Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışlık pantolon (korumasız)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaslar merhaba dizligim var ve kışın kullanacagim yagmur kar soguk vs kesinlikle gecirmeyen ve sicak tutan gunluk hayatta kullanabilecegim bir pantolon ariyorum.. en fazla içime bir içlik giyerek 0-1-2 derecede bile beni sicak tutabilmeli.. internette softshell ismiyle anilan benzer pantolonlar gordum ama ne kadar korur bilmiyorum.. ve en onemlisi fiyat 200 bandindin uzerinde olmamali.. var midir bu ozelliklerde bildiginiz bir pantolon?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    200 tl olacak

Kesinlikle soguk,kar,yagmur,ruzgar gecirmeyecek

0-1-2 derecede bile sicak tutacak

Hemde günlük hayatta kullanilacak

200 tl degilde son haneye bir 0 daha veya 2 nin önune 1 koyarsaniz işiniz olur.

Goretex urunler mesela

Motosikleti
    MT-07
    Decathlon kar pantolonu. Gittiğin yerde de çıkarıp normal pantolonunu giyersin. Softshell dediğin ürünler rüzgar geçirmez ama bunun sonucu olarak parayı gözden çıkarmak zorundasın.
    foxtrot bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaslar elbette sicak tutabilmeli ama tek seferde 10 15 km yol yapacagim genellikle onu soylemeyi unutmusum.. yani 2 saat saganak yagmur altinda sehir degistirmeyecegim.. reklam sayilmaz ise mudwill markasinin softshell pantolonu ici polarli dedigim fiyata buldum.. bu tip softshell dedikleri pantolonlar acaba is gorur mu sadece onu merak etmekteyim.. hani aslinda sizden bekledigim cevap, evet ben softshell bir urun kullaniyorum ihtiyacinizi karsilar ya da ben kullandim normal bir pantolondan cok da farkli degil turevi bir cevapti.. cunku materyali hic bilmiyorum.. eger para tuzagi ise yaklasmayayim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Decathlon kar pantolonu. Gittiğin yerde de çıkarıp normal pantolonunu giyersin. Softshell dediğin ürünler rüzgar geçirmez ama bunun sonucu olarak parayı gözden çıkarmak zorundasın.
    Decathlondan daha dun bogazli bot aldim soguga karsi urettikleri urunler gercekten faydali ben botunu begendim diger urunlerini bilemiyorum..

Softshell korur mu demek kaban korur mu demek gibi birşey yani softshell bir malzeme adı değil. Ürünlerin özelliklerinde windproof, waterproof gibi ibareler yer alır onlara bakman lazım. Motor üzerinde rüzgar koruması en önemlisi. Su geçirmemesi biraz zor yani su geçirmeyen ama günlük sürekli ayağında olacak bir pantolon o bütçelere sanmıyorum ki olsun. Anca hava almayan naylon falan olur o da sürekli giyilmez.

Yandan fermuarlı pantolonlar var normal pantolonun ya da motosiklet pantolonun üzerine giyilen. Bunlar yağmur, rüzgar geçirmez. Motorla işin bitince çıkartır çantana koyarsın. Fiyatlarından emin değilim bütçene uygun böyle bir model varsa mantıklı olur. Hem pratik hem de altına istediğin pantalonu giyersin.

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar elbette sicak tutabilmeli ama tek seferde 10 15 km yol yapacagim genellikle onu soylemeyi unutmusum.. yani 2 saat saganak yagmur altinda sehir degistirmeyecegim.. reklam sayilmaz ise mudwill markasinin softshell pantolonu ici polarli dedigim fiyata buldum.. bu tip softshell dedikleri pantolonlar acaba is gorur mu sadece onu merak etmekteyim.. hani aslinda sizden bekledigim cevap, evet ben softshell bir urun kullaniyorum ihtiyacinizi karsilar ya da ben kullandim normal bir pantolondan cok da farkli degil turevi bir cevapti.. cunku materyali hic bilmiyorum.. eger para tuzagi ise yaklasmayayim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Decathlondan daha dun bogazli bot aldim soguga karsi urettikleri urunler gercekten faydali ben botunu begendim diger urunlerini bilemiyorum..
    Kilo almadan önce o markanın bi softshell pantolonunu kullanmıştım. Kesinlikle sıcak tutuyo orası kesin, 6 7 derecelere kadar çok üşütmez ama daha soğuk havalarda işe yaramaz. Aliexpressten kışlık pantolon bakın bütçeyi biraz artırıp 250 300 civarına çok güzel bi pantolon alabilirsiniz.
    foxtrot bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Önce kalın giyineceksiniz
    Sonra üzerine kaliteli bir yağmurluk alırsınız.
    Hepsi bir arada biraz zor gibi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    decatlon içi polarlı pantolon

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    foxtrot bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fötür abi zam gelmiş buna 195 lira idi 2 ay önce
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Ben de merak ediyorum, babam ehliyete yazıl diye tutturdu, ehliyeti aldıktan sonra kışın verirsin dedim "araba veremem hergün" dedi :D Elcik ısıtma yapım+elcik koruma var eller sıcacık. Diz örtüsü var denedim ama çok riskli geldi, kar kış kıyamet olmadıkça takmayı düşünmüyorum. Şimdi pantolon arayışına girdim.

Şık bir alt yagmurluk al pantolonunu çıkarmadan giyer çıkarırsın yolculuk bitince at topcase tamamdır.ben 8 yıldır böyle yaparım rüzgar almadıgından üşütmez de

Korumam var diyorsan
    https://www.mudwill.com
    Buradan adw yani macera pantolonu al+ kendi dizlik korumanı vs kullanırsın fiyatları gerçekten ucuz uygun kaliteli mallar

Motosikleti
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumam var diyorsan
    Buradan adw yani macera pantolonu al+ kendi dizlik korumanı vs kullanırsın fiyatları gerçekten ucuz uygun kaliteli mallar
    190 liralık olan kırmızı fermuarlı çok hoşuma gitti, kullanan var mı?

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumam var diyorsan
    Yere dusup suruklenince softshell ne hale gelecek biliyor musunuz?
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Simdi dostum softshell dedikleri malzemenin asli farkli kalinliklarda bazilari ici polarli neopren kumastir, dalgiclarin kullandigi malzeme, su dayanikliligi olan bir malzemedir ama asla su gecirmez degildir, bu noktada saticilar biraz yaniltici yonlendirme yapiyorlar. Softshell suya dayaniklidir sadece.

Bu pantolonlar outdoor urun olarak test ediliyor. Yani dogada gezinti yapmak icin guzel bir tercih ama motosiklet uzerindeki performansi o kadar iyi degildir, surtunme direnci yok denecek kadar az. Ben Onun yerine uygun fiyatli 500-600d surtunme direnci olan kumaslardan uretilen korumali motosiklet pantolonlarini oneririm sana.

Yine bunu da al guzel ve uygun fiyatli bir pantolon hemde bir dene, fakat senin butcende soguga ve yagmura dayanikli tek secenek kurye arkadaslarimizin kullandigi diz ortuleridir. Kullandigin motora hangisi olur bilmiyorum ama illa birseyler uyduruyorlar. Ayni sekilde elcik korumalardanda oneririm. 50-60 liralik elcik koruma 2-3 bin liralik goretex eldivenden daha iyi sicak tutar.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    3 ü 1 arada neskafe de var sadece...

Motosikleti
    NC750X
    siparişimi verdim bakalım nasıl çıkacak.. içine içlik de giyince soğuktan vs korursa ne ala.. hiç olmadı pantolona ihtiyacım vardı zaten.. dursun ara ara giyerim.. bu arada asfaltta falan sürtünmeye dayanıklı olmasına çok gerek yok kevlar kotum var zaten kuru havada onu giyiyorum.. sadece yağmurlu havalarda bunu kullanacağım.. günlük işe git gel trafikli yolda bir de trafik olunca max 40 50 ile gideceğim şile otoyolunda.. yani olası bir kaza durumunda yerde çok sürüklenmeyeceğimi düşünüyorum.. güzergah çekmeköy ümraniye.. dizlik yeter gibime geliyor.. elbette sürtünmeye dayanıklı olsa daha iyi olurdu ancak şu an ki bütçe ancak buna izin veriyor.. ekstra dikkat edeceğiz artık..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    siparişimi verdim bakalım nasıl çıkacak.. içine içlik de giyince soğuktan vs korursa ne ala.. hiç olmadı pantolona ihtiyacım vardı zaten.. dursun ara ara giyerim.. bu arada asfaltta falan sürtünmeye dayanıklı olmasına çok gerek yok kevlar kotum var zaten kuru havada onu giyiyorum.. sadece yağmurlu havalarda bunu kullanacağım.. günlük işe git gel trafikli yolda bir de trafik olunca max 40 50 ile gideceğim şile otoyolunda.. yani olası bir kaza durumunda yerde çok sürüklenmeyeceğimi düşünüyorum.. güzergah çekmeköy ümraniye.. dizlik yeter gibime geliyor.. elbette sürtünmeye dayanıklı olsa daha iyi olurdu ancak şu an ki bütçe ancak buna izin veriyor.. ekstra dikkat edeceğiz artık..
    Umarım hiç kaza olmaz ve bu konuştuklarımız havada kalır. Ama 40 km saat hiç de düşük bir sürat değil. https://youtu.be/MQ7CtprLUzA?t=100 videonun şu kısmını izlemenizi tavsiye ederim. saatte 19 km süratle sürüklenme durumunda normal bir kot pantolnun ve motoriklet kotunun durumunu görün.

Kevlar kotunuzun olmasına çok sevindim. Ben sizin yerinizde olsam 24 saat kevlar kotu üstümden çıkarmam. Yağmur ve soğuk olduğunda üstüne giymek için bol, su ve rüzgar geçirmez bir pantolon alırdım. Hem güvenli, hem de sıcak bir seyahat olurdu.
    foxtrot bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam nereden, ne pantolon aldınız?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)