Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletin verdiği mutluluk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 vulture
    Saat 11.30 civari işim bitmiş eve doğru yola çıkacağim hava yağmurlu motosikletimi (150 vulture ) yağmurdan korumak için yağmur almayan biryere almışım taktım kontağı çalıştırdım önce bi rölanti sesini fıtı fıtı dinledim zaten maddi durumlar ülkede ki son olaylar gelecek kaygısı yüzünden olan stres moral bozukluğu gitti biranda kapattım vizörü yola çıktım yerler kaygan fazla abartmadan gidiyorum kaskıma çarpan yağmur damlaları vites düşürürken verdiğim ara gaz motosikletin çıkardıği motor sesi kompresyonla birlikte hafifçe öne yığılmam bacaklarımla sıktığım depodan gelen soğukluk hafif virajlı yollar hafif kontralarla girip tatlı bir sekilde gaz açmam yağmurdan ötüru arkada ki ufak kaymalar ve yüzümde aptal kocaman bir gülümseme hepsi motosiklet sayesinde arkadaşlar abiler kardeşler motosikletimizin verdiği mutluluk ve keyfin değerini bilelim bu mutluluğu sizinle de paylaşmak istedim hepinize iyi akşamlar
    tayfunley, fazil, biseduda ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Yağmurda sürmenin çok daha fazla zevkli olduğunu biliyorum ama biraz tırsıyorum korkumu yenmem gerek
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Noktalama işareti diye bir şey çıkmış, gördün mü?

Neyse, motor işi tam bir bağımlılık meselesi haline geliyor bir süre sonra.

Etrafımda olan birkaç kişiyi motor gezilerine alıştırdım. Şimdi her hafta arıyorlar, "abi bu hafta motorla nereye gidiyoruz" diye. Zehiri aldılar bir kere. Geri dönüşü yok.

Bereber motorla gezi yapınca inanılmaz mutlu oluyorlar. Bunu yüzlerinden anlıyorum. Yok böyle bir mutluluk.
    bursalıali bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ben yağmurda sürmekten hiç keyif almam ama büyük şehirde trafiğe takılmadan biryere varmak güzel oluyor , yağmur da yağsa hafif karda olsa vazgeçemem iki tekerden..yalnız arkadaş o kadar güzel anlatmışsın ki çıkıp bi turlayasım geldi tabi noktaya virgüle dikkat ;)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda sürmenin çok daha fazla zevkli olduğunu biliyorum ama biraz tırsıyorum korkumu yenmem gerek
    Yerinizde olsam hiç zorlamazdım. Çünkü öcüden korkmak gibi değil, ciddi ekstra risk söz konusu.

Yol daha kaygan, fren daha sorunlu, viraj daha sorunlu. Sizin görüşünüz daha kısa, başkalarının sizi görmesi de daha zor.

Bakın bunların hepsi kuru havada bile problem kaynağı...

Gece ve yağışlı havada motosiklet sürmek, zaten yeterince yüksek olan riskten kat kat yüksek risk almak demek... Amaç uzun süre zevkle motosiklete binmek ise çok makul bir tercih değil bence.
    biseduda, piri_reis, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    güçlü motorla yağmurlu hava kabusa dönüyor gaz açamıyorsun açsanda hep yan yan

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende geçen bindim benim vultureye, kapattım vizörü gittim 5 dk, baktım yağmur başladı.

hay s. dedim geri döndüm motoru bıraktım dolmuşa bindim
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yağmurda çok zevkli oluyor hele uzun yolda ne bileyim sağanak olunca böyle vuruyor kaska tak tak tak böyle durunca böyle 5.boyut dumanı gibi buhar kaplamalar :D Su birikintilerinden geçerken suyun pantolona çarpması ama araçların içerisinden "ulan bu manyak ne yapıyor yağmurda" bakışları en güzeli o :D

Valla yağmurda güzel oluyor da benim lastikler gidik, kuru zeminde kayıyo.

satacağım diye değiştirmiyorum da, kaldı öyle.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla yağmurda güzel oluyor da benim lastikler gidik, kuru zeminde kayıyo.

satacağım diye değiştirmiyorum da, kaldı öyle.
    Satacaksın yerine ne koyacaksın peki ?

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satacaksın yerine ne koyacaksın peki ?
    Ns200 / cbf 250 / hero karizma /

En olmadı bu

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    senelerdir sürüyorum bir türlü zevk alamadım yağmurdan giyinmesi ayrı dert gazı açamamak ayrı dert fren mesafesinin uzayıp vizörün görüş mesafesinin azalmasından hiç bahsetmiyorum bile gittiğim yolu daha kısa sürede gitmiyor olsa kesinlikle yağmurda binmem motora ama toplu taşımayla arasında 1.20 saatlik fark oluyor yoksa çekilecek çile değil yağmurda sürmek çok aşırı yazın sıcağıda rahat olmuyor :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güçlü motorla yağmurlu hava kabusa dönüyor gaz açamıyorsun açsanda hep yan yan
    Modern bir motosikletse hiç bir şey olmuyor. Yağmur modu var zaten bir çoğunun. Gaz verip devri arttırsanız bile belli bir beygir gücünün üzerine çıkmıyor.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Size komik bir olay anlatayım.
    Yaşadığım şehrin yakınlarında bir pistte bu yaz bir klasik otomobil etkinliği yapıldı.
    Kızımla motora atlayıp gittik.
    Piste daha önce hiç gitmemiştim ve önce bir köyün içinden sonra da tarlalardan geçip piste vardık.
    Şaka etmiyorum bildiğin tarla.

Neyse etkinlik asıl pistin dışında döndüğünden piste şöyle bir gözucuyla bakmıştım.
    Padok yerleri falan virane olmuş belliki uzun zamandır kullanılmıyor.
    Şu gördüğünüz yer.

Neyse dün hava harikaydı.
    Öğlene doğru +2 dereceleri bulunca tam motor havası deyip gezmeye çıktım.
    Bu pist aklıma takıldı ve o tarafa doğru gazladım.
    Bir döner kavşakta girdiğim köyün yolu yerine bir önceki yola yanlışlıkla girdim.
    Dümdüz ve şahane asfalt görünce biraz gazladım.
    O da ne?
    Fotoğrafta gördüğünüz yerdeyim!
    Sağ tarafta spor arabalar ve motorlar park etmiş salak salak bana bakıyorlar!
    Meğer o yol direkt piste giriyormuş.
    Kendimi start finish düzlüğünde buldum.

Biraz ilerleyince başka bir döner kavşağa geldim.
    Ulan dedim bu kamera şakası mı?
    Nasıl pist bu?

Eve dönünce araştırdım.
    Meğer pist 1920'lerde yapılmış ve 1972'den beri kapalıymış.
    O tarihten bu yana pistin etrafına resmen şehir kurulmuş.
    Doğal olarakta yollar düzenlenmiş.
    Özel etkinliklerde yollar kapatılarak pist nostaljisi yapıyorlarmış.
    Fakat köy yoluna gidiyorum diye piste girdiğimi farkedince benim surat ifademin fotoğrafı çekilseydi keşke!

Yağmur için bişeyler yazayayım.
    İstediğin gibi gazlayamadığın ve etrafını göremediğin bir motor sürüşü nasıl zevkli olabilir hiç anlamadım.
    Burada yazın bile yağmursuz gün çok zor buluyoruz.
    Yani ister istemez genellikle yağmurda kullanıyorum ama bundan hiç hoşlanmıyorum.
    fazil ve piri_reis bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Motosiklet konusunda tecrübem olmadığını her vesile ile söylüyorum. Kimseyi yanlış
    yönlendirmek istemem.

Yağmurda saatlerce motosiklet kullandığım oldu. Uzun yol veya şehir içi. Geçen gün
    seller içinde bir saat gittim. Daha bir santim kaydığım olmadı. Ve sürüşümde yağmura özel
    farklı bir tarzım da yok. Her zamanki gibi kullanıyorum.

Bu durumu çözemedim.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modern bir motosikletse hiç bir şey olmuyor. Yağmur modu var zaten bir çoğunun. Gaz verip devri arttırsanız bile belli bir beygir gücünün üzerine çıkmıyor.
    bende abs bile yok :D sadece enjeksiyonu var modernlikten kasıt

Motosikleti
    MT-07
    @COQ hocam senin motorun marka modeli nedir acaba? Ayrıca 2derece'de gene gazlamaya çıkmış olman güzel bir olay. Ben çıkmıyorum soğukta bu sene. Hepten eve kapanık oldum MT-07'den sonra...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende abs bile yok :D sadece enjeksiyonu var modernlikten kasıt
    Bende de sadece Abs var. Yağmurda; ara gaz yan, tam gaz isyan
    berk_cglr bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet konusunda tecrübem olmadığını her vesile ile söylüyorum. Kimseyi yanlış
    yönlendirmek istemem.

Yağmurda saatlerce motosiklet kullandığım oldu. Uzun yol veya şehir içi. Geçen gün
    seller içinde bir saat gittim. Daha bir santim kaydığım olmadı. Ve sürüşümde yağmura özel
    farklı bir tarzım da yok. Her zamanki gibi kullanıyorum.

Bu durumu çözemedim.
    Hocam bahsedilen olay eski nesil çok güçlü motosikletlerde yaşanırdı , sizin Tracer da güçlü ama çekiş kontrol sistemleri vs yaptığınız hataları tolere ediyor olmalı yada gayet sakin sürdüğünüz için hiçbirine ihtiyaç duymuyorsunuzdur. Yağmurda saatlerce sürülür ama hava sıcaklığı 15 derecenin altına indiğinde yarım saat sonra hipotermi başlar aman dikkat , izolasyonu üst seviye tutabilirsiniz ama bu seferde terlersiniz ve yine sırılsıklam olursunuz..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bahsedilen olay eski nesil çok güçlü motosikletlerde yaşanırdı , sizin Tracer da güçlü ama çekiş kontrol sistemleri vs yaptığınız hataları tolere ediyor olmalı yada gayet sakin sürdüğünüz için hiçbirine ihtiyaç duymuyorsunuzdur. Yağmurda saatlerce sürülür ama hava sıcaklığı 15 derecenin altına indiğinde yarım saat sonra hipotermi başlar aman dikkat , izolasyonu üst seviye tutabilirsiniz ama bu seferde terlersiniz ve yine sırılsıklam olursunuz..
    Tracer 700 ve MT-07 tcs yok. Tek teknolojik yanların enjeksiyon ve abs

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haşmetli amca türkiyede gırtlak dolu son teknoloji elektroniği olan ktm ducati bmwyi sadece cüzdanı kalın babayiğitler alabiliyor yağmur modu parayı basarsan var
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)