Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zorunlu sigortasız motor satışı mümkün mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar, bu forumda daha önce konusu açılmış ama konu 2016-2017 ye ait.

Sorum şu bitane 125 znu motorum var ve eylülden beri kullanmıyorum. Eylülde'de zorunlu trafik sigortası bitmişti.
    Az önce nostalji facebook grubunda post attım bu motoru satarken trafik sigortası yapmam şart mıdır diye. evet şart satıcağın gün yaptırırsın ertesi gün 100 lira para keserler geri kalanı iade alırsın dediler.

Googleda arama yaptığımda ise noter aracın sigortasına bakmaz diyorlar.

Yakın zamanda edilenen tecrübe var ise yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çekme belgeli olarak sigortasız satılır diye biliyorum. Diğer türlü sigorta şart.

Aracı alan kişi 15 gündü sanırım senin sigortanı kullanacak. Bu yüzden senin yaptırman zorunlu. O kısmı kesip kalanı iade alırsın.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekme belgeli olarak sigortasız satılır diye biliyorum. Diğer türlü sigorta şart.

Aracı alan kişi 15 gündü sanırım senin sigortanı kullanacak. Bu yüzden senin yaptırman zorunlu. O kısmı kesip kalanı iade alırsın.
    15 gün senin sigortani kullanacak .
    eskiden di artik satisda karsi tarafin sigortasini kullanamiyosun aldigin gibi sigorta yaptirmak zorundasin .
    125 cc sigortasida en az 500 tl tutar gibi .

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün senin sigortani kullanacak .
    eskiden di artik satisda karsi tarafin sigortasini kullanamiyosun aldigin gibi sigorta yaptirmak zorundasin .
    125 cc sigortasida en az 500 tl tutar gibi .
    ben satan tarafım almayacağım

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Satan tarafın sigortası olması şart değil.

Çünkü artık satıştan sonra 15gün sigorta devam eder olayı bitti.
    Alan kişi hemen sigorta yaptıracak.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    MTV borcu ve ödenmemiş trafik cezası olmadığı sürece bir engel yok. Birde muayenesi olması gerekiyor galiba. Muayenesizde satış olmuyor diye biliyorum. Burda şöyle bir ince konu var muayene esnasında sigorta olmak zorunda yoksa muayene işlemi yaptıramazsınız. Siz yinede en garanti bilgi için yaşadığınız yerde ki noterlere sorun

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MTV borcu ve ödenmemiş trafik cezası olmadığı sürece bir engel yok. Birde muayenesi olması gerekiyor galiba. Muayenesizde satış olmuyor diye biliyorum. Burda şöyle bir ince konu var muayene esnasında sigorta olmak zorunda yoksa muayene işlemi yaptıramazsınız. Siz yinede en garanti bilgi için yaşadığınız yerde ki noterlere sorun
    muanesini sigortası varken yaptırmıştım hatta o gün satış için birisi geldi notere gittik ama araç babamın üstüneydi başka bir vergi borcundan dolayı bu motora yansıdığı için satamadım şimdi muanesi var ama sigortası bitti

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigorta şart.

illa sigortasız satacagım diyorsan çekme belgeli olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)