Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoron dergisi eğitim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ---
    Merhaba motoron dergisinin 12 haziranda düzenlemeye çalıştığı citys art eğitimi alayım dedim eğitim iptal oldu. Hadi eğitim önemli başka bi eğitim alayım dedim, zaman ayarlayamadığım için sonrasında paramın iadesini talep ettim, tamam dediler. Ağustos sonu gibi oluyor bu olay. Paramı hala iade etmediler. Resmen beni oyalıyorlar didem hanım tamam tamam deyip duruyor fakat hiç bi aksiyon yok. Düzenli aralıklar ile aradım defalarca kez talep etmeme rağmen ne bir geri dönüş ne de bir iade sürecinin başladığına dair mail ulaştırmadılar. 5 ay oldu işimden ayrıldım zor durumdayım telefonlarını dahi açmıyorlar. Alişan Fidan sağolsun bir numara daha paylaştı, bugün o numarayı aradığımda engelledi numaramı. Şikayetvar a yazdım herkes bilsin ne kadar lakayt olduklarını. Eğitime düzgün ekipmanla gelmiyolar diye ileri geri konuşuyorlar videolar da fakat icraatları 0.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Kerem A Hero da konuyu aktarınca sağolsun ilgililere ulaşmama yardımcı oldu
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    Şimdi yazıyı görünce merak edip sordum ama iadenizin bugün yapıldığı söylendi, bilginize..

Motosikleti
    Ktm duke 250
    5 aydır yapmamaları büyük ayıp. Küçük esnaf kafasıyla büyük işler yapmaya çalışıyor maalesef insanlarımı ve bu hayatın her alanında var.

Motosikleti
    ---
    Alıntı Alikenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yazıyı görünce merak edip sordum ama iadenizin bugün yapıldığı söylendi, bilginize..
    5 aydır kaç kere aradığımı bir bilseniz, bir kere kötü bir yaklaşımım olmadı, belki ekstre dönemi ile ilgili bir durumdur dedim, bekledim sonuç hep aynı oldu. Yaptık, bilgisayar başındayım, yapıyorum vs diye oyaladılar resmen, artık tüketici haklarına gideceğim olmaz ise. İlk gün demek ki bu kanallara başvurmak gerekiyormuş. Motora başlarken motto dan eğitim almıştım, Alişan Fidan'ın videolardan yola çıkıp buradan alayım dedim fakat resmen aynı kurum içinde bambaşka bi dünya varmış öğrendim. İade bankadan da geçene kadar 6 ay faizini ödeyerek "İnsanlara ve kurumlara güvenmeme" dersimi aldım Bilmediğim bi kurumdan daha da eğitim kovalamam. Bileği Bükmek 2 yi almıştım yalayıp yutup, kendim çalışıcam.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 aydır kaç kere aradığımı bir bilseniz, bir kere kötü bir yaklaşımım olmadı, belki ekstre dönemi ile ilgili bir durumdur dedim, bekledim sonuç hep aynı oldu. Yaptık, bilgisayar başındayım, yapıyorum vs diye oyaladılar resmen, artık tüketici haklarına gideceğim olmaz ise. İlk gün demek ki bu kanallara başvurmak gerekiyormuş. Motora başlarken motto dan eğitim almıştım, Alişan Fidan'ın videolardan yola çıkıp buradan alayım dedim fakat resmen aynı kurum içinde bambaşka bi dünya varmış öğrendim. İade bankadan da geçene kadar 6 ay faizini ödeyerek "İnsanlara ve kurumlara güvenmeme" dersimi aldım Bilmediğim bi kurumdan daha da eğitim kovalamam. Bileği Bükmek 2 yi almıştım yalayıp yutup, kendim çalışıcam.
    Nasil bir egitim almak istiyorsunuz bilmiyorum ama eger pist gibi cok ileri bir seviye pesinde degilseniz yamaha riding academy öneririm. Ben aldim metehan ve ömer hoca islerinde cok iyiler hic motor surmeyi bilmeden gittim Inanilmaz faydasini gördüm. Vaktiniz ve butcenize uyarsa honda safety de bakabilirsiniz onlarda islerinde iyiler egitim alan arkadaslarim var

Kendimiz ne kadar ugrasirsak ugrasalim yaptigimiz hatayi hep fark edemiyoruz egitmenler şıp diye bulup üzerine gidiyor eksigin o yuzden egitimlere küsmezsiniz umarim

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Geçmiş olsun keşke ülkemizde bu tip kurumların denetimi daha sıkı yapılsa iptal iade konuları bizde geçekten büyük sıkıntı. Konu dışı bir örnek 2 hafta önce yemek sepetinden verdiğim siparişi site kendi kendine iptal etti. 50 lira para. Parayı bana 9. günde iade gerçekleştirdiler. Hani iptal iade pos işlemlerinden anlamasak tamam da koskoca görünen yemek sepeti bile 50 lirayı işletmeye alıp müşteriyi madur ediyor. Aynı sizin gibi yazmadığım yer kalmadı en sonunda 9. gün iadem yapılmıştı.

Paranız hala iade olmadıysa ve kredi kartı ile ödeme yaptıysanız bankanıza başvurun. "Böyle bir ödeme yaptım fakat hizmet almadım" deyin. Banka parayı tahsil edene ulaşarak olayı araştıracak ve fatura vs. belgeler isteyecek. Parayı tahsil eden kurum belge sunamayacağından, paranız banka tarafından tahsil edenin hesabından çekilip sizin hesabınıza yatırılacak.

Motoron'da aynı sorun daha önce de yaşanmıştı. Düzelmiştir diye umuyordum. Eğitim almayı düşünüyordum, vazgeçtim artık. Uğraşamam böyle işlerle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Kinetic DX ABS
    Ben anlamıyorum bu tarz " eğitim " programlarını.

Dergi hakkında yorum yapmakta istemiyorum.

Bana üstüne para verirlerse gidip bir kaç şey öğretirim.

Denk gelinince alınabilecek eğitim california superbike school olabilir.

Hiç bilinmiyorsa Honda ve Yamaha gibi markaların ilk iki kuru alınabilir.

Ama...

MotorON nedir allasen.

MotorON organizasyon yapıp, eğitim düzenliyorsa Motosiklet.Net'te yapsın.

Kitlesi bile daha fazla sonuç olarak.

O dergici burasıda forum.

Eğitimci olmak bambaşka bir şey.

Her motosiklet kullanan, her sertifika sahibi veya bi'avrupa turu yapmış adam ben hocayım diye gezerse tabi ki bu memlekette okuldan çok cami yapılır.

Barkını neden çok severdim bilir misiniz?

Cevabını bildiği soruda bile susan bir adamdı.

Sessizliğin erdemini konuşanlar duyamaz, der.

Ve giderim.
    skucukyazici bunu beğendi.

Motosikleti
    ---
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranız hala iade olmadıysa ve kredi kartı ile ödeme yaptıysanız bankanıza başvurun. "Böyle bir ödeme yaptım fakat hizmet almadım" deyin. Banka parayı tahsil edene ulaşarak olayı araştıracak ve fatura vs. belgeler isteyecek. Parayı tahsil eden kurum belge sunamayacağından, paranız banka tarafından tahsil edenin hesabından çekilip sizin hesabınıza yatırılacak.

Motoron'da aynı sorun daha önce de yaşanmıştı. Düzelmiştir diye umuyordum. Eğitim almayı düşünüyordum, vazgeçtim artık. Uğraşamam böyle işlerle.

Bankadan harcama itiraz formu aldım, aynı zamanda tüketici heyetine de e devlet üzerinden başvuru yaptım. Unarım bu tarz durumları başkası da yaşamaz çok can sıkıcı bir durum

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Yamaha ve Honda'nın resmi eğitimleri varken ve fiyatları uygunken orayı denemeden Ahmet Mehmet sürücü eğitimlerine gitmek mantıklı gelmiyor bana. Yamaha'nın eğitimini tavsiye ederim bu arada.
    ErdalBakkal, skucukyazici ve tommygun bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda bu ara sürekli benzer sorunlar dile geliyor, birileri birilerine ulasamıyor hakkı yeniyor.

eğer yakın mesafe ise yüzyüze görüşme şart, aradıgında acmıyor mu git mekana kapıda bı daha ara, acmaz ise gir içeri kavga cıkar.

(yanında bırkac kısı daha olsun )

Motosikleti
    Z1000SX
    Motoron web sitesinden 0cak 2019'da yıllık dergi aboneliği satın aldım. Hediye olarak 2 adet kitap (Bileği bükmek 2, .. 100 strateji) gönderildi. 12 aylık dergi aboneliği boyunca sadece şubat sayısını gönderdiler. Nisan ayında bir dergi basıldı. O da bana ulaşmadı. Aradığımda geçiştirme cevaplar verildi.
    Motosiklet kültürüne katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ederim.
    ErdalBakkal ve skucukyazici bunu beğendiler.

Motosikleti
    ---
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda bu ara sürekli benzer sorunlar dile geliyor, birileri birilerine ulasamıyor hakkı yeniyor.

eğer yakın mesafe ise yüzyüze görüşme şart, aradıgında acmıyor mu git mekana kapıda bı daha ara, acmaz ise gir içeri kavga cıkar.

(yanında bırkac kısı daha olsun )
    Konuyu motor ile ilgisi olmayan bir arkadaşıma da söylediğimde direk aynı tepkiyi verdi Bu arada adres evime yürüyerek 20dk mesafeymiş, tüketici heyetine adres girerken farkettim, istanbul parkın oralarda sanıyordum yerlerini. Kaba kuvvete kalmaz ama yolumuz kesişecek gibi görünüyor kendileriyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı aoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoron web sitesinden 0cak 2019'da yıllık dergi aboneliği satın aldım. Hediye olarak 2 adet kitap (Bileği bükmek 2, .. 100 strateji) gönderildi. 12 aylık dergi aboneliği boyunca sadece şubat sayısını gönderdiler. Nisan ayında bir dergi basıldı. O da bana ulaşmadı. Aradığımda geçiştirme cevaplar verildi.
    Motosiklet kültürüne katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ederim.
    Bundan sonra sadece videolarını izlerim o da sadece Alişan Bey'in samimiyetinden yoksa motoron'un m si ile uğraşmam internetten bile takibi bırakırdım. Sizin adınıza da üzüldüm, keza bende o kitabı alırken üyelik vs düşünmedim değil fakat yararlı bir kitap. Keith code'un videoları da baya iş görüyor. Sonuç olarak size 12 adet dergi ulaştırmakla yükümlüler, tüketici heyetine başvurmanızı, ödemeyi ne yolla yaptığınızı bilmediğim için de ödeme yaptığınız kanal ile iletişime geçmenizi tavsiye edebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

12 adet diye attım fakat sözleşme nedir bilmiyorum ürün açıklamasında da ne aralıkla çıktığı belirli değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaba kuvvet kısmı işin şakası tabi ki, sert bir mizacınız var ise esip gürleyip işinizi yaptırabilirsiniz.

Eğer ılımlı bir insansanız yanınızda sert birisini götürmek mantıklı.

Ne yazık ki artık cogu yer çakallık peşinde, cuma namazını kacırmayıp milletin 10 lirasına göz koyan tipler doldu ülke.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)