Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

%100 Kusur Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Cümleten Hayırlı Forumlar.

Arkadaşlar geçen cuma Hasköy Halıcıoğlu istikameti tarafında giderken sağ şeritte park etmiş ve herhangi bir park lambası vs olmayan aracın sol tarafından geçerken kapısını açtı ve motoruma vurdu. Bende hasar falan yok ( çok az deponun plastik aksamın da çizik var ) fakat karşı tarafın hasarı 4500 gibi bir rakam çıktı. Karşı tarafın sigorta ve kaskosu beni,benim sigortam ise karşı tarafı %100 kusurlu buldu.Karşı tarafın sigorta ve kaskosu benim kullandığım şeridin meşgul olduğunu,o şeridi kullanmamam gerektiğini belirtmiş. (Yol çizgileri kesik yani bildiğim kadarıyla park yapılamaz ve şerit değiştirilebilir ) Yorumlarsanız ve yapmam gerekeni söylerseniz sevinirim. Karşı taraf zabıta müdürlüğünde çalışıyormuş. Eş dost devreye sokarak beni kusurlu göstermiş olabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir yerde okumustum araştırdım ama bulamadım yaya geçiti var adamın hemen önünde, duraklama yapmak için en az 5 metre gerisinde olması gerekiyor diye biliyorum.

Raporda "kapıyı actıgım anda carptı" tarzı bir yazı yazmış , zaten bu cümle bile mantıken adamın kontrolsüz kapı actıgını gösteriyor. Açtıktan bir süre sonra deseydi bi derece.

Su konuda biraz tartışılmış bir bak istersen http://www.motosiklet.net/forum/kaza...na-carpma.html
    chaqalqarlos bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim geçmiş olsun,

Sigorta oto hasar eksper ofisi çalışanıyım. Öncelikle tramer kusur girişinde kimin ne iş yaptığının bir önemi yok. Doldurduğunuz tutanak SBM sisteme online olarak kayıt ediliyor ve tüm sigorta taraflarının bilgisine sunuluyor. Sigorta firmaları hasarda kimin kusurlu olduğu konusunda mutabakata varamaz ise tramer komisyon üyeleri karar veriyor. Tecrübelerime göre senin tamamen kusurlu çıkma ihtimalin çok zayıf. Sonucu https://www.sbm.org.tr/ sitesinden takip edebilirsin.
    Archidraw bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim geçmiş olsun,

Sigorta oto hasar eksper ofisi çalışanıyım. Öncelikle tramer kusur girişinde kimin ne iş yaptığının bir önemi yok. Doldurduğunuz tutanak SBM sisteme online olarak kayıt ediliyor ve tüm sigorta taraflarının bilgisine sunuluyor. Sigorta firmaları hasarda kimin kusurlu olduğu konusunda mutabakata varamaz ise tramer komisyon üyeleri karar veriyor. Tecrübelerime göre senin tamamen kusurlu çıkma ihtimalin çok zayıf. Sonucu online.sbm.org.tr sitesinden takip edebilirsin.
    Teşekkür ederim. Bende Sigorta müdürlüklerinin rücu ve hasar işlerini yapan bir firma da çalışmaktayım ve söylediğiniz konular hakkında hakkınız var ama söylemek istediğim aslında şu. Olay Beyoğlu'nda oluyor fakat Esenler tarafından bir eksper atanıyor dosyaya. O yüzden söylemek istedim.

Motosikleti
    Hunk
    O durum şöyle; karşı taraf aracını götürdüğü servisin bölgesine bakan eksper atanır. Mesela karşı taraf aracını Anadolu yakasında bir servise tamir için götürseydi o bölgeden bir eksper atanırdı.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İtiraz et,

Ne demek %100 kusur sen motosiklet degilde otomobil olsaydin ne olacakti?

Yok oyle langur lungur kapi açmak

Park yasagi tabelalari var az ilerde

Bugun ayni yola git ve net resim çek,
    Yol zaten dar,kesin duraklama ve park yasagi vardir.

Dosyaya ekle,yoksa onumuzdeki sigorta primin yuksek çikar(hasarsizlik basamagin)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Edit:

Kelime oyunu var tutanakta,

Aractan inecekken kapimi actigim anda sol taraftan gelen motor kapima vurdu.

Yani motorlu benim aractan indigimi gormesine ragmen bana carpti diyor.

Kusurdan siyrilmaya calisiyor.

Keşke,anlaşamiyoruz deyip,trafigi cagirsaydin.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtiraz et,

Ne demek %100 kusur sen motosiklet degilde otomobil olsaydin ne olacakti?

Yok oyle langur lungur kapi açmak

Park yasagi tabelalari var az ilerde

Bugun ayni yola git ve net resim çek,
    Yol zaten dar,kesin duraklama ve park yasagi vardir.

Dosyaya ekle,yoksa onumuzdeki sigorta primin yuksek çikar(hasarsizlik basamagin)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Edit:

Kelime oyunu var tutanakta,

Aractan inecekken kapimi actigim anda sol taraftan gelen motor kapima vurdu.

Yani motorlu benim aractan indigimi gormesine ragmen bana carpti diyor.

Kusurdan siyrilmaya calisiyor.

Keşke,anlaşamiyoruz deyip,trafigi cagirsaydin.
    Şuan hakem heyetine düştü mutabakatsızlıktan. Oradan olumsuz sonuç çıkarsa bir itiraz hakkım daha var onu da deneyeceğim. Ayrıca dilekçe ile detaylı şekilde olayı tekrar anlattım ve tramere eklettirdim. Sigorta şirketine de motor ile benim çarpmadığımı ben geçişimi yaptıktan sonra kapının açılıp bana vurduğunu,benim motosikletimin ön kısmın da herhangi bir hasar oluşmadığı orta kısmım da hasar oluştuğunu bunun da benim çarpmadığımın ispatı olarak belirttim. Kime sorsam sen haklısın diyor ama eksperin iş güzarlığı olduğu söyleniyor. 35 nolu yani kapıyı açıp bana vurmuş olan senaryoyu değil,27 nolu yani ben açık kapıya vurdum gibi senaryo ile dosyaya giriş yapmış. Bu konuya da itiraz ettim. Fotoğrafları akşam gidip tekrar çekeceğim. Park yada yol boyu duramazsın tabelesi varsa ki bildiğim yoktu onları da dahil edeceğim.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Merak ettiğim bir durum var. Sizinde kaskonuz var karşı tarafında siz %100 suçlu olsanız ne olacak karşı taraf %100 suçlu olsa ne olacak. Sizden çıkacak bir para yok ondan çıkacak para yok diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum. Ben kaskom yokken kaza yaptım. Karşı tarafın hasarını trafik sigortam karşıladı.

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim bir durum var. Sizinde kaskonuz var karşı tarafında siz %100 suçlu olsanız ne olacak karşı taraf %100 suçlu olsa ne olacak. Sizden çıkacak bir para yok ondan çıkacak para yok diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum. Ben kaskom yokken kaza yaptım. Karşı tarafın hasarını trafik sigortam karşıladı.
    Ancak sigorta yenileme döneminde hasarsızlık indirimi alamıyorsunuz ve tarife basamağınız yükseldiği için poliçe fiyatlarınızda yükseliyor.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet doğru biliyorsunuz ama yukarı da belirtilen durumlar söz konusu. ( Kaskom yok bahsettiğim kasko karşı tarafın kaskosu )

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan hakem heyetine düştü mutabakatsızlıktan. Oradan olumsuz sonuç çıkarsa bir itiraz hakkım daha var onu da deneyeceğim. Ayrıca dilekçe ile detaylı şekilde olayı tekrar anlattım ve tramere eklettirdim. Sigorta şirketine de motor ile benim çarpmadığımı ben geçişimi yaptıktan sonra kapının açılıp bana vurduğunu,benim motosikletimin ön kısmın da herhangi bir hasar oluşmadığı orta kısmım da hasar oluştuğunu bunun da benim çarpmadığımın ispatı olarak belirttim. Kime sorsam sen haklısın diyor ama eksperin iş güzarlığı olduğu söyleniyor. 35 nolu yani kapıyı açıp bana vurmuş olan senaryoyu değil,27 nolu yani ben açık kapıya vurdum gibi senaryo ile dosyaya giriş yapmış. Bu konuya da itiraz ettim. Fotoğrafları akşam gidip tekrar çekeceğim. Park yada yol boyu duramazsın tabelesi varsa ki bildiğim yoktu onları da dahil edeceğim.
    Motosikletin orta bölgesindeki hasarıda fotoğraflayarak rapora ekleyin görselde sizin lastiğiniz arabaların arasından ilerliyor şekilde görünse de 4 teker olduğunuzdada o hizadan gidebileceğinizi unutmayın ama sonraki aşamada dile getirin konu açılırsa gerektiği zaman aklınızda olsun.
    Kusur kapı alanda bence

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    O Nasıl krokidir yiğidim. Picasso bok yemiş

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Abilerim kardeşlerim,Mutabakatsızlık sonucu dosyam kurula düştü. Kurul Komisyonu karşı tarafı %100 Kusurlu Buldu. Şuan itiraz aşamasındayız. İtiraz etmezse dosya kapanacak. Eğer şikayet ederse söz konusu ( orta gövde hasarlı ) fotoğrafları tekrardan sigorta şirketime dosyaya ekleteceğim ki sanırım o zaman daha zor karşı tarafın haklı çıkması. Son durum bu.

Herkese ilgi ve alakası için teşekkür ederim tekrardan.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun eğer karşı taraf haksız bulunduysa o iş öyle kapanır ne kadar ititraz ederse etsin sadece süreç biraz uzar

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Sonuç bu şekilde kalır düşüncesindeyim kurula itiraz etme konusunda elinde haklı bir görsel video vb. Olmadan kimse ilerlemez, mal değilse tabi.
    Aynen dediğiniz gibi itiraz gelirse dosyaya hasar noktasını ekleyin.
    Tekrar geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)