Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren Geliştirmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Swindler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhaba RC250 den abssiz R25'e geçmiş birisi olarak R25'in frenlerinden memnun kalmadım. Özellikle arka frende tutacak tutmayacak galiba ya ikilemlerinden rahatsız oldum. Bu frenlere ekstra bir şeyler yapabiliyor muyuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Balata değişimi ve iyi bir lastik ile frenlerin hissiyatı bir miktar daha artabilir. Diskler ve fren merkezi gibi parçalar daha iyileriyle değiştirilebilir ama maliyetten dolayı R25 e değmez
    hasmet bunu beğendi.

Swindler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata değişimi ve iyi bir lastik ile frenlerin hissiyatı bir miktar daha artabilir. Diskler ve fren merkezi gibi parçalar daha iyileriyle değiştirilebilir ama maliyetten dolayı R25 e değmez
    lastikler rosso 2 ama balataları değiştireceğim o zaman teşekkürler. Balata olarak ebc iyi diye okuduğumu hatırlıyorum ama sizin önerebileceğiniz başka marka var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Direk R25 ile tecrubem olmadi, ama Yamaha bazen yuksek hacimli modellerinde bile fren konusunda biraz ucuza kacabiliyor. Durum oysa eger, teker teker parca degistirerek ciddi bir gelisme beklemek zor olabilir.

Arka fren olayina cok takmayin bence. Motosikletine gore zayif olabiliyor.

Eger ön fren, hissi iyi olmasa bile, manete asilinca yeterli durdurabiliyorsa, kullanmaya alismaya calisin bence.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Spor motosiklette arka fren zaten zayıf olur. Arka freni sadece ön fren ile kombine şekilde dengeleme amaçlı kullanın. Fren performansını iyileştirmek için en iyi yöntem iyi tutunan lastik takmak. Rossoya çok güvenmeyin bence sonuçta yaz lastiği. Islak ve bozuk zeminde dişli yol lastiği kadar iyi tutunmaz. Balata olarak ebc organik balatayı öneririm. Yumuşak bir balata. Ömrü kısa ama o kısa ömründe çok iyi çalışır. Ses yapma sorunu da olmaz.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Swindler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikler rosso 2 ama balataları değiştireceğim o zaman teşekkürler. Balata olarak ebc iyi diye okuduğumu hatırlıyorum ama sizin önerebileceğiniz başka marka var mı ?
    denimotoda ispanyol malı galfer satıyorlar ve takmasını da yapıyorlar.. gayet profesyonel çalışan butik bir işletme.. nc750x in de frenleri zayıftır ağırlığına göre.. ben sinterli ön ve arka taktırdım.. ilk ısırma kuvveti gerçekten arttı.. galferin sinterlisi de disk dostu bir balata.. 2. takımı yarıladım diskte bir sıkıntı yok. Murat bey çok ilgili ve her aklınıza takılan soruyu da sıkılmadan cevaplayan bir insan.. akasya avm den hasanpaşaya giden yol üzerinde sağda.. bir gidip görüşün derim.. galfer balata takımları fiyatları en son 200 - 220 tl idi tekerlek başına..

Dipnot.. taktırmasını da murat abiye yaptıracaksanız mutlaka önden arayıp randevu alın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)