Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125cc supermoto deneyimi olanlar yada tavsiyeler?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Winner 200
    Arkadaşlar şimdi durum şu ben önceki konumdaki gibi ben a1 ehliyetliyim 17 yaşındayım 10. sınıfım ve cbr 125 istiyordum fakat zaman geçtikçe önüme yeni bir motor denk geldi ve fikrimi gerçekten çok değiştirdi.

ilk başlarda gerçekten istediğim motor olan cbr 125 i istememin nedeni racing görünümlü olmasıydı ve parçalarının ucuz olmasıydı. fakat yaşadığım yerde yolların pek güzel olmaması nedeniyle zevk alacağımdan çok şüpheliydim *zaten o kadar da hızlı değil* . e tabi yamaha WR125x i görene kadar.

fikrimde hızlı bi değişiklik oldu çünkü izlediğim kadarıyla ve kullanıcı yorumlarıyla aslında tam da istediğim gibi bir motosikletmiş. tek ortak sıkıntısı selesi anladığım kadarıyla bide yedek parçasının çok pahalı olması başka çok göremedim.4 yıl scooter kullandığım için ağır motor kullanamıyorum çok , denedim.130 kilo civarı bu motor benzin dahil. 8.5 litre depo 100km de 2.5 litre yakıyor ama ben gazlamayı sevdiğim için 3.5 lt'yi bulur yinede bu bana fazlasıyla uygun.iki tarafınada 3 er adet koruma demiri taktıracağım malum çok pahalı yedek parçaları bende sınırları zorlamayı seven biriyim. seleyi bir şekilde halletmeye çalışırım onun dışında eklemek istediğiniz birşey yada öneriniz olursa açığım yazabilirsiniz şimdiden teşekkürler...

bu da yanlış anlamadıysam bu motorun sınırları *ktm de olabilir defalarca izlememe rağmen fark göremedim kusura bakmayın*

https://www.youtube.com/watch?v=WYzcrdBf7OM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    wr125R modelini kullandım şu an da wr250r modelini kullanıyorum. wr125r dan önceki 800-900-640-600-1000 cc motosikletlerimden sonra bile beni mutlu etti. Şehir içinde pratiklik, hız, hızlanma olarak çok sıkıntı yaşamazsın ancak uzun yolda biraz nazlı gider 80-95 arası rüzgar ve rampa durumuna göre rahat gideceği hız.
    112 maximum hız düz rüzgarsız yolda rahat 110a çıkar.

Yedek parça konusuna gelirsek, ayna kırarsan ybr aynası takarsın hem daha iyi gösterir.
    Elcik manet gibi şeylerin universal olanı zibilyon tane.

Grenajlar diğer 125cc lerle hemen hemen aynı fiyatta, pahalı mı pahalı ama diğerleri de böyle.

Motor bloğu oldukça sağlamdır, piyasası yavaş olduğundan acele etmeden iyi fiyat denk getirmeye bak.
    Bol şans

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Yanlız attığın videodaki motosiklet ktm 300tpi olsa gerek. Bu alem bi denizse 300tpi katil balina wr125x kayıp balık memodur 😊
    EgeYslcmn bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Winner 200
    öncelikle son söylediğinde gerçekten haklısın .ve ikinci olarak ayna olarak gidon altı kullanılıyor genellikle benim hoşuma gitti ve kırılma konusunda hiç problem yaşamayabilirim
    teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler