Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuralkan ya da Baymotonun Çakallığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Baymoto
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-hatasiz-2017-dominar-400-12400-km-de-771604861/detay
    İlan Açıklaması
    İLK SAHİBİNDEN TEMİZ KULLANILMIŞ DOMİNAR 400

12400 KM'DE BAKIMLARI EKSİKSİZ

MOTORDA EKSTRA OLARAK SOFT SELE VARDIR

BAKIMLARI SERVİSİMİZDE YAPILMIŞTIR

AYRINTILI BİLGİ İÇİN 0532 216 54 86 - 0216 428 79 00

Ekuralkan
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-ekuralkan-dan-kacirilmayacak-firsat-2017-dominar-400-sok-fiyata-775354958/detay
    İlan açıklaması
    · ekuralkan'danSATILIK DOMİNAR 400'LER

· ARAÇLAR TEST SÜRÜŞLERİNDE KULLANILMIŞTIR.

· PLAKA RUHSATLI VE GARANTİSİ DEVAM ETMEKTEDİR.

· KREDİ KARTI SATIŞLARINDA TEK ÇEKİM YAPILABİLMEKTEDİR.

· TAKAS YAPILMAMAKTADIR.

ÜRÜN 2017 MODELDİR

Hangi birine inanalım sizce?
    İlk kullanıcının test etmesine mi? xD

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    test sürüşünde illaki kullanılmıştır o motoru gördüm daha önce kapının önünde bay motoda

Doğru tespit bravo, plakalar aynı, kim satarsa ilanı.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kanımca her ikisi de doğru, mesajları birleştirip okursanız birbiriyle çelişen birşey olmadığını görebilirsiniz.

Sonuçta ilk ruhsat sahibinden, ki bu da kaç kişinin kullandığını ilgilendirmeyen bir durum.

KM düşüreceklerini sanmadığımdan ona da doğrudur diyelim,

Test sürüşünde ve firma çalışanlarından belki de yetkililerinden birisi tarafından da ev/iş için kullanılmış olması olası

Motorda(!) soft sele de varmış

Hem kendileri servis, sonuçta bakımları da serviste yaptırmışlardır.

Bence açıklamalarda bir anormallik yok. Derseniz ki ilan normal mi? Değil tabi ki, ama Bajaj' dan fazlasını da beklemezdim

İlk sahibi Kuralkan'sa sorun yok.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Motor sıkıntısızdır bence ilanların farklı verilmesine takıldı herkes

Motosikleti
    xv250
    iki mesaj arasında çelişen ne var ki ?

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki mesaj arasında çelişen ne var ki ?
    elden ele gezen test motorunu kişisel kullanılan motormuş gibi satmak ne zamandan beri normal oldu bu ülkede

Alıntı FututuRey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elden ele gezen test motorunu kişisel kullanılan motormuş gibi satmak ne zamandan beri normal oldu bu ülkede
    Katılıyorum, rodaj falan hak getire.. Herkes gaz fren top speed çukur tümsek derken kaymağını almıştır.

Motosikleti
    Ledow 2v49fmm
    12.000 km de kaymağı alınıyorsa Dominar 400 bakmayın zaten hocam. Gidilir incelenir servis kayıtlarında değişen parçalara bakılır. Anormal bir durum olursa alınmaz. Boş yere hile hurda patlak motor satacaklarını zannetmiyorum.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Ben daha önceden dominar araştırırken. Malum sitede Kuralkan'ın sayfasına da girip bakmıştım. Orada baktığım ilanlarda test motoru olarak kullanıldığını ilana yazmışlardı. Bu ilandaki motor hakkında bilgim yok ama.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Hata yapan biri tespit edip onu linç ettirmek çok keyifli bir aktivite. Hele ki istisnasız herkes "hakikaten ya bu düpedüz sahtekarlık. Bildiğin aklımızla dalga geçiyorlar" naraları atıp tırpanlarla mekanı bastıkları zaman zirvede bir mutluluk yaşıyor insan. Fakat bu başlığa konu olan ilanlarda tutarsız olan detay nedir bilemedim.

Daha önce sattığım motosikletlerimi ben kaç sefer sürdüm, arkadaşlarıma kaç kez ödünç verdim ya da aldığım vakitte denemek için arkadşlarıma kaç tur verdim verilerini bir yere not alıp satış ilanında belirtmedim; kaldı ki bu bilgileri içeren bir ilan da hiç görmedim. Topyekün kat ettiği kilometre ve kaçıncı sahibi olduğu bilgileri genelde daha önceliklidir. Sahip sıralamasının önemi de kaç kişinin motosikleti sürdüğü değil, varsa mevcut ya da muhtemel sorunların sorumlusundan bunu bizzat dinleyip daha kolay ikna olma arzusu. Kullanılan motor yağının markası, değişen lastiğin ne zaman değiştiği gibi değişen ya da eklenen aksesuarların yanı sıra bakım detaylarını daha net öğrenebilme hevesidir.

Test motosikletine 10 kişi binmişse bile test motorlarında alıp tek başınıza gidemiyorsunuz; en azından ben hiç gidemedim, konvoy halinde trafik kuralları çerçevesinde sürüş imkanı oluyor. Bir pervasız sahibin "benden sonraki sahibi düşünsün" aklıyla motosiklete 10 kere binmiş olmasının yanında test motosikletine deneme maksadıyla "aman test motorudur, bir zeval gelmesin dikkatli olayım" aklıyla kullanacak 10 tane farklı kullanıcıya bağlı olarak çok daha diri çok daha şahane durumda demektir burun kıvırdığımız motor. Belki düşmesi, sürtmesi olabilir; ikinci el motosiklette müthiş detaylar tespit eden talip muhakkak bu kusurları da kolaylıkla fark edecektir.

Olur da motosikleti incelemeye gidersiniz ya da mesaj atarsınız ve karşılığında "hayır kesinlikle test motosikleti değil, sizi temin ederim" yanıtını alırsanız lütfen bunu da forumda paylaşın. Tüm gazabımızı üzerlerine odaklayalım.
    izzmarit bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Test motosikletine 10 kişi binmişse bile test motorlarında alıp tek başınıza gidemiyorsunuz; en azından ben hiç gidemedim, konvoy halinde trafik kuralları çerçevesinde sürüş imkanı oluyor. Bir pervasız sahibin "benden sonraki sahibi düşünsün" aklıyla motosiklete 10 kere binmiş olmasının yanında test motosikletine deneme maksadıyla "aman test motorudur, bir zeval gelmesin dikkatli olayım" aklıyla kullanacak 10 tane farklı kullanıcıya bağlı olarak çok daha diri çok daha şahane durumda demektir burun kıvırdığımız motor....
    Yazdıklarınızın birçok kısmına katılmakla birlikte yukarıdaki kısmına katılamıyorum: "...konvoy halinde..." dediğiniz sürüş sadece toplu test sürüşlerinde oluyor. Onun dışında test motoru olan bayiden motoru almadan önce test etmek isterseniz tek başınıza motoru alıp 10-15 dakika test dürüşü yapabiliyorsunuz(Ben öyle yaptım mesela). Ve adı üstünde "test sürüşü"; insanlar almayı düşündükleri motorun limitlerini öğrenmek için ya da sadece keyif için motorları zorlayabiliyorlar. Buna "doğru" ya da "yanlış" demiyorum, sadece olanı söylüyorum.
    Ayrıca canım ülkemde motosiklet kullanıcıları profiline baktığımda bilmemkaç 10 kişinin sürdüğü motorun durumunun normalden kötü olması ihtimali, normal ya da normalden iyi olması ihtimalinden fazla görünüyor bana.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızın birçok kısmına katılmakla birlikte yukarıdaki kısmına katılamıyorum: "...konvoy halinde..." dediğiniz sürüş sadece toplu test sürüşlerinde oluyor. Onun dışında test motoru olan bayiden motoru almadan önce test etmek isterseniz tek başınıza motoru alıp 10-15 dakika test dürüşü yapabiliyorsunuz(Ben öyle yaptım mesela). Ve adı üstünde "test sürüşü"; insanlar almayı düşündükleri motorun limitlerini öğrenmek için ya da sadece keyif için motorları zorlayabiliyorlar. Buna "doğru" ya da "yanlış" demiyorum, sadece olanı söylüyorum.
    Ayrıca canım ülkemde motosiklet kullanıcıları profiline baktığımda bilmemkaç 10 kişinin sürdüğü motorun durumunun normalden kötü olması ihtimali, normal ya da normalden iyi olması ihtimalinden fazla görünüyor bana.
    Katılıyorum. Kimi motosikletlerde şahsen tecrübe etmedim ancak Youtube üzerinden yayınlanan birkaç ferdi test izlemiştim. Özellikle merak ettiğim Benelli TRK502 modelini inceliyordum bir dönem, test motosikletini bayi eliyle işaret ettiği yere kadar sürüp gelmesini rica ediyordu. Kullanıcılar da hafif serzeniştelerdi haklı olarak. Lakin önemli olan detay bu değil tabii; henüz ortada belirli bir veri olmadan birine yahut kuruma "çakallık" yakıştırmasının nahoş olduğu kadar asılsız olabileceğine dikkat çekmekti maksat. Yoksa yıpranma varyasyonlarına girecek olursak işin içinden çıkılmaz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yetkili servisten de olsa kullanılmış motoru bi ustaya göstermeden expertiz yaptırmadan almayın benden demesi
    rodoj vs gerçekten hikaye adam gibi çalışıyorsa alınır

Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur da motosikleti incelemeye gidersiniz ya da mesaj atarsınız ve karşılığında "hayır kesinlikle test motosikleti değil, sizi temin ederim" yanıtını alırsanız lütfen bunu da forumda paylaşın. Tüm gazabımızı üzerlerine odaklayalım.
    İşte sizin etik anlayışınız bu. olan bilgiyi gizlemek mübah ama yalana tahammülü olmayan tayfa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)