Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor almak üzereyim ama yardıma ihtiyacım var(Lütfen)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ManTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    İyi günler dilerim,ekipmanları eğitimi ehliyeti her şeyi aldım. Sırada motor almak kaldı lakin hiçbir ilana güvenemiyorum okuduklarımdan sonra. Bilen bir kişi ile gideceğim motoru almaya,ekspertize sokmaya burası tamam. Ama çok fazla ilan var bunları nasıl elemem gerek ? Biriktirdiğim para 20-21.5k maksimum,hafif hasar kayıtlı almak istiyorum ilk motorum olacağı için,düşmekte var düşmemekte. Bazıları sadece hasar kayıtlı olduğunu,park halinde düşürüldüğünü kontak değiştiğini söylemiş fiyatları 19-21 arası.

Ben mümkün mertebe hafif hasar kayıtlı grenaj hasarlı 10.000km altında bir R25 2018 ABS için maksimum ne kadar gözden çıkarmalıyım ? İlanları değerlendirirken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl iletişime geçmeliyim? Sorulması gereken sorular nelerdir ? Bilgilendirirseniz sevinirim,konu nasıl sorusu,neden R25 sorusu değil. Yardımcı olacak arkadaşlara minnettarım şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Öncelikle hayırlısı neyse o nasip olsun sana kardeşim. YouTube' da bir çok 2.el motosiklet alma videoları var. Onları izle Altın Elbiseli Adam ınkini izle hele. Sonra ilanda şüphelendiğin şeyleri adamın yüzüne baka baka sor. Eğer tuhaf bir şey varsa adam mırın kırın edebilir. Vizesini lastiklerini her şeyini sor adama telefondan sonra gidip tekrar kontrol edersin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bir sürü şey yazdım, sildim.
    Bikgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmak istediğinizden " konu nasıl sorusu,neden R25 sorusu değil " demişsiniz.
    Ama, motor almak bu işin en kolay kısmı.
    Sonra,
    iyi usta var mı?
    Aksesuar?
    Yurtdışından grenaj başlıkları...
    Kazadan sonra sigorta konulu başlıklar..

Olması suç mu? Elbette değil.
    Ama önce işin mutfağına inin.
    Bilmemek değil, öğrenmemek ayıpmış
    2. El motor size uygun değil gibi görünüyor.
    Çünkü, iyi bilen de yanılıyor.
    Ekspertizin olumlu rapor verdiği bir araç, 10 gün sonra bozulanaz mı? Bozulur elbet..
    Ustaya, servise vs para ' akıtacağınıza ' az biraz sıkın ve sıfır alın.
    Neden mi?
    Aldığınız motorun mutlaka yağını vs değiştirmelisiniz. ( 1 gün önce yapılmış dende bile, ben mutlaka değiştiririm. )
    Diğer tüm servis masrafları
    Lastik ( ya bitmiş lastikle ya da yeni - göz boyayıcı - lastikle satıyorlar. Madem satacan, niye lastik almış olabilir dediğimiz ' makinadan 600 lük performans bekleyen, rodajını bilmediğiniz makinalardır çoğu )
    Ortalama 1500 tl üzerine harcarsınız. Sıfırını bilmiyorum ama az daha koyup sıfır alın.

Ya da, suzuki 125'te çok iyi kampanya var. 15-16 bin. ABS'li ve gerçekten cazip fiyatlı.
    125'lik Cbr'dan çok çok daha avantajlı.

Düşünün derim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)