Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Kıvırcık kızıl sarı saçlı, sağ ayak bileği yıldız dövmeli kadın Africa Twin sürücüsü

Motovento
    REKLAM ALANI
    sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Ya siz dünyayı dolaşan Asil Özbay'dan bahsediyor olabilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya siz dünyayı dolaşan Asil Özbay'dan bahsediyor olabilir misiniz?

https://images.app.goo.gl/1NZFN9rZwdVXnGUF7
    Ben de Avrican Twin ve kıvırcık saç diye tarif görünce bi an o aklıma geldi ama instagramdan takip ettiğim kadarıyla full ekipman giymeden yani ayağında botları olmadna motor sürmez o kişi.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Avrican Twin ve kıvırcık saç diye tarif görünce bi an o aklıma geldi ama instagramdan takip ettiğim kadarıyla full ekipman giymeden yani ayağında botları olmadna motor sürmez o kişi.
    Evet hatta baya naif bi kadın.
    Neyse konu sahibi tanır eğer oysa.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yok o değil, daha minyon bir tipti ve spor ayakkabıyla kullanıyordu.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok o değil, daha minyon bir tipti ve spor ayakkabıyla kullanıyordu.
    Minyon tip ve afrika twin.Motosikleti düşürmese bari.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumun yeni yırtık donu sen misin birader?
    Uslubuna dikkat et. Burası forum hasmetin yaptıgı yorumlar sadece sana ozel degıl. Ayrıca motorla giderken beni neredeyse öldürecek şekilde hatalı sürüş yapacan 10 kişiden 9u kadın. demişsin bu kadar ölum riskiyle karsılasıyorsan yeteneksiz olan sensin. Bu kadar istatistik tutman bile şaşırtıcı.

Ayrıca benim yazdığım şey kadınlar araç kullanmamalı diyen arkadaş içindi. Yırtık don ben olmuyorum bu durumda.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben zorbalığa gelemiyorum. Gündüz ne kadar yolda hayvanlık yapsam da gece (katarakt+astigmat nedeniyle göremiyorum) bir o kadar uysal ve efendi sürüyorum. O nedenle arkamdan gelen hemen hemen her motorcuya güvendeysem yol veriyorum. Ama iş beni panikletip güvenliğime zarar verecek ya da sürekli selektör,korna gibi Türkiye trafiğinde küfür anlamına gelecek bir raddeye gelirse kimse kusura bakmasın benliğimdeki Neanderthal adam ortaya çıkar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uslubuna dikkat et. Burası forum hasmetin yaptıgı yorumlar sadece sana ozel degıl. Ayrıca motorla giderken beni neredeyse öldürecek şekilde hatalı sürüş yapacan 10 kişiden 9u kadın. demişsin bu kadar ölum riskiyle karsılasıyorsan yeteneksiz olan sensin. Bu kadar istatistik tutman bile şaşırtıcı.

Ayrıca benim yazdığım şey kadınlar araç kullanmamalı diyen arkadaş içindi. Yırtık don ben olmuyorum bu durumda.
    hasmet ile karşılıklı konusuyoruz o sırada, bana yazdıgı bir yazıya sen alıntılayıp kendince cümle kuruyor isen yanlıs yerdesin demektir, öteki arkadaşa diyecek isen hasmetin ona yazdıgı bir yazıyı alıntılayacaksın.

yetenek kısmına cok girme bence, sakince o klavyeyi bırak
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet ile karşılıklı konusuyoruz o sırada, bana yazdıgı bir yazıya sen alıntılayıp kendince cümle kuruyor isen yanlıs yerdesin demektir, öteki arkadaşa diyecek isen hasmetin ona yazdıgı bir yazıyı alıntılayacaksın.

yetenek kısmına cok girme bence, sakince o klavyeyi bırak
    Tamam sakince bıraktım klavyeyi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic duzgun kullanan kadin gormediniz mi?

Tum erkekler cok iyi mi kullaniyor?

Oyleyse genelleme ihtiyaci niye?
    Hocam gördüğüm kadarıyla tek yapabildiğiniz kişilere ve fikirlere muhalefet etmek.
    Bugüne kadar elle tutulur mantık çerçevesinde hiç bir beyanınızı denk gelmedim açıkçası.
    Diyelim ki görmedi, veya görmedik. bunun için insanları mı yargılayacak sınız? veya bunu mu tartışacak sınız?
    Trafik kültürü, her ülkenin sosyolojik, ekonomik ve eğitim seviyesi ile ilgili bir meseledir,

25 yıldır istanbul trafiğinde araç kullanıyorum,

Dolmuş şoförleri, kadın sürücüler, kuryeler, kapalı kasa kamyonetler ve ağır tonajlı araçları bizim trafiğimizde potansiyel tehlikedir.
    Her ne kadar dikkatli kullanıyor dahi olsalar, mümkün olduğu kadar yanlarına yaklaşmamak gerekir.
    Bu yazılı olmayan bir kuraldır, fakat titizlikle uygulanır.
    Angrypower bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolmuş şoförleri, kadın sürücüler, kuryeler, kapalı kasa kamyonetler ve ağır tonajlı araçları bizim trafiğimizde potansiyel tehlikedir.
    Her ne kadar dikkatli kullanıyor dahi olsalar, mümkün olduğu kadar yanlarına yaklaşmamak gerekir.
    Bu yazılı olmayan bir kuraldır, fakat titizlikle uygulanır.
    Bu başlıkta yazdığım onca şeyden anladığınız "gereksiz muhalefet etmek" ise, şimdiye kadar yazdığım yedi bin küsür mesajın içinde "elle tutulur mantık çerçevesinde hiç bir beyan" bulamamış olmanız da normal.

Trafikte araçları profilleyip ona göre tedbirli kullanma çoğumuzun yaptığı bir şey, ve bence makul. Hatta yukarıda "Kadınlar arasında dikkatsiz sürücü oranı çok daha fazla" ifadesinin problemsiz olduğunu açık açık belirttim. Benim itiraz ettiğim nokta bu değil ki.

Doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazıyorum, ama yazdığım her şey doğru olmak zorunda değil tabii ki. Varsa yazdığım herhangi bir şeye bir itirazınız, lütfen paylaşın.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    "Kadınlar araba kullanmamalı" deyip cinsiyetçi olmadığınızı iddia ediyorsunuz. Allah akıl fikir versin size...

Başınıza gelen trafik kazalarının çoğu kadınlar yüzünden oldu diye hiç bir kadın araba kullanmamalı öyle mi?

Bir konuda cinsiyetçiliğin dibini bulup diğer konularda öyle olmayınca "cinsiyetçi değilim" deme hakkını elde etmiyorsunuz. Mesela birini öldüren katildir. "Yahu herkesi mi öldürdüm" diye kendini savunamaz

Ciddi cevap yazmakta zorlanıyorum. Susayım en iyisi...
    Bence sizin cevap yazamama sebebiniz IQ seviyenizin düşüklüğünden kaynaklanıyor.
    evet gerekiyorsa bütün kadınlar araba sürmemeli! bu senin için yeterli bir cevapsa artık susabilirsin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bu başlıkta yazdığım onca şeyden anladığınız "gereksiz muhalefet etmek" ise, şimdiye kadar yazdığım yedi bin küsür mesajın içinde "elle tutulur mantık çerçevesinde hiç bir beyan" bulamamış olmanız da normal.

Trafikte araçları profilleyip ona göre tedbirli kullanma çoğumuzun yaptığı bir şey, ve bence makul. Hatta yukarıda "Kadınlar arasında dikkatsiz sürücü oranı çok daha fazla" ifadesinin problemsiz olduğunu açık açık belirttim. Benim itiraz ettiğim nokta bu değil ki.

Doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazıyorum, ama yazdığım her şey doğru olmak zorunda değil tabii ki. Varsa yazdığım herhangi bir şeye bir itirazınız, lütfen paylaşın.
    Altını çizdiğim hususla ilgili konuşmam gerekirse, trafikte doğruluk dediğiniz kavram belirttiğim gibi toplumun sosyolojik ve kültürel yapısıyla doğrudan ilgilidir. Dolayısıyla yaşamış olduğunuz çevrenin trafik bilinci bizden çok farklı olması aşikardır. Doğru olduğunu savunduğunuz değerlere sonsuz saygım var fakat sizin doğrularınız burada geçersizdir.

Bizim trafiğimizde asgari ücret ile 18 saat direksiyon sallayan servis şoförleri,
    Paket başına 0,40 krş pirim alan pizzacı kuryeleri var.
    Tek gözü görmediği halde ''sürücü olur'' raporu alanların ülkesi burası.

Biz böyle bir cadı kazanının içinde motosiklet kullanıp hayatta kalmaya çalışıyoruz.
    Dolayısıyla trafiği gözlemleyip tespit ettiğimiz potansiyel tehlikeleri bertaraf etmeye çalışıyoruz.

Burası Türkiye.
    Bu tür eylemler sizi şaşırtmasın.
    atillatopal9 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Altını çizdiğim hususla ilgili konuşmam gerekirse, trafikte doğruluk dediğiniz kavram belirttiğim gibi toplumun sosyolojik ve kültürel yapısıyla doğrudan ilgilidir. Dolayısıyla yaşamış olduğunuz çevrenin trafik bilinci bizden çok farklı olması aşikardır. Doğru olduğunu savunduğunuz değerlere sonsuz saygım var fakat sizin doğrularınız burada geçersizdir.

Bizim trafiğimizde asgari ücret ile 18 saat direksiyon sallayan servis şoförleri,
    Paket başına 0,40 krş pirim alan pizzacı kuryeleri var.
    Tek gözü görmediği halde ''sürücü olur'' raporu alanların ülkesi burası.

Biz böyle bir cadı kazanının içinde motosiklet kullanıp hayatta kalmaya çalışıyoruz.
    Dolayısıyla trafiği gözlemleyip tespit ettiğimiz potansiyel tehlikeleri bertaraf etmeye çalışıyoruz.

Burası Türkiye.
    sonunda adam akıllı birisi yorum atmış.
    adam amerika da yaşıyor gelmiş kadın sürücüleri ön plana çıkarıyor,
    hatta biz kadın sürücüyü fark etmiyoruz diye bize yaltanıyor.

dostum bu ülkede araba kullanan kadınların %80 i kocasının parası veya patronun arabasını sürüyorlar.
    yani emek verip araba alan kadın sayısı çok düşük olduğundan dolayı, trafiğimiz aşırı bencil.
    80 km hız ile eskişehir yolunda ilerlerken bir anda trafik durdu, bir baktım 4 araç birbirine girmiş. kenara çektim motoru, yaklaştım ( meraklıyız ya herşeye ) meğersem kadın arabayı sürerken snap atıyormuş, telefonu düşürmüş. aniden frene basıyor ve dink..... 4 araç zincirleme. allahtan ben durabildim.

istanbulda eski işyerimde patronun karısı, aracını geri geri gelirken motorumu altına aldı.
    gene benim yaşadığım şehir istanbulda, müthiş derece arttırabileceğimiz örnek sayısı var.

birisi de asli özbayı örnek vermiş, kendisini tanır ve takip ederim. doğuya giden ilk türk kadın olduğunuda bilirim, hatta yamaha altına mt07 vermişti, sonra motoru değiştirip tracer700 vermişti. beşiktaşda da r12000 gs adv ile gördüm. hatta çekişmiş bir fotoğrafımız da var, kendisinin çok başarılı olmuş olması, kadınları başarılı sürücü yapmaz.

korkunç bir şey olduğunuda çığlık atan kadınlardır,
    tekme tokat dalan, ana avrat küfür edende erkeklerdir.

bu örnek en basit örnek olur bence.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Burası Türkiye.
    Yazdıklarımı lütfen dikkatli okuyun. İtiraz ettiğim nokta stereotipleyip genelleme. Bu nerede olsa yanlış.

Amerika veya Türkiye bu konuda bir istisna değil. Mesela burada siyahlar beyazlardan beş kat daha fazla hapsediliyorlar. E zenciler suçlu olurlar diyelim mi o zaman?

Hatta güvenlik ve asayiş için kısıtlamalar getirelim zencilere?

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sizin cevap yazamama sebebiniz IQ seviyenizin düşüklüğünden kaynaklanıyor.
    evet gerekiyorsa bütün kadınlar araba sürmemeli! bu senin için yeterli bir cevapsa artık susabilirsin.
    IQ seviyesi düşük olur, yüksek olur, o çok sorun değil, sonuçta Allah vergisi. Ama bağnazlık ve vurdumduymazlık ciddi problem. Mücadele etmek lazım.

Ulu orta "kadınlar trafikte araba kullanmamalı" yazabilen biri mutlaka tepki görmeli, anlama kabiliyeti ya da empati yeteneği olmasa bile.

Ayıp. Hangi zamanda yaşıyoruz? Suudi Arabistan bile kaldırdı bu sene kadınlara ehliyet yasağını...
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Yazdıklarımı lütfen dikkatli okuyun. İtiraz ettiğim nokta stereotipleyip genelleme. Bu nerede olsa yanlış.

Amerika veya Türkiye bu konuda bir istisna değil. Mesela burada siyahlar beyazlardan beş kat daha fazla hapsediliyorlar. E zenciler suçlu olurlar diyelim mi o zaman?

IQ seviyesi düşük olur, yüksek olur, o çok sorun değil, sonuçta Allah vergisi. Ama bağnazlık ve vurdumduymazlık ciddi problem. Mücadele etmek lazım.

Ulu orta "kadınlar trafikte araba kullanmamalı" yazabilen biri mutlaka tepki görmeli, anlama kabiliyeti ya da empati yeteneği olmasa bile.

Ayıp. Hangi zamanda yaşıyoruz? Suudi Arabistan bile kaldırdı bu sene kadınlara ehliyet yasağını...
    Sen çok konuşmada, türkiyeye gel, özellikle de istanbula. oradan atıp tutmak çok iyi...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Geçen gün bende arabamla durduk yere ciddi kaza atlattım. Maalesef yine kadın sürücü vakasıydı

Sol şeritte 90-100 gibi gidiyorum, orta şeritten 60 gibi hızla giden bir focus aniden önüme kırdı, ani fren yapmasam bana sağ ön çamurluk hizamdan kafadan dalacak. Allahtan frenlerim ve reflekslerim iyiydi de 1 karışla kurtardım çarpmadan arkasına geçebildim.

Dellendim tabi, abandım kornaya, bu şeridine geri dönünce hızlandım geçtim yanına, bi baktım aaaa kadın sürücü!

Ne aynaya bakma ne, yanına bakma yok, sımsıkı tutmuş direksiyonu far görmüş davşan gibi sadece önüne bakıyor.

Kabul edelim bu ülkede kadın sürücüler de kötü erkek sürücülerde. Ama erkek magandanın yapabileceği hareketler genellikle ön görülebiliyor. Bu adam burada makas atar, burada bana yol vermez, buradan sağa sinyalsiz döner yavaşlayayım deyip kendinizce önlem alabiliyorsunuz.

Kadın sürücülerin asıl sorunu öngörülemez oluşları! Yani hiçbir hareketleri öngörülemiyor. O kadar saçma kullanıyorlar, öyle garip hareketler yapıyorlar ki bir türlü trafiğe adapte olamıyorlar.

Bunlar da benim gözlemlerimdir. Kadın sürücü olduğunu anladığım araçlardan tuğralı doblo görmüş gibi korkuyorum ve uzak duruyorum
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yine bir yaz İzmir'deyiz. Arabada annem babam eşim ve küçük oğlumuz var. Ana caddeden soldaki ara sokağa dönecekken arkamdan, ters yönden, tam gaz, son hızla bir araba dolusu serseri genç bize teğet geçti. Yarım saniye sonra dönmüş olsaydım bizi ortadan biçeceklerdi...

Velhasıl durum her türlü kötü...

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen çok konuşmada, türkiyeye gel, özellikle de istanbula. oradan atıp tutmak çok iyi...
    Daha 25 yaşındaymışsınız. Genç olmak, bu tür yorumlar yapmak için bahane olmasa da, gençliğin dezavantajları olduğu da bir gerçek. Umarım zamanla aklınız başınıza gelir.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155

Üstadım yaşadığınız ülkede siyahilere yapılan uygulama da yine yaşadığınız toplumun kültürel yapısıyla ilgili bir mesele.
    Siyahiler tabiki suçlu olur diyemeyiz, fakat siyahilerin suç oranlarının yüksek olması, onların potansiyel birer tehlike haline getirmez mi sizce de?

Aynı şekilde bizim ülkemizde de potansiyel tehlikeleri gözlemleyip, çıkış yolunu bulmamız gerekmez mi?
    Bakın yanlış anlamayın lütfen, ben kadın düşmanı değilim, açıkçası bu konuya bu şekilde bir açıklık getirmemiz olanaksız görünüyor.
    Kısmet olurda birgün yüzyüze gelirsek sizinle daha teferruatlı sohbet etmek isterim.
    Şimdilik görüşmek dileğiyle hoşçakalın.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)