim. 70+30+30 işçilik yok ben yaptım. Gayet iyi bir seçim olur sizin için.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Dominar400 aldığımdan beri ABS 2 kez kaza yapmamı engelledi. Bence ilk motorunda kesinlikle ABS olmalı, hele ki bu fiyatlarda bir motosiklet alıyorsan.

Ayrıca emin ol düşeceksin, durduğun yerde ayaklığı açmayı unutup da olabilir bu, kaza yaparak da. Her iki durumda da (sana bir şey olmadığını varsayıyorum) bir masraf çıkacak karşına. Bu masrafın en az olduğu modelleri seçmen yararına olur, NS200 bu açıdan epey iyi.

Tüm bunları düşündüğüm vakit ben de oyumu ns200'den yana kullanıyorum. Dominar önermiyorum çünkü hem ağır, hem de torku yüksek.
    plectrum bunu beğendi.

Ben tercihimi cbr250 den yana kullandım. Hata yaptım. Cbr500 ile başlasaydım ikinci kez motor almama gerek olmayacaktı.

Tabi bunu çok dikkatli kullanıcı isen tavsiye ederim. ABS ilk motorda kesinlikle olmalı. Fakat ABS ye güvenip de saçmalamayın da anlamı yok
    plectrum bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    İlk motorun olacaksa Pulsar 200ns ile başlayabilirsin tabii normalde 125 likle başlamak daha iyi ama sana kalmış bu. Eğer 2.motorun felan ise dominar 400 veya Mt 25 bakabilirsin.

ABS li güncel modeller değerlendirildiğinde R25 ve MT25 zor gibi, Dominar ise tehlikeli olabilir bileğine kalmış, ancak ilk motorun olması hasebiyle absli NK 150 düşünmeni tavsiye ederim. Bunun yanında NK 250'de değerlendirilebilir ki bu alet kağıt üstünde 10 numara, ancak kullanan birini bulmanı ve ondan dinlemeni tavsiye ederim. İşletme maliyetlerinin yanında yedek parçada önemli ki CF moto bu noktada pahalı kalıyor, gerçi Bajaj'da azıttı son dönemde yedek parçadan kar edelim stratejisi güdüyorlar.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Bu butceyle suzuki gsx 250r abs harika bir seçenek değil mi?
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    cfmoto nk250 de eklenebilir bu listeye.0km alabiliceğin iyi motorlardan biri.pulsara 18 verilmez ,o paraya ciğeri sökülmemiş r25 bulunmaz,cbr eski,inazuma ağır.dominar mantıklı olur 2. elde temiz bulunur diye tahmin ediyorum.aynı şekil mt25 içinde geçerli denk gelir diye düşünüyorum.mağdem bu kadar genişletmişsin ktm duke250 ve honda cb250 de kovala derim olurmu olur.nk250 ye bir göz at derim o paraya makul 0 almış olursun belki

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    inazuma 10 numara olur, pişman olmazsın.

Motosikleti
    Yamaha-R25
    yazdıklarından aklı başında bi arkadaşa benziyorsun.ona göre tavsiyede bulunacağım. çift silindirli makine tercih etmeni öneririm. ilk motorun olacağı için yere yakın hafif bişey tercih et bence. sürüşü kolay olması açısından. R25 MT25 ikilisi apaçiler için son derece tehlikeli motorlar ama aklı başında insanlar için de çok ideal motorlar diye düşünüyorum. ikinci el temizini bulup yapış bence. benim ilk motorum R25. 15.000 km kullandım. ve motora dair en ufak bir şikayetim olmadı, yatırma veya kaza falan da yaşamadım. tabi çok tedbirli davranmamın etkisi yüksek bunda. ilk 2000 km falan çok korkak sürmüştüm sonra normalleştim. gerçi hangi motorla başlarsan başla ilk başta o olacak zaten. her şeyden önemlisi 2-3 günlük bir sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim.

Kamp falan yapma işini sık yapacaksan, arazili bölgelere sık gideceksen kesinlikle crf250. Ama şunu da unutma . Yılın her günü kullanacağın motoru sırf o 5-6 kez gideceğin kampa göre seçmek bana anlamsız geliyor. yok ben çok sık araziyle haşır neşir olacağım diyosan hiç düşünme. yok öyle arada bir giderim diyosan mt25 bak

Yeni başlıyosun ns 200 diğerleri olmaz biraz öğrenincede naked seviyosan mt25 supersport seviyosan r25

Motosikleti
    Tracer700
    crf 250 her yola gelir az yakar benim fikrim bu olurdu

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bende Cbr 250 yi sattım yeni motor olarak ninja 250sl nasıldır alınır mı?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Cbr 250 yi sattım yeni motor olarak ninja 250sl nasıldır alınır mı?
    Üstadım 250 cc tek silindir satıp 250 cc tek silindir farklı bir motor almak beklentilerinizi bilmiyorum ama sizi memnun etmeyebilir. 250 Sl'in görünümü çok hoş, biraz da kompakt bir motor ama amacınız performans ise Cbr 250'den sonra sizi tatmin etmez.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım 250 cc tek silindir satıp 250 cc tek silindir farklı bir motor almak beklentilerinizi bilmiyorum ama sizi memnun etmeyebilir. 250 Sl'in görünümü çok hoş, biraz da kompakt bir motor ama amacınız performans ise Cbr 250'den sonra sizi tatmin etmez.
    Anlıyorum dediğinizi ama birazda kawasaki kullanmak istiyorum, yedek parça, işçilik kalitesi vs gibi konularda bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz yada bilgisi var olan arkadaşlar beni biraz aydınlatabilirmi şubat 5-10 gibi almayı düşünüyorum 14-15 bin tl bütçem var

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)