Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

2020'de Fiyatlar Bu Kadar Yüksekken Sıfır Motosiklet Almak Ne kadar Mantıklı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl? "İkisi de iki tekerli" falan gibi mi?

Şahsen arada bayağı bir ciddi fark olduğunu düşünüyorum.
    Belki TEM ya da iş çıkışı git gel güzergahtan bahsediyordur, mesela beni her 250 CC isterse rahatlıkla geçebilyor, çünkü iş çıkış saatleri yolda gidilebilecek max hız limiti belli ve o limite 125 cc bile ulaşabiliyor, ya da benden daha yüksek cc bir motosikletin aramız çok açılmadan arkasından gidebiliyorum ..

Aslında işe git- gel gibi spontane bir amaç için 250 cc yeter, " yetmez " diye bir şey yok .. ama uzun yol, toplu geziler v.s. dediğin zaman iş değişiyor tabii, alan kişinin profili çok önemli.

Mesela ben 250 cc de binsem 1250 cc de binsem gideceğim hız belli TEM'de .. gibi ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıllardır yapılan şikayet ama malesef geçen her sene bir önceki seneyi aratıyor
    TimFx bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

ben hiç düşünmem gider o paraya 2014-2015 model nc750 x veya s alırım.
    maceraya hiç gerek yok.
    computeus bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç düşünmem gider o paraya 2014-2015 model nc750 x veya s alırım.
    maceraya hiç gerek yok.
    2016 Abs'li Yamaha xj6n düşünüyorm 10.000 km'de ama bir yandan da tecrübem yeterli olur mu olmaz mı emin değilim. O yüzden 250 cc mi alsam diye bir tarafım da bastırıyor.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Ben 250 cc adamıyım yükseltmem (şahsen bende öyleyim) diyorsan ve uzun süre kullanacağından emin olduğun bir motoru sıfır alman daha mantıklı.
    Bu mt25 ler 2015 de 15 16 bin liraydı.
    Bu ekonomik krizde bugün almazsan yarın zamlı alıyorsun.

Motosikleti
    MT-07

Şöyleki boş ve düz yolda ben ikisinde de tapa gaz gidiyorum. Gene konunun bir yerinden girip, bir polemik yaratalım diyorsun.

Evet ikisinde iki tekerlekli, ikiside egzoz ister, ikiside iç çektirir, ikiside iki kişiliktir, ikiside sevilir, ikiside binilir, ikiside sevilir, ikiside kardeş gibidir... Uzar gider.

Adamın 25000km tecrübesi var. İkisinide rahat rahat sürer. Kocaeli’de yollar en az iki şeritli ve dümdüz yollar mevcut.

Nasıl anlatsam? Sizin eyaletler arası yollar gibi. 300cc’de gider senin 1300ktm’de. Hangi konuya yazarsak, oradan gelip birşeyler atıyorsun ortaya. Aga bir konu sen aç. Biz senin konunda, sana yazalım?!. Çok ciddiyim. Ne sorarsan sor, tüm içtenliğimle yanıt vereceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ciddiyim. Ne sorarsan sor, tüm içtenliğimle yanıt vereceğim.
    @Angrypower, eksik olma. Lakin farkındaysan yazdığın dört paragrafın içinde soruma cevap yok. Ama sağolsun @Gökhan_Aygün hacim farkının etkilerinin ortaya rahatlıkla çıkabileceği ortamların ender olmasına dayalı makul bir açıklama getirmiş yukarıda.

Motosikleti
    MT-07
    @Angrypower, eksik olma. Lakin farkındaysan yazdığın dört paragrafın içinde soruma cevap yok. Ama sağolsun @Gökhan_Aygün hacim farkının etkilerinin ortaya rahatlıkla çıkabileceği ortamların ender olmasına dayalı makul bir açıklama getirmiş yukarıda.
    Yani diyorsunki; benim aklıma bu fikir hiç gelmedi. Öyle mi?

Şayet öyle ise tahrik edici bir biçimde soru sormaya çalışmak da senin gündelik yaşamdaki insan ilişki biçimin olmuş. Son zamanlarda en az Salih kadar polemik odaklı yaklaşıyorsun. Salih bilerek tepki çekmeye çalışıyor idi. Ya sen?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yani diyorsunki; benim aklıma bu fikir hiç gelmedi. Öyle mi?

Şayet öyle ise tahrik edici bir biçimde soru sormaya çalışmak da senin gündelik yaşamdaki insan ilişki biçimin olmuş. Son zamanlarda en az Salih kadar polemik odaklı yaklaşıyorsun. Salih bilerek tepki çekmeye çalışıyor idi. Ya sen?
    Sadece 250cc-600cc arasi fark olmamasi durumunu anlamadigim icin harbi harbi sordum... Zamaninda @logaritma'nin "Turkiye icin 250cc yeter de artar, fazlasina gerek yoktur" ve arada bir dile getirilen "250cc de 180km yapiyor" mantigina benzer bir soylem oldugu icin de supheli yaklastim.

Harbiden gereksiz tartisma cikardigimi dusundugunuz an burada oldugu gibi biriktirmeden direk yazin ki, ya kendi bakis acimi aciklama sansim olsun, ya da kendime ceki duzen verebilme sansim olsun. Gereksiz tartisma cikarma potansiyelimin farkinda oldugum icin ayarlamaya calisirim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    250cc falan yetmez ağalar, kimse kimseyi yemesin burada.

Ha 400/500 - 650/750 arasına yetmez diyenin de alnını karışlarım, eğer maksat sportif agresif sürüş değilse.

Bu yaz 471cc çift silindirle uzun yol yaptım, çok da güzeldi hiç yormadı üzmedi. Şehir içi yoğun trafikte de her gün kullanıyorum ağır gelmiyor. Basınca da gidiyor (0-100 5,5sn falan...), parça malzeme kalitesi de iyi. İnsan daha ne ister?

250cc olsa o ivmelenme değerleri, çekiş rahatlığı vs olmayacak. (Çok mu kötü? Hayır, ama hiç eğlencelik değil...)

Motosikleti
    MT-07
    Sadece 250cc-600cc arasi fark olmamasi durumunu anlamadigim icin harbi harbi sordum... Zamaninda @logaritma'nin "Turkiye icin 250cc yeter de artar, fazlasina gerek yoktur" ve arada bir dile getirilen "250cc de 180km yapiyor" mantigina benzer bir soylem oldugu icin de supheli yaklastim.

Harbiden gereksiz tartisma cikardigimi dusundugunuz an burada oldugu gibi biriktirmeden direk yazin ki, ya kendi bakis acimi aciklama sansim olsun, ya da kendime ceki duzen verebilme sansim olsun. Gereksiz tartisma cikarma potansiyelimin farkinda oldugum icin ayarlamaya calisirim.
    Bende bazen sert çıkışlı olabilecek şeyler yazabiliyorum ama yazdığımı yayınlamadan önce, bir okuyorum ki yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeyeyim. 250cc’de yeter, 125cc’de yeter. Bunların sürücünün kendi sürüş biçimiyle, kendini trafikte sürüş ritmi ile alakalıdır.

Bazıları çok defansif sürer. Örneklerinden biri @ufoz’dur. 125cc ile İstanbul’u tavaf eder ve en egzotik motora sahipmiş gibi zevk alır. Agresif kullanıcılardan birine kendimi örnek verebilirim. Yolda bir tehlike gördüğüm zaman veya benim sürüş ritmime uymayacak bir durum hissettiğim zaman gazlar ve kendi kafamda oluşturduğum o kaos ortamından kaçarım. Yolda sigara yakacağım die kendi şeridinden üstüme süren çok arabaya rastladım.

Benim orada yazmış olduğum şey; hayallerindeki motoru almak için kafasında kendine koyduğu engellerin anlamsız olduğu idi. 25000km tecrübesi olan adam her şekilde 600cc makineyi yürütür. Ayrıca konu hiçbir zaman 250cc yeter veya yetemez die bir konuya geçmedi.

Cümle düşüklüğü olarak algılaman doğal bir olay fakat “Arada nasıl fark yok? İkisi de iki tekerlekli gibi mi?” diyerek; çirkin ve saldırır gibi bir cümle ile gelmişsin.

Buradan ne beklemem gerekiyor?

Ayrıca sürüş dinamiğine tekrar geleceğim. 250cc bir motor ile kendini defalarca imha etmenin eşliğine gelmiş insanlar tanıyorum. Kavga dövüş cc yükselttiler. Şimdi daha akıcı ve daha az risk ile motosiklet sürüyorlar.

Pozitif yaklaşımlar ile insanlar daha ileriye daha şevkli giderler. Teşvik doğru yerde, doğru zamanda ve doğru şartlarda yapıldığı sürece güzeldir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    @Angrypower, yanlış anlamışım, ve ters anlaşılabilecek şekilde yazmışım, kusura bakma.
    mgora bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    @Angrypower, yanlış anlamışım, ve ters anlaşılabilecek şekilde yazmışım, kusura bakma.
    Rica ederim. Teşekkürler anlayışın için.
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Rica ederim. Teşekkürler anlayışın için.
    Laf aramızda bence ahali çok memnun değil bu durumdan. Bir mahalle kavgası çıksa da şöyle zevkle çay-çekirdek eşliğinde izlesek derken nereden çıktı bu sıkıcı sevgi-anlayış yumağı diye düşünenlerin sayısı hiç te az değil

insan belirli bir süre sonra yükseltmek istiyor.Ben 250 cc ile başladım yeter bu bana daha ne olacak dedim, ama işler öyle değilmiş otobana mı çıktın daha iyi akıp gitmek istiyorsun, yolda yanından motor mu geçti dur yetişeyim markası neydi görmek istiyorsun vs. vs..
    Arkadaşın konusu başka sıfır ikinci el arasında kalmış 2019 temmuzda motoru sattım ikinci el bakmaktan gına geldi.Motosiklet fuarına gidip iyi bir kampanya bir şey yapılırsa,kafaya koydum öyle almayı düşünüyorum tabi 650 cc milletin yok sıfıra yakın,sıfırdan farkı fiyatı vb. ilanlara bakmamayı öğrendim samimi konuştuğunda oluyor oldu bu sefer hooop bir sorun.İmkanın varsa bence sıfır km al uzun süre bin ne de olsa her şeye zam geliyor elindeki değerlenir satmak istersen zararın olmaz.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    ...... Bazıları çok defansif sürer. Örneklerinden biri @ufoz’dur. 125cc ile İstanbul’u tavaf eder ve en egzotik motora sahipmiş gibi zevk alır.....
    Motosiklet veya otomobil, hem kıymetini bilin hemde sevin onları.
    O zaman kullanması acayip keyifli oluyor

Öbür türlü insanın gözü hep dışarıda oluyor
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet veya otomobil, hem kıymetini bilin hemde sevin onları.
    O zaman kullanması acayip keyifli oluyor

Öbür türlü insanın gözü hep dışarıda oluyor
    Abi bugün servisimi kaçırdım ve işe motorla gittim. 2.vites-3.vites gide gide yol bitmedi resmen. Bir ara Atatürk Havalimanı'nın orada 6.vitese atabildim ama çok soğuk ve anlamsız geldi. Sürüştende zevk almadım. Zira üşüyordum fazlaca. Yağmur'da halen yağmaya devam ettiğinden mütevellit, evime servis ile geri dönmeye karar verdim. Motoru seviyorum ama sadece bahar'ın sıcağa çalan ve yaz aylarında

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)

şaka yaptı bence
    Only Ride..

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    .. topik eskiymiş şimdi fark ettim. sildim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)