Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 390 Yağ Konusu Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Arkadaşlar denemek amacıyla yurtdışındaki forumda çoğu kişi bana 15W50 kullan dedi. Ama 300V tavsiye ettiler. Bende aldıydım ustaya götürdüm usta bu yağ olur mu diye bağırdı çağırdı, bir şey bilmiyorsunuz. Dedim yurtdışındaki çoğu kişi bunu kullanıyormuş denemek amacıyla aldım dedim, oranın hava şartlarıyla burası bir mi falan dedi. 15W50 olur mu bu motora dedi.

İyice sinir oldum bu duruma. 300V kullandım ama açıkçası çok iyi bir yağ değil çok kötü de değildi ama memnun kalamadım, vites geçişleri sertti, sonra kitapçığa didik didik ettim. Şöyle bir şeyle karşılaştım.

Kısmı sentetik motor yağı kullanın diyor, bunu anlamadım. Full sentetik kullanırsak problem olur mu? 7100 vs ?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama yazdıklarınızdan sonra ustanızı ayar olmuş bir şekilde bağırıp çağırırken hayal ettim de, gerçekten komik bir manzara olsa gerek
    piri_reis, ogzcngdk ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama yazdıklarınızdan sonra ustanızı ayar olmuş bir şekilde bağırıp çağırırken hayal ettim de, gerçekten komik bir manzara olsa gerek
    Kafası kırık biraz ama normal :D Sinir oldum zaten de aslında takmam öyle insanları :D

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Full sentetik kullanırsan yatak sarabilir direk blok patlar. zaten 390 bloklarında çok sık karşılaşılan birşey full sentetiği koyuyorlar bloklar sağından solundan kol çıkartıyor

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    vizkozite 15W50 doğru tamsentetik kullanmanızdada sakınca yok ama yağa o kadar para vermeyin motul 5100 veya 7100 işinizi görür

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanım kılavuzunda ne yazıyorsa o yağdan kullanın gerisini motor bloğuna bırakın :D
    kullanım kılavuzundaki yağı kullanıp başınıza birşey geliyorsa e yuh artık derim
    vizkozite uygun olup ve yağ markasıda kaliteli bir ürün olsun birşey olacağını düşünmüyorum

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Benim duke 250 de aynı bu değerler var kitapçıkta, ben castrol power 1 10w-50 kullanıyorum yaz kış herhangi bir problem yok. Vitesler bazen kemikli bazen şıkır şıkır, deneyebilirsin.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vizkozite 15W50 doğru tamsentetik kullanmanızdada sakınca yok ama yağa o kadar para vermeyin motul 5100 veya 7100 işinizi görür
    Haklısınız, be denemek isteyerek aldım ama işte hayal kırıklığı. Teşekkürler. Full sentetik kullanırsan yatak sarar falan demiş bir arkadaş bu kesinlikle doğru bir tabir midir?

Motosikleti
    MT-07
    Benim mt-07’de full sentetik koydum. Debriyaj kaçırıyor. Eskiden yarı sentetik vardı ve daha güzeldi. 10000rpm’den fazla devir çevirmiyorsa bence yarı sentetik idealdir. Mt-07’nin redline çizgisi 10000rpm’de başlıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Mantıken aynı JASO standardına sahip yağların debriyaj açısından aynı sonucu vermesi beklenir.

Bununla birlikte, ilk yarı sentetikle alıştırılmış baskı balatanın sonradan tam sentetiğe dönen yağla uyumunda bir sorun oluşuyor olabilir? (Yanlış hatırlamıyorsam balata değişimlerinde sıfır balatalar önce birkaç saat motor yağında bekletiliyorlar...)

Bende MT-07 ile aynı torka sahip NC varken de 7100 kullanıyordum, ilk günden itibaren hep 7100 kondu ve kaçırma yapmıyordu.

Motosikleti
    MT-07
    Açıkçası servis 1000 bakımında yarı sentetik koydu ve güzeldi, 10000bakımında full sentetik koydum ve özellikle 5-6 arasında saçma sapan davranmaya başladı. Öyle ki giden motor 6’tan 5’e düştü birkez yüksek devirde ve 5-6 geçişlerinde 3 defa boşa düşüp, birden vitese yerleşip motorun dişli sistemini kırmaya çalıştı. O yüzden daha full sentetik koymam makineye. 1.viteste o kadar yumuşadı ki adam gibi geçmez oldu.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, be denemek isteyerek aldım ama işte hayal kırıklığı. Teşekkürler. Full sentetik kullanırsan yatak sarar falan demiş bir arkadaş bu kesinlikle doğru bir tabir midir?
    şaka yapmışlar

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilacın 5100 15-50w

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)