Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250 CC Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlıyorum dediğinizi ama birazda kawasaki kullanmak istiyorum, yedek parça, işçilik kalitesi vs gibi konularda bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz yada bilgisi var olan arkadaşlar beni biraz aydınlatabilirmi şubat 5-10 gibi almayı düşünüyorum 14-15 bin tl bütçem var
    3 yıl önce Kawasaki Z 250 SL kullanıcısıydım. Motor genel anlamda, 250lik ve tek silindirliler arasında gayet atik ve kıvrak bir makinedir. Az yakar, maksimum hızı 155-160 km'dir. Yalnız kawasaki olması sizi yanıltmasın. Tek silindirli bir motosiklet olduğundan dolayı motorda hissedilir bir derecede titreşim mevcut. Selesinin küçüklüğünden dolayı kesinlikle artçılı bir şekilde rahat rahat kullanamazsınız. Son derece rahatsız edici bir selesi var. Uzun yol en fazla 100km yaparsınız. 100km'den sonra bir yerleriniz uyuşmaya başlar Parçaları aşırı pahalı ve artık ülkemize yeni kasaları gelmiyor. Boyunuz 175'in üzeri ve kilonuz da 75'ten fazlaysa kesinlikle sığamazsınız motora. Başka merak ettiğiniz bir soru varsa cevaplayabilirim Kawasaki 250 sl hakkında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl önce Kawasaki Z 250 SL kullanıcısıydım. Motor genel anlamda, 250lik ve tek silindirliler arasında gayet atik ve kıvrak bir makinedir. Az yakar, maksimum hızı 155-160 km'dir. Yalnız kawasaki olması sizi yanıltmasın. Tek silindirli bir motosiklet olduğundan dolayı motorda hissedilir bir derecede titreşim mevcut. Selesinin küçüklüğünden dolayı kesinlikle artçılı bir şekilde rahat rahat kullanamazsınız. Son derece rahatsız edici bir selesi var. Uzun yol en fazla 100km yaparsınız. 100km'den sonra bir yerleriniz uyuşmaya başlar Parçaları aşırı pahalı ve artık ülkemize yeni kasaları gelmiyor. Boyunuz 175'in üzeri ve kilonuz da 75'ten fazlaysa kesinlikle sığamazsınız motora. Başka merak ettiğiniz bir soru varsa cevaplayabilirim Kawasaki 250 sl hakkında.
    Boy 1.77 kilo 90 sığarız herhalde be Cg motorlar yada bajaj kadar titremiyorsa(yanlış anlaşılmasın herkes bütçesine göre motor alıyor cg ci şucu bucu diye ayırt etmem) sorun yok.İnternette yedek parça belli başlı şeyler var mesela bi marş motoru bozulsa parça bulmak sıkıntı ve orjinal alacaz öyle ya bide gelmesini bekliycez

Kawasaki kullanan birisi olarak sen tavsiye edermisin?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy 1.77 kilo 90 sığarız herhalde be Cg motorlar yada bajaj kadar titremiyorsa(yanlış anlaşılmasın herkes bütçesine göre motor alıyor cg ci şucu bucu diye ayırt etmem) sorun yok.İnternette yedek parça belli başlı şeyler var mesela bi marş motoru bozulsa parça bulmak sıkıntı ve orjinal alacaz öyle ya bide gelmesini bekliycez

Kawasaki kullanan birisi olarak sen tavsiye edermisin?
    Yalnızca şehir içinde ve tek kullanacaksanız, yaramaz bir çocuk gibi yerimde duramacağım diyorsanız alabilirsiniz. Bu motosiklet tam bir şehir içi afacanı. Hafifliğinden ve 28 hp olmasından dolayı gaz tepkisi son derece tatminkar. Dengesi, frenleri ve virajı çok iyidir ama dediğim gibi ufak bir motosiklet ve rahatsız edici bir sele mevcut. Belirli hızlarda gidonda ve aynalarda titreme yapıyor. Pulsar 200 ns'e yakın bir titremesi var. Bütçeniz kısıtlıysa ve şehir içerisinde ekonomik, güzel görünümlü ve atik bir motosiklet arıyorsanız 250 sl veya z 250 sl alınabilir. Motoru almadan önce mutlaka gidip üzerinde oturun ve bir 5 10 dk kadar sürüp test edin. Kullanımı sizi tatmin ederse, duruma göre karar verirsiniz.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnızca şehir içinde ve tek kullanacaksanız, yaramaz bir çocuk gibi yerimde duramacağım diyorsanız alabilirsiniz. Bu motosiklet tam bir şehir içi afacanı. Hafifliğinden ve 28 hp olmasından dolayı gaz tepkisi son derece tatminkar. Dengesi, frenleri ve virajı çok iyidir ama dediğim gibi ufak bir motosiklet ve rahatsız edici bir sele mevcut. Belirli hızlarda gidonda ve aynalarda titreme yapıyor. Pulsar 200 ns'e yakın bir titremesi var. Bütçeniz kısıtlıysa ve şehir içerisinde ekonomik, güzel görünümlü ve atik bir motosiklet arıyorsanız 250 sl veya z 250 sl alınabilir. Motoru almadan önce mutlaka gidip üzerinde oturun ve bir 5 10 dk kadar sürüp test edin. Kullanımı sizi tatmin ederse, duruma göre karar verirsiniz.
    Şöyle değişik kimsede fazla olmayan bir motor olması beni etkiledi,yanlız aklımdaki tek soru işareti yedek parça temini ve fiyatları sizin bu yedek parça konusu hakkındaki yaşadığınız şeyleri aktarırsanız beni aydınlatmış olursunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yazdıgın motorlar arasında çok buyuk performans farkı var. Örneğin ns 200 0-100 hızlanması 10.5 sanıye iken mt 25 0-100 hızlanması 6.5 saniyelerde. İlk motorun olacaksa mutlaka abs olsun bu cclerde tcs ye pek gerek yok ama ABS şart. Sonrasında lastik içinde bütçe ayır ulkemız yol şartlarında lastik çok buyuk onem tasıyor. Gerisi sana kalmıs istediğin motoru secebilirsin ama seçiminde ne onemlı olcak performans mı tuketım mı gorunus mu uzun ömur mu bunlara göre karar versen daha iyi olur. Örneğin honda 100.000 kmyede gelse ılk gunku performansını koruyor ve eskımıyor ayrıca konforu da bellı.. bellı kriterler sec ve ona göre karar ver derim hatta o kriterleri kafanda belırlersen buradan daha cok yardım alabılırsın

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşim,

250 cc sınıfı ile başlamak istemen gayet olumlu ancak ikinci aşamada bir karar daha vermelisin. Binmek istediğin motorun tarzı ne olmalı ?

Naked , spor , enduro v.s. Tarzını seçtikten sonra seçenekleri sunarsan çok daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. CRF250 ile YZF R25 in karşılaştırılabilecek hiçbir noktası yokki : Elma ile armudu karşılaştırmak gibi olur.

Sevgilerimle

Tekrardan herkese merhabalar.

Yorumlarınızın hepsini okudum ve Bajaj Dominar 400 düşünüyorum şuan. Gerek ikinci el piyasası, gerek naked oluşu, uzun yol ve konfor için tasarlanmış olması, ikinci el piyasası beni cezbetti. Yalnız, son bir iki gün içerisinde Bajaj yeni fiyat listesini yayınladı ve 2020 model Dominar 400 UG(Güncellenmiş model) için 28,990 TL diyor. Bu fiyat 2017-2018 ikinci el piyasasını(17-20bin) etkiler mi, etkilerse ne ölçüde etkiler? Yardımcı olursanız büyük oranda karar kılınmış olacak.

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler. Saygılarımla...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)