Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Dakar 2020 (19 yillik dominasyon son buluyor insallah)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7. etapta Paulo goncalves kaza yapıp hayatını kaybetti. Videodan gördüğüm boynu kırıldı sanırım adamın 😥
    Videoyu gördüm.. çok üzücü,yazık oldu adama :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM'nin SR bloğunu kullanıp SS üretmediğini nereden biliyorsun? KTM RC8 gökten zembil ile mi indi?
    Cahil cahil konuşma Angrybird.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet, sıfırdan modele özel üretilirse başarı şansı yükselir. Ucuza kaçıp motoru, şaseyi, ve diğer parçaları çok modelde kullanılırsa başarı şansı azalır.
    Başarı ? Bu durumda superduke u en başarılı naked ilan ettin demek.. Yaav seninle birşey konuşulmaz zaten.. daldan dala atlaman yetmiyormuş gibi kendini de işin uzmanı falan zannediyosun.

Mt10 dan yüzde 40 daha pahalı ,yüzde 30 daha yüksek hacimle bu ucubeyi piyasaya surup tokadı yiyorsun ve hala başarıdan bahsediyorsun..

S1000r a falan girmiyorum bile..daha da bişey yazmam bu konuda...amatör musun yoksa trollemeye mi calisiyon anlamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahil cahil konuşma Angrybird.
    Ulen ufuk. Şu forumdaki diğer elemanları görünce, inatla ayrılmamandan memnun oluyorum. İyiki varsın

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Başarı ? Bu durumda superduke u en başarılı naked ilan ettin demek.. Yaav seninle birşey konuşulmaz zaten.. daldan dala atlaman yetmiyormuş gibi kendini de işin uzmanı falan zannediyosun.

Mt10 dan yüzde 40 daha pahalı ,yüzde 30 daha yüksek hacimle bu ucubeyi piyasaya surup tokadı yiyorsun ve hala başarıdan bahsediyorsun..

S1000r a falan girmiyorum bile..daha da bişey yazmam bu konuda...amatör musun yoksa trollemeye mi calisiyon anlamadım.
    Superduke kimin tokadını yemiş? SDR bence bariz farkla en başarılı naked, ki onun için tercih ettim. Bir çok profesyonel inceleme de aşağı yukarı bu görüşte. Yoksa bundan önce KTM kullanmış değilim. Hiç bir markanın tarafını da tutmuyorum. Hatta SDR'i Honda üretse ve $3000 daha pahalıya satsa seve seve gider onu alırım da yazmışımdır defaatle.

Uzman olduğumu da iddia etmedim hiç bir zaman. Ama 15 senedir 900cc üstü naked kullanıyorum. SDR'i almadan önce de o anda piyasada muadili ne varsa test sürüşünü yapıp ondan sonra tercih ettim.

Mesela S1000R'i elektronik süspansiyonuna rağmen direk eledim, çünkü SS'ten naked devsirme olayini becerememis BMW. Pegler hala çok yukarıda ve rahatsız, ozellikle de uzun boylu biri için. Yamaha da SS'ten naked devsirmis ama ergonomiyi iyi ayarlamis mesela, gayet rahat. Motoru da iyi çalışmamış BMW. Mesela Honda da SS'ten devşirme naked yapıyor ama en azından gücü ve devri azaltıp, alt devir torkunu arttırıyor. BMW gücü SDR'in gerisinde kalmasin diye motorun SS karakterini korumuş, öyle olunca da motorun gücü lineer değil, alt devirler ölü. Motoru bagirtmadan gitmiyor motosiklet, hic uygun degil bir naked icin.

Halbuki BMW gucu kirk-elli beygir azaltip dusuk devir torkunu yukseltebilseydi cok daha zevkli olurdu motosiklet. Belki motosikleti internetten taniyanlarin dikkatini cekmezdi ama, parasini bastirip motosikleti satin alacak olan kesimin dikkatini cekerdi... Laf aramizda onemli olan, bir markayi basarili yapan da onlar. Yoksa internetten motosikletin tipine bakip yorum yapanlar kimin umrunda?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superduke kimin tokadını yemiş? SDR bence bariz farkla en başarılı naked, ki onun için tercih ettim. Bir çok profesyonel inceleme de aşağı yukarı bu görüşte. Yoksa bundan önce KTM kullanmış değilim. Hiç bir markanın tarafını da tutmuyorum. Hatta SDR'i Honda üretse ve $3000 daha pahalıya satsa seve seve gider onu alırım da yazmışımdır defaatle.

Uzman olduğumu da iddia etmedim hiç bir zaman. Ama 15 senedir 900cc üstü naked kullanıyorum. SDR'i almadan önce de o anda piyasada muadili ne varsa test sürüşünü yapıp ondan sonra tercih ettim.

Mesela S1000R'i elektronik süspansiyonuna rağmen direk eledim, çünkü SS'ten naked devsirme olayini becerememis BMW. Pegler hala çok yukarıda ve rahatsız, ozellikle de uzun boylu biri için. Yamaha da SS'ten naked devsirmis ama ergonomiyi iyi ayarlamis mesela, gayet rahat. Motoru da iyi çalışmamış BMW. Mesela Honda da SS'ten devşirme naked yapıyor ama en azından gücü ve devri azaltıp, alt devir torkunu arttırıyor. BMW gücü SDR'in gerisinde kalmasin diye motorun SS karakterini korumuş, öyle olunca da motorun gücü lineer değil, alt devirler ölü. Motoru bagirtmadan gitmiyor motosiklet, hic uygun degil bir naked icin.

Halbuki BMW gucu kirk-elli beygir azaltip dusuk devir torkunu yukseltebilseydi cok daha zevkli olurdu motosiklet. Belki motosikleti internetten taniyanlarin dikkatini cekmezdi ama, parasini bastirip motosikleti satin alacak olan kesimin dikkatini cekerdi... Laf aramizda onemli olan, bir markayi basarili yapan da onlar. Yoksa internetten motosikletin tipine bakip yorum yapanlar kimin umrunda?
    Haşmet,"çim biçme makinam Honda" olur diyerek guzel trolluk yapıyosun onu anladık..Tabi alt metinde "Amerikan banliyo ruyasını yaşıyorum ulannn" demek istediğini de biliyoruz(arada eşinin SUV kullandığı tekrar hatırlat lutfen,çekemeyenler çatlasın patlasın)

Şimdi Wikipedia gurusu Haşmetcim,seni son kez tokatlamak istiyorum..iki gozum onume aksın ki daha yorum yapmıyacağım bu konuda.

Once gittin 2008 yılında çıkmış guzelim ama eski teknoloji olan cb1000r ile son teknoloji 1300 cc hayvani ucubeyi karşılaştırdın.
    Buna karşı çıktımmm,yeni cbr1000rrr blogundan devşirelecek naked i bekleee dedim..

"ss bloktan naked çıkarmak cok mantıklı hihi" diyerek ukalalık yaptın (zaten papağan gibi her fırsatta bunu tekrarlıyosun).
    Neredeyse butun nakedların aslında ss bloklarından devşirme olduguunu gozune gozune soktumm.

Ennnnnn mukemmelll benim naked diye tutturdun.Superduke u diğerlerinden ayıran en onemli ozelliği 300 cc lik hacim farkı.
    Bunun torka etkisi yok mu ? Düşük devirde daha guclu olmasına kaktı sağlamıyor mu ? Hayır yanlış anlaşılmasın, KTM oyunu kurallarına göre oynamıyor demiyorum.
    Benim eleştirdiğim nokta, ss bloklarından naked motor çıkmaz anlayışın."gidon merkezin direkt arka salıncak miline bağlayan tirellis" şasiymişşş pehhh.
    KTM satıcıları seni boyle kandırmış bence

Ayrica konu çarpıtma uzmanı olarak BMW'nin peglerinden bahsetmen de gozumden kaçmadı..biz motor blogu konusuyoduk amator,ne ara peglere geldik ?? Cok uckağıt adamsın

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haşmet,"çim biçme makinam Honda" olur diyerek guzel trolluk yapıyosun onu anladık..Tabi alt metinde "Amerikan banliyo ruyasını yaşıyorum ulannn" demek istediğini de biliyoruz(arada eşinin SUV kullandığı tekrar hatırlat lutfen,çekemeyenler çatlasın patlasın)

Şimdi Wikipedia gurusu Haşmetcim,seni son kez tokatlamak istiyorum..iki gozum onume aksın ki daha yorum yapmıyacağım bu konuda.
    ...
    Ayrica konu çarpıtma uzmanı olarak BMW'nin peglerinden bahsetmen de gozumden kaçmadı..biz motor blogu konusuyoduk amator,ne ara peglere geldik ?? Cok uckağıt adamsın
    SUV mi? Wikipedia mı? Konu çarpıtma uzmanı da benim öyle mi?

Ağzıma laf sokma ve niyet okuma türü artniyetli içeriklere geri dönmeyi anlamsız buluyorum. Onun dışında da cevap yazacak bir içerik de yok mesajınızda. Beni tokatlama fantazinizle başbaşa bırakayım sizi en iyisi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    veeeee Honda sampiyonnnnn

https://tr.motorsport.com/dakar/news...bitti/4654308/

Henüz rallinin 3.gununde yaptığım tahminin doğru çıkması tabiki tesadüf degillll,boş konustugum hiç gorulmemistir..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)