Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Naked motosiklet için kask tavsiyesi 2500TL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Mt 07 ile hjc rpha11 kullanıyorum 100-120 hızlarına kadar yalıtım süper. Fiyatı biraz daha yukarı çıkarabilirsen incele derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Honda tansoy’dan nxr aldim bugun 400 euro’ya. 500 euro fiyati var. Sevgililer gunu iskontosu falan derken 400e geldi. 2018 uretim. Duz renk.

Motosikleti
    Mt-125
    Bende naked motorsiklet sürücüsüyüm ve nxr kullanıyorum.Bir inceleme videosunda görmüştüm şöyle diyordu:
    "Çene pedini taktığınızda düşünceleriniz bile duyabilirsiniz" incelemeyi yapan arkadaşta naked motorsiklet kullanıyordu.Bayiye gidip kask sorduğumda direk nxr cevabını aldım.Öneririm gerçekten kaliteli ve sağlam bir kask.

NXR’ı bilmiyorum ama qwest ben de kullanıyorum oldukça başarılı bir kask gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Üretimi durmuşsa yazık olmuş alıp da memnun olmayan kimseyi görmedim.

Ses konusu bence çok önemli eğer kulak tıkacı kullanmıyorsanız hem sağlınızı etkiliyor hem yoruyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arai'nin bir çok modeli kafama cuk oturuyor.

Shoei'nin denediğim hiç bir modeli kafama oturmadı.

Diyeceğim o ki gidip denemeden ne dense boş...

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al sana kask
    Shark Race-R Pro
    n11 de s modelleri senin bahsettiğin fiyatlarda geziniyor

Motosikleti
    Forza 250
    İnsanları kafa formları 3 tip olarak literatürde yer alıyor,

round oval, intermediate oval, long oval tip Türkçesi saçma oluyor ama yusyuvarlak oval, orta oval, uzun oval diye çevrilebilir.

Öncelikle aşağıdaki resimde belirtilen ölçümleri kafamızda yaparak hangi kafa tipine sahibiz onu belirliyoruz, Sonra da kafa tipimize uyan yapıdaki kasklara yürüyoruz.
    En önemli tavsiyem de kaskı kafaya nizami takıp yani kayışını bir parmak zorla girecek kadar sıkı olacak şekilde ve eğer kullanıyorsak kafamızda balaklava, buff ile takıp, magaza içinde 10-15 dakika durarak denemek. Zaten kafa tipimize uygun formdaki kaskı bulduysak 2. adım kask büyüklüğüyle alakalı yani beden.

Beden için kaşın 1 parmak kadar üzerinden kafa çevresini ölçüp bulduğumuz ölçüye uygun markadan markaya değişen bedene göre bedenimizi seçiyoruz, kaskı kafaya takıp kayışını güzelce sıkıyoruz, şimdi kafamızı sabit tutarken kaskı çene altından yukarı ittiriyoruz, sonra aynı şekilde ense kısmından öne doğru ittiriyoruz, sonra iki elimizle kaskın sağından solundan tutup yanlara çevirmeye çalışıyoruz, tüm bunları yaparken kask kafamızda dönüyorsa o kask kafamıza büyüktür. Bir beden küçüğünü deniyoruz. Aynı testlerde kask oynamıyorsa 2. adıma geçiyoruz.

Kask kafada 10-15 dk duruyor. Alında, kafanın arkasında ya da yanlarda bir ağrı, baskı vb. hissediyorsak eğer o kaskın formu bizim kafa tipimize uygun değildir. İşte bu baskıyı eğer kask kafamıza 2 beden küçük değilse 10-15 dk kafada durmadan tespit edemeyiz.

İşte bu yüzden bir kişiye direk git şu kaskı al diye ben tavsiye veremiyorum. Kask motosiklete binerken kullandığımız en önemli ve hayati ekipman olması hasebiyle aşırı ilgi ve dikkat gerektiriyor alırken. Selamlar.

SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanları kafa formları 3 tip olarak literatürde yer alıyor,

round oval, intermediate oval, long oval tip Türkçesi saçma oluyor ama yusyuvarlak oval, orta oval, uzun oval diye çevrilebilir.

Öncelikle aşağıdaki resimde belirtilen ölçümleri kafamızda yaparak hangi kafa tipine sahibiz onu belirliyoruz, Sonra da kafa tipimize uyan yapıdaki kasklara yürüyoruz.
    En önemli tavsiyem de kaskı kafaya nizami takıp yani kayışını bir parmak zorla girecek kadar sıkı olacak şekilde ve eğer kullanıyorsak kafamızda balaklava, buff ile takıp, magaza içinde 10-15 dakika durarak denemek. Zaten kafa tipimize uygun formdaki kaskı bulduysak 2. adım kask büyüklüğüyle alakalı yani beden.

Beden için kaşın 1 parmak kadar üzerinden kafa çevresini ölçüp bulduğumuz ölçüye uygun markadan markaya değişen bedene göre bedenimizi seçiyoruz, kaskı kafaya takıp kayışını güzelce sıkıyoruz, şimdi kafamızı sabit tutarken kaskı çene altından yukarı ittiriyoruz, sonra aynı şekilde ense kısmından öne doğru ittiriyoruz, sonra iki elimizle kaskın sağından solundan tutup yanlara çevirmeye çalışıyoruz, tüm bunları yaparken kask kafamızda dönüyorsa o kask kafamıza büyüktür. Bir beden küçüğünü deniyoruz. Aynı testlerde kask oynamıyorsa 2. adıma geçiyoruz.

Kask kafada 10-15 dk duruyor. Alında, kafanın arkasında ya da yanlarda bir ağrı, baskı vb. hissediyorsak eğer o kaskın formu bizim kafa tipimize uygun değildir. İşte bu baskıyı eğer kask kafamıza 2 beden küçük değilse 10-15 dk kafada durmadan tespit edemeyiz.

İşte bu yüzden bir kişiye direk git şu kaskı al diye ben tavsiye veremiyorum. Kask motosiklete binerken kullandığımız en önemli ve hayati ekipman olması hasebiyle aşırı ilgi ve dikkat gerektiriyor alırken. Selamlar.

https://i.hizliresim.com/3g8dk2.jpg
    Kaskı alırken bu kafa yapısı kısmını bende araştırmıştım. NXR intermediate oval bir kask olarak geçiyor. benim kafamda tam intermediate oval olmasada ona yakın olduğu için sıkıntı çıkmadı. Şileye gidip geldim rahatsızlık hissetmedim kask gayet rahattı. Alırken de 10 dakika kadar kafamda durmuştu.
    Tavsiye isteme sebebim o fiyat bandında ki kaskları mağazaya gidip deneyip görmekti. Dediğiniz gibi şu kaskı al demek yanlış olur.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı alırken bu kafa yapısı kısmını bende araştırmıştım. NXR intermediate oval bir kask olarak geçiyor. benim kafamda tam intermediate oval olmasada ona yakın olduğu için sıkıntı çıkmadı. Şileye gidip geldim rahatsızlık hissetmedim kask gayet rahattı. Alırken de 10 dakika kadar kafamda durmuştu.
    Tavsiye isteme sebebim o fiyat bandında ki kaskları mağazaya gidip deneyip görmekti. Dediğiniz gibi şu kaskı al demek yanlış olur.
    Bir yerlerde Helmet Shapes gibi bir liste görmüştüm oradan intermediate oval olanlara bakmak daha iyi olabilir o zaman. Bulabilirsem listeyi eklerim. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Revzilla da shape type filtresi varmış oradan devam edilebilir marka model bulmak için. Sonrasında mağazada denenip internetten alınabilir.

https://www.revzilla.com/full-face-m...&sort=featured
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Yeni konu açmak yerine buraya sorayım, Shoei NXR modelinin yeni üretimi oluyor mu? Bir bilginiz var mı?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak yerine buraya sorayım, Shoei NXR modelinin yeni üretimi oluyor mu? Bir bilginiz var mı?
    Ben 2018 üretim düz renk almıştım NXR yenisi var diye biliyorum ama bizim ülkede varsa döviz kurundan dolayı fiyatı 4000 civarıdır. Shoei Türkiye distribütörü ozenmotor diye biliyorum arayıp bilgi alabilirsin https://www.ozenmotor.com.tr/Marka/shoei/114/900
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2018 üretim düz renk almıştım NXR yenisi var diye biliyorum ama bizim ülkede varsa döviz kurundan dolayı fiyatı 4000 civarıdır. Shoei Türkiye distribütörü ozenmotor diye biliyorum arayıp bilgi alabilirsin https://www.ozenmotor.com.tr/Marka/shoei/114/900

3.735 TL şu anki kurla. 4 yıldızlı. https://www.ozenmotor.com.tr/Product...-kask/114/8511

Bir de 5 yıldızlı, yine Shoei Qwest modeli var. O da 3.000 tl ama bunun yeni üretimi yok diye biliyorum.

https://www.ozenmotor.com.tr/Product...-kask/241/7591

Bell M3R kullanıyorum. 6. yılı dolmak üzere. Yenilemem lazım artık. Fiyatlar da çok pahalı ama almışken iyisini almamız lazım. Yeni model Ls2 Challenger kasklar nasıldır acaba? Fiyatı uygun diğerlerine nazaran.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)