Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked motosiklet için kask tavsiyesi 2500TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Arai kaskım vardı ama bana küçük geliyor tekrar da arai almak istiyorum Bütçem 2500 civarı shoei nxr düşündüm bu bütçede f/p olarak ne alınabilir?
    oialdemir ve Onur CH bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    NXR, spor oturuş pozisyonuna bağlı olarak super spor motosikletler için tasarlanmış bir kasktır. Çıplak motosiklette kullanırsanız olması gerekenden çok daha fazla türbülansa ve aerodinamiğine uygun olmayan pozisyonda oturduğunuz için rüzgara maruz kalacaksınız. Naked motosiklet için önereceğim kask, MT-07'de kullanıp fevkalade sonuç aldığım GT-Air kasktır.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shoei qwest 3 senedir kullanıyorum tavsiye ederim. (Sessiz kask istiyorsanız havalandırması az olan kask bakın ) Qwestlerin bildiğim kadarıyla kabukları nxr ve gtair ile aynı .

Motosikleti
    09
    Sessizliği benim için çok önemli değil NXR modelini https://www.motocard.com/en/blog/com...ed-motorcycle/ bu sayfada görmüştüm konu açmadan önce araştırdım biraz shoei qwest güncel üretilen bir model değil galiba. GT Air ise içten vizörlü snell sertifikasına sahip değil. Snell sertifikalı bir kask almak istiyorum onlarda nxr ve qwest ama nxr nakedta sıkıntı çıkarabilir qwest ise anladığım kadarıyla eski üretim. Agv k5 önerilen konular okudum birde

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sessizliği benim için çok önemli değil NXR modelini https://www.motocard.com/en/blog/com...ed-motorcycle/ bu sayfada görmüştüm konu açmadan önce araştırdım biraz shoei qwest güncel üretilen bir model değil galiba. GT Air ise içten vizörlü snell sertifikasına sahip değil. Snell sertifikalı bir kask almak istiyorum onlarda nxr ve qwest ama nxr nakedta sıkıntı çıkarabilir qwest ise anladığım kadarıyla eski üretim. Agv k5 önerilen konular okudum birde
    2018 üretim arkadaşım dün aldı.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 üretim arkadaşım dün aldı.
    qwest üretimi 2016'da bitti .

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Eski NXR Seduction ve yeni NXR Rumpus kullancısı birisi olarak Ekim ayında şurda şöyle bir konu açmıştım..istersen

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tavsiyesi.html

Süreç ve sonuç hepsi bir arada.

Motosikleti
    09
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski NXR Seduction ve yeni NXR Rumpus kullancısı birisi olarak Ekim ayında şurda şöyle bir konu açmıştım..istersen

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tavsiyesi.html

Süreç ve sonuç hepsi bir arada.
    Paylaşım için teşekkürler çok faydası oldu o fiyat bandında sanırım bende shoei nxr tercih edeceğim.

Hasanpaşa mototeksi ve motocapro outleti tavsiye etmişsiniz yeni tarihli kask almak istiyorum bu bahsettiğiniz yerlerde bulabilir miyim?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler çok faydası oldu o fiyat bandında sanırım bende shoei nxr tercih edeceğim.

Hasanpaşa mototeksi ve motocapro outleti tavsiye etmişsiniz yeni tarihli kask almak istiyorum bu bahsettiğiniz yerlerde bulabilir miyim?
    Hasanpaşa Mototeks'den 2017 yılı başlarında Nolan N87 kask almıştım. Memnun kalmıştım, yine kask alırsam öncelikli olarak bakacağım dükkanlardan biriydi. Ellerinde Shoei de vardır sanırım. Benim ilk kaskım olacağı için konfor farknı anlamam, pahalı markalar yerine bi alt ucuz markaların iyisinden alayım diyerek Nolan almıştım. Geçen yıl kaza yaptım kafam kırılmadı, yani kask sağlam çıktı.

Kardeşim MT7 ile Shoei'nin çene açılır kaskını kullanıyordu, sonra 5 yılı geçince kask eskidi deyip schubert aldı, shoei'den daha çok ses yapıyor memnun kalmadım keşke yine shoei alsaydım diyordu. Tonla da para vermişti.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    qwest üretimi 2016'da bitti .
    2017 Shoei Qwest Bloodflow TC-3 kullaniyorum. Kutusundaki barkoddan yili bulabiliyorsunuz, barkodu herhangi bir okuyucu ile okuyunca asagidakiler cikiyor.

"QST BLFW 3 3 E22 E1262 2017/05/09"

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    bahsettiğiniz shoei nxr ruts tc-5 modelini daha yeni aldım,5 dk önce ilk sürüşten qeldim ilk izlenimlerim (pulsar 200 ns sürücüsüyüm)
    -kask ses konusunda başarılı,çok fazla ses almıyor
    -tüm hava qirişlerini kapattığınız zaman içeri çok az hava alıyor yalıtımı qüzel
    -tasarımı bence çok iyi
    -59CM kafa çevresinde L beden tam oldu
    -vizör mekanizması tak çıkar çok kolay
    -hafif(1360 qr)
    -qüneş vizörü yok
    -intercom kulaklık yuvası var
    -kompozit yapısı dolayısıyla sadece fiber veya plastik olan kasklardan bir kaç adım önde
    -arkada 1 hava çıkışı önde çene kısmında 1 alında 3 olmak üzere 4 tane hava qirişi var
    maksimum 130 km hızla deneme şansım oldu dediğim qibi ses konusunda bir sıkıntı yaşamadım ancak uzun süreli kullanışta naked oturuşu sebebiyle boyun ağrısına yol açar mı bilmiyorum,sanmıyorum.
    fiyatını hak ediyor bence.
    tercihiniz ne olursa olsun umarım tercih edeceğiniz kaskın qüvenliğini deneme şansınız olmaz.

Motosikleti
    09
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz shoei nxr ruts tc-5 modelini daha yeni aldım,5 dk önce ilk sürüşten qeldim ilk izlenimlerim (pulsar 200 ns sürücüsüyüm)
    -kask ses konusunda başarılı,çok fazla ses almıyor
    -tüm hava qirişlerini kapattığınız zaman içeri çok az hava alıyor yalıtımı qüzel
    -tasarımı bence çok iyi
    -59CM kafa çevresinde L beden tam oldu
    -vizör mekanizması tak çıkar çok kolay
    -hafif(1360 qr)
    -qüneş vizörü yok
    -intercom kulaklık yuvası var
    -kompozit yapısı dolayısıyla sadece fiber veya plastik olan kasklardan bir kaç adım önde
    -arkada 1 hava çıkışı önde çene kısmında 1 alında 3 olmak üzere 4 tane hava qirişi var
    maksimum 130 km hızla deneme şansım oldu dediğim qibi ses konusunda bir sıkıntı yaşamadım ancak uzun süreli kullanışta naked oturuşu sebebiyle boyun ağrısına yol açar mı bilmiyorum,sanmıyorum.
    fiyatını hak ediyor bence.
    tercihiniz ne olursa olsun umarım tercih edeceğiniz kaskın qüvenliğini deneme şansınız olmaz.
    Kaskınız hayırlı olsun birşey sormak istiyorum n11 de satılan
    https://m.n11.com/shoei-nxr-ruts-tc-...hoCJNYQAvD_BwE bu linkten mi aldınız

Motosikleti
    09
    Bugün nxr ve qwest denedim qwestin üretimi 2016 da bitmemiş galiba motosiklet aksesuarları.comda hala 2017 Mayıs üretimli olanlar var. Nxr biraz daha küçük yapılı bir kask olduğu için kafama tam olmadı gibi birde yarın suomy deneyeceğim distribütör motodium imiş

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    shoei nxr kullanıyorum. biraz spor bir pozisyonda oturduğumda (öne yatık, kafa gidona doğru) çok ses yapıyor. çeneyi kaldırdığımda ses kesiliyor. ben yayarım kendimi motor tepesinde diyorsan al; yok birazcık yatarım diyorsan ses yapıyor ona göre.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kabuto modellerinede bir bak.

Motosikleti
    09
    Bugün nihayet shoei nxrı deneme şansım oldu. Havalardan dolayı kaskı giyip bir türlü çıkamamıştım bugün denedim kask mükemmel.
    180li hızlarda arai rebel yüzüme yapışıp kafamı sağa sola sallıyordu NXR ile kesintisiz 200kmh hıza çıktım en ufak bir oynama yoktu beni çok şaşırttı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Ses konusu ise ben çok kafaya takmadım ama ses geçirmeme kısmı araiye göre çok çok iyiydi tabi bu ses kısmı kişiden kişiye değişir ben memnun kaldım.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Nxr konusunda çok olumlu yorum gördüm. Gerçekten o fiyat bandında en mantıklı kask güzel seçim

Motosikleti
    09
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nxr konusunda çok olumlu yorum gördüm. Gerçekten o fiyat bandında en mantıklı kask güzel seçim
    Ses konusunda yanlış yorum yaptım.
    balaklava takarken ses konusunda mükemmeldi.
    dönüşte balaklavayı çıkardım ve daha önce kullandığım arai kaskım ile aynı olduğunu farkettim yani araiye göre iyi yada kötü diyemem.
    benim için ses kısmı problem değil. yüksek hızlarda ki stabilitesini sevdim.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    NXR kullanıcısıyım ben de. Baya iyi yönü var ama kimsenin fark etmediği en güzel yönü küçük olması. Standart kasklara göre bir tık daha küçük ve güvenlikten de pek ödün vermiyor. Normal kaskları takınca koca kafalı gibi hissediyordum, NXR'ı denedim ve işte bu dedim. Ayrıca 1250 gram M beden

Eğer hala kask almadıysanız NXR bence de güzel bir kask ama aradığınız özellikleri daha uygun fiyata agv kask modelleri veya hjc kask modellerinde de bulabilirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)