Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R 25 Başlangıç motoru olur mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    kızacaksaınız belki ama sizlerin de düşüncelerini almak istiyorum. a2 ehlyieti alırken 200 cc zorro motorla calısıp almıştım. Birkaç kez de küçük motor sürdüm yani çok bir tecrubem yok yalnızda 8 yıllık araba kullanıyorum 1 kazam olmadı çok şükür. Sizce R 25 almak mantıklı mı ? eminm ki 100 km hızı geçmem kolay kolay. Basan birisi değilim. 171 boyum var 73 kiloyum. Yorumlarınızı dikkatlice okuyacağım.
    Ayrıca : Disk fren aldım alarmlı. bunun yanına alarmlı zincire gerek var mı sizce yoksa normal bi zincirle halletsem mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    100km/h geçmem demişsin ama,

Basarsin kardeşim basarsin,kendini kandirma..

Madem 100km/h gecmiyeceksin.

Ybr 125
    Ys125
    Cb125F

Al

İşiklarda beklerken yaninda duran motorcular soracak sana,

Abi en son dip gaz ne gordun?

Diye,

Ee onlara ne cevap vereceksin??

Biniyorsan hakkini vereceksin..hakkini

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani bunun gibi 6 sayfa yazı var

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Disk kilit yetmez. Hırsızların gözdesi bir motosiklet. Sağlam bir abus alarmlı disk kilit ve zincir al kafan ömürlük rahat olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100km/h geçmem demişsin ama,

Basarsin kardeşim basarsin,kendini kandirma..

Madem 100km/h gecmiyeceksin.

Ybr 125
    Ys125
    Cb125F

Al

İşiklarda beklerken yaninda duran motorcular soracak sana,

Abi en son dip gaz ne gordun?

Diye,

Ee onlara ne cevap vereceksin??

Biniyorsan hakkini vereceksin..hakkini
    Enduro alıp ışıksız ortamlarda takıl yanına kimse gelemesin 😁

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro alıp ışıksız ortamlarda takıl yanına kimse gelemesin ��
    ağa boşver motoru sen atlar ne alemde

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    Başlangıç Olur Ben Mt25 İle Basladım Kendini Bilirsen Bi Sorun olmaz

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Buraya konu açacak düşüncedeysen muhtemelen olmaz kendine yeterince güvenin var mı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağa boşver motoru sen atlar ne alemde
    At dedin de hafta sonu 450exc ve drz400 lü iki deliye denk geldim. Millet yapıyor bu sporu yauuu 😀

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Düştükten sonra masrafını karşılayabilecek bütçen varsa gayette başlanır, nedendir bilinmez aşırı abartılan bir motor. Gayet başlangıç motoru olur.

Swindler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    R25 sele yüksekliği bakımından yüksek bir motor değil benim boyum 174 pek sıkıntı çekmiyorum fakat tabiki iki ayağın yere tam basmayacak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Ya basmam sanırım. genelde sakin kullanıyorum arkadaşlar. Olmaması gereken yerde basmam zaten. Peki bende şuan Artago 32x alarmlı disk kilidi var. Dokununca çalıyor. Buna bir de alarmlı zincir alacağım değil mi ? bana böyle mesela en azından inşaat demir kesme makasıyla kesilmeyen zincir önerir misiniz ?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    başlamasına başlanır da, 100 km/s geçmem olayı biraz zor. zaten gazı açtığında 5-6 saniye sonra 100 ü geçiyosun.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya basmam sanırım. genelde sakin kullanıyorum arkadaşlar. Olmaması gereken yerde basmam zaten. Peki bende şuan Artago 32x alarmlı disk kilidi var. Dokununca çalıyor. Buna bir de alarmlı zincir alacağım değil mi ? bana böyle mesela en azından inşaat demir kesme makasıyla kesilmeyen zincir önerir misiniz ?
    R25 kullanmadan yorum yapmayın bence bu motor ile hız yapmamak imkansız fındık kadar motor ama habire basmak istiyor insan alınca görürsünüz

Swindler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 kullanmadan yorum yapmayın bence bu motor ile hız yapmamak imkansız fındık kadar motor ama habire basmak istiyor insan alınca görürsünüz
    Bu tamamen insanın kafasında ve elinde biten bir durum. İnsan kendini bildikten sonra sağ elini de hisleriyle değil de mantığıyla kullanırsa hiç böyle durumlar yaşanmıyor.

Amerikada mt7 ile başlıyolar r25 le başlanır tabi sadece gaza gelme 100 ü geçmek zorunda kalacağın zamanlar olacak, sakin kullanımda ezmeye çalışıyolar çünkü şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Swindler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tamamen insanın kafasında ve elinde biten bir durum. İnsan kendini bildikten sonra sağ elini de hisleriyle değil de mantığıyla kullanırsa hiç böyle durumlar yaşanmıyor.
    İkisinide kullanmış biri olarak yorum yapayım. Mt-07’de eline hakim olursun ama R25’te öyle olmuyor. Her yerde yazıyorum motor 7000-10500rpm arası yitiriyor. 6.viteste 10500rpm 150-160 arasında bir hız yapıyorsun. Ben kalın lastik kullanıyordum. Belki bu sebeptendir ama titriyor alet.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Ya R25 fındık kadar motor değil. Ben daha kullanamadım gercı ama kocaman motor abi o ya. Ayrıca mesela mt25 ve r 25 arasında kaldım ben lakin bulamadım bi denemek ıcın yamaha servıslerıni aradım ama xmax falan var r 25 mt25 yok diyorlar nasıl deneyecegım ?

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya R25 fındık kadar motor değil. Ben daha kullanamadım gercı ama kocaman motor abi o ya. Ayrıca mesela mt25 ve r 25 arasında kaldım ben lakin bulamadım bi denemek ıcın yamaha servıslerıni aradım ama xmax falan var r 25 mt25 yok diyorlar nasıl deneyecegım ?
    motor bloğunun büyüklük ölçüsü için demiştim o kelimeyi motor büyük tabi neyse
    ikisi arasında kaldıysan trafikte oynaşmayı,rahat kullanımı,pratikliği arada delirmeyi,rüzgar yemeyi falan seviyorsan MT25 alabilirsin

yok ben motorsporlarını seviyorum, kanımda yarışçı ruhu var, piste girerim, viraj seviyorum yatmayı kalkmayı seviyorum, yüksek cc yarış motorlarına geçmeden önce bir nevi yarış motoru simülasyonu gibi birşey yaşamak istiyorum dersen R25 derim
    ama R25 ve MT25 in 2015-2017 modelleri arası frenleri berbat hem ön hem arka çok kötü gerçekten gittiği kadar durmuyorlar

2016 r25 im vardı ön arka sinterli balata taktım biraz iyileşti fren gücü
    çok iyi fren istiyorsan fren merkezi kaliperler disk balata çelik fren hortumu falan lazım oda dünya para tabiki

2018 den sonra mt25 ve r25 e abs geldi

2019 da r25 değişti ön fren merkezi ön amortisör vs bayağı değişiklik var frende çok iyileştirmeler oldu

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Zincirin alarmlısına gerek yok, alarm işini disk kilidi görecek zaten o aldığınız disk kilidini hırsızlar saniyede kırabilir, onun görevi kurcalayan olursa alarm çaldırmak, korumasına güvenmeyin. Zincirin kesilmeyen cinsten olması önemli. Düzgün zincir deyince de abus dışında bir marka gelmiyor aklıma.

Ben 250cc scooter için abus granit extreme almıştım da onu aldığım zamanlar işyerindkei arkadaşlar kilide bu para verilir mi, bari kilide de ksko yaptır falan demişlerdi.

Bir de sizin almak istediğiniz motor hırsızların çok çaldığı bir motor, ne kadar kilit taksanız da çalarlar. Kasko yaptırmayı ihmal etmeyin. zaten en ufak düşmede bile çok masraf çıkaracak bir motor, aman haa kasko eksik kalmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Zincirin alarmlısına gerek yok, alarm işini disk kilidi görecek zaten o aldığınız disk kilidini hırsızlar saniyede kırabilir, onun görevi kurcalayan olursa alarm çaldırmak, korumasına güvenmeyin. Zincirin kesilmeyen cinsten olması önemli. Düzgün zincir deyince de abus dışında bir marka gelmiyor aklıma.

Ben 250cc scooter için abus granit extreme almıştım da onu aldığım zamanlar işyerindeki arkadaşlar kilide bu para verilir mi, bari kilide de kasko yaptır falan demişlerdi.

Bir de sizin almak istediğiniz motor hırsızların çok çaldığı bir motor, ne kadar kilit taksanız da çalarlar. Kasko yaptırmayı ihmal etmeyin. zaten en ufak düşmede bile çok masraf çıkaracak bir motor, aman haa kasko eksik kalmasın.

Ben de motora yeni başlayacağım için 250cc scooter almıştım, 100'ü geçmem yaa diyordum ama olmuyor, otobana çıkınca 130'la gidiyorum keşke daha gitse diyorum. Eğitim almayı da ihmal etmeyin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)