Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sunfix Kaynak Macun Kullanan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, devirdaim pompası çatladı. Şuan üniversite için başka bir şehirdeyim. Kendi ustama götürene kadar dayansın istiyorum 1-2 ay. İşe yarar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Ben yıllardır kullanıyorum. Isı dayanımı, aşınma dayanımı oldukça iyi bir malzemedir. Kullanacağınız yerim gayet temiz ve yağdan arınmış olması gerekli. Kaynak yapacağınız yerin resmini gönderseydiniz daha anlaşılabilir olurdu, tavsiyelerde bu yönde gelirdi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kullanın.
    Gayet memnun kalacaksınızdır.
    Zaten meşhur video kanalında benzer tamiratlar yapım aşamasıyla gösterilmiş.
    En fazla 15-20 tl kaybedersiniz.

Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yıllardır kullanıyorum. Isı dayanımı, aşınma dayanımı oldukça iyi bir malzemedir. Kullanacağınız yerim gayet temiz ve yağdan arınmış olması gerekli. Kaynak yapacağınız yerin resmini gönderseydiniz daha anlaşılabilir olurdu, tavsiyelerde bu yönde gelirdi.
    https://resmim.net/f/5yDkO1.png

Devirdaim pompasında görülen yer çatladı.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    orada titreşim var muhtemelen. sunfix burada anı kurtarır. aspirin tedavisi olur. sök parçayı üşenme. sanayide alüminyum kaynağı yaptır ömürlük olur.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orada titreşim var muhtemelen. sunfix burada anı kurtarır. aspirin tedavisi olur. sök parçayı üşenme. sanayide alüminyum kaynağı yaptır ömürlük olur.
    Sanmıyorum ki geçici olsun
    Motor bloğu, şanzuman kapağı bile yapıştırılmış.

https://youtu.be/CJ4aMjXd4VI

Motosikleti
    Ledow 2v49fmm
    Sunfix bir çeşit termoplastik yapıştırıcıdır. Bu geçiçi çözümünüzü karşılayacaktır.

Alıntı Zinagah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sunfix bir çeşit termoplastik yapıştırıcıdır. Bu geçiçi çözümünüzü karşılayacaktır.
    Peki daha sonra nasıl çıkaracağım çatlağı kaynak yaptırmak istediğim zaman?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:07 ----------

Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kullandıktan sonra nasıl sökebilirim hocam ? Kaynak yaptırmak istediğim zaman.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    sunfix kullanarak sıfır blok bile yaptım ne diyosun :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük ihtimalle dremel denen o küçük aşındırıcı alet ile çok minik darbelerle zımpara gibi kaldıracaksın yüzeyden çünkü kemik gibi oluyor tam kuruyunca.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://resmim.net/f/5yDkO1.png

Devirdaim pompasında görülen yer çatladı.
    İyice temizleyip sonra orta sert bir zımpara ile güzelce aşındırıp tekrar üstündeki tozları alın ve sunfix uygulayın. Sorunu çözecektir.
    maktama bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim Tracer'ın karter iki kere delindi seyahatteyken hem de. İkisini de Sun-Fix ile kurtardım. Hatta son uygulamanın üzerinden 30 bin km geçti. Sun-Fix'li halde Altay'a kadar gittim geldim bile. (: Bir de benzin ocağım kaçırıyordu basınçtan dolayı, tornacıya gidip parça yaptırdım ama yine düzelmedi. Tabii ki onu da Sun-Fix ile tamir ettim haha. Zaten kırık kalpler hariç her şeyi onarabildiklerini söylüyorlar, mutlaka dene.
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Benimde Karterimde ki çatlak SUN FİX e emanet... 1 yılı aşkın süredir orda, 20bin km dir kullanıyorum. Henüz sızdırma yapmadı. Tutuna bilmesi için yüzeyi kalın bir zımpara ile aşındır, tozdan arındır. sun fix i talimatlarındaki gibi karıştır. iki farklı renk hamur, homojen tek renk olana kadar yoğurulacak. yüzeye yapıştır. tam kuruması için 24 saat süre ver yapıştırıcıya. sonra kullan gitsin. Uygulama da hata yapmazsan sızdırma olmayacaktır
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    xv250
    oraya olmaz. plastik çelik ikili yapıştırıcıdan yapman lazım geç kuruyanından tavsiye ederim meşhur yerli markasıyı kullanabilirsin

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oraya olmaz. plastik çelik ikili yapıştırıcıdan yapman lazım geç kuruyanından tavsiye ederim meşhur yerli markasıyı kullanabilirsin
    Hocam orası çelik değil yalnız ? Alüminyum orası. Neden olmaz orayı söyler misin ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    işte motor alırken bunlara dikkat etmek lazım,adam karteri bunla yapıştırdım diyo
    ferhatkars bunu beğendi.

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte motor alırken bunlara dikkat etmek lazım,adam karteri bunla yapıştırdım diyo
    Doğru hocam ben normalde kaynak yaptıracaktım fakat vidayı sökemedim🤣 ondan dolayı en azından memlekete götürecek kadar yeter bana (300km) oraya gidince sanayide halledeceğim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yolda mı kalalım?
    espresso bunu beğendi.
    www.motorumla.net

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Sunfix düzgün uygulantıktan sonra yerinden oynamaz zımparayla saatlerce zımpralayıp çıkartırsınız yada dremel yardımıyla. Motor ne? Yakınlarınızda demirci yokmu parçayı görürseniz 5dkda hallederler para bile almayabilir

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Üzerinde Motor numarası olan, değiştiremeyeceğim bir parçayı ne yapayım ? çatladı diye motoru kenara mı koyalım ? Bende arkadaş gibi kaynak yaptırana kadar idareten tutsun diye yaptım, baktım sağlam sökme gereği duymadım

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda mı kalalım?

Diğer arkadaşın söylediği gibi, bırakalım yağ boşalsın da yolda mı kalalım
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)