Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Enduro motosiklet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Deliler gibi istiyorum ama Türkiye şartları ve ekonomisi izin vermiyor. Bugün bir enduro almaya kalksan ikinci elleri genellikle hor kullanılmış küf pas içinde oluyor sıfır desen zaten 50 bin liradan başlıyor. Crf 250 tarzı birşey alsan ona enduro demek endurolara hakaret olur sadece görünümü enduro. Ülkemizde hiç motosiklet kullanmayan birisinin bile gönlünün derinlerde bir yerde enduro aşkı yatar ama bu hobi için parası yetmez bu ülkede hayalleri yaşamak imkansız
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deliler gibi istiyorum ama Türkiye şartları ve ekonomisi izin vermiyor. Bugün bir enduro almaya kalksan ikinci elleri genellikle hor kullanılmış küf pas içinde oluyor sıfır desen zaten 50 bin liradan başlıyor. Crf 250 tarzı birşey alsan ona enduro demek endurolara hakaret olur sadece görünümü enduro. Ülkemizde hiç motosiklet kullanmayan birisinin bile gönlünün derinlerde bir yerde enduro aşkı yatar ama bu hobi için parası yetmez bu ülkede hayalleri yaşamak imkansız
    Kesinlikle yatmıyor...

Tarifinizin aksine o tip motosikletlere asla alışamadım. Arazi için fazlasıyla ağır ve hantal, her ne kadar gücü ile bunu örtmeye çalışsa da ağırlık konusu sizi çileden çıkarabiliyor. Hafiflik önemli. O yüzden arazi motosikletlerinde iki zamanlı motorlar tercih edilmekte.

Şahsen CRF250' yi ne Africa' ya ne de benzeri bir ADV' ye değişmem. Bu o motosikletin kusursuz olmasından değil ulaşılabilirliği ile genel kullanım kitlesine uyumundan kaynaklanıyor.

Hayalleri bir kenara bırakırsak birçok kullanıcı için CRF250L candır. Her yola gelir, az yakar, parçası ucuzdur, parçası kolay bulunur, gücü genellikle yeterlidir, alım satımı kolaydır, trafiğe çıkılabilir bir makinedir, şehir içi ve hafif/orta arazi şartları için uygundur. Bu fiyata alınabilecek sağlam motosikletler içinde bunları size verebilen kaç marka/model var?

Herşeyden önce Enduro / ADV / Cross nedir bir bakmakta yarar var.
    mesut hoca bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Şimdi crf250 yi yermek pek olmadı mt10dan aşşağısına naked demek nakedlara zx10r dan aşşağısına racing demek racinglere diye uzar gider liste..

Bu işi yapmak isteyen adam bırak crf250l yi yuki izciyle kuba blackcat ile bile yapıyor. Ha enduro derken adventure kast ediyorsanız bilemem ama Crf250l Türkiye şartlarında arazi için gayet yeterli.
    Arazide motosikleti kullananın tecrübesi ve cesareti motosikletin özelliklerinden kat be kat daha önemli.
    Zira benim wr250r ile çıkamadığım yerleri xl185 ile çıkıp ben motosikleti kurtarmaya çalışırken keyfii bidaha inip bidaha çıkan adamlar tanıyorum.

Sea to sky da küba blackcat ile yarışan İsmail Özcan'ı araştırabilirsiniz.
    mesut hoca bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Suzuki freewind650, honda dominar 650..
    Bu motorların üzerine tanımam.
    Ama crf250L, şuanda bence Türkiyemiz şartlarında ( yol yapısı, şehir içi çukurlar, yakıt, parça, vergi, tamir edilebilecek usta vs ) en alınabilir makina.
    mesut hoca bunu beğendi.

Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uzaktan seviciyim, boy 1.70, dur kalklarda motordan atlayıp tutmamak için boy uzatan bi kimyasal çıkmadan enduroyla aşkımız sadece platonik kalacak.
    africa twin´e bile binen senden kisa insanlar gördu bu gözler.
    gerekli modifiye ile guzel guzel kuallnirsin
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    İhtiyarlayınca mutlaka alacam bir tane.
    Ama daha 50'lı yaşlardayım.
    Şimdilik SS'e devam.
    30-40 yıl sonra her ihtiyar gibi ben de endurocu olucam.
    Sonra da cruiser tabi.✌✌✌
    Ebabil bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle yatmıyor...

Tarifinizin aksine o tip motosikletlere asla alışamadım. Arazi için fazlasıyla ağır ve hantal, her ne kadar gücü ile bunu örtmeye çalışsa da ağırlık konusu sizi çileden çıkarabiliyor. Hafiflik önemli. O yüzden arazi motosikletlerinde iki zamanlı motorlar tercih edilmekte.

Şahsen CRF250' yi ne Africa' ya ne de benzeri bir ADV' ye değişmem. Bu o motosikletin kusursuz olmasından değil ulaşılabilirliği ile genel kullanım kitlesine uyumundan kaynaklanıyor.

Hayalleri bir kenara bırakırsak birçok kullanıcı için CRF250L candır. Her yola gelir, az yakar, parçası ucuzdur, parçası kolay bulunur, gücü genellikle yeterlidir, alım satımı kolaydır, trafiğe çıkılabilir bir makinedir, şehir içi ve hafif/orta arazi şartları için uygundur. Bu fiyata alınabilecek sağlam motosikletler içinde bunları size verebilen kaç marka/model var?

Herşeyden önce Enduro / ADV / Cross nedir bir bakmakta yarar var.
    Evet, aslında bu konuda bahsedilen, yorum yapılan, istenilen motosiklet türüne Enduro denmez, ama ülkemizde artık adı bu olmuş. Adventure ile touring karışımı birşey bizim aradığımız, istediğimiz.
    mesut hoca bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de de var bir tane ...
    Evladiyelik.....
    Yol a tepe den bakarsın.
    Can dır.
    Çok iyi yorum olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıldır chopper kullandım gv 250, intruder m800.
    Aletler güzeldi. Şehir içinde o biçim parlıyor.
    Yıka parlat, su birikintisinden kaç, Güzel görün.
    Uzun yolda da iyiyiz.

Sonra evlendik. Hanımla bir uzun yola çıktık. Artçı olarak hanım, bir daha uzun yola gitmem dedi. Intruder'da.
    Bende seviyorum makinayı. ne yapalım.

Arayışa girdim. Hangi motosiklete binsem, tıs tıs ne güzel amortisör'ü varmış ya diyorum.
    Arkadaşın mt7'ye bindim. Camlı. Ana! rüzgarda almıyorsun, kıçın da rahat ediyor, vay canını.

Gs alacak paramız yoktu. Eski modelden bıkmıştık zaten. ıntruder 2006 modeldi. (arızadan veya yaşından değil kesinlikle. Sadece aksesuar ve parça bulamamak canıma tak etmişti.)
    Son furya olan africa twin kervanına bende katıldım.
    Biraz ağırlık merkezi yukarda olduğundan, alışması zaman aldı. Ama alıştım.
    Böyle bir konfor yok. Rüzgar almıyorsun. Belin ağrımıyor.
    Çanta falan da taktık. Kaskı, montu koyuyorum aman allahım. Elimde taşımıyorum. Ula nasıl konforla.

Evet, biraz kuru yol endurocusuyum.
    Bir ara dağa çıktım, baktım zapt olacak gibi değil makina. Çapırcı africa ile dağa mı çıkabilir. Çıkamaz işte. Çıkamadı da zaten.

Neyse ben memnunum, enduro genel yaş ortalamanın çok altındayım diye düşünüyorum. Bundan sonra da bu yoldan devam ederim galiba.
    Pek alıp satan da değilim. Makinamı seviyorum. Yola devam.

Alayım bir ufak enduro. Dağa taşa vurayım diyorum da. Biraz daha zamanım var.
    Çok güzel anlatım olmuş,yorumun başı benim hikayeye benziyor ama sonu hiç benzemiyor) teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan artık şehir içinde veya birazcık kalabalık şehirler arası yollarda motor sürerken keyf almak yerine sinir harbi yaşıyor. Onun için insan canı istediğinde herkesin girmek istemediği yollara da girmeli. Rota belirlerken sabit kalmamalı. İşte bu yüzden Enduro artık her şekilde can dır. Bu sebepten 30 yaşından sonraki motosiklet tercihlerim enduro veya en azından touring şeklinde oldu.
    Benim gibi düşünenleri görmek çok güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı Dinçdarı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de akilmda hep enduro var.Bu yaz gelmeden tracer 700 veya tenere 700 alacagim.Ama tenere ile 1500 km ustu uzun yol nasil olacak bir bilgimde yok.
    Ben XT 660 ile bu yaz 1865 km yaptım,tenere 700 ile alasını yaparsınız, Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yenisini alamadığım için 2005modelini aldım,nefsimizi körlüyor işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Evet, aslında bu konuda bahsedilen, yorum yapılan, istenilen motosiklet türüne Enduro denmez, ama ülkemizde artık adı bu olmuş. Adventure ile touring karışımı birşey bizim aradığımız, istediğimiz.
    Bana göre enduro motosiklet her yolun motoru demek,her yolun motoru olur mu demeyin bana göre olur ,o da enduro, sanırım kafayı enduro ile bozdum hayırlı akşamlar dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

İşte benim endurom bu arkadaşlar, seviyorum bu motoru
    Yayan ve Metehan07-70 bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Valla birgün inşallah diyeyim hocam
    mesut hoca bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [/COLOR]

Bana göre enduro motosiklet her yolun motoru demek,her yolun motoru olur mu demeyin bana göre olur ,o da enduro, sanırım kafayı enduro ile bozdum hayırlı akşamlar dostum[COLOR="Silver"]

İşte benim endurom bu arkadaşlar, seviyorum bu motoru[/QUOTE]

Arka fon, Gezende Barajı elleem?

Yani evet, her yolun motorundan ziyade, her şeyden az buçuk barındıran demek.
    mesut hoca bunu beğendi.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Çok düşüp kalkacaksan crf L almalısın ralf ile arasında parça fiyatları çok farklı
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    [/COLOR]

Bana göre enduro motosiklet her yolun motoru demek,her yolun motoru olur mu demeyin bana göre olur ,o da enduro, sanırım kafayı enduro ile bozdum hayırlı akşamlar dostum[COLOR="Silver"]

İşte benim endurom bu arkadaşlar, seviyorum bu motoru
    Arka fon, Gezende Barajı elleem?

Yani evet, her yolun motorundan ziyade, her şeyden az buçuk barındıran demek.[/QUOTE]

Vay be, evet gezende barajı
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Aslinda tracer in yanina birde black cat baglayip arada daglara ormanlara kacma fikri cok cazip geldi suan.
    mesut hoca bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    MOTORA bindiğim sürece enduro dan başkası na binmem buna KARTALKAYA ZİRVEYE çıktığımda bi kere daha kanaat getirdim özgürlük dağlar da
    mesut hoca ve fz6_fazer bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bizim ülkemizdeki her türlü yola uyar.
    Transalp 650 yi sattıktan sonra değerini daha iyi anladım
    İleryen zamanda alırsam,tekrar enduro olur
    mesut hoca bunu beğendi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Kendileri hakkında çok güzel düşüncelerim var fekat ve maalesef cebim aynı şeyi düşünmüyor😁 Böyle giderse tek silindir sym wolfümle epey bir süre daha beraberiz.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORA bindiğim sürece enduro dan başkası na binmem buna KARTALKAYA ZİRVEYE çıktığımda bi kere daha kanaat getirdim özgürlük dağlar da
    Benim gibi düşünen arkadaşları görünce çok mutlu oluyorum
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

DrFreeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme Max 150/ Xtreme Enduro 250
    mesut hoca bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    "Endurance" veya "enduro" motor, türünden ziyade bizim "gitmek" isteğimizden kaynaklıdır sanıyorum. Bu durumda motorun türü aslında çok da önemli değil. Ama evet, klasik anlamda "enduro motor"lar çıkacağınız uzun bir yolculukta size daha .ö. dostu bir konfor sağlar, o ayrı.(değilse, onbinlerce km gittiğiniz 125cc de dibine kadar endurodur aslında)
    İyidir, güzeldir, amaca hizmet eder;daha ne olsun.
    mesut hoca bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi düşünen arkadaşları görünce çok mutlu oluyorum
    rize huser zirve namıdiğer sis deni

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)