Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motor seçimime yardım edermisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar

Ben 21 yaşında yeni motora başlamak isteyen biriyim , üstad barkın abinin ve tektabancının zehri ile aşılandım bundan 3 4 sene önce sürekli hayaller kuruyordum işte hız motorları supersport aman aman 299 görmek vs. derken aradan geçen zamanla supertsport sınıfından soğudum çünkü o kadar hıza ihtiyacım yok piste de girmeyi pek istemiyorum asıl istediğim şeyi burak yolda youtube kanalında gördüm Kamp videoları uzun yollar ve 130 km/h aşmayan hız göstergesi evet istediğim buyudu güvenli yola gelebilcek bir motor.

Şimdi bunları göz önünde bulundurarak motor bakmaya başladım tabi ama bir sorun var ki onunda ismi Bütçe 5600 tl yi aşamıyorum ne kadar uğraşsam da bu yazın ancak o kadar para toplayabilirim Gönül isterdiki bi v storm 250 olsun yada gs 310 ama o kadar yüksek fiyata çıkmam için öğrenciliği bırakmam lazım buda imkansız.

Yanımdaki insanlar işte başlangıç motoru denilince NASIL OLUYOR BİLMİYORUM AMA piyası olan az fiyatlı motorları söylüyorlar oda işte neymiş ybr yada cbf şimdi açık ve net söyleleyim bu iki motoruda istemiyorum evet piyasaları var evet satılabilirler ama istemiyorum ybr 110 u geçmemez cbf 120 falan son devirlerde zorlar motoru yorar böyle düşününce de dedim bu iş olacak gibi değil çin malı kesinlikle istemiyorum derken ne oldu

HERO KARİZMA ile tanıştım o tipsiz ama güçlü 223 cc ama ucuz titrek ama 13t ön dişli yapınca titremeyen , grenajlı ve hoşuma çok giden bi makine ile tanıştım fiyatına 5000 5500 6000 7000 gibi değişiyordu şuan düşüncem hero karizma da haziran ayında almayı düşünüyorum şuan ehliyet e daha yeni girdim ama ekipmanlarım nerdeyse tamamlandı aldım , sadece montu o zaman ki kilom için almadım daha

Ama ya samsun ve çevre ilerde hero karizma bulamazsam diye kendimi yerken TVS apache rtr 150 ve 180 modellerini gördüm dayanıklı yine cbf gibi hızı az ama yinede yeterli bi motor ama hero karizmanın yanında performasının az olduğunu biliyorum

hero karizma sahibi ile konuştum görüştüm tam senlik motor istediklerini yapabilirsin dedi.

Eğer burda hero karizma sahibi ve samsunda yaşan biri varsa yada çevresinde yazın motorunu satın alabilirim

Başka motor olarak CF moto nun 150 nk modelinidüşündüm ama piyasası yüksek

Bajaj AS 150 ama fiyati yine yüksek ki ns 150lerde öyle

Kuba superlight 200 istedim ama fiyatları ortada

Ki heronun diyer tüm modelleri de alternetiflerim arasındadır hunr t sport onların hakkındaki düşüncelerinizi de merak ediyorum

DURUM bu şekilde sizin düşünceleriniz neler peki bu konuda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Hero Karizma benim de markajımdaki motordur, rx evo3 alamazsam onu alacağım yaza
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hero karizma akraba evliliğinden doğmuş gibi, kıçı ile başı cok uyumsuz.

kafasını tasarlayan kör olmuştur muhtemel

ama o paraya alınabilecek en kral motorlardan birisidir bence

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hero karizma akraba evliliğinden doğmuş gibi, kıçı ile başı cok uyumsuz.

kafasını tasarlayan kör olmuştur muhtemel

ama o paraya alınabilecek en kral motorlardan birisidir bence

Yani bi çin almaktansa biraz tipsiz olsun tama ama beni üzmesin yeter ya kafamı ağrıtmasın tamam yani uzun yola gelsin 300 200 km gidebilsin araba sollaya bilsin benim için büyük nimet

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero Karizma benim de markajımdaki motordur, rx evo3 alamazsam onu alacağım yaza
    ya istanbul da hero bulunuyor ama samsun yok aga ya

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bütçeni arttırma imkanın olmadığı sürece seçeneklerin çok azalıyor. Çin malı diye de hor görme, o Çin malı motorla 300 km.yi bırak 900 km yaptım ve 2 gün sonra 900 km geri döndüm. 300-400 km gezileri konforundan feragat ederek de olsa yaparsın her motorla. Önce emekleyerek bir temel oluştur, sonra tecrübe ve eğitimle koşarsın. İleride bütçen arttığında daha kuvvetli ve donanımlı motorlara binersin.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    4 sene önce 2012 model Tvs apache rtr 150 ile başladım. 7800 km.de 2.el aldım. 20 bin km sürdüm. Kendimin ve motosikletinin kapasitesini biliyordum, çok keyifliydi. Hiç sorun çıkarmadı. Rtr 180 daha güçlü ve biraz daha özellikli bir model. Forumda @levend84 arkadaş epey kullandı. Detaylı paylaşımları vardı, aratıp okuyabilirsin.

Valla benim bütçe de o sularda geziyor, bakalım kp150, hunk, karizma, Thriller, apache rtr 150 dönüp duruyor. Önceden cbf kullanmıştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler