Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiye de chopper

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Arkadaşlar ülkemizde servis ve parça sıkıntısı olmayan, usta peşinde kosmayacagimiz hangi marka chopper tarzı makinalar var?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok klasik olacak ama Superlight 200. Yedek parça istemediğiniz kadar var.

Eğer cc vs. aralıgınızı söylerseniz ona göre yorum yapabiliriz, malumunuz Sl200 125cc performansı veriyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Atilla bey Merhaba,

Shadow kullandığınızı var sayarak cevap veriyorum.

Esasen Honda markasında servis ve yedek parça sorunu yaşıyorsanız bu daha çok motosikletin modeli ve Türkiye kaç adet gelmesi ile alakalı bir sorundur. Zira günümüzde bununda pek önemi olmasada yurt dışı teminli parçaların kurdan kaynaklı fiyatları biraz can sıkıyor.
    Daha sorunsuz olarak bir cruise almak istiyorsanız. Model yılı olarak daha yeni bir versiyona geçebilirsiniz. Esasen bir çok ilde tüm japon markalarının yetkili servisleri bulunmakta. Dilerseniz yine daha modelli bir japon markası seçebilirsiniz.
    Maddi imkanlarınız el veriyorsa, temiz Harley ve İndian modelleri de alternatif olabilir. Online olarak tüm parçaları üç gün içinde getirmeniz mümkün, yeni model ve aşırı teknolojik olmamalarıda bakım periyotlarına dikkat edilmesi dahilinde uzun süre sorun çıkartmadan binmeye olanak sağlıyor.

Saygılar.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Yani vn900 aldığımda kawasakinin, intruder800 aldığımda suzukinin servis ve yedek parça sıkıntısını yaşamam diyorsunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Hayır. Tam olarak ben öyle bir şey demiyorum.
    Türkiye de cruise kullanıcı sayısı diğer türlere oranla çok daha az. Bu yüzden bu modellerin satış sayısıda az. Buna mukabil satış sayısı az olduğu için markalar yedek parça stoğu yapmıyor. Ne alırsanız alın üç aşağı beş yukarı aynı sorunları yaşarsınız.
    Daha yeni olması modelin sadece bir ihtimal lazım olan parçanın stokta bulunma oranını artırır diyorum ben.
    Ek olarak japon modellerinden ziyade sadece tarz olarak cruise satan bir marka tercih ederseniz tek işleri bu olmasından kaynaklı parça bulma şansınız da artacaktır.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    yabancı ülkelerde chopper = 250cc ve üstü v-twin motorlar, rüzgara karşı püfür püfür keyifle motor sürmek, konfor + ses

bizim ülkedeki chopper = 125-250 cc arası cg tipi motorlar, götü başı dağılan şasiler, elciklere 2 adet püskül, yanlara suni deriden 1 sene içinde yırtılan çantalar, iğrenç ses ve titreşim

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    gv 250 bir numaradır. Parçası da kolay bulunur.

Hyosungun ss parçaları zor bulunur. GV Yaygın olduğundan rahatça bulabilirsin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bildiğim en yaygın cruiser marka/model ler
    Yamaha dragstar650
    Harley Davidson 883
    Hyosun GV 650
    Hyosung GV 250 ( 30.000km sorunsuz kullandım. )

Ama ben alırsam, Hyosun GV 650 alırdım.
    Artıları çok fazla..
    Suzukinin 650 olan tüm karbüratörlü motor parçalarıyla uyumlu
    Kayış aktarma
    Yüksek devir/çok düşük yakıt ( garip ama gerçek )
    Normalde cruiser makinalar 170+ km hızlara çıkamaz bu makina 200+ hızlara bana mısın demiyor.
    Bu yüksek hızda dahi viraj kıvraklığı da şaşırtıcı
    Ses ise mükemmel
    Görüntü HD V-Rod kopyası
    Tek dezavantajı rate/rake açısından ötürü dar alanda dönüş sıkıntısı. ( Bence )
    HRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)