Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HGS otomobil ücreti alıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Merhaba arkadaşlar,

Her gün sabah Kurtköy-Çamlıca, akşam da Çamlıca-Kurtköy otoban kullanıyorum. 1 Kasım’a kadar 6. sınıf ücreti olan 1.75 TL alıyordu (8-9 geçişten 1 tanesini alıyor) ama 1 Kasım'dan beri aldı mı 4.75 TL yani otomobil ücreti alıyor.

Ne yapabilirim? Çağrı merkezleri “yoğunluktan cevap veremiyoruz” diyor. Bizzat başvurmak istesem nereye gitmem gerekiyor? Başka bu durumla karşılaşan var mı? Eskiden de bu olurdu ama 10 gün geçemden kendiliğinden düzelirdi.

Yardımlarınız için teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İnsaflı davranmış tur parası da alabilirdi

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    en güzeli hgs yi bankadan almak, en azından daha hızlı bir muhattap bulunur

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Çok sık Mahmutbey-Hadımköy , Hadımköy-Mahmutbey gişeleri kullanıyorum.
    6. Sınıf HGS kartım var.
    HGS kartı her geçişte ya elimle antenlere gösteriyorum.
    Yada gidondaki telefon kılıfının içine koyup, öne antenlere bakacak şekilde kılıfı(kartı) çeviriyorum.
    Kılıf içine telefon koymuyorum. Kılıfta metal bir aksamda yok.

17.11.2019 da 14:02 'de Mahmutbey'den TEM'e girip 14:15'te Hadımköy gişeden çıktım.
    Gişe çıkışında Yeşil yandı ve ekranda 1,75 TL göründü.
    Listede'de fiyat doğru işlenmiş.

Aynı gün dönüşte bu kez Hadımköyden TEM'e girip Mahmutbey'den çıktım.
    Hadımköy gişeden geçerken ışık yeşil yerine sarı yandı.

Dikkat edince listede TEM'e girişim Hadımköy yerine Ispartakule, çıkışımsa doğru şekilde Mahmutbey görünüyor.
    Ancak giriş ve çıkış saati her ikiside 18:37 olarak işlenmiş.
    Bedel 1,75 TL olarak doğru.

Bunun nedeni sanıyorum benim kartı Hadımköy gişe okuyamadı ve sarı yandı.
    o yüzden bu durum sonradan elle düzeltildi.

Bu hafta sonu yine Mahmutbey'den girip Hadımköyden çıktım.
    Çıkarken yeşil yandı ve 4,25 TL yi gördüm ekranda. Gördüm ama ciddi zam geldi sanmıştım.
    Altta kaçıncı sınıf yazdığını hatırlamadığım için bir şey iddia edemiyorum.
    Listede giriş ve çıkışım Mahmutbey-Hdımköy olarak doğru görünüyor.

Yanlız nedense karşısında "geçiş hesabınıza yönlendiriliyor" yazmakta.
    Belkide bir düzeltme yapılacak.

Dönüşte Hadımköy gişede yine sarı yandı.
    Listede ne Hadımköye girişim nede Mhmutbeyden çıkışım var.

Bu arada karta ay başında yükleme yapmıştım ve halen 26,75 TL yüklü.

Yine bakiye hareketlerine baktığımda bu pazar günü geçişte görünen 4,25 TL henüz karttan çekilmemiş.
    Herhalde elle düzeltme yapılacak. Düzeldiğinde yazarım.

Sirkeci-Harem feribotunda motosiklet HGS çalışıyor. Birkaç defa önümden HGS 6. sınıf kartı olan motosikletin geçtiğini,
    ve antenlerin okuyup yeşil yaktığını gördüm.

Ama benim HGS ne yazıkki ne Sirkecide nede Haremde hiç bir şekilde çalışmıyor.
    Kolumu kaldırabildiğim kadar antene yaklaştırsamda okumuyor.
    Bir kerede kartı selfie çubuğuna takıp iyice yanına yaklaştırarak deneyeceğim.
    Yine çalışmazsa HGS-OGS merkezinde test ettireceğim.

Sizin kart feribota geçişte çalışıyor mu?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı hakohako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Her gün sabah Kurtköy-Çamlıca, akşam da Çamlıca-Kurtköy otoban kullanıyorum. 1 Kasım’a kadar 6. sınıf ücreti olan 1.75 TL alıyordu (8-9 geçişten 1 tanesini alıyor) ama 1 Kasım'dan beri aldı mı 4.75 TL yani otomobil ücreti alıyor.

Ne yapabilirim? Çağrı merkezleri “yoğunluktan cevap veremiyoruz” diyor. Bizzat başvurmak istesem nereye gitmem gerekiyor? Başka bu durumla karşılaşan var mı? Eskiden de bu olurdu ama 10 gün geçemden kendiliğinden düzelirdi.

Ben daha önce mail atmıştım hgs@kgm.gov.tr ve çözülmüştü, hala ilk etap başka bir rakam yazar ama sonra düzeltilir. Kart falan da okutmuyorum plakadan gördü gördü, göremedi " çok da fifi " ..

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce mail atmıştım hgs@kgm.gov.tr ve çözülmüştü, hala ilk etap başka bir rakam yazar ama sonra düzeltilir. Kart falan da okutmuyorum plakadan gördü gördü, göremedi " çok da fifi " ..
    Sizin ücretleri hep elle girmişler.
    Giriş-çıkış saatleri aynı görünüyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/P7Z5z6.jpg
    Çokta fifi deme OGS den sorgulama yap yoksa tebligat kapına gelir bilgin olsun.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Bendende hiç para almıyor hgs full bedava geçiyorum, işin ilgilnci telefonda uygulamadan bakıyorum geçişlerim kısmına bakınca orada geçtiğim görünüyor, bakiyeden düşmesi gereken tutar yazıyor ama nedense bakiyeden düşmüyor anlayamadım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sık Mahmutbey-Hadımköy , Hadımköy-Mahmutbey gişeleri kullanıyorum.
    6. Sınıf HGS kartım var.
    HGS kartı her geçişte ya elimle antenlere gösteriyorum.
    Yada gidondaki telefon kılıfının içine koyup, öne antenlere bakacak şekilde kılıfı(kartı) çeviriyorum.
    Kılıf içine telefon koymuyorum. Kılıfta metal bir aksamda yok.

17.11.2019 da 14:02 'de Mahmutbey'den TEM'e girip 14:15'te Hadımköy gişeden çıktım.
    Gişe çıkışında Yeşil yandı ve ekranda 1,75 TL göründü.
    Listede'de fiyat doğru işlenmiş.

Aynı gün dönüşte bu kez Hadımköyden TEM'e girip Mahmutbey'den çıktım.
    Hadımköy gişeden geçerken ışık yeşil yerine sarı yandı.

Dikkat edince listede TEM'e girişim Hadımköy yerine Ispartakule, çıkışımsa doğru şekilde Mahmutbey görünüyor.
    Ancak giriş ve çıkış saati her ikiside 18:37 olarak işlenmiş.
    Bedel 1,75 TL olarak doğru.

Bunun nedeni sanıyorum benim kartı Hadımköy gişe okuyamadı ve sarı yandı.
    o yüzden bu durum sonradan elle düzeltildi.

Bu hafta sonu yine Mahmutbey'den girip Hadımköyden çıktım.
    Çıkarken yeşil yandı ve 4,25 TL yi gördüm ekranda. Gördüm ama ciddi zam geldi sanmıştım.
    Altta kaçıncı sınıf yazdığını hatırlamadığım için bir şey iddia edemiyorum.
    Listede giriş ve çıkışım Mahmutbey-Hdımköy olarak doğru görünüyor.

Yanlız nedense karşısında "geçiş hesabınıza yönlendiriliyor" yazmakta.
    Belkide bir düzeltme yapılacak.

Dönüşte Hadımköy gişede yine sarı yandı.
    Listede ne Hadımköye girişim nede Mhmutbeyden çıkışım var.

Bu arada karta ay başında yükleme yapmıştım ve halen 26,75 TL yüklü.

Yine bakiye hareketlerine baktığımda bu pazar günü geçişte görünen 4,25 TL henüz karttan çekilmemiş.
    Herhalde elle düzeltme yapılacak. Düzeldiğinde yazarım.

Sirkeci-Harem feribotunda motosiklet HGS çalışıyor. Birkaç defa önümden HGS 6. sınıf kartı olan motosikletin geçtiğini,
    ve antenlerin okuyup yeşil yaktığını gördüm.

Ama benim HGS ne yazıkki ne Sirkecide nede Haremde hiç bir şekilde çalışmıyor.
    Kolumu kaldırabildiğim kadar antene yaklaştırsamda okumuyor.
    Bir kerede kartı selfie çubuğuna takıp iyice yanına yaklaştırarak deneyeceğim.
    Yine çalışmazsa HGS-OGS merkezinde test ettireceğim.

Sizin kart feribota geçişte çalışıyor mu?

https://i.hizliresim.com/nb3AJM.jpg
    Haremde 1 kez çalıştı, Sirkeci'de okumadı. Sonra bir kez daha geçtim okumadı nakit verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Merhaba arkadaşlar,

Gişede görünene bakma hgs müşteri hesabından kontrol et. Plakadan düşüm yapıyorlar 1.75TL olarak düşecektir. 1 hafta 10 gün sürebiliyor düşmesi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar sizin sorunlarınız bugün olmazsa yarın sistem tarafından düzeltiliyor. HGS de daha büyük sorunlar var. Gelin toplaşın benim konuya;

http://www.motosiklet.net/forum/konu...gs-sorunu.html

Konuyu açtığım sorun ve devamında farklı sorunlar var. HGS ye hoş geldiniz.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Piaggio Medley
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda en hızlı çözüm CİMER (https://www.cimer.gov.tr/) portalını kullanmaktır. Aynı mevzudan geçmişte ben de çok mağduriyet yaşadım ve böyle hızlıca çözdüm. Yakın geçmişte HGS hesabıma yaklaşık 3bin TL'lik kaçak araç geçişi yansıtılmıştı. (otomatik ödemeli kartım olduğu halde kameralar bir şekilde kartımı okumuyordu, onu da sonradan öğrendik.)

HGS ile ilgili müşteri hizmetlerine çok uzun sürelerde ulaşabildim, bir sürü faks, dilekçe doldurma vs. istemişlerdi ve en kötüsü de düzeltmeleri ve fazla alınan pararının iadesini 60 ile 90 gün arasında alabilirsiniz demişlerdi.

Bunun üzerine CİMER'den E-devlet şifresiyle giriş yaparak başvurumu yaptım, max 1 hafta içinde herşeyi düzeltip mail ile geri dönüş yaptılar.
    Artık düzenli olarak HGS'mi kontrol ediyorum, hatalı çekimler varsa da excel döküm alıp yda bir CİMER'den kayıt açıp düzelttiriyorum.

Başvuru yaparken ilgili kurum bilgisi olarak "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı" seçmeniz gerekiyor.
    Elektronik bir kayt takip numarası veriyor ve max 1 hfta içinde konuyu çözüyorlar.
    espresso, Bilinmez ve hakohako bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Bu konu sonuçlandı benim tarafta. Buraya da yazayım, aynı gişeleri kullananlara bir faydam dokunsun.

Her sabah Kurtköy-Çamlıca 1.75 alıyor, bu normal.
    Her akşam Çamlıca - Kurtköy 4.25 alıyor, bu normal değil. Ayrıca “OGS gişesinden geçiş ücreti alındı” yazıyor bu satırda.

HGS çağrı merkezine çağrı açtım (ulaşabildim telefonla), “OGS çağrı merkezine de çağrı aç” dediler, oraya da açtım. Fazla alınan paralar iade edilecekmiş.

Ama asıl keşfettiğim şu: Çamlıca gişelerden Ankara istikametine girip Kurtköy’den çıkarken ben hep en sağdaki geniş gişeden geçiyordum. Ondan şüphelendim. Dün aradaki gişelerden geçtim ve 4.25 değil 1.75 aldı, olması gerektiği gibi.

Yani en sağdaki gişe OGS sanıyor kendisini. Halbuki 3-5 ay önce Ogs-Hgs ayrımı kalktı Kurtköy gişelerinde, her gişe ortak oldu ama en sağ gişede bir problem var. Bu gişeyi kullananların dikkatine..

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Devlet otobanının gözünü seveyim, sürekli Aydın-İzmir otobanında gidiyorum. 1 sene 30tl yükledim daha bitmedi Yap-işlet-devret olsaydı ben bitmiştim.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu konu sonuçlandı benim tarafta. Buraya da yazayım, aynı gişeleri kullananlara bir faydam dokunsun.

Her sabah Kurtköy-Çamlıca 1.75 alıyor, bu normal.
    Her akşam Çamlıca - Kurtköy 4.25 alıyor, bu normal değil. Ayrıca “OGS gişesinden geçiş ücreti alındı” yazıyor bu satırda.

HGS çağrı merkezine çağrı açtım (ulaşabildim telefonla), “OGS çağrı merkezine de çağrı aç” dediler, oraya da açtım. Fazla alınan paralar iade edilecekmiş.

Ama asıl keşfettiğim şu: Çamlıca gişelerden Ankara istikametine girip Kurtköy’den çıkarken ben hep en sağdaki geniş gişeden geçiyordum. Ondan şüphelendim. Dün aradaki gişelerden geçtim ve 4.25 değil 1.75 aldı, olması gerektiği gibi.

Yani en sağdaki gişe OGS sanıyor kendisini. Halbuki 3-5 ay önce Ogs-Hgs ayrımı kalktı Kurtköy gişelerinde, her gişe ortak oldu ama en sağ gişede bir problem var. Bu gişeyi kullananların dikkatine..

Oldukça ilginç...
    Bende Mahmutbey gişelerde en sağdan gittiğimde 4.25 TL almış.
    Ama üzerinde HGS yazıyor. Kesinlikle eminim...

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    hgs ile ugrasmaniza gerek yok. giselerden gecin zaten plaka sistemi var gişelerde. sonra şu siteden 15 gun icinde ödeyin

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/Web...alar/Sorgulama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    HGS OGS bilmem ne, bizim ülkeye teknik açıdan fazla geldi diye düşünüyorum.
    Şahsen sözde daha hızlı bir hizmet olsa da benim tercihim " dur öde bariyer kalksın, geç git " yönünde.
    Niye derseniz; 38.000 TL den fazla HGS'den dolayı ceza ödemiş bir insanım. Parası da bir kenara süreçler haksızlıklar insanın canını sıkıyor.
    Bizim şirket araçları son rakamlar hariç aynı plakaları kullanıyor. Yıl sonu bir bakıyorum, İstanbul da bulunan araç İzmir'de ceza yemiş, İzmir'de bulunan araç Bursa da ceza yemiş. Bu sözde cezalar zaten gecikmeli bir süreçte elinize ulaşıyor ve 59 TL olan ceza için 129 TL ücret ödüyoruz.
    İnsanları kendi çalışanlarından şüphe ettiriyorlar. ( Araçlar da GPS olmasına rağmen. )
    2011 Yılında Ankara İstanbul otoyolunda şahsi aracım ile ceza yemişim. Bu cezayı öğrenme tarihim benim 2019 ki aracı satmaya kalkmasam kim bilir daha ne kadar faiz binecekti üstüne. E-devlet sistemine düşmemiş. Ödedikten sonra itiraz edin diyorlar zaten, ödüyorsun itiraz ediyorsun onlar sana ne zaman geri öder kısmı Allah büyüktür'e denk geliyor.
    Gençken hep her yerden kaçak geçerdim, cahillik heyecan arayışı işte, kocaman adam olduk şimdi ara sıra yine düşüyorum. Zaten geçiyorum HGS okumuyor. Madem okumuyor kaçak geçeyim diyorum kendime. İnsanı zorla suça meyilli hale getiriyorlar.
    Zaten devlet daireleri orada ki kişilerin çalışma anlayışı ve hızı malum.
    Devlet ile hükümet arasında ki farkı biz ülke olarak koruyamadık.
    Şimdi hükümeti devlete değil. Hükümeti hükümete şikayet edip. Davanın sonucunu bekliyoruz.

Not: Ben motosikletten otomobil ücreti almalarına bile razıyım. Yeter ki almamazlık yapıp, üç beş sene sonra bir motosiklet parası almasınlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)