Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz Cezası Yedim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Benim bilmediğim bir konu diye sormak istiyorum, belki açıklanmıştır yorumları da tek tek okumadım açıkçası ama

Egzoz hem orijinal olup hem susturucusu nasıl oluyor ?
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bilmediğim bir konu diye sormak istiyorum, belki açıklanmıştır yorumları da tek tek okumadım açıkçası ama

Egzoz hem orijinal olup hem susturucusu nasıl oluyor ?
    bir ihtimal çakma çin malı değilde gerçek akrapovic vs gibi markaların orjinalini almıştır onlarda oluyor öyle çünkü
    ErdalBakkal bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz'a karşı olan arkadaşlar gibi düşünen bir abim, egzozlu bir motora geçtikten sonra trafikte yol vermeye başladılar.
    ...
    Bu motosikletlerde benim göz zevkimi bozuyor. Sizin kulak zevkinizi bozuyor ise egzoz, 5 duyu organımdan bir diğeri olan göz zevkimi bozamazsınız.
    Sürekli öne silahla ateş ederek ilerlerseniz de yol vermeye başlarlar. İyi bir şey değil ama.

Göz zevkimi bozan bir şeyden kafamı çevirebiliyorum. Kulakta öyle olmuyor malesef. Tecavüz gerçekleşiyor illa ki. Zaten sorun orada...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Ne egzozmuş yav yıllardır tartışması bitmedi. Fazla aşırı olmayan egzoz sesini çoğu insan sever. Çalışan bir motosikletin gür gür gür diye aşırı olmayacak şekilde ses çıkarması zaten herkesin beklentisi dahilindedir.
    Çoğu ülkede de trafiğe çıkabilen açık egzozlar var ve serbest herhangi bir yasaklaması yok. Aşırı derecede ses çıkaranlara bende karşıyım.

Bazı arkadaşlar öyle bir yazıyor ki sanki kafasını 5 saat boyunca egzoza dayamışta duyma kaybı yaşamış.. altı üstü yanınızdan geçerken 3 saniyeliğine duyuyorsunuz bilinçli kullanıcı ara sokaklarda bağırtarak gitmiyor zaten.
    Sizin sokaktan bağırtarak geçenler R25 e ful sistem egzoz takanlar, cgciler 125 lık 250cc lık motorlara egzoz takan tipler. Markalı egzozların çoğunun susturucusu takılı olduğu zaman orijinalden hallice oluyor zaten.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ihtimal çakma çin malı değilde gerçek akrapovic vs gibi markaların orjinalini almıştır onlarda oluyor öyle çünkü
    Fabrika üretimi bir motosiklet egzozunda susturucu olabiliyor yani ?
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

İRONİDİR:

40 beygirlik motorla siz ne anlarsınız egsoztan? Vereyim egzoslu 74,8 beygirlik makinayı o zaman görün motoru.
    Beygiri 74,7'den aşağı olanlar konuşmasın.

GERÇEK FİKRİM:

Egzozcu arkadaşlara selam olsun. Sesinizden her rahatsız olduğumda çeşitli küfürler ediyorum size. Elimden bu geliyor. Ceza yazma yetkim olsaydı yazardım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Bazı arkadaşlar da konuyu ısrarla "düşük cc'li apaçi" sorunu olarak göstermekte ısrar etmekte...

Çok silindirin sesi güzelmiş te, 3 saniye duyulup geçiyormuş ta vs. vs.

Gürültü gürültüdür. Saygısız saygısızdır. Hepsi cezayı hakkediyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Egzoz'a karşı olan arkadaşlar gibi düşünen bir abim, egzozlu bir motora geçtikten sonra trafikte yol vermeye başladılar. Yanlış düşündüğümü hissediyorum demeye başladı.

Ayrıca o egzoz sesinden farkedilmiyor diyen arkadaşları, güneşli bir İstanbul gününde motorun arkasına atıp gezdirebilirim.

Tek bir şartım var. Erkek gibi gelip, farkını söyleyeceksiniz. Stock egzoz takılı olup, haybeye egzoz fark yaratmaz die burada ahkam kesmeyelim birbirimize...

Çünkü iki tarafta birbirinin haklılığını kanıtlayamıyor. Sürekli sürekli temcit pilavı gibi öne sürülmesi gerçekten can sıkıyor. Bir çoğunuzu gerçekten çok seviyorum ama 37 tane post olmuş. 1 dirhem yol gidilememiş.

Başkasının doğrusu ile yanlışını yargılamak yerine, sessizce konuyu kapatmak en güzeli gibi görünüyor.

Şimdi gelelim standart dışı uygulama die egzoza ceza kesilmesini isteyen arkadaşlara; o zaman lastik ebatlarını değiştiren arkadaşlara da ceza yazılsın, ışıklandıran arkadaşlarada, motosiklet kornasını araba kornası ile değiştirenede, Elcik-manet-elcik koruma-koruma demiri-çanta-çanta demiri vs vs takanlarada ceza yazılsın.

Bu motosikletlerde benim göz zevkimi bozuyor. Sizin kulak zevkinizi bozuyor ise egzoz, 5 duyu organımdan bir diğeri olan göz zevkimi bozamazsınız. Emniyeti bu durum için de göreve çağırıyoruz o zaman. Yedek sis farı takana da standart dışı çakarlı fren lambası yakana da çaksınlar cezayı.
    Konu güvenlik değil ama isteyince milletten hemen yol almak mıdır yani? Tabi ki ara gazı verip böğürtünce yol açılıyor ona itiraz eden zinhar yok ama, öyle bir sürüş tarzına gerçekten ihtiyaç var mı? Asıl soru o aslında...

Trafikte "Benim!" diyecek en azılı / acar araba sürücüsünün 70-90dk'da alamayacağı mesafeyi 25-35dk'da alabiliyorum. Bunu bir 5dk daha düşürsem ne yazar düşürmesem ne yazar?

Ha şöyle derinden tok bir ses çıkaran ve orijinalden biraz daha sesli bir egzoza hiç itirazım olmaz. Ama ara gazıyla milleti panik edip şerit açtıran da bence biraz istismar oluyor.

Motosikleti
    NC750X
    egzoz konusu maalesef çok itilaflı bir konu.. orjinal susturucusu takılı egzoza bile kesebilir isterse polis.. adamın biri haberlere çıkmıştı orjinal egzozlu ferrarisine sesten ceza yemiş karşı dava açmış.. arasanız videosu var youtube da.. bir de kendini savunuyordu ben buna 500 bin tl vergi ödedim devlet bu arabaya binebilirsin dedi plaka taktı bana bu cezayı kesemezsiniz diye.. ama o araca ne kadar vergi verirsen ver bağıttıra bağıttıra gezemezsin.. kimsesiz otoyollarda sök bas istediğin gibi kimse yok zaten.. ama şehir içinde gürültü kirliliği yapmak suçtur ve gerektiği durumlarda cezası da kesilir... bu, pencerenizin önünden geçen bir façalı şahin de olabilir üst komşunuzun müzik sistemi de olabilir..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı alphaemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abi vergisini alıp piyasaya saldığı egzozdan ceza yazar, benzin 7 lira olur kimsenin sesi çıkmaz, her fırsatta trafik cezalarını zamlandırıp vatandaşı daha çok öfkelendirir bizde devletin altında tecavüze uğramaya devam ederiz
    Vergisini alıp piyasa saldığı hesapta performans egzosları trafiğe çıkıp ortalığın anasını ağlatın diye değil, piste çıkarsanız performans alasınız diye satılıyor... iyi motorlu testere de satılıyor ve vergisi alınıyor, bende alayım bir tane gta daki gibi dar dar sokaklarda gezeyim amaç dışı kullanayım ? olur mu ?
    espresso bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu güvenlik değil ama isteyince milletten hemen yol almak mıdır yani? Tabi ki ara gazı verip böğürtünce yol açılıyor ona itiraz eden zinhar yok ama, öyle bir sürüş tarzına gerçekten ihtiyaç var mı? Asıl soru o aslında...

Trafikte "Benim!" diyecek en azılı / acar araba sürücüsünün 70-90dk'da alamayacağı mesafeyi 25-35dk'da alabiliyorum. Bunu bir 5dk daha düşürsem ne yazar düşürmesem ne yazar?

Ha şöyle derinden tok bir ses çıkaran ve orijinalden biraz daha sesli bir egzoza hiç itirazım olmaz. Ama ara gazıyla milleti panik edip şerit açtıran da bence biraz istismar oluyor.
    Elinde telefonla mal mal oynaşan, yanındakini mıncıklayacağım die yola bakmayan ve bilimum haşeratın olduğu yerde detan böcek kovar her şekilde iyidir.

@Hasmet; buradan sonrakiler senin içindir. Bunu her seferinde söyledikçe sürekli sessiz kalman komik geliyor. Göz zevkin bozulunca gözlerini mi kapatıyor veya çeviriyorsun? O zaman egzoz sesini duyuncada kulaklarını kapatırsın. Amerika’da after market egzoz kullanıcıları Türkiye’den daha fazla iken orada da egzoz apaçiliktir die çığırtıyor musun? Samimiyet önemli birşey. İnsanın kendi fikirlerinin olması da... Ben egzoz takıp ceza yemeyi göze alıyorsam, senin küfürün vız gelir tırıs gider.

Medeni bir memleket oldunuz da egzozunuz tek sıkıntınız kaldı. Geçiniz bu işleri... Takmak istemezsiniz, saygı duyarım. Sevmezsiniz, saygı duyarım. İş ki fikirlerinizi başkasına empoze ettirmeye gelinceye dek. Benim seçimlerim beni bağlar. Cezasını çekeceksem de ben çekerim. Ben şehir içinde ortalığı yırtmıyorsam, sen de şehir dışındaki zevkim için beni yargılayamazsın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim egzoz orijinal ama içinde bir değişiklik yapmışlar, böyle nasıl anlatsam kükrüyor gibi kalın,tok bir ses var motorda. Sabahları erken saatte işe gitmek için çıktığımdan motoru ısıtırken strese giriyorum acaba komşunun tekini rahatsız ediyor muyum diye. Oynamalı egzozu sevmiyorum ama bazen de motordan çıkan ses insanı itlik,hergelelik yapmaya teşvik ediyor. Yine de susturuculu ve orijinal egzozdan yanayım.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Egzoz'a karşı olan arkadaşlar gibi düşünen bir abim, egzozlu bir motora geçtikten sonra trafikte yol vermeye başladılar. Yanlış düşündüğümü hissediyorum demeye başladı.

Ayrıca o egzoz sesinden farkedilmiyor diyen arkadaşları, güneşli bir İstanbul gününde motorun arkasına atıp gezdirebilirim.

Tek bir şartım var. Erkek gibi gelip, farkını söyleyeceksiniz. Stock egzoz takılı olup, haybeye egzoz fark yaratmaz die burada ahkam kesmeyelim birbirimize...

Çünkü iki tarafta birbirinin haklılığını kanıtlayamıyor. Sürekli sürekli temcit pilavı gibi öne sürülmesi gerçekten can sıkıyor. Bir çoğunuzu gerçekten çok seviyorum ama 37 tane post olmuş. 1 dirhem yol gidilememiş.

Başkasının doğrusu ile yanlışını yargılamak yerine, sessizce konuyu kapatmak en güzeli gibi görünüyor.

Şimdi gelelim standart dışı uygulama die egzoza ceza kesilmesini isteyen arkadaşlara; o zaman lastik ebatlarını değiştiren arkadaşlara da ceza yazılsın, ışıklandıran arkadaşlarada, motosiklet kornasını araba kornası ile değiştirenede, Elcik-manet-elcik koruma-koruma demiri-çanta-çanta demiri vs vs takanlarada ceza yazılsın.

Bu motosikletlerde benim göz zevkimi bozuyor. Sizin kulak zevkinizi bozuyor ise egzoz, 5 duyu organımdan bir diğeri olan göz zevkimi bozamazsınız. Emniyeti bu durum için de göreve çağırıyoruz o zaman. Yedek sis farı takana da standart dışı çakarlı fren lambası yakana da çaksınlar cezayı.
    İşte tam olarak bu zihniyet yüzünden araç kullanıcıları trafikte motosiklet kullanıcılarından nefret ediyor, saygı göstermiyor... Çevreye zarar vererek gürültü kirliliği yaparak saygı bekleyemezsiniz. Ayrıca motosikletin aydınlatma sistemiyle, kornasıyla vs vs ilgili değişiklik yapanlarada ceza yazılmasına katılıyorum, ve yazılıyorda, (bana sis farından dolayı yazdılar) Ancak elcik koruma, manete katılmıyorum, birinin motoruna taktığı elcik koruma benim hayatımda hiç bişey değiştirmiyor, bana zararıda yok, egsoz olayıyls tutamazsınız. O zaman racing motorlarda benim göz zevkimi bozuyor, ben göz zevkimi bozmak istemiyorum racing motor yasaklansıni, hatta benim göz zevkimi bozan herşey yasaklansın ülkede, kırmızı motorlarda yasaklansın. Yok böyle bişey bu zır cahillik... Bana sorarsanız racing motorların trafiğe çıkmasıda yasaklansın %99 u demiyorum %100 ü egsoz takıyor, yarısından çoğu teker yapıyor ayna katlıyor makas atıyor hepimizin canını tehlikeye atıyor. racing motorlar piste çıkıp yarış yapmak için üretilmiş şehir içi ve uzun yol kullanımına uygun olmayan görüş açısının en az olduğu kaza riskinin en çok olduğu motorlardır.
    Egsozda böyle bişey motorun fabrika çıkışı egsozuyla kullanın bende 650 cc kullanıyorum stock egsozuyla, sesinden ne anlıyorsunuz ? Ha ben egsoz ses duymadan yapmam o sese bayılıyorsan çekici ile motorunu götür grand prixe sabahtan akşama kadar gazla kimse ceza yazmayacaktır, şehir içinde gece yatağımda uyurken sen ve senin gibilrin egsoz sesini dinlemek zorunda değiliz.
    Ayrıca polis çevirdiğinde senin yüzüne bakıp acaba apaçimi değilmi, şehir içinde acaba gazlıyormu gazlamıyormu, motoru iki silindirmi dört silindirmi nereden bilsin o egsozu takıyosan veya susturucuyu söküyorsan demekki gazlıyorsun, bunu yapmayan adam orjnal egsoz kullanır. Adam alıyor cbr 250 yada r 25 i egsozu takıyor, aynayı katlıyor, sanırsın trafikte hayabusa kullanıyor, garibim bu yaptığını marifet sanıyor, aslında antisosyal kişilik bozzukluğuy olduğunun farkında değil. Sanki bir marifet yapıyor. Elcik korumadır çanta demiridir bunlara gelene kadar en büyük cezayı ayna katlayanlara yazmak lazım, trafiği tehlikeye atıyorlar edsler nerede ?

Trafik cezalarını desteklediğimdem söylemiyorum ama en gerekli cezalardan birisi egsozdur, yiyen arkadaş varsa beter olsun.
    Ama emin olun yaptığınız şey doğru olsa yasal olurdu, siz hala trafikte yarım debriyaj gaz vererek egsoz sesiyle trafikte fark edildiğinizi zannedin, insanlar fark ettiğinde küfürden başka bişey etmiyor, araba kullanırken yol vereceğim varsada vermem, aynı şey egsoz takan araba kullanıcıları içinde geçerli, apaçi her yerde apaçi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Haha. Sen benim stock egzozla gazlamadığımı nereden biliyorsun? Bizim milletimizde duyar kasmak moda olmuş. Emin ol trafikte senden fazla duruyordum. Ayrıca motosikletlerin egzoz takanınıda savunmaya devam ediyorum. Belki kör noktamda kalan bir motosiklet vardır ve ben ona göre kendimi sabit tutup, o motosikleti olan arkadaşın geçmesi için bekliyorum.

Susturucu mevzusu ayrı. Bende susturucusuz gezenleri tasvip etmiyorum. Ayrıca yatakta uyurken zıplama hissini abartıp durmayın. Evim bulvara bakıyor ve 200cc’den 1200cc’ye envai çeşit davar evimin önünden geçiyor. Daha yataktan zıpladığım olmadı.

Görüş açısı dar die kendince yerden yere vurduğun motosikletler, senden daha fazla yol hassasiyetine sahipler. Apaçilik motoru ss değil düpedüz benim sürdüğüm naked makinelerdir. Bana görede gs ve türevi motorlar göz zevki bozuyor ama sözde güvenlik balonlu, balın gs kullanıcıları her virajda çizgi kaçırıyorlar.

Egzoz kullanımını şehir içinde tasvip etmiyorum die sizin gibi polisler birine sırf egzoz yüzünden ceza yazıyor die zil takıp oynamıyorum. Bende trafikte elinde telefonla gezenle insanlara küfür ediyorum ama bir tane polisin ceza yazdığımı görmedim. Milletin Çan’ını hiçe sayan servislerin ceza yendiğini görmedim.

Boşuna ağlamayın. Bu egzoz mevzusu sizi değil direk emniyet birimini alakadar eder. Warex’li elemanları, ferrari’li ve türevini kullananları kovaladıkları vakit sizlere hak veririm. Yılda kaç bin km trafikte geçirdiğinizle alakalı bir durumdur bu.

Araba + motor 50000km en az taşıt kullanıyorum senede. Ağır vasıta ehliyetim ve gerektiğinde de kullanmışlığım boldur.

Sizin gibi saygı peşinde de değilim. Trafikte tehlikeli bir ortam görürsem aralardan geçer ve kendimi güvenli bölgeye atarım. Bir tehlike görmez isem trafikle beraber akarım. Milletin zevkinden dolayı yediği ceza için kimseye nispet yapmam.

Şu motorculara saygı demogojisinden vazgeçin. O egzoz hep olacak. Sevsenizde sevmeseniz de...

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Haha. Sen benim stock egzozla gazlamadığımı nereden biliyorsun? Bizim milletimizde duyar kasmak moda olmuş. Emin ol trafikte senden fazla duruyordum. Ayrıca motosikletlerin egzoz takanınıda savunmaya devam ediyorum. Belki kör noktamda kalan bir motosiklet vardır ve ben ona göre kendimi sabit tutup, o motosikleti olan arkadaşın geçmesi için bekliyorum.

Susturucu mevzusu ayrı. Bende susturucusuz gezenleri tasvip etmiyorum. Ayrıca yatakta uyurken zıplama hissini abartıp durmayın. Evim bulvara bakıyor ve 200cc’den 1200cc’ye envai çeşit davar evimin önünden geçiyor. Daha yataktan zıpladığım olmadı.

Görüş açısı dar die kendince yerden yere vurduğun motosikletler, senden daha fazla yol hassasiyetine sahipler. Apaçilik motoru ss değil düpedüz benim sürdüğüm naked makinelerdir. Bana görede gs ve türevi motorlar göz zevki bozuyor ama sözde güvenlik balonlu, balın gs kullanıcıları her virajda çizgi kaçırıyorlar.

Egzoz kullanımını şehir içinde tasvip etmiyorum die sizin gibi polisler birine sırf egzoz yüzünden ceza yazıyor die zil takıp oynamıyorum. Bende trafikte elinde telefonla gezenle insanlara küfür ediyorum ama bir tane polisin ceza yazdığımı görmedim. Milletin Çan’ını hiçe sayan servislerin ceza yendiğini görmedim.

Boşuna ağlamayın. Bu egzoz mevzusu sizi değil direk emniyet birimini alakadar eder. Warex’li elemanları, ferrari’li ve türevini kullananları kovaladıkları vakit sizlere hak veririm. Yılda kaç bin km trafikte geçirdiğinizle alakalı bir durumdur bu.

Araba + motor 50000km en az taşıt kullanıyorum senede. Ağır vasıta ehliyetim ve gerektiğinde de kullanmışlığım boldur.

Sizin gibi saygı peşinde de değilim. Trafikte tehlikeli bir ortam görürsem aralardan geçer ve kendimi güvenli bölgeye atarım. Bir tehlike görmez isem trafikle beraber akarım. Milletin zevkinden dolayı yediği ceza için kimseye nispet yapmam.

Şu motorculara saygı demogojisinden vazgeçin. O egzoz hep olacak. Sevsenizde sevmeseniz de...
    Stok egsozla istediğin gibi gazla zararın kendine .. En azından ben evimde otururken yada yolda giderken senin gürültünü dinlememiş olurum.
    Duyar kasmakla alakası yok bunun, sırf ben bir çok kişi konudan rahatsız. Senin kör noktandaki motorcudanda bize ne ayrıca.
    Ben araba kullanırken telefonal konuştuğum için edsden cezada yedim onada ceza takılıyor merak etme, kadıköy bağdat caddesini kullanıyorum her gün her yerde eds var. Genelde apaçiler mt07 kullanıyor zaten, sana söylüyorum kızım gelinim sen anla.
    Kusura bakma egsoz mevzusu bizide alakadar ediyor, ben gece uyurken evim caddeye bakıyor diye egsoz sesiyle uyanmak değilim, rahatsız olmak için illa yataktan fırlamak gerekmez. Senin özgürlüğün başkasının özgürlüğünü kısıtladığın yerde biter, bundan bir saat sonra ben yatağımda uyurken bir apaçi motorlu veya arabalı caddeden geçip, beni uyandırıyorsa benim özgürlüğümü kısıtlamış olur. Ancak pist çıkıp kıçı kırık motoruyla istediği gazlayabilir, kimsenin özgürlüğünü kısıtlamaz. Sen istediğin kadar savun ben "etme sohbet cahil ile, küstürürsün,alma tahret cam kırığı ile, kestirirsin" diyerek susuyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Bak dediğime gelip, sağa sola vuruyorsun kendini. Arabanın egzozuna laf ederken onları işin içine katmıyorsun. Üstüne üstlük şehir dışında her şekilde egzozuz takarım dediğimde senin kişisel hürriyetine zarar vermiyorum. Demekki neymiş? Haklı çıkmak için olduğun yerde patinaj çekiyormuşsun. Apaçiler mt-07’ci, eskiden cbr600rr’cı idi. Bakarsın seneye diavel’ciler olur.

Susturucusuz cam çatlatan diavel gördüm. Kimse dönüp apaçi goygoyu yapmadı. Geçiniz bu işleri efendim. Daha yararlı şeylerde duyar kasın.

Ben mesela trafikte hiç ceza yemedim bugüne kadar. Ne araba ile ne de motor ile. Bir kez kamyon tarafından sıkıştırıldım ve polise tersten makas atmak zorunda kaldım. Arkamdan akan trafikte, radar cezası gönderdiler. Fotoğraf bile mevcut değildi. Gidip erkenden yatırdım.

Benim canım paramdan önce gelir. Zevkim paramdan önce gelir...

Yerleşim birimi içinde dürzüler gibi gaz açıp, elalemi rahatsız etmiyorsam, benim egzozum kimseyi ilgilendirmez. Buna sen ve senin gibi düşünenlerde dahil!..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı darjeling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte tam olarak bu zihniyet yüzünden araç kullanıcıları trafikte motosiklet kullanıcılarından nefret ediyor, saygı göstermiyor... Çevreye zarar vererek gürültü kirliliği yaparak saygı bekleyemezsiniz. Ayrıca motosikletin aydınlatma sistemiyle, kornasıyla vs vs ilgili değişiklik yapanlarada ceza yazılmasına katılıyorum, ve yazılıyorda, (bana sis farından dolayı yazdılar) Ancak elcik koruma, manete katılmıyorum, birinin motoruna taktığı elcik koruma benim hayatımda hiç bişey değiştirmiyor, bana zararıda yok, egsoz olayıyls tutamazsınız. O zaman racing motorlarda benim göz zevkimi bozuyor, ben göz zevkimi bozmak istemiyorum racing motor yasaklansıni, hatta benim göz zevkimi bozan herşey yasaklansın ülkede, kırmızı motorlarda yasaklansın. Yok böyle bişey bu zır cahillik... Bana sorarsanız racing motorların trafiğe çıkmasıda yasaklansın %99 u demiyorum %100 ü egsoz takıyor, yarısından çoğu teker yapıyor ayna katlıyor makas atıyor hepimizin canını tehlikeye atıyor. racing motorlar piste çıkıp yarış yapmak için üretilmiş şehir içi ve uzun yol kullanımına uygun olmayan görüş açısının en az olduğu kaza riskinin en çok olduğu motorlardır.
    Egsozda böyle bişey motorun fabrika çıkışı egsozuyla kullanın bende 650 cc kullanıyorum stock egsozuyla, sesinden ne anlıyorsunuz ? Ha ben egsoz ses duymadan yapmam o sese bayılıyorsan çekici ile motorunu götür grand prixe sabahtan akşama kadar gazla kimse ceza yazmayacaktır, şehir içinde gece yatağımda uyurken sen ve senin gibilrin egsoz sesini dinlemek zorunda değiliz.
    Ayrıca polis çevirdiğinde senin yüzüne bakıp acaba apaçimi değilmi, şehir içinde acaba gazlıyormu gazlamıyormu, motoru iki silindirmi dört silindirmi nereden bilsin o egsozu takıyosan veya susturucuyu söküyorsan demekki gazlıyorsun, bunu yapmayan adam orjnal egsoz kullanır. Adam alıyor cbr 250 yada r 25 i egsozu takıyor, aynayı katlıyor, sanırsın trafikte hayabusa kullanıyor, garibim bu yaptığını marifet sanıyor, aslında antisosyal kişilik bozzukluğuy olduğunun farkında değil. Sanki bir marifet yapıyor. Elcik korumadır çanta demiridir bunlara gelene kadar en büyük cezayı ayna katlayanlara yazmak lazım, trafiği tehlikeye atıyorlar edsler nerede ?

Trafik cezalarını desteklediğimdem söylemiyorum ama en gerekli cezalardan birisi egsozdur, yiyen arkadaş varsa beter olsun.
    Ama emin olun yaptığınız şey doğru olsa yasal olurdu, siz hala trafikte yarım debriyaj gaz vererek egsoz sesiyle trafikte fark edildiğinizi zannedin, insanlar fark ettiğinde küfürden başka bişey etmiyor, araba kullanırken yol vereceğim varsada vermem, aynı şey egsoz takan araba kullanıcıları içinde geçerli, apaçi her yerde apaçi
    Sanki asıl konudan uzaklaşıp, sırf ss motorları gömmek için boş yapmışsınız gibi duruyor.

250CC her ne kadar 250cc de olsa yapısı gereği ss bir motora biniyorum fakat, aynaların katlı olmasını sebebi ss motorların hiç birinde BAKINIZ 'HİÇ BİRİNDE' Aynalardan görüş alamazsınız. Ya dirseğinizi gösterir ya da tam solunuzu. Hiçbir zaman doğru noktayı gösteremezler, çünkü her ne kadar işlevsiz olsa da, sizin gibi kendini asıl motorcu benim havalarına sokanların kullandığı şekilsiz aynalara benzemezler. Kaza riskinin en çok olduğu demişsiniz, fakat elinizde bir veri yok. Ama şunu söyleyebilirim, en çok kaza yapan motorlar scooter gibi güvenli hissettiren motosikletlerdir. Senin racing diye itin zütüne sokup çıkardığın motosikletlerin yol tutuşunu viraj hissini keşke alabilsen.. Ama dikkat et hepsini alamazsın

Sizin gibi tiplere ayar oluyorum. AEA 'nın dediği gibi... aynı sakallı şeytanlar gibi;

''Aaa hiç önermiyoruz bunları, çok tehlikleli!'' , her bmwnin üstüne oturan bu gibi triplere giriyor ya, bitiyorum size.

Konuyla alakam yok, egzozum yok motorumda, takar mıyım? Asla! Takanlara karışır mıyım? Asla! Sonucuna katlanacaksa taksın kardeşim isteyen istediğini takar çıkarır. Ama gelip burada ağlayıp sonra da karşıt görüşlülere de ahkam keserse, evinde ağlasın derim..

Motosikleti
    SD 1290R
    @Hasmet; buradan sonrakiler senin içindir. Bunu her seferinde söyledikçe sürekli sessiz kalman komik geliyor. Göz zevkin bozulunca gözlerini mi kapatıyor veya çeviriyorsun? O zaman egzoz sesini duyuncada kulaklarını kapatırsın. Amerika’da after market egzoz kullanıcıları Türkiye’den daha fazla iken orada da egzoz apaçiliktir die çığırtıyor musun? Samimiyet önemli birşey. İnsanın kendi fikirlerinin olması da... Ben egzoz takıp ceza yemeyi göze alıyorsam, senin küfürün vız gelir tırıs gider.

Medeni bir memleket oldunuz da egzozunuz tek sıkıntınız kaldı. Geçiniz bu işleri... Takmak istemezsiniz, saygı duyarım. Sevmezsiniz, saygı duyarım. İş ki fikirlerinizi başkasına empoze ettirmeye gelinceye dek. Benim seçimlerim beni bağlar. Cezasını çekeceksem de ben çekerim. Ben şehir içinde ortalığı yırtmıyorsam, sen de şehir dışındaki zevkim için beni yargılayamazsın.
    Goz kapagim var ama kulak kapagi koymamis Yaradan... Dedigin gibi elle kapatilabilir belki, ama dibinden "vinnn" diye gecip urkutunce, ya da gecenin korunde uykudan kaldirinca da anlami kalmiyor.

Niye Amerika ve Turkiye icin farkli bir fikrim olsun ki? Cevresine rahatsizlik veren saygisizdir, hangi milletten olursa olsun, nerede yasarsa yasasin. Yirmi seneden fazladir yasadigim Amerika’da bir motosikletin egzos sesinden sadece bir kez rahatsiz oldum (ama bagayi kotuydu, yerimden zipladim resmen, aklima geldikce hala sinirleniyorum)... Egzosu sacma sapan bagiran biri toplu suruse katilamaz zaten. Ciddi motosiklet suruculeri de genelde hep yalniz surmezler. Pist durumu apayri tabii ki.

Siz oylesiniz diye demiyorum, cunku bilmiyorum, acikcasi modifiyeli egzoslu ikinci el motosiklet alip sakin kullanan insanlar da mevcut (benim ilk aldigim motosiklet te oyleydi). Bunlar bir yana, etrafina rahatsizlik veren insanlara zerre saygim yok... Bu konuda verilen cezalari da destekliyorum.

Fikir empozesi muhabbetine gelince, herkes fikrini yaziyor zaten... Fikrini acik acik yazma ile empoze etme arasindaki fark nedir? Internet uzerinden kim kime zorla bir fikri kabul ettirebilir ki? Ama eger bircok insan sizden farkli dusundugunu ifade ediyorsa belki de bir miktar haklilik paylari vardir?
    HRider ve yokon bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Şimdi öncelikle şu motosikletler sürekli nie sizin yatak odasından geçiyor? Büroları bir açıklığa kavuşturalım. Otobanda mı yaşıyorsunuz? Dünya’nın her yerinde bütün otoban kenarlarını siz mi kaptınız?

Fikir beyan etmek ile empoze etmek arasındaki fark; birinde dile getirilir ve yorum yapılmaz diğerinde de sürekli sürekli temcit pilavı gibi önünüze getirilir. Biz. Egzoz!...

Motoru ikinci el alınca egzozlu almış die görmezden gelmekte ne bileyim biraz şey givi olmuş

Korkmayın milletin işi gücü yokmuş gibi sürekli dibinize girip egzoz böğürtsün.

Gerçek motosikletçi olayı ise bambaşka. Dökülün bakalım sırayla

Grup sürüşü olayına da el atalım. Beni grup sürüşüne iten şey ne olmalıdır? İlla grup olmak istersen İstanbul’da metrobüs die bir alet var. Ona binerim.

Gerçek motorcu tabularınızdan vazgeçin. Neye nasıl istersem, keyfim nasıl uygun görürse, canım nasıl çekerse o şekilde sürerim.

Hazır mısın? Gene Amerika ile kıyaslayacağım. Orada motosiklet kullanmayı öğrenmeden ehliyet vermiyorlar. Burada millete 50cc scooter ile ehliyet verdiler zamanında. Bu adamla değil grup sürüşüne, markete bile gitmem. Gerçek motorculuk mu? Markete bile gitmediğim adamda senden, benden çok motosiklet aşkı var. Sendende emin ol benden de daha çok motosikletçi.

Kendi doğrularınızla yaşamanız sizi bağlar. Fakat başkalarının doğrularına ”tu kaka” diyemezsiniz.
    HRider bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ara gaz vererek millete ben burdayım diyene de ifrit oluyorum... herkes anana sövüyor ne zevk alıyorsun ben benim 200cc motora traktör kornası taktım.. eksiden bip bip bip yapınca kimse sallamıyordu, ama şimdi düt düt düt yapıyorum, kamyonet kornasına benzediği için adam irkiliyor aynaya bakıp kendini sağa yada sola kaçıyor
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)