Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motorumu Alacağım 4 Model Arasındayım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar İlk motorumu alacağım 1 Ay içerisinde tam 15.000 TL bütçem var (Ekipman bütçem ayrı)

Honda Cbr 250 - Ktm Rc 250ABS - Ninja 250 SL veya Ninja 250 R

Bu 4 Model arasındayım 15.000 TL ile en temiz hangisini alabilirim yakıt problemim yok onun dışında tüm öneri ve bilgi paylaşımlarınıza ihtiyacım var aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şeyden biraz biraz yapsın istiyorsan CBR 250 al. Konforlu motordur. Spor olsun istiyorsan, oturuşu bile tam yarış modelleri gibi olsun istiyorsan RC250 al. Ninja 250R bunlar arasındaki en güçlüsü. Ama biraz eski bir model. 250SL ise biraz daha ufak bir motor. Boyun 1.80 ve üzeriyse biraz garip durabilir.

Sözün özü senin motosikletten beklentilerin önemli. Ben arada uzun yol da giderim diye CBR almıştım ki o bile yoruyordu. Sadece şehir içi sürecek olsam rc ya da 250sl alırdım I zaman. R25 in temizine param yetmemişti. Yoksa o da konforlu motordur RC ye kıyasla.
    MR.BERK bunu beğendi.

Beklentimi açıklamamışım kusuruma bakmayın şöyle açıklayayım onuda aşırı hız tutkunu değilim ve şehir içi kullanacağım aralardan kaçmak da ilk önceliklerimden ama üzerinde ki görüntüm ve sesde benim için çok önemli 1.81 70 Kgyim ve artçı selesi olarak ninja serisi çok ufak genelde hep artçım olacak ama ninja da fiyat açısından çok cezbediyor çok aradayım hepsi birbirine çok yakın karar veremiyorum ya

Motosikleti
    xv250
    ben olsam çift silindirli birşey alırdım bu modelleri bilmiyorum hangisi çift ya da tek

Aldıkdan sonraki işletme masraflarıda düşünülürse CBR açık ara önde

Ninjalardan emin değilim ama RC 250 de artçı konforu düşük diye biliyorum. İşletim maliyetleri de en düşük olacak motor CBR bu listede. Bence hangisi en çok içine sinecekse onu al. Hangisi seni daha çok heyecanlandırıyorsa onu al. Çünkü bu yolla sonradan konforsuz da gelse, artçı da şikayet etse insan kolay kolay pişman olmuyor.

Öncelikli olarak uzun süreli yani 20 30 40 yıl motor kullanmak istiyosanız kesinlikle güvenliği ön plana koyup absli alın derim. 4ünden sadece rc250de abs var, bence tercih etmeniz gereken motor budur.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ilk motor diyosun kawasaki yazmışsın

bende öyle bi hata yapmıştım zamanında. Ninja dan her düştüğümde kendime değil motordaki masrafa ağlıyodum.

en mantıklısı cbr

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı asphendos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İlk motorumu alacağım 1 Ay içerisinde tam 15.000 TL bütçem var (Ekipman bütçem ayrı)

Honda Cbr 250 - Ktm Rc 250ABS - Ninja 250 SL veya Ninja 250 R

Bu 4 Model arasındayım 15.000 TL ile en temiz hangisini alabilirim yakıt problemim yok onun dışında tüm öneri ve bilgi paylaşımlarınıza ihtiyacım var aydınlatırsanız çok mutlu olurum.
    Tecrube kac km?
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Al bi dominar400, sonra yükseltecem diye yeni başlık açmaktan kurtul.. Şekil diye bütçeni nispeten köreltme..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc ile başlayacak isen şahsi tavsiyem ne alırsan al ABS'li al.
    espresso bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Beklentimi açıklamamışım kusuruma bakmayın şöyle açıklayayım onuda aşırı hız tutkunu değilim ve şehir içi kullanacağım aralardan kaçmak da ilk önceliklerimden ama üzerinde ki görüntüm ve sesde benim için çok önemli 1.81 70 Kgyim ve artçı selesi olarak ninja serisi çok ufak genelde hep artçım olacak ama ninja da fiyat açısından çok cezbediyor çok aradayım hepsi birbirine çok yakın karar veremiyorum ya
    cbr 250 den baska birsey tavsiye etmem. Su sekilde birde arka canta taktirirsan hem artcin yaslanir rahat eder, hem esyalarini koyarsin.

Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    ABS kesinlikle öneririm. Ama düşüp kalkıp masraf çıkartma ihtimalini de düşününce cbr daha mantıklı geliyor.

Hayat paradan daha değerli olduğuna göre ben olsam abs'li olan(lar) arasına indirirdim seçeneklerimi ve sonra bunlar arasından seçim yapardım.

iclerinden honda en iyisi aslinda ama ben yine de ne olur ne olmaz diye abs olan ktm secerdim.
    cirkin gudubet gibi bir model bana göre ama guvenlik herseyden önce gelir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    CBR 250

Neden?

Hocam Kawasaki'yi bu ülkede almak büyük risk. Ayaklık kırılsa, cam çatlasa ağır "döverler!" Doğru düzgün servisi yok, muadil parça yok, distribitör var mı yok mu bilinmez. Girme, yapma, etme.

KTM' de bir tık daha iyi ama neredeyse benzer özelliklerde ve artçılı kullanıma pek uygun değil.

Senin motor CBR 250. Yalnız bu tip motorlarda önemli olan motor değil sahibi! Motor sahibiyle konuş. Nasıl bir tip? Apaçisi de çok bu motorların. MT-25 gibi. Motora değil sahibine bakmak lazım. Bir de motor alırken en önemli sorun geçmişi. Kayıtlı mı? Yetkili servise gitmiş mi? Bir set balatayı ne kadar kullanmış? Zincir-dişli setini kaç km kullanmış? Bunların kullanım kilometresi uzadıkça, demek ki bu adam yumuşak kullanıyor. Tüm bkımlar yetkili serviste ama 5 bin km de balata, 15 bin km de disk, 20 bin km de zincir-dişli yediyse bu adam apaçi arkadaş.
    Quantrell ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250

Neden?

Hocam Kawasaki'yi bu ülkede almak büyük risk. Ayaklık kırılsa, cam çatlasa ağır "döverler!" Doğru düzgün servisi yok, muadil parça yok, distribitör var mı yok mu bilinmez. Girme, yapma, etme.

KTM' de bir tık daha iyi ama neredeyse benzer özelliklerde ve artçılı kullanıma pek uygun değil.

Senin motor CBR 250. Yalnız bu tip motorlarda önemli olan motor değil sahibi! Motor sahibiyle konuş. Nasıl bir tip? Apaçisi de çok bu motorların. MT-25 gibi. Motora değil sahibine bakmak lazım. Bir de motor alırken en önemli sorun geçmişi. Kayıtlı mı? Yetkili servise gitmiş mi? Bir set balatayı ne kadar kullanmış? Zincir-dişli setini kaç km kullanmış? Bunların kullanım kilometresi uzadıkça, demek ki bu adam yumuşak kullanıyor. Tüm bkımlar yetkili serviste ama 5 bin km de balata, 15 bin km de disk, 20 bin km de zincir-dişli yediyse bu adam apaçi arkadaş.
    Sonuna kadar haklı yorum.. bunlara dikkat etmelisin motosiklet alırken.. satıcı bizim ülkemizde çoğu zaman doğruyu söylemez senin anlayabilmen lazım.. mekanikte sorun olmayabilir ama bu çıkmayacağı anlamına da gelmiyor.
    Senden önceki kullanıcı nasıl birisi ? bir yere oturup bir çay ısmarlayıp görüşmelisin. imkanın varsa 1-2 gün konuşmalı biraz tanımalısın. onun çevresinden de bilgi almalısın..

örneğin ben kendi motosikletimi satışa koydum.. 2 adet genç geldi üniversite öğrencisi ( BENDE ÖĞRENCİYİM ) şimdi ben hayatım boyunca 130 un üzerine çıkma gereği duymamışım her zaman fren mesafesini ani değil uzatarak dikkat ederek yapmışım, motor ısınmadan yola çıkmamış, soğumadan yıkamamışım..

bunlar geldi kardeşim selamın aleyküm - aleyküm selam motosikleti bi çalıştırır mısın dedi. abandı gaza. vurdum eline dedim ne yapıyorsun motosiklet hem soğuk hem de boşta neden durduğu yerde bağırtıyorsun

YUAV ... diye lafa başladı oradan sonrasını dinlemedim zaten dedim hayırlı günler ben parasal durumlara bakayım çekmeyi de düşünüyordum zaten ilanı falan filan gönderdim..
    espresso bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar haklı yorum.. bunlara dikkat etmelisin motosiklet alırken.. satıcı bizim ülkemizde çoğu zaman doğruyu söylemez senin anlayabilmen lazım.. mekanikte sorun olmayabilir ama bu çıkmayacağı anlamına da gelmiyor.
    Senden önceki kullanıcı nasıl birisi ? bir yere oturup bir çay ısmarlayıp görüşmelisin. imkanın varsa 1-2 gün konuşmalı biraz tanımalısın. onun çevresinden de bilgi almalısın..

örneğin ben kendi motosikletimi satışa koydum.. 2 adet genç geldi üniversite öğrencisi ( BENDE ÖĞRENCİYİM ) şimdi ben hayatım boyunca 130 un üzerine çıkma gereği duymamışım her zaman fren mesafesini ani değil uzatarak dikkat ederek yapmışım, motor ısınmadan yola çıkmamış, soğumadan yıkamamışım..

bunlar geldi kardeşim selamın aleyküm - aleyküm selam motosikleti bi çalıştırır mısın dedi. abandı gaza. vurdum eline dedim ne yapıyorsun motosiklet hem soğuk hem de boşta neden durduğu yerde bağırtıyorsun

YUAV ... diye lafa başladı oradan sonrasını dinlemedim zaten dedim hayırlı günler ben parasal durumlara bakayım çekmeyi de düşünüyordum zaten ilanı falan filan gönderdim..
    Samari vuraydin agzina...
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Absli temiz pulsar al. Bunları düşürürsen çok üzülürsün.

Bu Honda Cbr 250nin Hangi modeli daha sağlam görüntü açısından daha hoş

Bu Honda Cbr 250nin Hangi modeli daha sağlam görüntü açısından daha hoş
    2014 sonrası modeller çift far ve biraz daha geniş karenajlara sahip. Ama en az 2016 bak derim ben CBR alacak olursan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)