Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jantta çizikler

Motovento
    REKLAM ALANI
    AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    Merhaba bu gün motorumu detaylı temizleyeyim diye indim arka jantı silmeye geçtiğimde eşekliğimden olsa gerek zinirden fırlayan ve ya başka yerlerden gelmiş pislikler bayağı kaplamıştı jantımı ve bildiğiniz sarı yeşil süngerin sarı kısmı ile çıkmıyordu bende çevirdim arkası ile yeşil olan taraf yani başladım jantı silmeye pislikler çıktı zor da olsa ama jant kuruyunca ortaya çıkan minik minik her yeri çiziklerle dolmuştu ne yapabilirim pasta cila ile geçer mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    2000 zımpara ile üzerinden geçip akrilik vernik ile vernikleyeceksiniz kesin çözüm.

pasta cila denenebilir fakat derin çizikler geçmez.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 zımpara ile üzerinden geçip akrilik vernik ile vernikleyeceksiniz kesin çözüm.

pasta cila denenebilir fakat derin çizikler geçmez.
    zımparalasam jantta ki mavi metalik boya kaybolmaz değil mi?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zımparalasam jantta ki mavi metalik boya kaybolmaz değil mi?
    vernik altına inmezseniz boyaya zarar vermezsiniz, hafif matlaşana kadar zımparalamanız gerekiyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bence hiçbirşey uygulama , çizikler boyaya kadar inmişse dahada kötüleşir , zamanla kirlenip yıllandıkça göze batmaz unutursun , dahada kötüleşirse jantı kum raspası ile temizleyip statik boya attırabilirsin..

Motosikleti
    internetten azıcık bakındım ekte eklediğim jantlardaki çiziklerle hemen hemen aynı berki birazcık fazla bu adam pasta cila ile gayet güzel sonuç alıyor pazartesi günü araba yıkamacılardan birisine gidip pasta cila yaptırıp sonucu sizinle paylaşırım

ek: https://www.youtube.com/watch?v=rjSCLLrYsPA 4:52 den itibaren bakabilirsiniz

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bulaşık süngerinin yeşil tarafı da çizmez boyayı yav.Üstünde kum falan kalmıştır.
    Ama kafaya takma bence motorlar çizilir yani :D

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    jant sadece silmeyle değil maalesef ne yap ne et bir şekilde çiziliyor. Benim jantta da anlamlandıramadığım nokta şeklinde çizikler var. Taş sıçrama izi muhtemelen ama nerden nasıl sıçramış bilmiyorum. Jant silerken bulaşık süngeri kullanmak pek iyi olmayabilir gaz yağı ile jantı ıslatıp, orta büyüklükte bir bezin kirlendikçe temiz kısımlarına geçerek silmek gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulaşık süngerinin yeşil tarafı da çizmez boyayı yav.Üstünde kum falan kalmıştır.
    Ama kafaya takma bence motorlar çizilir yani :D
    Kum pislik vs yeşil kısmın içine girip arkadaş sürttükçe jantı çizmiştir. Mikrofiber bezi kuma batırıp sonra da o bezi alıp janta, karenajlara filan sürtmeye benziyor

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant sadece silmeyle değil maalesef ne yap ne et bir şekilde çiziliyor. Benim jantta da anlamlandıramadığım nokta şeklinde çizikler var. Taş sıçrama izi muhtemelen ama nerden nasıl sıçramış bilmiyorum. Jant silerken bulaşık süngeri kullanmak pek iyi olmayabilir gaz yağı ile jantı ıslatıp, orta büyüklükte bir bezin kirlendikçe temiz kısımlarına geçerek silmek gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Kum pislik vs yeşil kısmın içine girip arkadaş sürttükçe jantı çizmiştir. Mikrofiber bezi kuma batırıp sonra da o bezi alıp janta, karenajlara filan sürtmeye benziyor
    deneyeceğim bidahakine muhtemelen dediğiniz gibi yeşil yarafın içindeki pislikler de çizmiş olabilir. bu çizikler için pasta cila yaptırıp üstüne de mt 125 yazan yamaha stickerleri var ama böyle geniş olanlarından beyaz onları yapıştıracağım hem daha sportif bi görüntüsü olur hemde jantımı bi nebze korumuş olurum https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...sLizVUcO3VEsk_

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yaw jant çizilse ne olur ki .

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw jant çizilse ne olur ki .
    motorumun en güzel parçalarından birisi jantları bence ve ayrıca öyle veya böyle temiz ve sağlam durması her zaman hoştur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)