Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaja basınca tekerlekte direnç

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar, sorularım ardı ardına geldi ama kafama takıldığı için soruyorum. Diyelim 1.Viteste motoru bıraktığım yerden alıcam. Debriyaja basıyorum hareket ettirmeye çalışınca ilk harekette bir direnç hissediyorum yani zorlanıyorum sonra tık ediyor rahatlıyor. İstediğim gibi götürebiliyorum. Aynı sorun vitesteyken marşa bastığımda da geçerli. 1.viteste marşa basarsam motor çalışmıyor. Tık ediyor, ve basılı tutsam dahi ilk tık ettiğinden sonra ses gelmiyor. Çekip tekrar basmam gerekiyor. Ve eğer 1.viteste marş denersem, boş viteste de çalışmıyor. Çok garip. Ve hatta, 5-6 kere teker denedikten sonra, yani debriyaja yük bindirince debriyaj kaçırmaya başlıyor. Ve motoru durdurup soğutana kadar geçmiyor kaçırma.

Aklımdaki tüm soruları tek başlık altında sordum. Teknik bilgisi olan arkadaşlar belki yardımcı olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aklıma debriyaj ayarı veya debriyaj telinde sıkıntı geldi. Bu ikisini kontrol ettiniz mi?

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma debriyaj ayarı veya debriyaj telinde sıkıntı geldi. Bu ikisini kontrol ettiniz mi?
    Debriyaj ayarı sıkıntılı değil. Telde bi gariplik olabilir

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Uzun beklemelerde debriyaj baskıda olsuğundan yağı süzülüp yapışabiliyor. Çok büyük bir sorun değil.
    Motoru çalıştırmadan birinci viteste hafif ileri geri yaparsanız dediğinizi yapmaz hemde vitese takarken sert ses duymazsınız..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)