Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

xmax 250 marş almama sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Merhabalar arkadaşlar. Çok yakın arkadaşımda xmax250 var. Bazen marş almıyor, ama bu sorun sürekli yok, bazen tek seferde alırken, bazen 3 kere denemesi gerekiyor. Misal son 1 haftadır yok sorun. Sorun şu şekilde bildiğin aküsü bitik araba gibi hır hır hır yapıyor çalışmıyor. Önceki sahibindeyken tuna benzin pompası temizlenmesi lazım vs. demiş. Bugün yıldız tamamiyle başka birşey söylemiş. Var mıdır başına gelen? Nedir tam çözümü bilen, sorunu teşhis etmeden(servislere deneterek) parçalanmak istemiyoruz açıkcası. (yine bir başka arkadaşımın grande puntosunda ön ısıtma bujisi hatasına servis 1500tlden başlar kapak sökülecek vs. demişti, 10dakikada(parça tedariği dahil) halledilmişti sadece 190 tl'ye. O sebeple servislere karşı temkinli olmak gerektiğini düşünüyorum.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Buji ve pipo kablosunu kontrol edin,balata spreyi ile temizleyin.

Aku durumu nedir,gerekirse kutup başlarinda oksitlenmeyi temizleyin.

Harici sis lambasi vb.aydinlatma aksesuarlari takilimi?usb sarj,vs.arada röle var mi?

Yakit pompa debisini ölçturun.(kontak acildigi an pompa net bir sekilde kesintisiz ses cikariyor mu?)

Depodaki benzin ne seviyede(bu durum çeyrek yakit altinda mi oluyor)

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    ne maraklısınız kurcalatmaya. neymiş 3. seferde marş alıyormuş.

aynı sorun bende de mevcut. Çözüme ulaşabildiniz mi ?

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Konuya denk geldim. Bende de var bi durum,
    1 senedir tek marşla anında çalışıyor soguk sıcak farketmeden yalnız bu kış ayında tek marşla çalıştıktan sonra bişey unutup seleyi açmak için stop edip tekrar marşa basınca marş alıyor ama çalışmıyor hatta 3 4 sefer falan deniyorsun hiç çalışacağı yok. Sadece gazada basıp öyle marşa basınca çalışıyor. Bu duruma benzer bir şey yaz aylarında da oluyor oda şöyle yine aynı durum tekrar çalıştırmak istediğimde çalışıyor fakat motor stop edecekmiş gibi rolantide duruyor bi 10 sn sonra normal stabilleşiyor rolantisi. Değişik bi durum anlayamadım.
    Bu durum ile alakalı olarak motor ısındıktan sonra stop edip marşa basınca direk normal şekilde çalışmaya başlıyor..
    Bu durumu deneyip deneyiminizi paylaşır mısınız? (yeni kasa xmax250 kullananlar)

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    *Motosiklet açıkta kalıyorsa bu havalarda nemlenmesi ve bu nemin bujilere kadar ulaşması bir etken olabilir.
    *Soğuktan ve aktif kullanmamaktan dolayı akü gerekli şekilde güce sahip olmayabilir.

Aklıma gelen en son ve en kötü durum sübaplar/supaplar/subaplar .. artık neyse ( doğru yazılışını bilen el atsın ) ama , sanmıyorum .. öyleyse zaten işiniz var .. elektronik ateşleme döneminde ilk etap yukarıdaki ikisinden biri olsa gerek .. bahsedilen araçların hepsi teknolojik aletler, "o dinamosu , bu müşürü,şu pompası" bunlardan yapmıyordur bence ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *Motosiklet açıkta kalıyorsa bu havalarda nemlenmesi ve bu nemin bujilere kadar ulaşması bir etken olabilir.
    *Soğuktan ve aktif kullanmamaktan dolayı akü gerekli şekilde güce sahip olmayabilir.

Aklıma gelen en son ve en kötü durum sübaplar/supaplar/subaplar .. artık neyse ( doğru yazılışını bilen el atsın ) ama , sanmıyorum .. öyleyse zaten işiniz var .. elektronik ateşleme döneminde ilk etap yukarıdaki ikisinden biri olsa gerek .. bahsedilen araçların hepsi teknolojik aletler, "o dinamosu , bu müşürü,şu pompası" bunlardan yapmıyordur bence ..
    Her sabah işe gidip geliyorum. Sürekli branda örtülü oluyor. Daha yeni 10 bin bakımına girdi denedim yine yapıyor aynı durumu. Benzini hep aynı yerden alıyorum daha önce 3 4 senedir kullandığım motorlarda hiçbir sıkıntı olmamıştı benzinle de alakalı.
    Kullananlar bi deneyip de yazsalar bi bende mi var herkestemi var bilek

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    konuda uzun süre sonra mı oluyor yazılmamış ama 2-3 hafta kullanmayınca yaptı bende, servisi akü mü acaba diye aradığımda benzinin geri kaçtığını söyledi. şöyle ki kontağı açınca vınnn diye ince bir ses geliyor ya, o benzin pompasının basma sesiymiş. ardından marşı verince de zaten ateşlenip devam ediyor çalışmaya. bana önerisi uzun süre kullanmadığında marşa basmadan sadece 3-4 kere kontağı aç kapat, daha sonra marş ver dedi. zaten üçüncü dördüncü seferde gelen ses daha kısa sürüyor.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Alıntı Atacan KSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuda uzun süre sonra mı oluyor yazılmamış ama 2-3 hafta kullanmayınca yaptı bende, servisi akü mü acaba diye aradığımda benzinin geri kaçtığını söyledi. şöyle ki kontağı açınca vınnn diye ince bir ses geliyor ya, o benzin pompasının basma sesiymiş. ardından marşı verince de zaten ateşlenip devam ediyor çalışmaya. bana önerisi uzun süre kullanmadığında marşa basmadan sadece 3-4 kere kontağı aç kapat, daha sonra marş ver dedi. zaten üçüncü dördüncü seferde gelen ses daha kısa sürüyor.
    Akşam bırakıp sabah biniyorum hep. Denedim aç kapa kontağı şu ses hiç kısalmadı 5-6 defa yaptım en az. çalışmama sorunu devam ediyor ama dediğim gibi 2 hafta civarı kullanmadığım oldu marşı saniyesinde aldı hep. Ayaklıkta diye olabilirmi bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)