Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 İçin Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Swindler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhaba arkadaşlar. R25 için yeni kask arayışına girdim fakat iki model arasında kaldım. Agv k5 s ve shoei gt air arasında gidip geliyorum. Fiyat olarak agv yi 2700 shoei ise 3200 lira civarında. Bu iki kaskı seçmemdeki en önemli neden motoru kışın kullanmadığım için güneş vizörünün olması. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Agv gereksiz rüzgar alıyor. Shoei gt-air ise pinlock tutmuyor. Üretim hatası maalesef. Güneş vizörü olayını, güneş gözlüğü takarak da çözebilirsin. Anlatacağın iki kaskı da elemen senin faydana olacaktır. Shoei NXR alabilirsin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kabuto modellerine bak

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask seçimi motora göre mi oluyor, kafaya göre olmasın?
    Asıl vizör değil, iç teki ikincisi güneş vizörlü olmasını tavsiye ederim, akşam binmen gerekirse büyük sıkıntı oluyor, yazın bile.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask seçimi motora göre mi oluyor, kafaya göre olmasın?
    Asıl vizör değil, iç teki ikincisi güneş vizörlü olmasını tavsiye ederim, akşam binmen gerekirse büyük sıkıntı oluyor, yazın bile.
    Söylediğim kasklarda zaten içten inmeli güneş vizörü var ve forumda bir çok konuda oturuş pozisyonuna göre nxr ve gt air arasında ses farkı olduğu konuşulduğu için sorma gereği duydum

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Swindler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğim kasklarda zaten içten inmeli güneş vizörü var ve forumda bir çok konuda oturuş pozisyonuna göre nxr ve gt air arasında ses farkı olduğu konuşulduğu için sorma gereği duydum
    Sessiz kask yoktur hocam kulak tıkacı vardır. Her kask belli bir ölçüde ses alır özellikle havalandırması fazla olan kasklar çok daha fazla ses alırlar.Oturuş pozisyonu gereği dediğiniz r25'in oturuş pozisyonu öyle çok fazla racing bir pozisyonu söz konusu değil.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Agv k5 2700? mototaş Ataşehir'de nakit 2000e veriyorlar. Dün nakitte güzel bir indirimle 2500tlye 2018 üretim sohei nxr düz renk aldım bence internetten hiç bakma mağazalara gidip nakit fiyatı al

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sessiz kask yoktur hocam kulak tıkacı vardır. Her kask belli bir ölçüde ses alır özellikle havalandırması fazla olan kasklar çok daha fazla ses alırlar.Oturuş pozisyonu gereği dediğiniz r25'in oturuş pozisyonu öyle çok fazla racing bir pozisyonu söz konusu değil.
    Yani kulak tıkacı kullandıktan sonra nxr yerine gt air alsam güneş vizörü sebebiyle daha mantıklı bir seçim yapmış olacağım yanlış mıyım ?

Yani kulak tıkacı kullandıktan sonra nxr yerine gt air alsam güneş vizörü sebebiyle daha mantıklı bir seçim yapmış olacağım yanlış mıyım ?
    doğrudur hocam ayrıca gt-air daha konforlu bir kasktır ve ayrıca nxr'a göre çok daha sessizdir

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agv k5 2700? mototaş Ataşehir'de nakit 2000e veriyorlar. Dün nakitte güzel bir indirimle 2500tlye 2018 üretim sohei nxr düz renk aldım bence internetten hiç bakma mağazalara gidip nakit fiyatı al
    Hocam Kadıköy'de gezmediğim yer kalmadı gt air nakit veya tek çekimde 3000'den aşağı düşen bir yer bulamadım ve bahsi geçen kasklar 2016 üretim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur hocam ayrıca gt-air daha konforlu bir kasktır ve ayrıca nxr'a göre çok daha sessizdir
    Yorumunuz için teşekkür ederim ekstra olarak bütçe bakımından k5 s ler bana daha uygun geliyor bu iki kask arasında 600-700 lira farka değecek bir fark var mı ?

Hocam Kadıköy'de gezmediğim yer kalmadı gt air nakit veya tek çekimde 3000'den aşağı düşen bir yer bulamadım ve bahsi geçen kasklar 2016 üretim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Yorumunuz için teşekkür ederim ekstra olarak bütçe bakımından k5 s ler bana daha uygun geliyor bu iki kask arasında 600-700 lira farka değecek bir fark var mı ?
    k5 hiç kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var iç pedleri çabuk eskiyor vizor mekanizmasından sıkıntı oluyor bazen tabi bunlar benim denk geldiklerim genele vurursak böyle bir sıkıntısı olmayabilir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Öncelikle başlık yanlış. R25 için kask olmaz. Kask kasktır ve fullface olmalıdır.

2.700 e verene gitmeyin. Her yerde K5 2.000 TL civarı. Ben aldım, kullandım, memnunum.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    09

k5 denedim kafama daha uygun gibi geldi ama shoeinin yanında malzeme kalitesi olarak çok uyduruk duruyor 2000li liralara çıkıpta agv almazdım açıkçası kask bu bir kere alınıyor ikide bir alınan birşey değil ki

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    R25 ile GT-Air kullanan biri olarak gayet memnun olduğumu söyleyebilirim, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
    Swindler bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ile GT-Air kullanan biri olarak gayet memnun olduğumu söyleyebilirim, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
    Teşekkürler yorumunuz için. Peki buğu sorunu ve pinlockun oturmaması sorunu sizde de yaşandı mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

k5 denedim kafama daha uygun gibi geldi ama shoeinin yanında malzeme kalitesi olarak çok uyduruk duruyor 2000li liralara çıkıpta agv almazdım açıkçası kask bu bir kere alınıyor ikide bir alınan birşey değil ki
    Shoei M beden denediğimde kafamı sıkıyor fakat L beden de büyük geliyor.K5s ML ise kafama tam oturuyor daha rahat ediyorum fakat malzeme kalitesi de tabiki ortada ve bu da beni kararsız kılıyor.

Motosikleti
    09
    Teşekkürler yorumunuz için. Peki buğu sorunu ve pinlockun oturmaması sorunu sizde de yaşandı mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Shoei M beden denediğimde kafamı sıkıyor fakat L beden de büyük geliyor.K5s ML ise kafama tam oturuyor daha rahat ediyorum fakat malzeme kalitesi de tabiki ortada ve bu da beni kararsız kılıyor.
    Kafanızı ölçün ve shoenin beden tablosunda ölçünüz hangi bedene geliyorsa onu deneyin. Alışılmışın dışında bir kafa yapınız yoksa kaskın pedleri zamanla açılma yapar. sıkıyor derken şakaklar ve üst kısımdan mı sıkıyor

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Kafanızı ölçün ve shoenin beden tablosunda ölçünüz hangi bedene geliyorsa onu deneyin. Alışılmışın dışında bir kafa yapınız yoksa kaskın pedleri zamanla açılma yapar. sıkıyor derken şakaklar ve üst kısımdan mı sıkıyor
    evet şakak kısmından sıkıyor

burda bütün forum o iki kaskıda satın alıp denemiştir kesin

Motosikleti
    Honda cb250r
    gt-air 2 olanlar çıktı en son. Hakkında ses geçirmesinden ve vizöründen kaynaklı çok kötü yorumlar var, tersine gt-air olanları kullananlar memnun. Kaskın tarihini de kontrol etmeyi unutmayın

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shark race r pro
    bakabilirsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)