Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbulda Yamalube dışında yağ kullanan servis

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İstanbul içi yamalube dışında yağ kullanan, yağı kendimiz götürebileceğimiz bu şekilde imkan sağlayan servis var mı?(daha önce sordum kendiniz yağ getiremezsiniz dendi) Koyulan yağı boşalt kendi istediğini doldur tarzında öneri çok okudum ama motor isterse yarım litre yağ alsın bence gereksiz israf olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    motorun garantisi bittiyse başka yağ koymalarını isteyebilirsiniz. ellerinde yoksa siz götürebilirsiniz ya da siz kendiniz değiştirebilirsiniz ve bakıma götürdüğünüzde de yağ değiştirdiğinizi ve değiştirmemelerini istediğinizi belirtirsiniz.

garanti yokken hala olmaz diyorlarsa keyfi uygulama yapıyorlar demektir. garanti devam ediyorsa, garanti dışı kalır diye korkutuyorlar ona bir şey söylemek zor.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    MT-07
    Ben aynı konuyu açmıştım. Yamaha Türkiye’nin bana attığı mail’i de paylaşmıştım. O konuya bir bak istersen.

Motosikleti
    09
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun garantisi bittiyse başka yağ koymalarını isteyebilirsiniz. ellerinde yoksa siz götürebilirsiniz ya da siz kendiniz değiştirebilirsiniz ve bakıma götürdüğünüzde de yağ değiştirdiğinizi ve değiştirmemelerini istediğinizi belirtirsiniz.

garanti yokken hala olmaz diyorlarsa keyfi uygulama yapıyorlar demektir. garanti devam ediyorsa, garanti dışı kalır diye korkutuyorlar ona bir şey söylemek zor.
    Motorun garantisi var yoksa değiştirmeye bile gerek yok km gelmedi ama senelik bakım geldi malum Yamaha garanti dışı kalır diyor
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı konuyu açmıştım. Yamaha Türkiye’nin bana attığı mail’i de paylaşmıştım. O konuya bir bak istersen.
    O konuya baştan sona göz attım ama mail ile alakalı birşey göremedim yanlış konuyamı baktım

Motosikleti
    MT-07
    Mail’i buraya aktaracaktım ama silmişim galiba. Özetle Yamaha kendi yağını götürebilirsin dedi. Gerekli değerleri sağlıyor ise servis raporuna kullanıcı kendi yağını kullandı die şerh düşer dedi. Fakat servisteki eleman söz konusu motor akşamında birşey olursa; Yamaha bunu motor yağına bağlayacaktır ve uğraştırmak adına canını sıkacaktır dedi. Bu konuşma makul geldi ve yamalube koymaya devam ettim

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Tuna'da istediğim yağı koyuyordum.

Motosikleti
    09
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mail’i buraya aktaracaktım ama silmişim galiba. Özetle Yamaha kendi yağını götürebilirsin dedi. Gerekli değerleri sağlıyor ise servis raporuna kullanıcı kendi yağını kullandı die şerh düşer dedi. Fakat servisteki eleman söz konusu motor akşamında birşey olursa; Yamaha bunu motor yağına bağlayacaktır ve uğraştırmak adına canını sıkacaktır dedi. Bu konuşma makul geldi ve yamalube koymaya devam ettim
    O zaman bende mecbur Yamalube kullanmak zorunda kalacağım. şuan motorda motul 7100 var motulun 300v performans yağını denemek istiyordum. En kötü bu bakımdan sonra ara bakım niyetine yağı kendim değiştiririm.

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuna'da istediğim yağı koyuyordum.
    Bayide farklı yağ seçenekleri mi sunuyorlar yoksa siz kendiniz mi götürdünüz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bende mecbur Yamalube kullanmak zorunda kalacağım. şuan motorda motul 7100 var motulun 300v performans yağını denemek istiyordum. En kötü bu bakımdan sonra ara bakım niyetine yağı kendim değiştiririm.

Bayide farklı yağ seçenekleri mi sunuyorlar yoksa siz kendiniz mi götürdünüz
    300V çok hoş bir yağ, bunu daha farklı nasıl açıklarım emin değilim ama motorsikletten alınan keyfi arttırıyor diyebilirim. MT-07' de böyle bir etki hissettim, belki psikolojiktir (ki ben yağ değişiminden psikolojik olarak etkilenecek bir tip sayılmam ) ama deneyin derim.

300V' nin tek eksi yanı çok sık değişim gerektirmesi. Yani yetkili serviste de koyulsa yaklaşık 2000-3000 km' de bir değişim öneririm. Yağ kendisini çok hızlı bozuyor ama o sürede verebileceği herşeyi fazlasıyla veriyor. Motosikletinizde küçük modifikasyonlar da varsa hissiyatı daha net oluyor. Fiyat/Performans oranı olarak oldukça kötü, sonuçta çabuk tükenen ve pahalı bir motor yağı.

Ne var ki fiyata değil de performansa odaklandıysanız aradığınızı buldunuz demektir.Standart sürelerde değiştirmeyi düşünerek bakımda onu tercih etmeyi planlıyorsanız şimdiden vazgeçmenizi öneririm.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300V çok hoş bir yağ, bunu daha farklı nasıl açıklarım emin değilim ama motorsikletten alınan keyfi arttırıyor diyebilirim. MT-07' de böyle bir etki hissettim, belki psikolojiktir (ki ben yağ değişiminden psikolojik olarak etkilenecek bir tip sayılmam ) ama deneyin derim.

300V' nin tek eksi yanı çok sık değişim gerektirmesi. Yani yetkili serviste de koyulsa yaklaşık 2000-3000 km' de bir değişim öneririm. Yağ kendisini çok hızlı bozuyor ama o sürede verebileceği herşeyi fazlasıyla veriyor. Motosikletinizde küçük modifikasyonlar da varsa hissiyatı daha net oluyor. Fiyat/Performans oranı olarak oldukça kötü, sonuçta çabuk tükenen ve pahalı bir motor yağı.

Ne var ki fiyata değil de performansa odaklandıysanız aradığınızı buldunuz demektir.Standart sürelerde değiştirmeyi düşünerek bakımda onu tercih etmeyi planlıyorsanız şimdiden vazgeçmenizi öneririm.
    Abi seni yakalamışken buradan sorayım. Mt-07’de full sentetik yağ yüzünden ben vites geçiş problemleri yaşadığıma inanıyorum. Yarı-sentetikte iken daha güzeldi sanki. Tekrardan yarı-sentetik mi koysam acaba? Psikolojik mi onu da çözemedim. Deneyip, tekrardan bir bakayım diyorum.

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Bakımda 3 litre yağa 210 TL aldılar. Motul 5100. n11'de baktım 4 litresi 185 TL yani 3 litresi 140 lira. Aradaki 70 TL içime oturdu. Hazır benzer bir konu varken, dışarıdan yağ götürüp "al bakımda bu yağı kullan" diyebiliyor muyuz? (Suzuki V-Strom, Suzuki yetkili servis)

Motosikleti
    09
    Alıntı hakohako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımda 3 litre yağa 210 TL aldılar. Motul 5100. n11'de baktım 4 litresi 185 TL yani 3 litresi 140 lira. Aradaki 70 TL içime oturdu. Hazır benzer bir konu varken, dışarıdan yağ götürüp "al bakımda bu yağı kullan" diyebiliyor muyuz? (Suzuki V-Strom, Suzuki yetkili servis)
    210 TL ise gayet normal aslında

Yamaha tuna da kampanya olduğu için bakımını yaptırdım. Mototaşa sordum full sentetik 10w40 Yamalube için 460 civarı fiyat verdiler tuna da 300tlye hallettim. Ara bakım olduğu için yağı boşaltıp yeni yağ doldurdular debriyajı ayarladı o kadar. Tuna da Yamalube dışında yağ yok bu arada

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Şimdi gelir Yamaha'nın gönüllü avukatları"alacaklar tabi,hakları"diye öpülmekten zevk alan cümlelere başlarlar.

Eli anahtar tutan birisi olarak bu paralari vermek benim zoruma gidiyor,ama çözüm yok.Garanti varsa mecbur..
    Anfibi bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Öyle Yamaha yağ koymadı diye garantiyi geçersiz kılacak adamı üzerler mahkemede. Kitapçık veya garanti belgesinde böyle bir şart mı varmış da bu şekilde zorluyorlar? Ancak tavsiye olabilir, şart koşulamaz.

Ayrıca o şekilde çirkeflik yapacak firma zaten motoru (motosikleti değil motorunu) garantiden tamir etmeyecektir, yine çirkefe yatacaktır illâ ki.

Yani sonuçta değişen bir şey olmaz, rahat olun. Yeter ki servisini zamanında ve yetkili bir yerde yaptırın ve uygun niteliklerde yağ kullanın...

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı hakohako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 TL yetkili serviste yağ değişimi için normal. içine oturmasın istiyorsan takım al kendin değiştir. biz burada 150-200cc çin/hint motorlarından 50 tl yağ değişim parası alıyoruz.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Konuyla alakadar olarak,

Onceki motorlarim Xmax ve crypton da 2 defa yamalube kullandim,

Kör bile düştüğü bir çukura düşmez ama ben düştüm..

Memnun olan vardir ama,ben memnun kalmadim.

Neden??

Titreşim artışı
    Yağin çabuk bozulmasi
    Performans kaybi

Motule,eneos a kadar yükselmeden.

Mobil ve lukoil serisi moto yaglar bile daha verimli..

Ayrica,

Piyasa mali teneke yağ harici,markali yaglarin garantiyi devre disi birakacak sekilde(guya motora zarar verecek ayagina)sebep sunmak,

Uretilen alt motora guvenmemek mi denir,yoksa sorunlu mu demek orasi tartisilir.

Hee debriyaj balatasini,piston,valf,sekman,oringleri anlarim.

Ama uygun degerler,

Api
    Sl
    Ma
    Ma2
    Viskozitede bir yag sorun cikartmayacaktir.

Motosikleti
    MT-07
    Walla yamahanın zılgıt atmaması için 30000km son garanti yağını değiştirip, hafi kardeşim ben bu yağı koymanı istiyorum die enselerinde boza pişirmek en iyisi gibi.

Şu tork anahtarını hangi setten alacağımı bir türlü söylemediniz. 1/4-1/2-3/8... kaldık aralarında sazan gibi...

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Konu ile alakalı birşey sorayım bende.Benim motorun 10k bakımı gelmek üzere yağ,yağ filtresi,hava filrtesini kendim değiştiricem,bu motorda ilk bakımım olacak yağ olarak ne önerirsiniz?

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bende nmax varken Yamaha Tuna ile bu dialog geçti aramda.Zorundaymışız,başka bir marka konulmazmış,garanti dışı kalırmış.
    "Ulen kitapçıkta Yamalube dan başkası konulmaz yazmıyor,ne yazıyor? JASO ve MA2 sertifikasına sahip 10w40 viskoziteli herhangi bir yağ yazıyor..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakalı birşey sorayım bende.Benim motorun 10k bakımı gelmek üzere yağ,yağ filtresi,hava filrtesini kendim değiştiricem,bu motorda ilk bakımım olacak yağ olarak ne önerirsiniz?
    Mt-07 için soruyorsan eğer ben full sentetik koydum ve hiç memnun değilim. Yarı sentetik sanki daha iyi gibi. Yamalube koyduk mecburen. Yağ filtresini değiştir ama hava filtresine gerek olacağını sanmıyorum.
    Anfibi bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)