Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik Teröristi Kuryeci Abimiz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Merhaba,

İki teker sevdalısı olan bir arkadaşınızım fakat henüz bir motosikletim yok mecbur yaya olarak gidip geliyoruz. İşe giderken bir yere giderken sürekli yanımdan yöremden geçen motosikletler ilgimi çeker her akşam bilen bilir Mahmut bey maslak caddesin de baya trafik oluyor bir kurye abimiz kırmızı ışıkta beklememek için kafelerin olduğu kaldırımdan gidiyor bir oldu iki oldu bunu 10 günde belki 5 6 defa görüyorum ki son bir kaç gün içinde herif yanımdan kaldırım da iki defa silme geçti buda yetmiyor gibi kaldırımdan kontrolsüz şekilde gaz açıp gidiyor karşı şeritten gelen veya aşağıdan gelen bir araç vursa Allahına kavuşacak ki bu benim de sinirimi bozmaya başladı bir insan bu kadar mı hödük olur akıl almıyor. bir daha yanımdan geçerse silme vallahi tekme atasım geliyor bu kadar sorumsuz olmayı bu kadar düşüncesiz kıt zekalı olmayı nasıl beceriyor insanımız inanın orada bir adım sola atsam altına alacak beni. aynı şekilde tekrar görürsem bu sefer acımadan trafiği arayacağım sonucun değişeceğini hiç sanmıyorum ama.
    siyahus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buralar karışır.

hatalı olsa bile motosiklet suruculerını savunan bir güruh var cünkü.

dipnot: terörist kelimesi artık herşeye gereksiz kullanılmaya başladı.
    1996furkan ve HRider bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Videoya çekip trafiğe yollayın.
    Tekme atmayın, attırmayın..

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buralar karışır.

dipnot: terörist kelimesi artık herşeye gereksiz kullanılmaya başladı.
    Bence o kurye midir nedir bilemiyorum artık kuryeye benziyordu yaptığı hareket beni tehlikeye nasıl attığını bi biliyorum adamın elciği koluma değdi savunacak adam varsa da saygı duyar tartışmam haklılardır bilmem anlatabildim mi

Üstad adamın elcik kılıfı omuzuma değdi ben bu adamı başka nasıl şekilde ifade edeyim bilemedim çok fazla gördüğümüzden bizde de alışkanlık oldu sanırım

Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o kurye midir nedir bilemiyorum artık kuryeye benziyordu yaptığı hareket beni tehlikeye nasıl attığını bi biliyorum adamın elciği koluma değdi savunacak adam varsa da saygı duyar tartışmam haklılardır bilmem anlatabildim mi

Üstad adamın elcik kılıfı omuzuma değdi ben bu adamı başka nasıl şekilde ifade edeyim bilemedim çok fazla gördüğümüzden bizde de alışkanlık oldu sanırım
    valla başka bir konuda adamlar ters yönden sürüyor kazaya neden oluyor bazen dövesimiz geliyor dedik diye kızan insanlar vardı ondan dedim
    yaşlıveacemi ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Gayet seri ve hızlı denilebilecek motorla gidiyorum ama bu arkadaşların sıkışık trafikte beni sıkıştırmalarından bıktım. Zaten tamamiyle Allaha emanaet bir gidişleri var.

Şu zamanda her gün onlarca motorcu ölmüyorsa bence araç sürücülerini tebrik etmek gerekiyor. Tam ekipman ile adamı görünce ben korkuyorum onların umurunda değil.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    valla başka bir konuda adamlar ters yönden sürüyor kazaya neden oluyor bazen dövesimiz geliyor dedik diye kızan insanlar vardı ondan dedim
    Adam gelcek len şimdi tartışma çıkmasın yine

Motosikleti
    MT-07
    buralar karışır.

Mesela kim böyle bir olayda motosikletliyi savunur? Yayalara ayrılan bir yolda sürmek ne demektir?

Senin yorumlarında hep gördüğüm birşeyi aktarmak istiyorum. Sürekli empati yapacağım die yanlış cümleler kuruyorsun. Mesela forumda yazmaya başladığın günden beridir tartışmalarda taraf olmaya çalışmak yerine eksiklerin, gediklerin, varsa olan hatalarını, sürüşünü falan geliştirmek için birşeyler yazsan, çizsen de bizde yardımcı olsak???

Birader İstanbul’daki kavgalardan sanane?!. Senin kafada yaşasam hergün tuğralı doblo kovalarım.

Biraz nefes al. Biraz siz motorcular şöylesiniz die bize böyle yapıyorlar laflarına bırak. Eğitimlerde anlatılan sen dilini değil de ben dilini kullan
    _alp_ ve siyanoz bunu beğendiler.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela kim böyle bir olayda motosikletliyi savunur? Yayalara ayrılan bir yolda sürmek ne demektir?

Senin yorumlarında hep gördüğüm birşeyi aktarmak istiyorum. Sürekli empati yapacağım die yanlış cümleler kuruyorsun. Mesela forumda yazmaya başladığın günden beridir tartışmalarda taraf olmaya çalışmak yerine eksiklerin, gediklerin, varsa olan hatalarını, sürüşünü falan geliştirmek için birşeyler yazsan, çizsen de bizde yardımcı olsak???

Birader İstanbul’daki kavgalardan sanane?!. Senin kafada yaşasam hergün tuğralı doblo kovalarım.

Biraz nefes al. Biraz siz motorcular şöylesiniz die bize böyle yapıyorlar laflarına bırak. Eğitimlerde anlatılan sen dilini değil de ben dilini kullan
    Usta yazılarını takip ediyorum da haklısın yav birçok konuda iyi analizler yapıyorsun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu örnekten hareketle 3-4 şey yapabilirsin;

1) "Adam bütün gün motor üzerinde kelle koltukta gidiyor zaten, yetişmesi gerek bir yerler var, bu nedenle kendi güvenliğini bile ekmek parası uğruna hiçe sayıyor" diyebilirsin. (Kolay değil, çelik gibi sinir ve gamsızlık gerektirir)
    2) "Benim canıma kasıt edenin canını alırım" mantığıyla üzerine gelen motorluya yandan omuz,tekme vs atarak adamı düşürür,sakatlar ve kaçarsın.(İroni var burada aman sakın böyle birşey yapma)
    3) Görmezden gelir, 10 dk sonra unutursun. (Bazen en doğrusu bu)
    4) Kolluk kuvvetlerine şikayet edersin. (Resmi ve yasal olanı bu ama kolay kolay bir sonuç çıkmaz)

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Şöyle birşey de yapılabilir bahsi geçen şahıs hangi işletme adına çalışıyorsa ( Kasada isim ve irtibat numarası olur genelde ) O telefon üzerinden firma yetkilileri konu hakkında tarafınızdan bilgilendirilebilir ne kadar etkili olur bilemiyorum tabii bir diğer çözüm de plakayı trafiğe bildirmek elbette ; sonuç olarak herkesin biryerlere yetişmesi gerekiyor ancak bunu kimsenin yaşam hakkına kastetmeden yapmamız gerekiyor .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Fırlatacağım poke topunu yok olup gideceksin sonunda bak pikachu.

Boşu kovalamaktan... her açılan başlığa girip konudan alakasız bir şeyler yazmaktan... vaz mı geçsen artık? Biraz evden çıkıp sosyelleşsen mi acaba? Hayır yazık yani insan üzülüyor ister istemez.
    Köyün delisi gibi bir o konudasın bir bu konuda.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tecrübem dahilinde konulara yorum yapıyorum. Mesela 250 cc'e kadar motorları bilip denediğim için onlar hakkında yorum yapabilirken yüksek cc li önerilerde ve teknik konularda bilgim harici birşey söylememek için sadece okuyucu oluyorum.

Tartışmalarda bir taraf olunması lazım, örneğin bana sataşan su eziğin yaptıgı gibi kullanıcıları aşağılama lakap takma veya da forumu bir kişinin üstüne çullandırmaya calısmak yerine taraf olmak daha mantıklı geliyor.

Motosikleti
    MT-07
    Pozitif olup, insanlara sinirlenmek veya hakaret etmek yerine derin bir nefes al ve olumlu düşünmeye çalış. Bazen taraf olmamak en doğrusudur ve objektif bakış açısını geliştirir.

Merhaba,

Bu baslik altında bir kurye arkadas özelinde yazılar yazilmis. Kimi arkadaslar gun boyu motorun ustunde olduklarından, ekmek parası icin acele ettiklerinden vb sebeblerden dolayı bu tur sürüş yaptiklarini yazmış. Surus sekillerinin hiçbir sekilde ve durumda tarafimdan kabul edilir bir tarafı yok. Yaptiklarina hadi bir sekilde kulp takabiliyoruz da birisi bana az sayıda da olsa yüksek hacim motosiklet kullananlarin ayni tarzda neden motosiklet kullandiginin mantıklı bir aciklamasini yapabilir mi?

2. köprü yolunda aksam trafiğinde emniyetten 60-70 gittiğim yerde ki 100BG'lik bir motor kullanıyorum; beyfendinin! altında yüksek hacimli enduro tarzi bir motor; solumdan yani en sagdaki arabanın sağı ile benim solumdan; 1 bilemedin 1,5 metrelik boşluktan, aradan korna vs çalmadan, selektor vs yapmadan 110-120 ile silme geciyor...Gectigini gecince anlıyorsun. Sanki bizdeki motosiklet o hızları yapmıyor da bir tek ondaki yapıyor.

Bu neyin kafası simdi? 1 senedir motosiklet kullanıyorum, belki daha eski kullanıcılar bu konuda birseyler yazar, ben de kendime tutunacak bir dal bulurum.
    espresso bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sallandıracaksın taksimde 2 tanesini bak nooluyor... Teröristler siziiiii

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her boka terorist demesek olmaz dimi?

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Bir kaç ustanın yazdıklarına ithafen tekrar kendimi açıklamak babında bir kaç şey söylemek istiyorum.

tabi ki ciddi anlamda tekme atmak sinirle doğmuş bir cümle hareket kasıtlı olarak yapıldığı için bahsettiğim kişi kaldırımdan gitse bile sanki şeritte gidiyormuş gibi yanımdan geçip koluma carpıp yanımdan silme geçmesi normal bir hareket olduğunu sanırım kimse savunmaz burada ki tepkim biraz da sorumsuzluk böyle bir şeyi yapması tamam yanlışta biraz sorumluluk duygusu ile daha hafif sürse o kaldırım da hani kontrolsüz bir şekilde hareket etmek yerine daha temkinli davransa ne kendine zarar verse nede hiç bir suçu olmayan insanları incitmemek adına daha temkinli davransa kısacası sorumsuz olmasa kırmızı da beklemek istemiyorsun acelen olabilir fakat karşıdan o anda yeşil yanan adama ne kastın var ne senin canın yansın ne başkasının gençliğimizden dolayı biraz tepki ile yazmış olabilirim fakat şunun gayet bilincindeyim motosikletten düşünce insanın başına neler gelebiliyor , motorcuların başından neler geçiyor nelerle uğraşıyorlar farkındayım tavsiyeleriniz için teker teker teşekkür ederim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu örnekten hareketle 3-4 şey yapabilirsin;

1) "Adam bütün gün motor üzerinde kelle koltukta gidiyor zaten, yetişmesi gerek bir yerler var, bu nedenle kendi güvenliğini bile ekmek parası uğruna hiçe sayıyor" diyebilirsin. (Kolay değil, çelik gibi sinir ve gamsızlık gerektirir)
    2) "Benim canıma kasıt edenin canını alırım" mantığıyla üzerine gelen motorluya yandan omuz,tekme vs atarak adamı düşürür,sakatlar ve kaçarsın.(İroni var burada aman sakın böyle birşey yapma)
    3) Görmezden gelir, 10 dk sonra unutursun. (Bazen en doğrusu bu)
    4) Kolluk kuvvetlerine şikayet edersin. (Resmi ve yasal olanı bu ama kolay kolay bir sonuç çıkmaz)
    5) Saygisiz, kendi kazancindan baska hic bir seyi umursamayan, ozur dilemeyi dahi bilmeyen insanlarin ulkesinde baska bir birey daha deyip 10 dk sonra unutursun.
    1996furkan ve tommygun bunu beğendiler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Bazen geç kalan paketin gecikmemesi için müşteriden yada işletmeden azar işitmemek için yapılıyor.. yemek siparişi veriyor müşteri mesela kebap istiyor.. bu siparişin dükkandan çıkması zaten 15 dk.. o anda paketçi siparişteyse 20-25 dk.. ama müşteri 20. dakikadan sonra arıyor nerede kaldı yemeğim diye.. hele 30 dk olsun, telde ineği yenimi kesiyodunuz falan espirileri yapıyor 40. dakikada zilini çalıyosun kapıyı açıyor surat düşük vaziyette niye geciktiniz bu yemekte buz gibi falan fistan.... yani demem o ki baştan aşağı anlayışsız insanlardan oluşan bir ülkedeyiz diyeceğim ağır olacak.. ne yapsın paketçi işte ekmek parası... ne kadar çok paket atsa o kadar kazancı olacak, ama bu kadar tehlikeye rağmen yine ay sonu el elde el başta... şimdi bu kişiyi bu duruma getirene mi kızalım, yoksa bunu bu şekilde çalıştırana mı kızalım, yoksa buna mı kızalım?
    Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)