Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2020'de Fiyatlar Bu Kadar Yüksekken Sıfır Motosiklet Almak Ne kadar Mantıklı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar herkese merhaba. Uzun bir aradan sonra tekrar iki tekere kavuşmayı düşünüyorum. Daha önceden Honda CBF 150 ve Kawasaki Z 250 SL kullandım. Toplam tecrübem 25 bin km. Tekrardan bir 250 cc almayı düşünüyorum. Mt-25'in yeni kasasına hayran kaldım açıkçası. Sizce sıfır motosiklete 30 bin tl civarında para vermek ne kadar mantıklı bir hamle olur? Genel kullanım amacım şehir içi trafikten kurtulmak ve kısa mesafeli geziler yapmayı düşünüyorum (Günlük ortalama 250-300 Km).

2. el piyasası da çok pahalı. Sıfır bir motosiklet alırsam, beni yıllarca götürebilir mi? CC yükseltme derdim pek yok çünkü hem fiyatlar ortada hem de yüksek cc'yi rahat kullanabilecek kadar pro değilim henüz. Genel anlamda naked ve enduro tipi motosikletleri seviyorum. Honda CB 250 R ve Suzuki V-strom 250'de seçeneklerim arasında. Önceden motosiklet kullandığım için ekipmanlarım duruyor. Sadece kaskı yenileyeceğim. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba. Uzun bir aradan sonra tekrar iki tekere kavuşmayı düşünüyorum. Daha önceden Honda CBF 150 ve Kawasaki Z 250 SL kullandım. Toplam tecrübem 25 bin km. Tekrardan bir 250 cc almayı düşünüyorum. Mt-25'in yeni kasasına hayran kaldım açıkçası. Sizce sıfır motosiklete 30 bin tl civarında para vermek ne kadar mantıklı bir hamle olur? Genel kullanım amacım şehir içi trafikten kurtulmak ve kısa mesafeli geziler yapmayı düşünüyorum (Günlük ortalama 250-300 Km).

2. el piyasası da çok pahalı. Sıfır bir motosiklet alırsam, beni yıllarca götürebilir mi? CC yükseltme derdim pek yok çünkü hem fiyatlar ortada hem de yüksek cc'yi rahat kullanabilecek kadar pro değilim henüz. Genel anlamda naked ve enduro tipi motosikletleri seviyorum. Honda CB 250 R ve Suzuki V-strom 250'de seçeneklerim arasında. Önceden motosiklet kullandığım için ekipmanlarım duruyor. Sadece kaskı yenileyeceğim. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    uzun yıllar kullanılacak temiz ikinci eller sıfırından daha pahalı :D bütçe sıkıntın yoksa sıfır alıp 8-10 yıl rahat rahat binersin. sadece alacağın motora iyi karar ver. zamanla kısa geziler uzuyor, şehir içi bunaltıyor uzaklara kaçasın geliyor.
    Ezio41 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alacaksan çabuk al zira piyasa patladı. Fiyatlar her gün artıyor.
    Ezio41 ve espresso bunu beğendiler.

Mantıklı tabiki neden mantıklı olmasın ancak bu saatten sonra sakın 2019 model almayın. Bizim bayiler haziran ayına kadar eski modelleri kakalamaya bayılırlar. Maksat depodaki eski mallar tükensin. Fiyat pahalılığınada takılmayın çünkü bu adamlar genelde her 2 ayda bir zam yaptığından ikinci elde ya zarar etmeyeceksiniz yada iyi ihtimalle kullandığınız motordan kăr bile edeceksiniz. Küçük cc düşünüyorsanızda honda dan uzak durun yamaha en iyi tercih olacaktır.
    Ezio41 bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sıfır km motosiklet alman ne yazık ki mantıksız. Ha Cbr 650 R falan alırsın bir nebze belki de, bakıyorum da 30 000 TRY R25, X MAX 250 - 300, RC 250 - 390, cb 250 r v.s. alanlar var, bunlar satarken ne diyecek ? " ulan ben 25 e aldım 25 e vereyim ? " ... Pekiiii 25 000 - 35 000 cepten çıktıktan sonra ne motosikletler var ?

Bence uzun süreli almayacaksan elinde patlar bugün 35 000 TRY gibi bir paraya CBR 650 F bulabiliyorsun ki dört silindir ABS

30.000 TRY dediğin zaman NC 750 X/S bulabiliyorsun ki çift silindir ABS
    30.000 TRY dediğin zaman Kawasaki ER6 F bulabiliyorsun ki çift silindir ABS
    30.000 TRY dediğin zaman CBR 500 R bulabiliyorsun ki çift silindir ABS
    30.000 TRY dediğin zaman CBF 600 - CBF 1000 bulabiliyorsun ki dört silindir ABS
    35.000 TRY dediğin zaman Crossrunner 800 bulabiliyorsun ki dört silindir ABS

Model yılı eski olsa da bugünün motosikletlerine 5 basacağını herkes biliyor .. Yani sıfır motosiklet alanın işi çooooook zor, çok ...

Yukarıda yazdığım motosikletler ile bugün " sıfır olarak " o paraya alabileceğin motosikletleri bir karşılaştır ..
    ahmetmert58, Ezio41 ve computeus bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    İkinci el motor alıp masraf yapmak daha mantıklı. Allahın r25 i 33 bin olmuş. Şakkkaa gibii...
    Ezio41 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Sıfır araç her zaman mantıklıdır milletin ağız kokusunu çekmezsin. imkan varsa sıfır alın. 30 bine R25 yerine farklı markalardan farklı modellerde yüksek hacim 10 kere üstünden geçilmiş haşat motorda alınabilir. patlak seviyorsanız tercih edilebilir

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır araç her zaman mantıklıdır milletin ağız kokusunu çekmezsin. imkan varsa sıfır alın. 30 bine R25 yerine farklı markalardan farklı modellerde yüksek hacim 10 kere üstünden geçilmiş haşat motorda alınabilir. patlak seviyorsanız tercih edilebilir
    Seksist ve cinsiyet aşağılayıcı bir ifade olmuş.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    BEN olsam 250 cc 30000 tl vermem alırım bi nc 750 bakarım keyfime

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Sıfır almak gerçekten akıl kârı değil ama ikinci elde de fiyatlar absürt hale geldi. Eğer almaya karar verilirse acele edilmeli zira bahara girer girmez motosiklet fiyatları artmaya başlar. Özellikle ikinci elde.
    Ezio41 bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır km motosiklet alman ne yazık ki mantıksız. Ha Cbr 650 R falan alırsın bir nebze belki de, bakıyorum da 30 000 TRY R25, X MAX 250 - 300, RC 250 - 390, cb 250 r v.s. alanlar var, bunlar satarken ne diyecek ? " ulan ben 25 e aldım 25 e vereyim ? " ... Pekiiii 25 000 - 35 000 cepten çıktıktan sonra ne motosikletler var ?

Bence uzun süreli almayacaksan elinde patlar bugün 35 000 TRY gibi bir paraya CBR 650 F bulabiliyorsun ki dört silindir ABS

30.000 TRY dediğin zaman NC 750 X/S bulabiliyorsun ki çift silindir ABS
    30.000 TRY dediğin zaman Kawasaki ER6 F bulabiliyorsun ki çift silindir ABS
    30.000 TRY dediğin zaman CBR 500 R bulabiliyorsun ki çift silindir ABS
    30.000 TRY dediğin zaman CBF 600 - CBF 1000 bulabiliyorsun ki dört silindir ABS
    35.000 TRY dediğin zaman Crossrunner 800 bulabiliyorsun ki dört silindir ABS

Model yılı eski olsa da bugünün motosikletlerine 5 basacağını herkes biliyor .. Yani sıfır motosiklet alanın işi çooooook zor, çok ...

Yukarıda yazdığım motosikletler ile bugün " sıfır olarak " o paraya alabileceğin motosikletleri bir karşılaştır ..
    dibine kadar katılıyorum. ben olsam alırım bir NC 700 veya 750 bakarım keyfime. daha öncede kullandığım iki motor. gidiş desen gidiyor duruş desen duruyor. rahatlık desen acayip konforlu makina. sağlamlık konusunda zaten kendini kanıtlamış bir motor 200.000 km'yi çok rahat devirebilecek motor belkide daha fazlasını (bakımları titizlikle yapıldığı sürece tabiki). şehir içinde de gayet klay kullanımlı, uzun yolda da çok rahat kullanabilirsiniz.

kısacası o kadar bütçe ayıracaksam kesinlikle honda NC serisi alırım. para konusunda derdim olmasa da africa twin ilk sıramda olur
    Ezio41 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mt25 çok sevdiğim bir motor olmasına rağmen ben de 30.000 TL bütçeyle sıfır Mt25 almak yerine tercihimi 2. el Nc750S ya da Cb500F'ten yana kullanırdım. Cbr500r da spor görünümlü, güzel bir motor. Lakin herkes kullanmakta olduğu motoru beğenmek ister, Mt25'in tipini çok sevip Nc'yi beğenmeyebilirsiniz, o zaman da keyif alamazsınız sevmediğiniz bir motordan bence.
    Ezio41 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    250 lik için o paralara gerek yok yarı parasına tertemiz inazuma alabilirsiniz.Kesinlikle memnun edecektir sizi.
    Ezio41 bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CC yükseltme derdim pek yok çünkü hem fiyatlar ortada hem de yüksek cc'yi rahat kullanabilecek kadar pro değilim henüz. )
    Bu söylediğine sakın inanma. Bende öyle diyerek sıfır 250 cc. almıştım. Bir yıl olmadan cc. yükselttim. Ve bende pro değilim.

Ne değişik yorumlar var hayret bir durum. Biri adama 10 senelik yada 30-50k km de yada 20 kişinin elinden geçmiş motor aldırmaya çalışır biri 600-1000 lik al diye tutturur. Buraya 600-1000 lik tavsiye istiyorum diye yazsaydı arkadaşı topa tutardınız ama. Ooo 600-1000 lik alınırmı hiç 125 lik al diye. Demekki tek amacınız negatif olup insanları istediğinin tersine yönlendirmek.
    Ezio41 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seksist ve cinsiyet aşağılayıcı bir ifade olmuş.
    evet yazdıktan çok sonra fark ettim. başka bir işle meşgulken yazmıştım 2 cümle kadar eksik yazdığım için o anlama çıkmış.
    kazalı bir yere patlamış motor anlamında yazacaktım.
    Ezio41 bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Şu ana kadar 2 motosiklet satın aldım. İkisinde de ikinci el alayım niyetiyle ilanlara baktım sonra vazgeçip sıfır aldım. İkinci el piyasası yüksek, temiz motorların sıfırı ile arasındaki fark çok az, satıcılar da burnundan kıl aldırmıyor. Bu yüzden bezip sıfır alıyorum.
    Misal Kasım ayında 28 bine xmax 250 aldım. 1 yıl, 10 bin km kullanmış adam 26000 den aşağı inmiyordu. 2 bin lira daha verdim kafam rahat oldu, mis gibi rodajını yaptım, kaskoya sıfır motor klozunu koydurdum apaçilerle muhatap olmadım.
    Satarken de eşe dosta haber salarım illaki talibi çıkar, onun içi rahat olur, ekspertiz parası ve zamanı yanına kar kalır ben de gereksiz sinir harbi yaşamam. İlk motorumu da bu şekilde sattım iki dakika notere indik anahtarları verdim gitti.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    3-5 ay sonra keske alsaydım diyeceksiniz. Para varsa alın. Türkiye de her türlü kazançlısınız. Herşeye her ay zam gelen başka ülke var mı Brezilya Arjantin den başka bilmiyorum
    Ezio41 bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    0 candır dert yok tasa yok daha hayatımda 2. el motor almadım kısmet diyelim.gerçi şu fiyatları görünce sanırım son 0km motorumu mayıs ayında almış olduğumu fark ediyorum.yeni mt25 nisan gibi gelir o zamana euro ne olur bilemeyiz ama belliki inmicek aksine artıcak.valla ben alternatifler düşünürdüm 35 r25e verilmez ama piyasa böyle tabi.valla sizin yerinizde olsam şu an kimse bahsetmiyor ama açık ara cf moto nk650 33.000tl ye gider paşa paşa verirdim.şu fiyatlarda o motor gerçekten çok çok iyi.alıp satma işinizde olmadığından şiddet ile tavsiye ediyorum tabi yaşadığız yerde iyi bir ustası varsa.hem uzun yola gelir hemde uzun dönemde doyurucu olucaktır uzun yolda da beklentiyi karşılar.yada cf moto nk250 de alınabilir gayet memnun insanlar 20bin fiyatıda makul kaldı öbür 250cclerin yanında ama uzun yolda yorar tabi.faizlerde bu kadar altta iken bi göz atın derim
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Ben şunu anladım, ikinci el her zaman risktir. Bende KTM Duke 390 var satılığa çıkardım adam bana sen teker yapmışsın bunla dedi Halbuki hiç yapmadım. Doğru söylesen bir dert, yalan söylesen bir dert. Çok motorsiklet kulubüne girip çıktım bir sene içerisinde, gördüğüm tek şey, kaza yapan saklıyor Teker yapan, teker yapılmadı diyor, Motoru yoran, zorlayan kişi bile sakin kullandım ben diyor. Bir sürüsü mahlukla karşılaştım. Dürüst birisine denk gelmen çok çok çok zor. Bak ben dürüst olduğum halde satamadım Zor yani, her şey boktan. Sıfırını alsan bile distribütör arkasında durmama ihtimali bile oluyor. Çok uğraştırıyor. Satıldıktan sonra firmaların hepsi her anlamda öpücük atmaya bekliyor.

Nereden tutsan elde kalıyor. Benim bundan sonraki tercihim hep sıfır olacaktır. Çünkü ikinci el piyasası güven vermiyor.
    Ezio41, nanis61 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)