Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R 25 için 4 mevsim giyebileceğim mont önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    4 mevsim kullanabileceğim mont tavsiyesi arıyorum max 1000 tl verebilirim monta. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    venom traveler önerebilirim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Her ne kadar adı "motosiklet montu" olsa da aslında onu biz giyiyoruz.
    Yani R25 için ve ya R1 için mont yok.

Şaka yapıyorum kızma!
    İçi çıkabilen mevsimlik tekstil montlardan bir tane alabilirsin.
    Bedenine uygun olmasına dikkat et yoksa biraz hızlandın mı paraşüt gibi şişiyor şerefsizler.
    Yazın içini çıkarıp rahatça kullanırsın.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    mevsimlik montun mantığı nedir hem yaz hem kışmı kullanmak istiyorsunuz ben öyle düşünüp 1 tane almıştım da venom marka kasım nisan arası kışlık montu giyiyorum mecbur

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gerçekçi olalım. Malesef 4mevsim mont diye birşey yok.

4 mevsim mont aldığınızda içlikleri ile birlikte kendiniz de içlik giyerseniz soğuktan büyük oranda koruyacaktır, fakat yazın içlikleri çıkarttığınızda dahi su gibi terletir. Yazlık veya fileli alırsanız da, kendinizin giyeceği fazladan içlikler ile dahi belirli sıcaklıklarda üşütecek ve yağmur direnci daha düşük olacaktır.

Ağırlıklı olarak kullanacağınız koşulları gerçekçi bir gözle değerlendirip araştırmanızı öneririm.

Yeni bir mont alacaksanız VENOM ve ROLEFF' in montlarını mutlaka inceleyin, şu anda en iyi fiyat performans oranına sahip olduklarını söyleyebilirim.

Ancak kendinizi bununla sınırlamayın. Yeniden hiç farkı olmayan, hem de yenisini alamayacağınız rakkamlara satılan ikinci el ürünleri de bütçeniz dahilinde malum sitelerden araştırın, yazın, sorun, telefonda görüşün. Mutlaka istediğiniz ürünü bulursunuz, hem de en az 3/2 fiyatına.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

4 mevsim mont aldığınızda içlikleri ile birlikte kendiniz de içlik giyerseniz soğuktan büyük oranda koruyacaktır, fakat yazın içlikleri çıkarttığınızda dahi su gibi terletir. Yazlık veya fileli alırsanız da, kendinizin giyeceği fazladan içlikler ile dahi belirli sıcaklıklarda üşütecek ve yağmur direnci daha düşük olacaktır.

Ağırlıklı olarak kullanacağınız koşulları gerçekçi bir gözle değerlendirip araştırmanızı öneririm.

Yeni bir mont alacaksanız VENOM ve ROLEFF' in montlarını mutlaka inceleyin, şu anda en iyi fiyat performans oranına sahip olduklarını söyleyebilirim.

Ancak kendinizi bununla sınırlamayın. Yeniden hiç farkı olmayan, hem de yenisini alamayacağınız rakkamlara satılan ikinci el ürünleri de bütçeniz dahilinde malum sitelerden araştırın, yazın, sorun, telefonda görüşün. Mutlaka istediğiniz ürünü bulursunuz, hem de en az 3/2 fiyatına.
    hocama bende katılıyorum. çok sıkı savunurdum 4 mevsim mont mevsunu taaki yazlık kışlık ayırana kadar...

o bütçe ile 2 mont rahat bir biçimde alınır. kışlık için endurocuların montlarına bak( yani beli uzun olsun). maazallah bir beli üşütürseniz, çıkın işin içinden kolaysa

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

bir ek olarak https://www.motoruma.com/roleff-liverpool-motosiklet-ceketi-siyah şunu kullanıyorum. birkaç ay önce istanbul drd den aldım hasanpaşada 500 tlye. geçen hafta sonu ortalama 5-9 derece arası istanbula gittim 110 dan hiç aşağı inmedim ve gram üşümedim. kastamonuda -5 te de deneyimledim ve memnun kaldım. orada mavi gözlü bir abi var ismini unuttum affola, ama yardımcı olacaktır

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiyede fiyatlar ucuz herhalde.
    1000 liraya 2 adet mont alabilecekse tabi ki yazlık ayrı kışlık ayrı alsın.
    Ama ben fiyatları bilmediğimden 1000 lirayı avroya çevirince 150 euro bile yapmıyor.
    Ona göre hesap yapınca
    O paraya ancak orta karar korumalı bir mont alabilir.
    O da mecbur 4 mevsim olacak.
    Başka çaresi yok! :(

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Şahsen 4 mevsim mont önermiyorum. 4 mevsim olarak lanse edilen ürünlerin büyük kısmı tamamen aslı dışında pazarlanan ürünler. Hakikaten her mevsimde performans sergileyecek olan ürünler 3 katmandan oluşuyor, dış kumaş, su geçirmez membran ve içlik. Bu üç katmanı barındıran çok az ürünle karşılaştım fakat hiçbirisinin fiyatı öyle kolay ulaşılır değildi. Örnek veriyorum Alpinestars'ın Andes montunu 770 TL'ye aldığımda Valparaiso (3 Katman) modeli 990 TL idi. Şu an meraktan baktım ve fiyatın 2000'lerin üzerine çıkmış olduğunu gördüm.

Güya 4 mevsim olarak kullanılabilir gibi görünen Alpinestars Andes montum var şimdi ve bir kez bahar-yaz arası bir dönemde içliği çıkarıp tüm havalandırmaları açıp birkaç kez sürdüm. Fakat hiç hayal edildiği gibi değil; hadi sürerken hava sirkülasyonu ile bir vantilatör hissi oluyor ancak o havasızlığı, su geçirmez olması maksadıyla tasarlanmış kumaşın havasızlığı şahsen beni tüketiyordu. Hele ki yakıt istasyonuna girip 3-4 saniye o rüzgardan da mahrum kaldığınızda bir anda terleyip bu sefer de terli şekilde yeniden sürüşe, haliyle de daha kötü bir sonuç almanıza vesile oluyor.

Önerim şimdiki bütçeniz ile sonbahar ve kış döneminde kullanmak üzere sağlam, su geçirmez bir kışlık mont almanız. Yaza doğru da ufak tefek birikimlerle yazlık file mont almanız.

İki arkadaşımla Antalya'ya sürmüştük. Bende fileli yazlık mont, onlarda Tuareg mont vardı ve içlikleri çıkarıp yazlık moda almışlardı. Mütemadiyen yakıt istasyonlarında durup birbirlerinin üzerine hortum ile su tutmalarını izlemek zorunda kalmıştım. Hiç hoş değildi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)

Çok doğru yorum.
    Avrupa dört mevsimi o, yaz dedikleri en fazla 25 derece. Bizde ise gölgede 35 var. Sıcaklık rekor kırıp 35 derece olduğunda 3000 yaşlı insan ölmüştü Fransa'da...
    *
    İkinci El kıyafet için özellikle Almanya'da (ebay.de) çok iyi durumda ve ucuza malzemeler var, getirebilecek birisi varsa çok ucuza alabilirsiniz.
    *
    Bir yazlık, bir kışlık setiniz olacak. Görsel MAEK'ten (Motor Acemisinin El Kitabı)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bende kışlık mont bakıyorum ama markalı montların fiyatları neredeyse 1.5 asgari ücrete geliyor. altta ki montların hangisi alınır?
    https://urun.n11.com/mont/roleff-ro7...E&gclsrc=aw.ds
    https://urun.n11.com/mont/venom-daka...E&gclsrc=aw.ds
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...hoCMlYQAvD_BwE

arkadaşlarında dediği gibi 4 mevsim mont olayı yalan dolan kışlık ve yazlık olarak ayrı ekipmanın olmak zorunda.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    4 mevsim mont, içliği çıkarılarak en fazla baharda giyilir. Yazın hayatta durulmaz içinde. Kış için su almayan ve sıcaktan tutan , yaz içinse tamamen file mont tercih etmek gerek.

Motosikleti
    Forza 250
    Linkteki montu 4 yıl önce almıştım. M beden kalmış sanırım sadece tavsiye ederim. Normal satış fiyati bunun 3 katı
    https://www.motomars.com/urun/ixs-uzun-ceket-panama
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne yalan söyleyeyim, spor motosikletler için deri montlar hem daha güzel görünümlü hem sürtünmeye karşı standart tekstil monta göre daha dayanıklı.Lakin kışın üşütüyor,yazın terletiyor.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kışlık mont bakıyorum ama markalı montların fiyatları neredeyse 1.5 asgari ücrete geliyor. altta ki montların hangisi alınır?
    https://urun.n11.com/mont/roleff-ro7...E&gclsrc=aw.ds
    https://urun.n11.com/mont/venom-daka...E&gclsrc=aw.ds
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...hoCMlYQAvD_BwE

arkadaşlarında dediği gibi 4 mevsim mont olayı yalan dolan kışlık ve yazlık olarak ayrı ekipmanın olmak zorunda.
    Venom Dakar kışlık dediğine o parayı veremem, kusura bakmasın. Fiyat performansta malesef bir yılda %200 zam yaptılar,o kalite için değmez.

Venom kışlık diye yazdıkları ise kesinlikle kışlık mont değildir, Venom' un 4 mevsim montudur. Fiyata bakarsanız yine fiyat performans oranında çok da başarılı değil. 7 ay önce 480 TL idi o mont.

Bunların içerisinde en mantıklısı ilanda belirttiğiniz Roleff oluyor. Su direnci ve kullanım şekline bakarsak o da 4 mevsim monttur ama sizi hafif yağmurdan ve soğuktan (göreceli kavram) koruyacaktır. Fiyatının örnek verdiğiniz Venom' lar ile aynı olması gereken monttur kendileri.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Venom Dakar kışlık dediğine o parayı veremem, kusura bakmasın. Fiyat performansta malesef bir yılda %200 zam yaptılar,o kalite için değmez.

Venom kışlık diye yazdıkları ise kesinlikle kışlık mont değildir, Venom' un 4 mevsim montudur. Fiyata bakarsanız yine fiyat performans oranında çok da başarılı değil. 7 ay önce 480 TL idi o mont.

Bunların içerisinde en mantıklısı ilanda belirttiğiniz Roleff oluyor. Su direnci ve kullanım şekline bakarsak o da 4 mevsim monttur ama sizi hafif yağmurdan ve soğuktan (göreceli kavram) koruyacaktır. Fiyatının örnek verdiğiniz Venom' lar ile aynı olması gereken monttur kendileri.
    üstat önerdiğin kışlık mont var mı

Motosikleti
    N/A
    Mont için 1.500 lira hadi süper birşey ise 2 bin lira limitim var enduro alıp dağ bayır yağmur çamur gezicem izmir ikliminde yaza kadar idare edecek bir mont tavsiyesinde bulunabilir misiniz

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont için 1.500 lira hadi süper birşey ise 2 bin lira limitim var enduro alıp dağ bayır yağmur çamur gezicem izmir ikliminde yaza kadar idare edecek bir mont tavsiyesinde bulunabilir misiniz
    Yanlış anlamanı istemem ama sen biraz ayran gönüllüsün. Enduro ile dağa bayıra çıkana kadar ufak cc bir motor alıp, kendin söküp takmayı öğrenmeni tavsiye ederim. Endurocuların atlayıp, zıpladıklarına bakma. Ya grup olarak geziyorlar yada motoru söküp takmayı biliyorlar. Tecrübesiz bir şekilde, telefon çekmeyen bir yerde arıza yaşarsan, tadını alamazsın.

Forumdan takip ettiğim kadarıyla biraz hızlı başlamak istiyorsun ama basamak basamak çıkmalısın bu merdivenleri. 3’er 5’er fırlar isen canının yanması muhtemel. Şimdiden birşeyler alıp, yaza kadarçalışmanı ve tecrübe biriktirmeni tavsiye ederim. Mümkünse tvs gibi kara düzen bir makine alıp, kendi işlerini halledecek kıvama gelmen, seni dağlarda hoplayıp, zıplarken daha güvende tutar.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamanı istemem ama sen biraz ayran gönüllüsün. Enduro ile dağa bayıra çıkana kadar ufak cc bir motor alıp, kendin söküp takmayı öğrenmeni tavsiye ederim. Endurocuların atlayıp, zıpladıklarına bakma. Ya grup olarak geziyorlar yada motoru söküp takmayı biliyorlar. Tecrübesiz bir şekilde, telefon çekmeyen bir yerde arıza yaşarsan, tadını alamazsın.

Forumdan takip ettiğim kadarıyla biraz hızlı başlamak istiyorsun ama basamak basamak çıkmalısın bu merdivenleri. 3’er 5’er fırlar isen canının yanması muhtemel. Şimdiden birşeyler alıp, yaza kadarçalışmanı ve tecrübe biriktirmeni tavsiye ederim. Mümkünse tvs gibi kara düzen bir makine alıp, kendi işlerini halledecek kıvama gelmen, seni dağlarda hoplayıp, zıplarken daha güvende tutar.
    Sorma ya lanet olsun ayran gönüllüyüm büyük makineden vazgeçtim crf 250 rally alıcam kesin kararım kırar dökerim öğrenirim düşe kalka zaten yaşadığım sürekli ava gittiğim bildiğim arazilerde takılıcam

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat önerdiğin kışlık mont var mı
    Malesef yok. Gerçekten kış için kullanılabilecek montların fiyatları çok yüksek, kaldı ki onlar da yağmurda bir süre sonra yetersiz kalıyor, yağmurluk şart oluyor.

Kış için bence en doğru seçim 4 mevsim bir mont alıp, termal içlikle kullanıp, gerektiğinde yağmurluktan destek almak olur.

Su yalıtımı konulu bir video çektim, yalıtımın verimini de bu gün sabah yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile test ettim. Çok memnun kaldım. Az önce videoyu editleyeyim de yükleyeyim, nasıl yapılıyor insanlar fikir sahibi olsun diye videoları bilgisayara aktarmak için belleği PC' ye taktım ve bellek boş

4 mevsim montları su direncini arttırıp modifiye ederek de ciddi geçirgenlik direnci elde edebilirsiniz. Ama içlik olmadan 10 derece altında genellikle sorun yaşarsınız. Uzun lafın kısası; Kışlık mont yerine = 4 mevsim mont + içlik + yağmurluk formulü en doğrusudur diyebilirim.

Şu bahsettiğim videoyu da tekrar çekicem. Yazlık botu kışlığa çevirebilirsiniz, bu denli etkili ve hayal gücünü zorlayacak derecede basit ve ucuz.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    AXO marka bir mont almıştım teee Michael Jakson zenciyken ama sonra şöyle bir şey keşfettim, bayağı ufkum açıldı ; https://www.gittigidiyor.com/otomobi...RoCdEIQAvD_BwE

Özellikle kışın içlik, kazak giydin üzerine bunu ve de yağmur geçirmeyen bir mont, robocop gibisin ..

Yazın sadece bunu da giyebilirsin ya da komik olur dersen bunun üstüne sıfır kollu bir yelek falan ...

Yaz kış kombin yapıp kullanabilirsin yani ..
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)