Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bugün başıma gelen olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Konuyu ilk okuduğumda emniyet şeridi gözümde canlandı. Emniyette olsa bi derece ama bu bildiğin hayvanlık. Büyük araç olup yan koltuğa kadar girmek çok keyifli olur, o zaman öyle bakabilir mi acaba.
    okaplan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Hocam geçmiş olsun, KTM'nin frenleri işte. Seninde sakinliğin.
    okaplan bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İstanbul: Mega köy"

Dünyanın en büyük ve en fazla sığır barındıran mega köyüne hoş geldiniz!!!

Köyümüzde bugün de mi hayatta kaldınız? Bravo, çok şanslısınız ve yaşamayı seviyorsunuz demektir!!
    1970'li yıllardan beri İstanbul'da yaşayan biri olarak yaptığınız tesbiti doğru buluyorum. Evet, artık İstanbul bir şehir değil. Dünyanın en büyük köyüdür.
    Bunu trafikte de toplum yaşamının diğer alanlarında da görebilirsiniz.
    Örneğin, İstanbul'un en merkezi semtlerinde apartman balkonundan halı(kilim değil) silkelendiğini görmeniz şaşırtıcı bir şey değildir artık.
    Az gelişmiş bir zihinsel evren kendini trafik dahil her alanda gösteriyor. Sonuç olarak kent kültürüne sahip insanlar bu şehirden uzaklaşmayı tercih ediyorlar.
    okaplan ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1970'li yıllardan beri İstanbul'da yaşayan biri olarak yaptığınız tesbiti doğru buluyorum. Evet, artık İstanbul bir şehir değil. Dünyanın en büyük köyüdür.
    Bunu trafikte de toplum yaşamının diğer alanlarında da görebilirsiniz.
    Örneğin, İstanbul'un en merkezi semtlerinde apartman balkonundan halı(kilim değil) silkelendiğini görmeniz şaşırtıcı bir şey değildir artık.
    Az gelişmiş bir zihinsel evren kendini trafik dahil her alanda gösteriyor. Sonuç olarak kent kültürüne sahip insanlar bu şehirden uzaklaşmayı tercih ediyorlar.
    Kesinlikle katılıyorum, kent değil ülke değiştiriyor eğitimli ve kültürlü insanların çok büyük bir kısmı.Bende o kervana katılmayı planlıyorum eğer istanbulda bir maganda yüzünden ölmezsem

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    linç mesajı olabilir ama merak ettim, kırmızılı araba şöförü kadın mıydı?

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linç mesajı olabilir ama merak ettim, kırmızılı araba şöförü kadın mıydı?
    Değildi ama yan koltukta bir kadın vardı, elini sağ yanağına koyup cama yaslanmış dünyadan kopmuştu orada cama tıklatsam korkudan bırakabilirdi pantolonuna. Sürücü ondan biraz daha halliceydi beni sollarken önüme gelip frene abandığında benim helikoptere dönüşüp havalanarak geçeceğimi düşünüyordu sanırım yoksa bana o bakışının başka bit anlamı yok

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neyse hocam ciddi bişi olmamış, tekrardan gecmiş olsun.
    okaplan bunu beğendi.

ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    seni görmemiş olmasının imkanı yok.
    ucuz atlatmışsın ve gerçekten bu nasıl sabırdır be arkadaş taktir ettim
    okaplan bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    freni çok geç basmışsın gibi geldi bana

Motosikleti
    Forza 250
    Öncelikle geçmiş olsun. Sakin kalmışsınız ok ama canınıza kasteden bu magandanın aklında kalıcı bir eylem ile cvp verilmeli ki ne yaptığına bir daha dikkat etsin. En kibar şekli ile ayna kırma, kapı tekmeleme vb olabilir. Kusura bakmasın kimse ama çok sinirlendim. Tepkim ağır gelebilir bazılarına kendim yaşamış kadar oldum aynı şeyi.

Diğer söyleyeceğim şey de bu yol ayrımında sürekli aynı manzara var neden oraya bir motosikletli polis koyulup geri gidenlere ceza kesilmez? Ben olsam emniyetin yerinde orada bir ekibi sabitler çatır çatır ceza keserim.

Diğer mevzu da adına “medenileşme” dediğimiz olgu. Köyden kente göç sonrası insanların medenileşmesi yani köydeki davranış şeklini arkasında bırakıp bir şehirli gibi davranması gerekirken biz de bu mevzu çalışmıyor. Bizde köydeki adetini de şehre getiriyor. Köyde yaptığı gibi şehirde de burnunu sokağa sümkürüyor, yere tükürüyor, sokağa işiyor, halı kilim silkeliyor hatta dövüyor. İnanmazsınız belki ama yan binadan bir adam kaldırıma kümes yaptı tavuk besliyor. 1 metre genişliğinde yeşil alana karalahana dikti hayretle izliyorum. Otoyolların kenarlarındaki yeşil alanlarda yoğun egzoz dumanı altında çoluk çocuk piknik yapıyor,mangal yakıyor, tüm çöplerini de orada bırakıyorlar, işeme sıçmadan hiç bahsetmiyorum bile oralara. O egzoz dumanı içinde, TEM in kenarında iki ağaç arasına hamak kurup çocuk uyutuyorlar.
    İnsanın biraz da kendisinin içselleştirmesi gerekiyor bu medenileşme olgusunu. Bu nasıl çözülür, mesela cezayla, çocukluktan eğitimle, en önemlisi de köyden kente göç öngörülebilen birşeyken bununla ilgili hiçbir sosyolojik hazırlığın yapılmamış olması. Sonra da İstanbul koca bir köy, evet öyle. Çünkü kimse alışkanlıklarını bırakmak istemiyor. Şikayetçi oluyorsun belediye gelmiyor, polis gelmiyor, bu koca köyde herkes her şey yozlaşmış. Bir davranışın kültür haline gelmesi için 3 neslin geçmesi gerekiyor. İstanbul 50-60 lardan beri göç alıyor, kaç nesil geçti ama hala bir şehirli kültürü oluşmuyor. Ciddi bir tez konusu bu, sosyolojik bir yara. Çözülebilir mi? Çok zor.
    İşin garip kısmı da özellikle senede bir yabancı plakalı lüks araçlarla Türkiyeye akın eden gurbetçi tayfasını gözlemlerseniz yaşadıkları ülkelerde kesinlikle yapmayacakları her şeyi Türkiye de özenle yapıyorlar. Trafikte makas atanı mı, yere tükürüp çöp atanı mı, şehiriçi çevre yolunda 200 sürat yapanı mı. Adamı çevirip soruyorsun abi Almanyada bunu yapıyor musun diye cevap bunu orda yapsam 500 öğğo cezası var. Heee demek neymiş, ceza ile adam olunuyormuş. Basacan cezayı. Sonuç bu.
    okaplan bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Kesinlikle saldırırdım o otomobil sürücüsüne, çok büyük sabır ve olgunluk göstermişsiniz tebrik ve takdir ediyorum.
    okaplan bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle saldırırdım o otomobil sürücüsüne, çok büyük sabır ve olgunluk göstermişsiniz tebrik ve takdir ediyorum.
    Hocam hangi birisine saldıracaksın? Veya saldırsan ne olacak? Hergün her önümüze kırana saldırsak seri katil olur yetişemezdik. Bu tür durumlarda ölmediğimize dualar edip ülkeye ve insanına lanet edip yolumuza devam ediyoruz. yoksa öküz çok günü birilerine sataşarak geçirirdik.
    okaplan bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hangi birisine saldıracaksın? Veya saldırsan ne olacak? Hergün her önümüze kırana saldırsak seri katil olur yetişemezdik. Bu tür durumlarda ölmediğimize dualar edip ülkeye ve insanına lanet edip yolumuza devam ediyoruz. yoksa öküz çok günü birilerine sataşarak geçirirdik.
    Aksine, bazı hareketlere müsamaha gösteriyoruz zaten. İnsanlar dikkatsiz olabiliyor, hatalarını farkedip gerçekten yürekten özür dileyebiliyor. Fakat bu göz göre göre adam öldürme sınıfına giren bir hareket. En azından tartışıp onun aklında iyi bir yer edinmek gerekirdi ki diğer motosiklet sürücülerine de aynı hareketi yapmaya kalkmasın. Tabii ki, dayak kesinlikle yanlış. Burada önemli nokta, sürücünün her hareket yapmaya çalıştığında aklına bu olayın gelmesi ve daha dikkatli hareket etmesi. Ha ne olur? Tartışma esnasında tahrik eder, gider döversin; Ya da silahını çekip seni vurur. Bilemezsin neyin ne olacağını. Dikkatli olmakta fayda var.
    okaplan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Hepinize tekrar teşekkürler arkadaşlar aslında beni böyle davranmaya iten şeyi önceki mesajlarda belirttim, bu toplumun eğitilemez insanlardan oluşması. O yüzden ne vaktimi ne nefesimi harcamama değmeyecek insanlar için yıpratamam kendimi onların davranış şekli ne olursa olsun bizim haklı ve ölü olmamız hiçbir şey kazandırmaz. Dayak atma yeme meselesi olarak bakmayın bu konuya türkiyede adalet diye birşey yok yani hem sizin canınıza kast ederler üstüne döver bıçaklarlar ve yıllar süren mahkemeler sonunda siz suçlu bulunursunuz ve ceza alırsınız burası böyle bir ülke onlarca örnek var. O yüzden size tavsiyem avantajınızı kullanın mmotosiklet hem kaçmaya hem önceden durumu sezip hareket etmeye müsait bir taşıt. Geç fren yapmadım aslında araba aniden fren şiddetini arttırdı bende onu farkettiğim an kendi frenimi sertleştirdim yoksa elim frendeydi sapakta bekleyen arabaları gördüğüm andan itibaren. Burada yaptığım en büyük hatam tampona kilitlenmek oldu o an kafamı başka bir yere çevirebilsem kaçabilirdim ama işte hayatta kalma iç güdüsü çok zor kontrol ediliyor ben bu sefer onu başaramadım. Ama böyle tiplerin artarak devam edeğini bildiğim için sürekli panik fren, engelden kaçış vs tarzı şeyleri pratik yapmaya devam ediyorum. Toplum eğitilmez ise kendinizi siz koruyacaksınız başka çaresi yok
    Osm@n bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster